hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakaryaspor: 1 - Bandırmaspor: 0 Engelli Bireylerin Sorunlarına SATSO'da Çözüm Arandı Sakarya sıfır atık yönetiminde öncü İlk Cemre Düştü! Peki, Cemre Düşmesi Ne Demek? Sakarya Üniversitesinde Halk Müziği Rüzgarı “Popüler Kültürün Etkisinde Kalmayın” Tıp Fakültesinde Laparoskopik Cerrahi Kursu Ailede iş bölümü stresi azaltır Büyükşehir Zabıta 7/24 vatandaşların yanında Yeni köprü ve duble yol için çalışmalar başladı
Sakaryaspor: 1 - Bandırmaspor: 0
Sakaryaspor: 1 - Bandırmaspor: 0
 

Yeni köprü ve duble yol için çalışmalar başladı
Yeni köprü ve duble yol için çalışmalar başladı
 
SİVAS BELEDİYESPOR:1 SAKARYASPOR:1
SİVAS BELEDİYESPOR:1 SAKARYASPOR:1
 
Sakarya Karadeniz kıyılarında pedal çevirecek
Sakarya Karadeniz kıyılarında pedal çevirecek

tüketim haberleri

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Resim Yarışmasının Sakarya Şampiyonları Ödüllendirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ülke genelinde ortaokullar arası düzenlenen “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim yarışmasında ilimizde ilk üç dereceyi paylaşan öğrenciler Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret ettiler.
21 Mart 2018 Çarşamba 18:32

Daha az enerji ile daha çok iş

SASKİ tarafından Göl Tesisleri’nde bulunan ve Sapanca Gölü’nden alınan suyu Hızırilyas Su Yönetim Merkezi’ne ulaştıran motor yenilendi. Motorun yenileme işlemleri 30 saniyede bir fotoğraflanarak bir video oluşturuldu. Yenilenen motor ile daha az enerji tüketimi ile daha çok su basılacak.
27 Ocak 2018 Cumartesi 18:21

BEYAZ EŞYA VE MOBİLYA SEKTÖRÜNDE KDV VE ÖTV İNDİRİMLERİ UZATILMALI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu beyaz eşya ve dayanıklı tüketim malları ticareti ile iştigal eden üyelerin oluşturduğu 9. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını komite üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdi.
25 Mart 2017 Cumartesi 05:44

Elektrikte tüm zamanların kış rekoru kırıldı

Türkiye genelindeki elektrik tüketiminde, geçtiğimiz gün tüm zamanların en yüksek kış seviyesine ulaşıldı. Son günlerde Türkiye genelinde düşüş gösteren hava sıcaklığı, tüm kış zamanlarının en yüksek elektrik tüketimini de beraberinde getirdi.
18 Aralık 2016 Pazar 01:32

SEDAŞ SICAKLARA KARŞI ŞEBEKEDE ÖNLEM ALIYOR

SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak hava koşulları nedeniyle elektrik tüketiminde ülke düzeyinde rekor tüketimler gerçekleştiğine dikkat çekerken, talep artışı ile birlikte oluşabilecek ani yük artışlarına karşı, sürekli takipteyiz.
7 Ağustos 2016 Pazar 22:33

SATSO 9. MESLEK GRUBU ÜYELERİ BİR ARAYA GELDİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu dayanıklı tüketim ürünleri ticareti ile iştigal eden üyelerin oluşturduğu 9. Meslek Komitesi yıllık değerlendirme toplantısında meslek grubu üyeleriyle bir araya geldi.
17 Aralık 2015 Perşembe 17:26

Tuz’a Dikkat ve Madde Bağımlılığı Semineri

Fazla Tuz Tüketiminin sebep olduğu rahatsızlıklar ve Madde bağımlılığı hakkında Toplum Sağlığı Merkezi hemşiresi Perihan Mazlum ve Figen Karayılan tarafından vatandaşlara tuz tüketiminin kontrollü ve dikkatli kullanımı konusunda seminer verildi.
16 Mart 2015 Pazartesi 18:00

