hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU

peygamber haberleri

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi’nden Mevlid Kandili Özel Programı

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed’in (sav) dünyaya gelişinin yıldönümü dolayısıyla Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi tarafından özel bir program hazırlandı.
9 Kasım 2019 Cumartesi 04:24

Engeller Konuşarak Çözüme Kavuşur

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Son Peygamberler Öğrenci Topluluğu tarafından Empati Programı düzenlendi.
20 Aralık 2018 Perşembe 22:32

Mevlit Kandili'niz Mübarek Olsun

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sas) kutlu doğumu olan Mevlid Kandili'niz mübarek olsun
29 Kasım 2017 Çarşamba 10:42

O’na duyulan sevgi duvarlara taşınmıştır

‘Hazreti Peygamberi Sanatla Anlatmak’ isimli sempozyumun ‘Geleneksel Türk-İslam Sanatlarında Hz. Peygamber’i anlatmak isimli oturumunda konuşan Prof. Dr. Subaşı,
23 Nisan 2017 Pazar 00:20

Manalarda O’nu aramak değerli olandır

‘Sinema ve Diğer Görsel Sanatlarda Hz. Peygamber’ konulu programda konuşan Semih Kaplanoğlu, “Hz. Peygamber ile ilgili olacak bir film, bizi tefekküre yönlendirmeli. Manaların en değerlisi manada Resulullah’ı görmek ve ondan bir şeyler almaktır. Hz. Muhammed’i anlatacak bir film yapacak isek yapmamız gereken ilk şey ona ait manaları anlamaktır”
21 Nisan 2017 Cuma 23:17

MÜSİAD Sakarya, “Diriliş Kudüs” dedi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi, Allah’ın kutsal belde olarak ilan ettiği Peygamberler şehri Kudüs’te başta Hz. İbrahim olmak üzere, Hz. Davut, Hz. Musa, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf’un kabir ve makamlarını ziyaret ederek, ibadetlerini de Mescid-i Aksa’da yerine getirdi.
29 Aralık 2016 Perşembe 10:04

MÜSİAD Sakarya’dan Kudüs çıkarması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi, yurt dışı kültür ve iş gezisi programı kapsamında Peygamberler şehri Kudüs Şerif’e gidiyor.
20 Aralık 2016 Salı 01:54

Mevlit Kandili'niz Mübarek Olsun

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sas) kutlu doğumu olan Mevlid Kandili'niz mübarek olsun
11 Aralık 2016 Pazar 15:03

Arkeolojik Çalışmalara İhtiyaç Var

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi Vakfı tarafından düzenlenen ‘Din İlimlerine Giriş Seminerlerinde bu hafta “Hz. Peygamber Dönemini İncelemede Metodoloji” konusu ele alındı.
19 Mart 2016 Cumartesi 02:35

Mevlit Kandili'niz Mübarek Olsun

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sas) kutlu doğumu olan Mevlid Kandili'niz mübarek olsun
22 Aralık 2015 Salı 06:12

SAܒDE ‘PEYGAMBERE OLAN İHTİYAǒ KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi Vakfı tarafından “Peygambere Olan İhtiyaç” konulu bir seminer düzenlendi.
3 Aralık 2015 Perşembe 20:41

“Insan Peygamber” Konulu Söyleşi Gerçekleşti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘’İnsan Peygamber’’ konulu söyleşi Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirildi.
21 Ocak 2015 Çarşamba 19:07

'Peygamberimize Sevgi Yürüyüşünde” Alkollü Bir Kişi Gözaltına Alındı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen “Peygamberimize Sevgi Yürüyüşünde”, gruba rahatsızlık veren alkollü bir kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.
20 Ocak 2015 Salı 22:35

Sapanca İHH'dan ‘Peygambere Hakarete Hayır' Tepkisi

İHH Sapanca Şubesi, Peygambere hakaretlere devam eden Charlie Hebdo dergisini kınamak için, Cuma namazı sonrası basın açıklaması yaptı.
16 Ocak 2015 Cuma 16:41

