hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım

ulaştırma haberleri

Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını yürüten Tarım ve Hayvancılık Komisyonu, arazi toplulaştırmasının önemi ve tarım üzerindeki etkileri hakkında değerlendirmelerde bulundu
8 Temmuz 2020 Çarşamba 01:02

Büyükşehir ilçelere maske ulaştırıyor

Büyükşehir Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında ilçelere maske ulaştırmaya devam ediyor.
23 Nisan 2020 Perşembe 02:56

PTT ücretsiz maske dağıtımına başladı

PTT, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının almış olduğu karara istinaden, online ortamda ePttAVM.com üzerinden ücretsiz olarak maske temini sağlanacağını duyurdu. Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamıyor. Vatandaşların her hafta 5 adet maske alma hakkı bulunuyor.
5 Nisan 2020 Pazar 20:30

ÖZKOǒTAN ÇAĞRI: “SAKARYA’NIN DA TRAMVAY HATTINI BAKANLIK YAPSIN”

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanlığı kararıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin metro güzergahını uzatma projesini Ulaştırma Bakanlığı’nın üstlendiğine işaret ederek, “Bu iş Bursa’da yapılıyor, Kocaeli’de yapılıyor, Konya’da yapılıyor, neden Sakarya olmasın.
28 Şubat 2020 Cuma 22:04

Yeni otoyol girişi ve duble yol için Bakan talimatı

Sakarya’ya kazandırılacak yeni otoyol girişi ve duble yol projesi için müjdeli haberi paylaşan Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimiz için çok önemli olan ve otoyoldan şehrin kuzey bölgesine ulaşımları sağlayacak giriş için Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Cahit Turhan’dan müjdeli haberi aldık.
23 Ocak 2020 Perşembe 21:29

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan Sakarya'da

Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, “Sakarya’nın projeleriyle yakından ilgileneceğiz.
24 Kasım 2019 Pazar 05:10

Trafik ışıklarında araçlara yeşil flaş uygulaması kalkıyor

Trafik ışıklarında yeşil flaş uygulaması Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın kararı ile kaldırılacak. Yeni uygulama ile kazalarda azalma hedeflenirken; Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Trafik ışıklarında yeşil flaş uygulaması kalkıyor.
2 Ekim 2019 Çarşamba 22:01

Ulaştırmada Enerji Verimliliği Nasıl Sağlanır?

Sakarya Üniversitesi Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezi (SASGEM) tarafından “Ulaştırmada Enerji Verimliliği: Toplu Taşıma Örneği” adlı konferans düzenlendi.
30 Mart 2019 Cumartesi 01:00

Şehrin ilk katlı kavşağı hizmete başlıyor

TOPÇA Katlı Kavşağı'nda devam eden çalışmaları inceleyen Başkan Adayı Ekrem Yüce, "TOPÇA'da çalışmaların hızlandırılması noktasında talepler alıyorduk. Konuyu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımıza ilettik ve çalışmalar hızlandırıldı.
28 Mart 2019 Perşembe 06:52

Talep ve öneriler masaya yatırılacak

Turizm ve Karayolu Ulaştırma Koordinasyon Toplantısı’na katılan Fatih Pistil, “Taşımacılığa ilişkin son derece önemli bir toplantıya katıldık. Karayolları Düzenleme Genel Müdürümüz ortaya çıkan şikayet, görüş ve önerilerin en kısa sürede değerlendirerek gerek belediyelerin gerekse taşımacılık sektörünün sorunlarına ışık tutacak çalışmaların hayata geçirileceği bilgisini paylaştı” dedi.
29 Ocak 2019 Salı 21:53

Sürücü Kurslarıyla Paylaşım Toplantısı

İlimizde faaliyet gösteren Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları, İş Makineleri Kursları ile Ulaştırma Hizmetleri, Mesleki Eğitim ve Geliştirme Kurslarının kurucu temsilcileriyle değişen uygulamalar ve sorunlar hakkında paylaşım toplantısı düzenlendi.
10 Ocak 2019 Perşembe 20:43

Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi Başladı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Uluslararası Ticaret Bölümü ve 21 Gün 37 Derece Topluluğu tarafından düzenlenen “2. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi” başladı.
22 Kasım 2018 Perşembe 22:49

