hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Muhtarlarımızla uyum içerisinde çalıştık Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı SATSO'da LED Teknolojisi ve Sürücü Seçimleri Eğitimi ‘Adam olun da sözünüzü tutun’ Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı Sakarya MTAL’de Ahşap Oyuncak Yapımı Kısa film çekimine gönül veren öğrencilere Durmuş’tan destek geldi Lokman Hekim’de Başarıya Ödül Minik Öğrencilerden Anlamlı Davranış Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı

Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı
Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı
 
‘Adam olun da sözünüzü tutun’
‘Adam olun da sözünüzü tutun’
 
Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı
Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı
 
Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı
Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı

sektörün haberleri

SATSO'da LED Teknolojisi ve Sürücü Seçimleri Eğitimi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu Elektrik-Elektronik ve Elektromekanik” sektöründe iştigal eden üyelerin oluşturduğu SATSO 10. Meslek Komitesi, üyelerine yönelik eğitim faaliyetlerine devam ediyor.
22 Ocak 2019 Salı 18:38

SEDAŞ’ta Bayrak Değişimi

10 yıldır (SEDAŞ) Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin İcra Başkanlığı görevini sürdüren Bekir Sami Güven’in emekliliğe ayrılmasından sonra boşalan koltuğa, enerji sektörünün deneyimli ismi Dr. Necmi Odyakmaz geldi.
31 Aralık 2018 Pazartesi 19:33

Okul Kantinleri Anne Mutfağı Gibi Olacak

Okulların açılmasıyla ilgili bir açıklama yapan Sakarya Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Kemal Yavuz, gıda sektöründe en güvenilir yerlerin okul kantinleri olduğunu belirterek, bu yıl okul kantinlerinin anne mutfağı gibi olacağını söyledi.
17 Eylül 2018 Pazartesi 00:41

İLETİŞİM VE BİLİŞİM SEKTÖRLERİNDE YERLİ ÜRETİM DESTEKLENMELİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren bilişim ve telekomünikasyon meslek komitesi olan 31. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısında telekomünikasyon ve yazılım sektöründe yerli üretim konusunu ele aldı.
8 Eylül 2018 Cumartesi 20:26

SAKARYA NERESİNDE?

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak inşaatta indirim kampanyasıyla ilgili açıklama yaptı. Bayrak “Sektörün gerçek temsilcileri yapısal reform beklerken yetkililer inşaatın kaymağını yiyen üç-beş sözde temsilci için kampanya açıkladı. Sakarya bu kampanyanın neresinde?”
30 Ağustos 2018 Perşembe 00:45

ADAŞEN OTOMOTİV SUZUKİ ile SAKARYA'yı ŞEN'lendirdi,

YILLIK 3.5 Milyon Adet ile Dünya Otomotiv Üretiminde 7.Sırada olan JAPON Markası SUZUKİ, Sakarya'da 20 Yıldır otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ADAŞEN OTOMOTİV Bayiliği ile satışa başladı,,
25 Mayıs 2018 Cuma 21:49

Deneyimli Endüstri Mühendisleri Öğrencilerle Buluştu

Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu tarafından “Hizmet Sektöründe Endüstri Mühendisliği” konulu bir etkinlik düzenlendi.
19 Nisan 2018 Perşembe 01:28

SEDAŞ’tan Çağrı Merkezi ile İstihdama Katkı

Çağrı Merkezleri araştırması ile hazırlanan raporda, 2017 yılında Türkiye genelinde Çağrı Merkezlerinde istihdam edilen çalışan sayısının 85 bin seviyesine ulaştığı belirtilirken, raporda, çağrı merkezi sektöründeki çalışanların yüzde 67'sinin kadın, yüzde 33'ünün ise erkek olduğu ve yaş aralıklarının 21-29 arasında değiştiği ifade ediliyor.
22 Şubat 2018 Perşembe 00:33

Müteahhitler sertifikalandı

Müteahhitler Birliği üyeleri kahvaltıda buluştu. Sektörün sorunlarının masaya yatırıldığı buluşmada vatandaşın birlik üyesi müteahhitleri güvenle tercih edebilmesine olanak sağlayan sertifikalar dağıtıldı.
9 Ocak 2018 Salı 18:16

Sektörün Duayeni Yunus Bekircan SEDAŞ’tan Emekli Oluyor

Elektrik Dağıtım Sektörünün duayeni SEDAŞ’ın daha önce Genel Müdürlük görevini de yapmış olan Kamu İlişkileri Koordinatörü Yunus Bekircan 29 Aralık 2017 tarihinden itibaren SEDAŞ’tan emekli olarak ayrılıyor.
20 Aralık 2017 Çarşamba 00:26