Mttb Sakarya Şubesinden Charlie Hebdo Tepkisi

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Sakarya Şubesi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) hakkında yayınlar yapan Charlie Hebdo dergisine tepkisini göstermek amacıyla bir basın açıklaması yaptı.
14 Ocak 2015 Çarşamba 20:14

Burhaniye?de "peygamber Sevgisi" Konferansı

Balıkesir?in Burhaniye ilçesinde, İlim Yayma Cemiyeti tarafından Peygamber sevgisi konulu konferans düzenlendi.Ahmet Akın Kültür Merkezi?ndeki konferansa yazar Mehmet Emin Akın konuşmacı olarak katıldı. Akın, Allahü tealanın doğru yolu
11 Kasım 2014 Salı 23:36

23 derste Hz peygamberi anlatacaklar

Siyer Vakfının geçen sene başlattığı Siyer Mektebi programları, bu sene de devam ediyor.
10 Kasım 2014 Pazartesi 18:36

Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Kadir Gecesi, (Arapça: لیلة القدر), İslam inancına göre Kur'an'ın Allah tarafından Cebrail isimli melek aracılığıyla İslam dininin Peygamberi Muhammed'e vahyedilmeye başlandığı gecedir.
23 Temmuz 2014 Çarşamba 03:44

DBY YARIŞMALARINDA TÜM ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Sakarya İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Ortaokul, İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu, Kur’an Kursları ve diğer lise öğrencilerine yönelik olarak Sakarya genelinde tüm okullarda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen DBY (Dini Bilgiler Yarışması) ve Peygamberimi Seviyorum Hadis Ezberliyorum yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.
30 Nisan 2014 Çarşamba 20:09

PEYGAMBER EFENDİMİZİN EĞİTİM METODU

Şuurlu Öğretmenler Derneği Sakarya Şubesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Sakarya’da görev yapan öğretmenlere ‘Peygamber Efendimiz (SAV)’in Eğitim Metodu’ isimli kitap hediye edecek.
29 Nisan 2014 Salı 21:33

SAܒDE KUTLU DOĞUM HAFTASI KUTLANDI

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi tarafından “Peygamberimiz, Din ve Samimiyet” teması ile kutlanan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.
17 Nisan 2014 Perşembe 20:53

YENİ CAMİDE SAKAL-I ŞERİF GÖSTERİLDİ

Kutlu Doğum haftası nedeniyle Yeni Camide Sakarya Müftülüğü Tashih-İ Huruf kursunda eğitim gören din görevlileri tarafından kuran ziyareti ardından Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerifi gösterildi.
15 Nisan 2014 Salı 21:15

Mevlit Kandili'niz Mübarek Olsun

Bugün Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed (SAV)’in doğumunun 1443. yıl dönümü.
12 Ocak 2014 Pazar 11:36

O’nun doğuşu dünyamızı şereflendirdi

MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğum günü olarak kabul edilen Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
11 Ocak 2014 Cumartesi 19:33

Erenler İmam Hatip Ortaokulu’nda Kandil Pilavı Dağıtıldı.

Erenler İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından, Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin 1442. yıldönümü nedeniyle kandil pilavı dağıtıldı.
11 Ocak 2014 Cumartesi 19:09

ERENLER İMAM HATİP ORTAOKULUNDA KANDİL PİLAVI DAĞITILDI

Erenler İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından, Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin 1442’nci yıldönümü nedeniyle kandil pilavı dağıtıldı.
11 Ocak 2014 Cumartesi 18:23

SON PEYGAMBER PLATFORMU’NDAN “8 MİLYAR SALAVÂT KAMPANYASI”