K TÜRÜ YETKİ BELGELERİ İÇİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğiyle yapılan protokol çerçevesinde 10/10/2005 tarihinden bu yana Sakarya sınırları içerisinde K türü yetki belgesinin düzenlenmesi işlemlerini yerine getiriyor.
25 Ocak 2018 Perşembe 17:58

KTÜRÜ YETKİ BELGELERİ İÇİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğiyle yapılan protokol çerçevesinde 10/10/2005 tarihinden bu yana Sakarya sınırları içerisinde K türü yetki belgesinin düzenlenmesi işlemlerini yerine getiriyor.
16 Ocak 2018 Salı 21:39

Sakarya için birlikte çalışacağız

Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Sakarya’da ulaştırmanın bütün türlerinin ahenkli bir şekilde hizmet etmesi ve Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapmak bizim için oldukça önemli. Daha yapılacak çok iş var. Bunlar için işbirliği halinde olmaya devam edeceğiz” dedi.
11 Eylül 2017 Pazartesi 03:48

SEDAŞ ALTYAPI YATIRIMLARI İÇİN BELEDİYELERLE İŞBİRLİĞİ VE İLETİŞİM İÇİNDE

SEDAŞ Dağıtım Direktörü Dr.Ersan Şentürk, “SEDAŞ’ın şebeke kapasite artışı ve yenileme çalışmalarını yaparken imar planlarıyla ilgili, istimlak, kamulaştırma ve kazı izinleri gibi pek çok konu nedeniyle en önemli paydaş iletişimi sağladığı kurumların başında Belediyeler geliyor.
5 Haziran 2017 Pazartesi 17:16

SASKİ içmesuyu ağını genişletiyor

SASKİ, şehrin 16 ilçesinde tüm mahallelere sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Devam eden çalışmalar kapsamında 3 ilçede 13 mahallenin daha içmesuyu depoları yenileniyor; daha modern ve hijyenik depolar inşa ediliyor.
29 Aralık 2016 Perşembe 10:30

3. köprü ve duble yol için kamulaştırma müjdesi

Şehre müjdesi verilen 3’üncü köprü ve köprüye bağlı olarak inşa edilecek yeni duble yol projesinde gelinen son noktayı açıklayan Başkan Toçoğlu, “Bakanlar Kurulu şehre müjdesini verdiğimiz bu projeyle ilgili acele kamulaştırma kararı aldı.
25 Kasım 2016 Cuma 00:24

SAÜ Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı’na Katıldı

Ulaştırma sektörünün ve otomotiv mühendisliği eğitiminin gelişiminin ve dünya ile entegrasyonunun tartışıldığı Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı, İstanbul’da yapıldı.
6 Kasım 2016 Pazar 05:52

SATSO'DAN “K” TÜRÜ YETKİ BELGESİ UYARISI

Resmi Gazete’de 4 Mayıs 2016 tarihli yayınlanarak yürürlüğe giren T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 12. Maddesinde..
26 Ekim 2016 Çarşamba 03:07

Treninin Yer Altına Alınmasına Bakan Desteği

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile görüşen Başkan Toçoğlu, “Sayın Bakanımız tren yolunun yer altına alacak projenin takipçisi olacaklarını söylediler. İnşallah bu yatırımla ilgili hayırlı gelişmeler yaşanacak” derken;
7 Haziran 2016 Salı 16:50

Köylüler OSB'yi bir kez daha protesto etti

Kaynarca Güven Köyü’nde kurulması planlanan ve kamulaştırma süreci devam eden Makineciler İhtisas OSB sahasında keşif yapıldı. Keşif sırasında bölgede yaşayan çiftçiler pankartlarıyla, sessizce protestoda bulundular.
8 Mayıs 2016 Pazar 05:17

Büyükşehir Toplu Taşımada Vatandaşları Memnun Etmek İçin Son Sürat Çalışıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplu taşımada vatandaş memnuniyetini maksimum seviyeye ulaştırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
25 Ocak 2016 Pazartesi 05:03

BAŞKAN ZEKİ TOÇOĞLU VE BERABERİNDEKİ HEYETTEN BAKAN YILDIRIM’A ZİYARET

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ile Milletvekilleri Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı ziyaret etti.
7 Ocak 2016 Perşembe 23:34

BAKAN VEYSEL EROĞLU KAYNARCA’DAKİ TOPÇU GÖLETİ PROJESİNİ İMZALADI

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kaynarca ilçesinde bulunan Topçu Göleti ve Sulama alanının kamulaştırma işlemlerini başlattı.
27 Kasım 2015 Cuma 21:58