Otelcilik Öğrencilerine İş Güvenliği Semineri

Turizm Sektörüne eğitimli personel yetiştiren Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin atölyelerde ve staj dönemlerindeki karşılaşacakları problemleri enaza indirmek amacıyla İş Güvenliği ve İş Sağlığı semineri düzenlendi.
3 Kasım 2017 Cuma 02:31

Spor Bilimleri Fakültesi, Spor ve Aktif Yaşam Fuarı'nda

Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, 14-17 Eylül tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP'ta düzenlenen ve sektörün önde gelen firmaların katıldığı fuarda Sakarya Üniversitesi’ni temsil etti.
3 Ekim 2017 Salı 20:53

GALERİCİLER DERNEĞİ KÖSEMUSUL DİYOR

SATSO 21. Meslek Komitesi Çalışma Ekibi ile birlikte Galericiler Derneği Başkanı Levent Bal ve dernek üyelerini ziyaret eden Başkan Mahmut Kösemusul, otomotiv sektöründe şehrin başarısının artacağını vurguladı.
19 Ağustos 2017 Cumartesi 21:07

Fındıkta İlk İhracat Karasu’dan Yapılacak.

Türkiye’nin dünya üretim ve ihracatında lider konumunda bulunduğu fındık ve mamulleri sektöründe “Fındık Sezonu Açılış” etkinliği İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin 2017-2018 ilk fındık ihracatını 24 Ağustos 2017’de Karasu’da gerçekleştirecek.
11 Ağustos 2017 Cuma 02:24

Sakarya’nın talepleri masaya yatırıldı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Sakarya, bölgede sanayisi ve ticareti son yıllarda gelişen çok önemli şehirlerimizden. Enerji sektöründe de önem verdiğimiz yüksek ve alçak gerilim test laboratuvarı için Sakarya'nın talebini de değerlendiriyoruz,
5 Ağustos 2017 Cumartesi 04:26

Servis taşımacılığı sektörüne önemli uyarı

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, servis taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren esnaflara yönelik önemli açıklamalarda bulundu.
20 Temmuz 2017 Perşembe 23:22

YERLİ OTO İÇİN EN DOĞRU ADRES SAKARYA'DIR

SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Toyota Türkiye’deki başarısıyla otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden Orhan Özer ile birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’i ziyaret etti.
7 Haziran 2017 Çarşamba 23:41

Hafriyatçılara bilgilendirme toplantısı

Hafriyat taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren firmaların yetkilileri ve sorumluları ile bir araya gelen Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, hafriyat yıkıntıları hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgiler verdi.
23 Mayıs 2017 Salı 22:03

BAYKONUT A.Ş. TÖRENLE AÇILDI

Sakarya'da inşaat sektörünün yükselen yıldızı BAYKONUT.A.Ş. hizmet binası BAYKONUT PLAZA İstiklal Mah. Çark Cad. No:257 Serdivan, SAKARYA adresinde törenle açıldı.
9 Nisan 2017 Pazar 11:55

Karasu’ya 2. Meslek Lisesi Yapılacak.

Demiryolu ve Liman projeleriyle sanayi sektöründe önemli bir merkez olmaya aday olan Karasu İlçesi’ne 2. Meslek Lisesi yapılmasıyla ilgili çalışmalar başladı.
18 Kasım 2016 Cuma 18:01

SAÜ Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı’na Katıldı

Ulaştırma sektörünün ve otomotiv mühendisliği eğitiminin gelişiminin ve dünya ile entegrasyonunun tartışıldığı Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı, İstanbul’da yapıldı.
6 Kasım 2016 Pazar 05:52

16. MESLEK KOMİTESİ'NDEN SEPAŞ'A ZİYARET

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çoğunluğunu sigorta acenteleri ve finans sektörünün oluşturduğu 16. Meslek Komitesi, Sakarya Elektrik Pazarlama A.Ş. (SEPAŞ)’ı ziyaret etti.
21 Ekim 2016 Cuma 21:31

Aydın Petrol Adeta Bir İstikrar Abidesi

Sakarya ili genelinde (ilçeler dâhil) 2016 yılı Kurumlar Vergisi rekortmenlerinin (ilk yüze giren) isimleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. İlimizdeki en yüksek vergi ödeyen şirketler arasında, kendi sektöründe son yirmi yıldır başı çeken Aydın Petrolcülük ve Tic. A.Ş. , bu sene de geleneği bozmadı.
27 Temmuz 2016 Çarşamba 01:02