Bilinçli Tüketim İçin Belgesiz Ürün Almayalım

Belgesiz satın alınan ürünler ile ilgili açıklamalarda bulunan Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, “Bilinçli tüketiciler herhangi bir zarara uğradıklarında haklarını nerede arayacaklarını bilirler. Çünkü gerekli prosedürlere uygun adımlar atarlar. Bu yüzden bilinçli tüketim için belgesiz ürün almayalım” diye konuştu.
6 Mart 2015 Cuma 21:48

Prof. Dr Özdemir: “Su Kaynaklarını Bılınçlı Kullanmalıyız”

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Saim Özdemir, son yağışlarla birlikte Sapanca Gölü’nün kritik düşüşünün durduğunu, ancak uzun vadede gölden aşırı su tüketiminin önüne geçilmesi gerektiğini kaydetti.
31 Ocak 2015 Cumartesi 00:34

Karaciğerinizi bunlarla koruyun

Uzmanlar, karaciğer sağlığının korunmasında tüketilen gıdaların önemine dikkat çekiyor. Dr. Fevzi Özgönül?e göre; elma, enginar ve havuç gibi yiyecekler karaciğeri yeniliyor.
12 Kasım 2014 Çarşamba 21:34

Sakarya'da Gıda Denetimleri

Sakarya İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü 2013 yılında yapılan gıda denetim sonuçlarını açıkladı. Sakarya'da 2013 yılında gıda satış ve toplu tüketim yerlerinde 2 bin 115, gıda üretim yerlerinde bin 544 olmak üzere toplam 3 bin 659 denetim yapıldığı bildirilen açıklamada, 357 işyerine toplam 1 milyon 642 bin 493 TL idari para cezası uygulandığı bildirildi.
24 Ocak 2014 Cuma 18:50

Doğal Gaz Faturalarındaki Tüketim Hesaplamaları

AGDAŞ'tan “Doğal Gaz Faturalarındaki Tüketim Hesaplamalarıyla” ilgili Açıklama yapıldı.
21 Ocak 2014 Salı 23:24

YILBAŞI AĞAÇLARI TOPRAKLA BULUŞTU

Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Topluluğu tarafından ‘Yılbaşı Ağaçları Karbondioksit Tüketimi İçin Toprakla Buluşuyor’ başlığı altında fidan dikimi etkinliği düzenledi.
31 Aralık 2013 Salı 22:38

ÇEŞME SUYUNA DİKKAT

Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Ayhan Şengil, aşırı klorun insan sağlığına olumsuz etkileri olduğunu ifade ederken, bu şekilde klorlanan şebeke sularının tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
30 Kasım 2013 Cumartesi 01:54

SÜT İÇMEK OBEZİTE RİSKİNİ AZALTIYOR

Sağlığın yaşam boyu korunması için yeterli ve dengeli beslenmede süt ve süt ürünleri tüketiminin büyük önem taşıdığını belirten Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, özellikle çocukluk, gebelik-emziklilik ve yaşlılık dönemlerinde kemik sağlığı açısından önemi bilinen sütün obezite, kanser, hipertansiyon gibi kronik hastalıklara karşı koruyucu rol oynadığını söyledi.
23 Mayıs 2013 Perşembe 02:32

ÖĞRETMENİN İNTİHARI SOSYAL BİR YARA

Sakarya’da kredi borçları yüzünden intihar eden öğretmenin yaşadığı sorunun sosyal boyutlarına dikkat çeken Eğitim İlke-Sen MYK Üyesi Beytullah Önce, faiz ve tüketim odaklı kapitalist ekonomi modelinin toplumu felakete sürüklediği belirtti
24 Aralık 2012 Pazartesi 22:05

Yüksek Elektrik Faturalarına Hile değil Çözüm

Elektrik faturalarına yansıtılan TRT payı, Enerji Fonu, Belediye Tüketim Vergisi, Sayaç Okuma Bedeli, İletim Hattı Bedeli gibi haksız kesintileri herkes duydu ve bizler gibi herkeste eleştirdi.
22 Aralık 2011 Perşembe 17:55

Gıda Denetimleri'nden Kaçış Yok

Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından 2011 yılı Eylül ayı sonu itibariyle Sakarya’da gıda satış ve toplu tüketim yerlerinde 20 bin 98 denetim, gıda üretim yerlerinde ise 749 denetim yapılırken
26 Ekim 2011 Çarşamba 18:44