Toplu Taşımada Yeni Dönem

Toplu taşımayı belli bir düzen ve disipline ulaştırmak adına halk otobüsü şoförlerine eğitimler verildiğini belirten....
27 Ekim 2015 Salı 21:37

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Müjdelediği Ada Treni Yer Altına İniyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TCDD Genel Müdürü Ömer Yıldız ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Fatih Turan ile Adapazarı Garı’nda incelemelerde bulundu.
26 Ekim 2015 Pazartesi 18:02

3.El Projesiyle Engeller Kalkıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan “Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü” kapsamında gerçekleştirilen “3. El Projesi” kapsamında, Akyazı Özel Eğitim Uygulama Merkezinde kayıtlı 5 öğrenciye Engelli Erişilebilirlik Cihazı ve Tablet törenle dağıtıldı.
18 Eylül 2015 Cuma 02:19

BAKAN FERİDUN BİLGİN'İN ACI GÜNÜ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, kanserden hayatını kaybeden amcasının Sakarya’daki cenaze törenine katıldı.
28 Ağustos 2015 Cuma 01:27

Bakan Eroğlu Pompaj Sulamaları Projesi'ne Onay Verdi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatlarıyla Sakarya-Seyifler Karasu Arası Pompaj Sulamaları Proje Yapımı işinin kamulaştırma işlemlerine başlanıyor.
10 Şubat 2015 Salı 17:35

Tüvasaş Eski Genel Müdürü Ertiryaki Milletvekili Aday Adayı Oluyor

Sakaryalıların yakından tanıdığı Ulaştırma Bakanı Müşaviri, TÜVASAŞ eski Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, AK Parti’den Sakarya milletvekili aday adayı oluyor.
9 Şubat 2015 Pazartesi 21:37

İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şubesi'nden 20 Kişilik Bir Heyet Suriye'de

Sakarya İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Ruhi Ademoğlu başkanlığında Suriye’ye Kış Yardımlarını ulaştırmak için ve bölgede incelemelerde bulunan 20 kişilik grubun içinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun kızı Zehra Toçoğlu ve Sapanca Belediye Başkanı Dr.Aydın Yılmazer’in eşi Nurten Yılmazer’de yer alıyor.
4 Şubat 2015 Çarşamba 20:14

Ballıkaya Barajı'nda Kamulaştırma Sorunu Devam Ediyor

Sakarya’nın su ihtiyacını karşılamak amacı ile inşaatına 2013 Mart ayında başlanan Ballıkaya Barajı’nda, kamulaştırma bedellerini az bulan vatandaşlar yetkililerden bu soruna bir çözüm bulmasını istediler.
22 Aralık 2014 Pazartesi 21:38

3. Köprü ne zaman açılacak?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu?nun 2015 yılı sonu itibariyle tamamlanacağını söyledi.
13 Kasım 2014 Perşembe 22:40

Atatürk Barajına İki Feribot İnecek

Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı?nın İç Turizm Geliştirme Projesi kapsamında Atatürk Barajı göletinde faaliyet gösterecek 2 feribotun yapımı sürüyor.Şanlıurfa Bozova Çatak Tesislerinde yapımı devam eden feribotların Atatürk Barajı?nda k
12 Kasım 2014 Çarşamba 23:05

Zeytinleri kesilen köylüler yenilerini dikti

Manisanın Soma ilçesinde yapılacak 3. termik santral için Bakanlar kurulu tarafından alınan Acele Kamulaştırma Kararı ile 6 bine yakın zeytin ağacı, santrali yapacak firma tarafından kesilen Yırca Köylüleri bugün zeytin dikim şenliği gerçekleştirdi.
9 Kasım 2014 Pazar 22:00

Ermenekteki cenazede yürek yakan sözler

Ermenekteki maden faciasında hayatını kaybeden Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı gözyaşları içinde toprağa verildi
8 Kasım 2014 Cumartesi 20:28

Aksaray Yenikapı metro hattı yarın açılıyor

Atatürk Havalimanını Marmaray ve Taksim Metrosuna bağlayacak olan Aksaray-Yenikapı metro hattı pazar günü açılıyor.
8 Kasım 2014 Cumartesi 20:06