Kötü Bir Senaryodan İyi Film Yapamazsınız

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından “Animasyon Sektöründe Kariyer” isimli bir söyleşi düzenlendi.
4 Mayıs 2016 Çarşamba 18:35

S Plaka Dönemi Başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin servis taşımacılığı sektörüne standart getirecek uygulaması S Plakada esnaf plakalarına kavuştu.
2 Nisan 2016 Cumartesi 02:07

DOĞU MARMARA İLLERİ EVLİLİK VE KONUT FUARI'NDA BULUŞACAK

Doğu Marmara illerinden 30 farklı sektörün yer alacağı İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
5 Ocak 2016 Salı 22:47

YÖNETİCİ ASİSTANI ARANIYOR

Sakarya'da Mobilya Aksesuarları ve plastik yedek parça sektöründe faaliyet gösteren Şen Plastik İşletmesinde çalıştırılmak üzere seyahat özgürlüğü olan Bayan Yönetici Asistanına ihtiyaç vardır.
22 Aralık 2015 Salı 22:20

HIZLI İLETİŞİM İÇİN SİM KARTINIZI DEĞİŞTİRME VAKTİ GELDİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu telekomünikasyon ve bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların oluşturduğu 31. Meslek Komitesi’nin aylık olağan toplantısında cep telefonu kullanıcılarının 4,5G sistemine geçişleri görüşüldü.
20 Kasım 2015 Cuma 22:49

GELECEĞİN SANAYİCİLERİ TOYOTA FABRİKASINI İNCELEDİ

Sakarya Meslek Yüksekokulu (SAÜ) öğrencileri, mesleki eğitimlerini teknik gezilerle güçlendirdi. Otomotiv sektörünün önemli ismi Toyota’nın ev sahipliğinde gerçekleşen eğitimde, öğrenciler fabrikanın üretim süreci ve işleyişi hakkında bilgiler aldı.
14 Ekim 2015 Çarşamba 23:45

ARGEDE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ 6’NCI YAŞINI KUTLADI

Son dönemde Türkiye’de yaptığı önemli işlerle yazılım sektöründe ön plana çıkan Sakarya Teknokent firmalarından Argede Bilişim Teknolojileri, 6’ncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla Tunatan Tesisleri’nde düzenlediği iftar organizasyonunda tüm ekibi ve aileleriyle bir araya geldi.
30 Haziran 2015 Salı 21:54

Hedefimiz gayri safi milli hasılamızı 10 yılda 150 milyar dolarlara taşımaktır

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye’de tarım sektörünün önemine dikkat çekerek, “Hedefimiz gayri safi milli hasılamızı 10 yılda 150 milyar dolarlara taşımaktır” dedi.
23 Haziran 2015 Salı 01:23

OTELLER SAPANCA TURİZM DERNEĞİNİN YÖNETİMİNE GİRDİ

Sapanca Turizmi’ne yön veren sektörün önde gelen lider kuruluşları, Sapanca Turizm Derneği’nin yönetimine girerek bir ilki gerçekleştirdi.
7 Haziran 2015 Pazar 02:17

AGDAŞ ÖĞRENCİLERE KILAVUZ OLUYOR

Enerji sektöründe yenilikçi ve mükemmeliyetçi bakış açısıyla yer alan AGDAŞ, Sakarya Üniversitesi MYO Gaz ve Tesisat Teknoloji bölümü öğrencileri ile paylaşım günü etkinliği gerçekleştirdi.
18 Nisan 2015 Cumartesi 02:00

31. MESLEK KOMİTESİ MARKA YÖNETMELİĞİNİ MASAYA YATIRDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu telekomünikasyon ve bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların oluşturduğu 31. Meslek Komitesi, cep telefonu ve aksesuarları marka yönetmelikleri ve markalı ürünlerin satış şekilleri hakkında bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
18 Nisan 2015 Cumartesi 01:39

AUTOMECHANİKA FUARINDA SATSO

Otomotiv sektörünün bölgedeki en kapsamlı etkinliği olan Automechanika İstanbul, TÜYAP Fuar Merkezi’nde 09-12 Nisan tarihleri arasında kapılarını açtı.
15 Nisan 2015 Çarşamba 20:28

TUZLA GELEN SAĞLIK

Sakarya İli Tuz sektörünün lider kuruluşlarından biri olan Özyıl Tuz, Marmara Tuz markası ile sağlığımızı yakından ilgilendiren yeni ürünlere imza attı.
26 Şubat 2015 Perşembe 23:07