SEDAŞ'TAN SAYAÇ AÇIKLAMASI

Elektrik Sayaçlarını tasarruf amaçlı değiştirmek üzere alan tüketicilerin, elektronik sayaçlarla ilgili önemli bir hususu ihmal ettikleri ve tüketimle ilgili bilgi eksiklerinin de olduğu ortaya çıktı.
13 Şubat 2011 Pazar 20:07

Adapazarı Belediyesi'nden Sosyete Pazarına red

Adapazarı Belediyesi Cuma Pazarı Kapalı Semt Pazarı'nda haftanın bir günü giyim pazarı kurmak isteyen Sosyete Pazarı Tüketim Kooperatifine olumsuz yanıt verdi.
22 Ocak 2011 Cumartesi 02:08

TPAO Genel Müdüründen kötü haber

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, son zamanlarda benzin fiyatlarında yaşanan artışa değinerek, tüketimin üretimden fazla olması nedeniyle benzin fiyatlarının daha da artacağını belirtti.
9 Ocak 2011 Pazar 18:48

Elektrik Ustasının Büyük İcadı

Sakarya'da yaşayan elektrik ustası Mevlüt Batmaz'ın icat ettiği elektrik tasarruf cihazı, elektrik tüketiminde yüzde 25 tasarruf sağlıyor. Cihazı kullanan vatandaşlar da gelen düşük elektrik faturası nedeniyle oldukça memnun.
21 Eylül 2008 Pazar 20:31

80 işyerine idari para cezası

Sakarya Valisi Hüseyin Atak, il genelinde yapılan gıda denetimlerinde toplam 80 işletmeye idari para cezası uygulandığını belirterek, “Ayrıca 15 adet satış ve toplu tüketim yeri için de savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur” dedi.
8 Temmuz 2008 Salı 05:14

Zam yağmuru devam ediyor

Özel Tüketim Vergisi artışı sonrası sigara ve akaryakıtın ardından, otogaz ve likit petrol gazının (LPG) yeni fiyatları da belli oldu.
5 Kasım 2007 Pazartesi 22:15

Yerli biodizelde ÖTV kalktı!

Yerli biyodizelde, özel tüketim vergisi sıfıra indirildi. Bakanlar Kurulu'nun konuya dair kararı, Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandı.
9 Aralık 2006 Cumartesi 04:38

Gebze için endeks ihalesi

SEDAŞ Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş Gebze İlçe İşletme Müdürlüğü�nün abonelerine ait elektrik tüketim endekslerinin okunması işi 09 Ağustos 2006 tarihinde SEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından 3. kez ihaleye çıkarılıyor.
13 Temmuz 2006 Perşembe 09:54

Erkeklere Özel

Aşırı kırmızı et tüketiminin kolesterolü ve trigiliseridi arttırarak damarların iç kısımlarında bozulmalara yol açtığı, bunun da göğüs ağrısı, kalp çarpıntısı, kalp krizine neden olduğu, ayrıca ereksiyon sorunu yarattığı açıklandı.
6 Ocak 2006 Cuma 05:06

Aç Karnına Sigara Ülseri Tetikliyor

Sigara tüketiminin her geçen gün arttığı ülkemizde, uzmanlar sigara tiryakilerini özellikle aç karnına sigara tüketmemeleri noktasında uyarıyor. Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi
17 Aralık 2005 Cumartesi 14:04

Meşe Sahalarında Bakım Çalışmaları

Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada; Şehir merkezlerinde odun tüketimi oldukça azalmasına rağmen orman içi ve kenarı köyler yakacak olarak meşe odununu kullanmaya devam ediyor.
29 Kasım 2005 Salı 09:34

Kaçak Elektrik Kullanımı Azaldı

SEDAŞ Genel Müdürü Mahmut Rumeli, kayıt altına alınan kaçak elektrik tüketiminin parasal boyutunun 375 bin YTL’ye denk geldiğini ve bu kaçak elektrik bedelinin 271 bin YTL’sinin tahsil edildiğini açıkladı. Sakarya’da 2002 yılında yüzde 2
4 Kasım 2005 Cuma 13:53

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2005 ÖDP 4. Olağan Kongresi'nde Hayri Kozanoğlu genel başkanlığa yeniden seçildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free