Hendek’te Kentsel Dönüşüm Tepkisi

Sakarya’nın Hendek ilçesinde devam eden Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında evlerini kamulaştırmak istemeyen Kemaliye Mahallesi halkı, keşif için gelen mahkeme heyetine tepki gösterdi. Tepkilerini sürdüren vatandaşlar, belediyeye yürüdü.
8 Kasım 2014 Cumartesi 08:13

Hendek?te Kentsel Dönüşüm Tepkisi

Sakarya?nın Hendek ilçesinde devam eden Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında evlerini kamulaştırmak istemeyen Kemaliye Mahallesi halkı, keşif için gelen mahkeme heyetine tepki gösterdi. Tepkilerini sürdüren vatandaşlar, belediyeye yürüdü.Ç
7 Kasım 2014 Cuma 23:05

Fatih Turan Aygm Genel Müdürü Oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü (AYGM) görevine atandı.
27 Ekim 2014 Pazartesi 19:52

ŞEHRE 3. KÖPRÜ VE 4,5 KİLOMETRELİK YENİ DUBLE YOL GELİYOR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ziyaret sonrasında Sakarya’ya yeni bir müjde daha verdi.
13 Haziran 2014 Cuma 22:01

SATSO K TÜRÜ YETKİ BELGELERİNİ VERMEYE DEVAM EDİYOR

Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı ile TOBB arasında yenilenen protokol neticesinde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) K Türü yetki belgeleri ile ilgili tüm işlemleri yapmaya yeniden yetkili oldu.
10 Mayıs 2014 Cumartesi 00:07

KARASU’YA SAĞLIKLI İÇMESUYU MÜJDESİ

Karasu Kentpark açılışında konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “İlk önceliğimiz vatandaşımıza kesintisiz bir şekilde sağlıklı içmesuyu ulaştırmak olacak.
18 Mart 2014 Salı 22:10

Danıştay, Ballıkaya Barajı Projesinde Yürütmeyi Durdurdu

Sakarya'nın Akyazı ilçesi Ballıkaya köyünde inşaatına başlanılan ve kamulaştırmaların bir kısmı tamamlanan Ballıkaya içme suyu barajı projesinde Danıştay 6. Dairesi yürütmeyi durdurma kararı aldı.
18 Şubat 2014 Salı 00:13

“SİNCAN - ÇAYIRHAN- İSTANBUL” DEMİRYOLU PROJESİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Ankara, Bolu, Sakarya ve Kocaeli İlleri sınırları içerisinde yapılması planlanan “Sincan-Çayırhan-İstanbul Demiryolu Ankara Kocaeli Kesimi” projesi ile ilgili Bakanlığa sunulan..
31 Aralık 2013 Salı 22:20

İHH, 27’NCİ TIR'I DA DUALARLA SURİYE’YE GÖNDERDİ

İHH İnsani Yardım Derneği Sakarya temsilciliği iç savaşın hala devam ettiği soğuk kış günlerinin çetin ve en zor zamanlarında Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere 27’nci yardım TIR’ını dualarla uğurladı.
24 Aralık 2013 Salı 23:34

Sakarya’da trafiğe kayıtlı traktörlerin yüzde 80’i muayenesiz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın belirlediği standartlarda tüm ülke çapında araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK’ün tahminlerine göre, Sakarya’da trafiğe kayıtlı traktörlerin yüzde 80’i araç muayenesini yaptırmıyor.
16 Kasım 2013 Cumartesi 01:28

Albuyur: “CHP’ sinin Serdivan ilçemizdeki Oy Oranı %40”

CHP Serdivan Belediye Başkan A.Adayı, İnşaat Mühendisi ve Kamulaştırma bilirkişisi Atilla Albuyur, partisinin Serdivan’daki oy potansiyelinin %40 olduğunu söyledi.
26 Ekim 2013 Cumartesi 02:20

TÜVASAŞ ’11. ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME ŞURASI’NA KATILDI

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş (TÜVASAŞ), “Hedef için Ulaşım ve Hızlı Erişim” temasıyla Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 5-7 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “11. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Şûrası 2013’e katıldı.
7 Eylül 2013 Cumartesi 05:17

TÜVASAŞ VE ŞEKER TBMM’DE GÜNDEMİNDE

Demiryolu ulaştırmasının serbestleştirilmesi tasarısı hakkında TBMM’de konuşan MHP Sakarya Milletvekili Kutluata, “Pazar avantajı olan TÜVASAŞ’ın içine EUROTEM diye küçük bir yatırımla konan ve milyarlık işleri alan bir kuruluş türedi.
26 Nisan 2013 Cuma 06:29