AGDAŞ VE SATSO 7.MESLEK KOMİTESİ'NDEN SERTİFİKALI FİRMALARI'NA YETKİ TABELASI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve doğalgaz tesisat ve iklimlendirme sektöründe iştigal eden üyelerden oluşan 7. Meslek Komitesi, AGDAŞ işbirliği ile sertifikalı firmalara yetki belgesi tabelası uygulamasını başlattı.
19 Şubat 2015 Perşembe 18:04

Satso 6. Meslek Komitesi Kocaeli 21. Meslek Komitesi İle Buluştu

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu giyim ve konfeksiyon sektörünün oluşturduğu 6. Meslek Komitesi, Kocaeli Ticaret Odası’nın benzer sektörde faaliyet gösteren 21. Meslek Komitesi ile müşterek toplantıda bir araya geldi.
22 Ocak 2015 Perşembe 20:10

Gizem Frit Akkök Holdinge Satıldı

Kimya sektöründe üretim yapan Gizem Frit, Akkök Holding’e satıldı. Gizem Frit, Ak-Kim Kimya Sanayi A.Ş bünyesine dahil edilirken, iki firmanın genel müdürleri satış sonrası basın karşısına çıkarak soruları yanıtladı.
15 Ocak 2015 Perşembe 23:06

Turkcell?in 20. Kuruluş Yıl Dönümü Resepsiyonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye?nin 2023 hedeflerinin en önemli unsurlarından birinin de bilişimde tüketen değil üreten ülke olma arzusu olduğunu belirterek, ?Gerçekten Türkiye fiziki üretim ve hizmet sektöründeki rüştünü ispatlamı
12 Kasım 2014 Çarşamba 04:46

Mutlusan Elektrik Bayileriyle Buluştu

Türkiye?de elektrik malzemeleri sektörünün lider markası Mutlusan Elektrik, ülke genelindeki bayilerini düzenlediği gecede biraraya getirdi 81 ilden gelen bayilere fabrika binaları ve imalat alanları gezdirilerek çeşitli bilgiler verildi. Bayi
11 Kasım 2014 Salı 15:16

Müteahhitler Kentsel Dönüşüm İçin Başkan Turunda

Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) sektörün sorunlarını ve kentsel dönüşümü masaya yatırmak amacıyla gerçekleştirdiği ilçe belediye başkanları ziyaretlerini sürdürüyor.Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır önderliğinde 3 ilçeye ziya
10 Kasım 2014 Pazartesi 01:36

Bursa Perder?den Doğaya Katkı

Perakende sektörünün önemli platformlarından Bursa Perakendeciler Derneği (PERDER), Büyükorhan?ın Cumapazarı mevkiindeki alana diktiği bin adet fidan ile hatıra ormanı oluşturdu.Bugüne kadar gerçekleştirdiği pek çok etkinlikle yerel pera
9 Kasım 2014 Pazar 20:33

İzaydaş Sanayicilerle Buluştu

Atık yönetimi sektöründe hizmet veren İZAYDAŞ, ülkenin önde gelen sanayi kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.İZAYDAŞ?ın ev sahipliği yaptığı, Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Sanayi Odası?nın da deste
9 Kasım 2014 Pazar 16:16

Bartık: Reel Sektörün Sesine Kulak Verilmiş

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık ekonomide dönüşüm planı için ?reel sektörün sesine kulak verilmiş bir plan? dedi.GTO Başkanı Bartık, Başbakan Ahmet Davutoğlu?nun açıkladığı Öncelikli Dönüşüm Programı Eylem Planı ile ilg
8 Kasım 2014 Cumartesi 02:34

Konut Almak İsteyen Arap Yatırımcılara Tercüman Darbesi

Trabzon?da konut almak isteyen Arap turistlere ve yatırımcılara Arapça bilen tercümanların fahiş fiyatlarla konut satmaları nedeniyle emlak sektöründe sorunlar baş göstermeye başladığı belirtildi.Trabzon son yıllarda Arap ülkelerinden ge
7 Kasım 2014 Cuma 17:24

Mermere kadın eli değdi

Türkiye?de, ağır iş kollarından sayılan mermer sektöründe çalışan kadın sayısı gün geçtikçe artarken, Denizli?de bir mermer fabrikasında çalışan kadın işçilerin çalışma azimleri beğenildi.
7 Kasım 2014 Cuma 15:46

Kösemusul: “yerli Otoya En Hazır İl Sakarya”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yerli otoda yol haritasının belirlendiğini ve 2020 yılına kadar araçların yollarda olacağını açıklamasının ardından gözler otomotiv sektöründeki atılımlarıyla dikkat çeken Sakarya’ya çevrildi.
27 Ekim 2014 Pazartesi 17:55