MİLLETVEKİLİ KUTLUATA İŞÇİLERLE BULUŞTU

Demiryolu ulaştırmasının serbestleştirilmesi hakkında TBMM’de görüşülen kanun tasarı üzerine çalışmalarını sürdüren MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, Türk Ulaşım Sen Yönetimi ve işçilerle bir araya geldi. Kutluata, özelleştirme uygulamaları ve TÜVASAŞ için önemli mesajlar verdi.
18 Nisan 2013 Perşembe 22:56

İKİ İSTASYONDAN BİRİ SAKARYA MERKEZDE

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Ankara, Bolu, Sakarya ve Kocaeli sınırları içerisinde yapılması planlanan “Sincan-Çayırhan-İstanbul Demiryolu Ankara Kocaeli Kesimi” projesi ile ilgi
20 Şubat 2013 Çarşamba 18:31

Geyve Bağlantı Yolu Kamulaştırma Çalışmaları

Taraklı Belediyesi, ilçe merkezini İstanbul – Ankara yoluna bağlayacak 450 metrelik yeni güzergah için kamulaştırma çalışmalarına başladığını belirtti.
26 Aralık 2012 Çarşamba 01:38

Kestanelik Kentsel Dönüşüm Projesi

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde Kestanelik Kentsel Dönüşüm Projesi için verilen “acele kamulaştırma” kararına Roman vatandaşlardan tepki geldi.
21 Eylül 2012 Cuma 00:27

KUTSAL MEKANININ YAPIMINDA BİLE KAĞIT

Gar Meydanı’nda neden daha öne kamulaştırmaya başlanmadığını dile getirip, “Burada inadın bedeli sonucu fazladan kaç Türk Lirası vatandaşın cebinden çıktı?" diye soran CHP İl Başkanı Ecevit Keleş
14 Eylül 2012 Cuma 02:21

ÖDENEK BİTTİ İNŞAAT PAYDOS !

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ferizli İlçe Başkanı Kemal İlter, Adapazarı-Karasu demiryolu inşaatını yapan firmaya hakedişini tam olarak vermeyen Ulaştırma Bakanlığı’nı eleştirdi.
7 Ağustos 2012 Salı 18:02

KAYNARCA İSALE HATTININ TEMELİ ATILIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Sapanca’nın suyunu Kaynarca’ya ulaştırmak için gerçekleştirilecek olan Kaynarca İçme suyu İsale Hattı Projesi’nin temeli atılıyor.
12 Temmuz 2012 Perşembe 20:08

Fabrikamız burada. Bir yere gittiğimiz yok

Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş'nin (TÜVASAŞ) Ferizli’ye taşınması konusundaki söylentileri, "Bir yere gittiğimiz yok, fabrikamız burada" diye cevaplandırdı.
21 Haziran 2012 Perşembe 18:07

BAKAN YILDIRIM’DAN TERÖR AÇIKLAMASI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Hakkari'ye, Van'a, Şırnak'a yol yapıyoruz. Iğdır ve Bingöl'e yol ile havaalanı yapıyoruz.
20 Haziran 2012 Çarşamba 23:45

SAKARYA RAYLI SİSTEME KAVUŞUYOR

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Sakarya ziyaretinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın katıldığı törenle Sakarya’da kurulacak şehir içi Raylı Sistem ProjesiR
20 Haziran 2012 Çarşamba 23:43

Binali Yıldırım Sakarya'da

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Osmanlı Devleti'nin 1830'lu yıllarda planladığı Sakarya'yı İzmit'e bağlama projesini bugün demir yoluyla gerçekleştirmiş oluyoruz" dedi.
20 Haziran 2012 Çarşamba 18:28

Türkiye ve Bulgaristan Ulaştırma Bakanları Geliyor

TÜVASAŞ tarafından üretilen lüks yataklı yolcu vagonların Bulgaristan Demiryollarına teslim töreni Ulaştırma, Denizcilikve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Bulgaristan Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakanı İvaylo Moskovski’nin katı
19 Haziran 2012 Salı 23:06

DİJİTAL TELSİZLE HABERLEŞME BAŞLIYOR

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleşme Dairesi Başkanlığınca ortak yürütülen Sayısal Telsiz Projesi (TETRA), Sakarya Emniyet Müdürlüğünde başladı.
9 Mayıs 2012 Çarşamba 16:26