Sigorta Acenteleri Yönetmeliği Bilgilendirme Semineri Gerçekleşti

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çoğunluğunu sigorta acenteleri ve finans sektörünün oluşturduğu 16. Meslek Komitesi tarafından ’Acenteler Kapanmasın’ sloganı ile ’Sigorta Acenteleri Yönetmeliği Bilgilendirme Semineri’ düzenlendi.
16 Ekim 2014 Perşembe 04:56

Baymak kombi servisi

Markası Baymak olan kombi cihazlarınız da elbette nedeni bilmediğiniz bir şekilde arıza verebilir. Sonuç olarak Baymak markası her ne kadar kombi sektöründe dev bir marka olsa da, nihayetinde o da tüm gün çalışan ve elektronik bir aksana sahip olan bir cihazdı. Bu sebeple hiç arızasının olmaması beklenilmeyen bir durum olacaktır. Arızası ne olursa olsun mutlaka Baymak kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.
30 Eylül 2014 Salı 14:51

SİGORTACILAR ACENTE YÖNETMELİĞİ HAKKINDA BİLGİLENDİLER

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çoğunluğunu sigorta acenteleri ve finans sektörünün oluşturduğu 16. Meslek Komitesi tarafından "Sigorta Acentelerine Sağlanan Personel İstihdamına Yönelik Avantajlar ile Sigorta Acenteleri Yönetmeliği Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.
29 Mayıs 2014 Perşembe 03:49

BİLİŞİM SEKTÖRÜNDE BİRLİK ÇALIŞTAYI SATSO’DA YAPILDI

Bilişim Sektörünün tek çatı altında birlikte hareket etmesi için ilk adım Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) atıldı.
27 Mayıs 2014 Salı 21:40

SATSO’DAN SİGORTACILARA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENECEK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çoğunluğunu sigorta acenteleri ve finans sektörünün oluşturduğu 16’ncı Meslek Komitesi tarafından 27 Mayıs 2014 (Salı günü), 10.00-13.00 saatleri arasında "Sigorta Acentelerine Sağlanan Personel İstihdamına Yönelik Avantajlar ile Sigorta Acenteleri Yönetmeliği Bilgilendirme Semineri” düzenlenecek.
25 Mayıs 2014 Pazar 22:59

HAFRİYAT ARAÇLARI TAKİP ALTINDA

Sakarya Büyükşehir hizmet sınırlarına yeni dahil olan ilçelerde hafriyat sektöründe faaliyet gösteren firmalar ve çalışanlar ile bir araya gelen Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yılmaz Çiğdem, katılımcılara “İnşaat Yıkıntı Atıkları ve Hafriyat Yönetimi” hakkında bilgi verdi.
24 Mayıs 2014 Cumartesi 02:10

HAFRİYATÇILARA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILACAK

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi hizmet sınırlarına yeni katılan Kaynarca, Karasu, Kocaali, Pamukova, Geyve, Taraklı ilçelerinde hafriyat sektöründe faaliyet gösteren firmalar ve çalışanlar için 23 Mayıs Cuma günü bilgilendirme toplantısı düzenliyor.
22 Mayıs 2014 Perşembe 03:35

SAKARYA’DA OTİZM SEMİNERİ

Özel Eğitim konusunda uluslararası çalışmalarıyla bilinen Dr. Çetin Özbey Pazar günü Sakarya’da özel eğitim sektöründe çalışanlar için “Otizm ve Otizm'de yeni yaklaşımlar” semineri verecek.
27 Nisan 2014 Pazar 02:01

TOBB/YOİKK Çalışma Grupları Başkan ve Başkan Yardımcıları

Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) çalışmaları kapsamında özel sektör eylem önerilerinin oluşturulması amacıyla, YOİKK bünyesinde bulunan 10 adet Teknik Komiteye, özel sektörün görüşlerini aktarmak üzere oluşturulan TOBB/YOİKK Çalışma Grupları Başkan ve Başkan Yardımcılarını seçti.
17 Nisan 2014 Perşembe 00:46

Boya Malzemelerinin İnşaat Sektöründe Kullanılması

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından “Boya Malzemelerinin İnşaat Sektöründe Kullanılması” adlı bir seminer düzenlendi.
2 Nisan 2014 Çarşamba 03:51

AHŞAP MALZEMELERİN İNŞAAT SEKTÖRÜNDE KULLANIMI

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından “Ahşap Malzemelerin İnşaat Sektöründe Kullanımı” konulu bir konferans düzenlendi.
23 Mart 2014 Pazar 03:34

MOBİLYA İHTİSAS OSB’NİN ÇED RAPORUNA OLUMLU KARAR

Faaliyete geçtiğinde sektöründe ilk olacak olan Kaynarca Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’sinin ÇED Raporu Bakanlık tarafından kabul edildi.
12 Şubat 2014 Çarşamba 23:22

155 Polis Imdat'a Sms ile İhbar Dönemi 1 Şubat'ta Başlıyor

Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, 05.06.2012 tarihinde 28314 nolu Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Elektronik Haberleşme Sektöründe Acil Yardım Çağrı Hizmetlerine Ilişkin Yönetmelik ile acil çağrıların SMS yoluyla iletilmesi ile ilgili usul ve esasların düzenlendiği kaydedildi.
28 Ocak 2014 Salı 16:25

YERLİ CEP TELEFONU ÜRETİMİ DESTEKLENMELİ

SATSO 31. Meslek Komitesi üyeleri SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’a gerçekleştirdikleri ziyarette, cep telefonu satışında taksitlendirme uygulamasının sonlandırılması ve bilişim sektöründeki ürünler için de taksit sınırlamasının getirilmesi..
21 Ocak 2014 Salı 23:02

AB Projesi için Almanya’ya giden Çırak Öğrenciler Yurda Döndü.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığının Leonardo Da Vinci Meslek Eğitimi Geliştirme Projesi kapsamında Almanya’ya giden Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezinde otomotiv sektöründe çıraklık eğitimi gören 18 öğrenci ve 4 öğretmen bir aylık eğitim çalışmasını tamamlayarak yurda döndü.
29 Temmuz 2013 Pazartesi 20:19

SAMİB; Makina, Banka, İş ve Akademik dünyasını İftar’da buluşturdu

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği’nin 4. Geleneksel İftar Programı; Elmas Garden Inn’de gerçekleşti. İftar’da makine sektörüne büyük hizmetleri geçmiş olan duayen sanayicilere plaket takdim edildi.
21 Temmuz 2013 Pazar 19:33

'Bluepet' İlk İstasyonu Adapazarı'nda Açtı

Akaryakıt sektörüne yüksek standartlarda ürün, çevreye duyarlı hizmet anlayışıyla giren Bluepet'in ilk istasyonu, Adapazarı'nda hizmete girdi.
5 Temmuz 2013 Cuma 03:34

Satso 33. Meslek Komitesi Tanışma Kahvaltısında Bir Araya Geldi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yoğunlukla makine sektöründen 33. Meslek Komitesi Üyeleri, meslek grubu üyelerine yönelik bir tanışma programı düzenledi.
28 Haziran 2013 Cuma 02:00

ADAŞEN Otomotiv, ÖZDİLEK AVM’yi ŞEN lendirdi ,

15 Yıldır Şehrimizde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren, 6 yıldır Kore’den ithal edilen SSANGYONG Marka araçların SAKARYA – KOCAELİ bayiliğini yapan ADAŞEN Otomotiv, Kocaeli Özdilek AVM de yeni araçların lansmanında yoğun ilgi ile karşılandı,
18 Haziran 2013 Salı 23:37

KONUKOĞLU SAKARYA’DA

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, SANKO’nun tarım makinaları sektöründeki yatırımı Başak Traktör’ün üretim tesislerinin bulunduğu Sakarya’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
25 Mayıs 2013 Cumartesi 21:01

10 BİN ÖZEL GÜVENLİKÇİNİN KAMUYA ALINMASI

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in 10 bin özel güvenlikçinin kamuya alınacağına ilişkin açıklamalarının ardından gözler özel güvenlik sektörüne çevrildi.
22 Mayıs 2013 Çarşamba 02:32

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE 23 BİN HİZMETLİ KADRO BEKLİYOR

Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz Sağlık sektöründe çalışan 23 bin hizmetlinin haklarının görmezden gelindiğini savunarak, diğer kurumlarda olduğu gibi sağlık kurumlarındaki hizmetlilerin de kadroya alınmasını istedi.
9 Mayıs 2013 Perşembe 20:12

AGDAŞ Ulusal Kalite Hareketi’ne Katıldı

Türkiye Kalite Derneği KalDer’in öncülüğünde yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne (UKH) doğal gaz sektörünün liderlerinden AGDAŞ da katıldı.
5 Mart 2013 Salı 00:21

MESLEKİ YETERLİLİK KONFERANSI

İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Konferansı Adapazarı Orhan Gazi Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
26 Şubat 2013 Salı 23:20

YATIRIMCILARIN GÖZÜ SAKARYA’DA

Otomotiv çatıştayları ile otomotiv sektörünün dikkatlerini Sakarya üzerine çeken Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), yatırımcıların ilk uğrak yeri oldu.
14 Şubat 2013 Perşembe 00:53