Hafif Raylı Sistem Geliyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım?ın danışmanı Prof. Dr. Metin Yerebakan, Tüvasaş Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, İstanbul Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Ömer Yıldız ile hafif raylı sistem çalışmasını görüşmek üzere bir araya gelen Zeki Toçoğlu..
21 Şubat 2012 Salı 03:23

İki kurum mahkemelik

Karasu’nun girişindeki demiryolu inşaatı Karayolları’nın başvurusu üzerine durduruldu. Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı iki kurumun kendi arasındaki uyumsuzluğuna Sakarya Valisi Mustafa Büyük el koydu.
12 Ocak 2012 Perşembe 21:33

SEDAŞ Bilgi Güncelleme Projesi'ni başlattı.

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) İcra Başkanı Bekir Sami Güven, SEDAŞ’ın bilgi güncelleme formlarını tüm müşterilerine faturalarla ulaştırmayı hedeflerken
1 Ekim 2011 Cumartesi 17:37

Ulaştırma Bakanı Yıldırım Sakarya'da

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Libya'dan deniz ve hava yoluyla tahliyelerin devam ettiğini belirterek, 30'u yabancı yaklaşık 10 bin kişiyi ülkeden çıkardıklarını söyledi.
25 Şubat 2011 Cuma 20:28

ÇELİK’TEN DEMİRYOLU PROJESİ AÇIKLAMASI

Adapazarı-Karasu Limanı-Ereğli-Bartın bağlantı hattı demiryolu projesinin ilk etabı olan Adapazarı-Karasu liman bağlantısı için kamulaştırmalar başlıyor
19 Ekim 2010 Salı 18:52

TÜVASAŞ'A İŞÇİ ALIMI DURDURULDU

Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.'ye (TÜVASAŞ) alınacak işçi alımını durdurdu.
18 Mayıs 2010 Salı 17:57

3. Telekomünikasyon Zirvesi

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, hedeflerinin 2013 yılında 55 milyon internet kullanıcı sayısına ulaşmak olduğunu söyledi.
18 Nisan 2009 Cumartesi 09:26

Ulaştırma Bakanı Yıldırım Pamukovada

Sakarya'nın Pamukova ilçesine gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ilçede yapımı süren bölünmüş yol çalışmalarını denetledi.
17 Ocak 2009 Cumartesi 16:33

TÜVASAŞ'tan Irak'a 50 Vagon

Irak Ulaştırma Bakanı Amer Abduljabbar İsmail ve beraberindeki heyet Türkiye Vagon Sanayi A.Ş.'yi (TÜVASAŞ) ziyaret etti.
26 Aralık 2008 Cuma 16:37

Bakan Yıldırımın Sakarya Ziyareti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Milletin desteğini aldığımız sürece gerisi bize vız gelir. Afra tafra yaparak birilerinin efendisi olmadık. Laf üretmeden çalışarak insanımıza hizmet veriyoruz" dedi.
25 Mayıs 2008 Pazar 10:47

35 yaş üstü kamyonlar hurdaya çıkıyor

Ulaştırma Bakanlığı, 35 yaş ve üzeri kamyon, otobüs, tanker ve çekicileri 15 Ocak'tan itibaren trafikten çekmeye başlayacak.
16 Kasım 2007 Cuma 00:23

Adapazarı- Bartın demiryolu projesi

Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın illeri arasında Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar Limanlar Hava Meydanları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan demiryolu projesinin tanıtımı, Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapıldı.
12 Kasım 2007 Pazartesi 22:05

Şaban Dişli Ulaştırma Bakanı Oluyor

Yeni Hükümeti Kurma Görevi verilen Başbakan Tayyip Erdoğan yeni kaninede Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'ye Ulaştırma Bakanlığı görevini vermeye hazırlanıyor.
7 Ağustos 2007 Salı 09:59

Tersane Temeli Atıldı

Ulaştırma Bakanı Yılmaz, Türkiye'nin gemi inşasında dünya 8.'si olduğunu, yatırımlar bittiğinde ise dünya 4.'sü olacağını söyledi.
7 Temmuz 2007 Cumartesi 23:24

3 Yeni Bakan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüştü.
7 Mayıs 2007 Pazartesi 23:33

Seçim Karın Doyurmuyor

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanlığı seçimi karın doyurmuyor, işimize bakalım" dedi.
9 Nisan 2007 Pazartesi 16:09