80 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Tarım sektörünün en önemli firmalarından biri olan TürkTraktör, uzun vadeli büyüme planları kapsamında üretim tesislerinin genişletilmesi amacıyla Sakarya’nın Erenler İlçe Belediyesi sınırları içinde satın aldığı arazide çalışmalara başladı.
30 Ocak 2013 Çarşamba 17:44

ESNAF VE SANATKARLAR DAHA HİJYENİK OLACAK

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından il sınırları içerisinde gıda sektöründe faaliyet gösteren meslek kuruluşlarına “Hijyen” konusunda eğitim verme protokolü imzalandı.
14 Aralık 2012 Cuma 21:10

EĞİTİMSİZ VE BELGESİZ İŞÇİ KALMAYACAK

Adapazarı Belediyesi ile Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi İktisadi İşletmesi arasında, “İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik Sistemine İlişkin İşbirliği Protokolü” yapıldı.
5 Aralık 2012 Çarşamba 22:12

Ferizli OSB'de yer kalmadı

Metal, makine, kereste ve inşaat sektörünün faaliyet gösterdiği Ferizli Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) yer kalmadı. 59 parselin 52 si satılırken, 6 parselin satışı içinde onay çıktı. Son 1 parsel içinde talep var.
16 Kasım 2012 Cuma 15:41

Sakarya’da Yalıtımın Yeni Markası MYD

Sakarya’da Yalıtım ve Yapı Kimyasalları sektörünün gelişiminde büyük emeği ve katkısı bulunan Mert AYDEMİR, Yeni Markası MYD ile yeni adresinde faaliyetlerine başladı.
16 Ekim 2012 Salı 01:42

Mobilya sektörünün geleceğini konuştular

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 8. ve 26. meslek komitesi temsilcileri ile birlikte Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ı ziyaret ederek, mobilya sektörünün geleceğine yönelik istişarede bulundular.
11 Ekim 2012 Perşembe 16:07

BAŞAK TRAKTÖR BURSA TARIM FUARI’NDA

Sanko Holding’in tarım makinaları sektöründeki yatırımı Başak Traktör, TÜYAP tarafından hazırlanan BURTARIM 2012 ile Bursa 5. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı’nda, çiftçilerle buluştu.
28 Eylül 2012 Cuma 18:20

Da Vinci Projesi'nden Satso'ya Teşekkür

Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Projesi kapsamında turizm sektöründe istihdam edilen ve daha önceki dönemde İspanya'da düzenlenen eğitim projesine katılan Sakaryalı gençler turizm alanında eğitim almak üzere şimdi de Belçika/Brüksel'e gidiyor.
7 Eylül 2012 Cuma 20:45

Adaşen Otomotiv’den iftar yemeği

Otomotiv sektörünün önde gelen firmalarından olan, ikinci el, servis, emlak, rent a car ve sigortacılık üzerine Sakarya ve Kocaeli halkına hizmet veren,
18 Ağustos 2012 Cumartesi 05:54

ADAŞEN, KİRALAMA FİLOSUNU GÜÇLENDİRİYOR.

5 YILDIR GÜNEY KORE MARKASI SSANGYONG'UN MARMARA VE BATI KARADENİZ BÖLGE BAYİLİĞİNİ YAPAN, SAKARYA'DA İKİNCİ EL,ARAÇ KİRALAMA,OTO SERVİS OLMAK ÜZERE 13 YILDIR OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN..
7 Haziran 2012 Perşembe 17:36

Otomotiv Şehri Sakarya ile kapılarımızı dünyaya açacağız

Otomotiv Şehri Sakarya Çalıştayı ile ilgili çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul; “Türkiye’de otomotiv sektörünün temsil ettiği büyük ekonomik ve sosyal gücün dile getirileceği
18 Mayıs 2012 Cuma 23:59

SÜT SEKTÖRÜNÜN YAŞADIĞI SORUNLAR

S.S. Sakarya-Kocaeli Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) Başkanı Recep Pulat süt sektörünün günümüzde yaşadığı sorunlar ve çözüm önerilerini anlattı.
14 Mayıs 2012 Pazartesi 17:50

Marka Kent Stratejik Kalkınma Planı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ile işbirliği içerisinde bölgedeki kamu kurum kuruluşları, seyahat acentelerini, tur operatörlerini, turizm sektörünün ulusal aktörleriyle bir araya getiriyor.
5 Nisan 2012 Perşembe 20:13

Dünyanın 5 büyüğünden biri olacağız

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, tarım sektöründe 2023 hedeflerinin 150 milyar dolarlık yıllık hasıla olduğunu ifade ederek, "Türkiye 2023'te dünyanın tarım konusunda en büyük 5 ülkesinden biri olacak.
10 Mart 2012 Cumartesi 19:33