Hızlı Tren Fabrikasının temeli atılıyor

Adapazarı'nda Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ) fabrikasının yanına yaptırılacak olan hızlı tren fabrikasının temeli, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından atılacak.
14 Eylül 2006 Perşembe 12:44

Bakan Yıldırım TÜVASAŞ'ta

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yıllardır ihmal edilen demiryollarını yeniden ayağa kaldırmak ve modern hale getirmek için çalıştıklarını belirterek, son 3 yılda, 50 yıldır yapılandan daha fazla yatırım yaptıklarını söyledi.
29 Mayıs 2006 Pazartesi 03:24

Ankara İstanbul arası 3 saat

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Atatürk Havaalanı'ndaki yangınla ilgili kesin sonuçların, üniversiteler tarafından yapılacak incelemeler sonrasında ortaya çıkacağını söyledi.
28 Mayıs 2006 Pazar 16:58

Binali Yıldırım Müsiad' ta

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi'nin sorunlarını dinledi.
28 Mayıs 2006 Pazar 16:54

Ulaştırma Bakanı Sakarya'da

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Tüvasaş'tan Irak'a ihraç edilecek olan Jeneratör vagonlar ile ilgili olarak bugün Sakarya'ya geliyor.
28 Mayıs 2006 Pazar 05:08

1 YTL Kavgasını Pepe yanıtladı

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, gazetelerde çıkan "iki bakanın 1 YTL kavgası" şeklindeki haberlere tepki göstererek, böyle bir kavganın olmadığını ve Ulaştırma Bakanlığı ile aralarında mutabakatsızlık yaşanmadığını söyledi.
29 Nisan 2006 Cumartesi 16:13

İnternet Kafelere Filtre Takılacak

Kanayan bir yara haline gelen okullardaki şiddet, porno ve sanal kumar sitelerine "filtre" konularak engellenecek. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, okullarda giderek yaygınlaşan şiddeti önlemek amacıyla önemli bir adım attıklarını söyledi.
27 Mart 2006 Pazartesi 05:08

Bİlgisayar alırken dikkat

Bilgisayar artık günümüzün vazgeçilmezi oldu. Ulaştırma Bakanı'mızın yaptığı açıklamaya göre ADSL kullanıcı sayısının 1milyon 500 bine ulaştığını görüyoruz.
14 Mart 2006 Salı 16:46

İnternet Haberciliğine Bakan desteği

İnternet habercilerinin sorunları yeniden masaya yatırılıyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yarın, Telekomünikasyon Kurumu'nca İstanbul'da düzenlenecek toplantıda internet medyasının sorunlarını dinleyecek.
9 Mart 2006 Perşembe 22:51

Bakandan İnternet Medyasına Müjde

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım�la beraberdim. Kendisiyle makamında uzun uzun sohbet etme imkanım oldu. Karayollarından demiryollarına pek çok konuyu konuştuk. İlginç de bilgiler aldım.
26 Şubat 2006 Pazar 13:22

K Belgesinde Son Şans

Ulaştırma Bakanlığı, K türü yetki belgesi almak zorunda olan nakliyecilerin 25 Şubat 2004 tarihinden önce bu işi yaptıklarını belgeleme şartını iptal etti. Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (ATSO) yapılan açıklamaya göre,
15 Şubat 2006 Çarşamba 22:02

Yerel Gazetelerde Endişe !

Ulaştırma Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı bir yasa taslağı, yerel gazetecileri endişelendirdi.. Neden mi? Anadolu Basın Birliği Mersin Şube Başkanı Selman Özipek, Ulaştırma Bakanlığı tarafından hazırlanan bir yasa taslağı ile
11 Şubat 2006 Cumartesi 00:02

Telekom Geri Adım Attı

ADSL’deki son düzenlemelerle yönelik yoğun tepkiler üzerine Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan, yeniden 256 Kbps abone başvurularını alacaklarını açıkladı.Artan kullanıcı tepkisi üzerine, Ulaştırma Bakanlığı ve
1 Kasım 2005 Salı 20:22

ADSL 512 KBPS YE ÇIKIYOR

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ADSL olarak tanımlanan geniş bant hızlı internet uygulamasında, aylık ücreti 29 YTL olan hattın hızının, 2 katına çıkarılacağını bildirdi.
13 Ekim 2005 Perşembe 19:03

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free