BİNALARINIZA ISI YALITIMI YAPTIRIN

Sakarya Ticaret Ve Sanayi Odası 13. meslek komitesi (İnşaat Malzemeleri Toptan Ve Perakende Ticareti Meslek Grubu) Aralık ayı olağan toplantısına yaparak inşaat malzemeleri sektörünün 2011 yılını değerlendirdi.
29 Aralık 2011 Perşembe 18:06

SATSO 'Flower Show' fuarını ziyaret etti

SATSO heyeti, sektöründe düzenlenen en büyük fuar olan Flower Show Türkiye CYF Fuarcılık organizasyonuna katılan Sakaryalı firmaları ziyaret etti.
16 Aralık 2011 Cuma 19:40

SATSO sizindir ve bizler her zaman hizmetinizdeyiz

SATSO 28.Meslek Grubu (Temizlik-Güvenlik-Müşavirlik ve Danışmanlık Faaliyetleri) dahilinde olan Endüstriyel Temizlik Ürünleri ve Ambalaj Malzemeleri Satışı Sektörüne yönelik istişare toplantılarının ikincisini SATSO Sosyal Tesisleri'nde düzenledi
10 Aralık 2011 Cumartesi 20:40

SATSO'da KOBİ'lere yönelik konferans

Türkiye'nin ilk sermaye piyasası kuruluşu olan Menkul Değerler A.Ş. işbirliğiyle SATSO'da sektörün gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla "Sermaye Piyasaları Enstrümanları ve Gelişen İşletmeler Piyasası" konulu bir konferans gerçekleştirildi.
5 Aralık 2011 Pazartesi 19:31

Yetki Belgeli Usta Çalıştırma Zorunluluğu Geliyor

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mimarlık Mühendislik Faaliyetleri ve İnşaat Taahhüt sektöründe faaliyet gösteren 18.Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.
4 Aralık 2011 Pazar 05:02

Tuna Tan'a Anlamlı Ödül

Sakaryalı restorant işletmecisi şehrin meşhur kabaklarıyla iki çeşit ürün geliştirdi. Kestaneli ve kabaklı baklavaya ‘Kabaklava’, kabaklı lahmacuna ‘Kabakmacun‘ ismini veren restorant işletmecisi Tuna Tan, hem gıda sektörüne iki ye
20 Kasım 2011 Pazar 16:48

İşte Türkler'in ayakları

Ayakkabı sektöründe Ar-Ge çalışmalarıyla öne çıkan King Paolo, 3 bin kişinin katıldığı ayak basınç analizi ile kadın ve erkeklerin ayak yapısını ortaya koydu.
16 Kasım 2011 Çarşamba 03:52

SATSO 28.meslek Komitesi toplandı

SATSO 28.meslek Komitesi (Temizlik-Güvenlik-Müşavirlik ve Danışmanlık Faaliyetleri) Meslek grupları dahilinde olan Endüstriyel Temizlik Ürünleri Ve Ambalaj Malzemeleri Satışı Sektörüne yönelik bir istişare toplantısı düzenledi.
31 Ekim 2011 Pazartesi 20:55

Eşinin ölüm yıldönümünde hayatını kaybetti

Sakarya'da basın sektörünün emektar isimlerinden Ali Ziya Üstüngüler, eşinin ölüm yıldönümünde hayatını kaybetti.
15 Ekim 2011 Cumartesi 21:46

EN ÇOK İŞ FIRSATI OLAN SEKTÖRLER

Türkiye’de üretimin artmasıyla birlikte mühendis ihtiyacının arttığı; en çok iş fırsatının ise yapı, tekstil ve bilim sektöründe olduğu belirtildi.
20 Temmuz 2011 Çarşamba 02:41

YILGENCİ A.Ş. YENİ HİZMET BİNASINI AÇIYOR

Sakarya'nın Metal İşleme sektörünün önde gelen kuruluşlarından YILGENCİ A.Ş. 10 Haziran Cuma günü açılıyor.
9 Haziran 2011 Perşembe 02:54

Adrenalin Topu Sakarya'da

Sakarya'da eğlence sektörünün en önemli firmalarından olan Turuncu Adam Organizasyon yeni bir etkinliği getirmenin heyecanını yaşıyor.
6 Mayıs 2011 Cuma 20:03

Kösemusul SAMİB'e destek verdi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Kösemusul, Sakarya'da makine sektörünün daha güçlü bir konuma gelmesi için oda olarak SAMİB'e her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
31 Mart 2011 Perşembe 03:55

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1963 Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği kuruldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free