Son Peygamber Platformu ve Sakarya Sosyal Gelişim Derneği, Mevlid: 1435 EL-ADİL (sas) faaliyetleri kapsamında, Kandil Özel Programına manevi bir hazırlık olması ve Kutlu Viladetin ihyasının en güzel şekilde yapılabilmesi düşüncesiyle ‘8 Milyar Salavât Kampanyası’ düzenledi.
7 Ocak 2014 Salı 20:28

DÖNGELOĞLU; "AİLESİNİ ÇOK SEVEN PEYGAMBERİN ÜMMETİYİZ"

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konferans ile Ferizli’de sevenleri ile buluşan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, “Peygamber Efendimiz evini ve ailesini çok severdi. Hz. Muhammed, eşinin sevgisini kendisi için rızık görmüştür” dedi.
19 Kasım 2013 Salı 19:39

KADİR GECENİZMÜBAREK OLSUN

Ramazan-ı şerif ayı içinde bulunan en kıymetli gecedir. Bazı âlimlere göre Mevlid gecesinden sonra en kıymetli gecedir. Kadir Gecesi, bu ümmete mahsustur. Başka peygamberlere böyle faziletli bir gece verilmemiştir.
3 Ağustos 2013 Cumartesi 11:54

ORTAKÖY’DEN BİR MİLYON SALAVAT-I ŞERİFE

Sakarya’nın Kocaali ilçesine bağlı Ortaköy Beldesindeki Ortaköy Ortaokulu öğrencileri, Kutlu doğum haftası münasebetiyle bir milyon salavat-ı şerife okuyarak peygamberimize olan sevgilerini ifade ettiler.
20 Mayıs 2013 Pazartesi 22:11

FATİH ÇITLAK ADAPAZARI’NDA KONFERANS VERDİ

Adapazarı Belediyesi Mayıs ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikler kapsamında Adapazarı’na gelen Araştırmacı Yazar Fatih Çıtlak, “Peygamberimizle İnsan Olmak” konulu konferans verdi.
18 Mayıs 2013 Cumartesi 21:16

KUTLU DOĞUM HAFTASI BAŞLIYOR

14-21 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası kapsamında Sakarya’da birbirinden farklı etkinliklerle Peygamber Efendimiz geniş kitlelere anlatılacak. Müftülük binasında bir basın toplantısı düzenleyen Sakarya Müftüsü İlyas Serenli bu yıl ki temanın Hz. Peygamber ve insanlık onuru olduğunu belirtti.
11 Nisan 2013 Perşembe 21:35

SAÜ KUTLU DOĞUM HAFTASI NEDENİYLE YARIŞMA DÜZENLİYOR

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından Peygamber Efendimizi anlatmaya çalışan en güzel slayt çalışması konulu bir yarışma düzenleniyor.
23 Mart 2013 Cumartesi 00:53

SERENLİ’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında Mevlid Kandilinin, Hz. Peygamber’in bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanı olduğunu belirterek,
22 Ocak 2013 Salı 23:52

Kadir Geceniz mübarek olsun

Kadir Gecesi (Arapça: لیلة القدر lailatu'l Qadr), İslam dinine göre, Kur'an'ın vahiy yoluyla İslam peygamberi Muhammed'e gönderilmeye başlandığı gecedir.
14 Ağustos 2012 Salı 06:11

Din kültürü kitaplarında saygısızlık

Pamukova Anadolu gençlik başkanı Haydar Atmaca yaptığı basın açıklamasında “milli eğitim bakanlığının bastırmış olduğu din kültürü kitabında peygamber efendimizin isminin kaldırıldığını”söyledi
13 Ocak 2012 Cuma 17:56

Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Kadir Gecesi (Arapça: لیلة القدر lailatu'l Qadr), İslam dinine göre, Kur'an'ın vahiy yoluyla İslam peygamberi Muhammed'e gönderilmeye başlandığı gecedir.
26 Ağustos 2011 Cuma 04:40

MEVLİT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN

Mevlid, doğum zamanı demektir. Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Peygamber efendimizin doğum günü, bütün Müslümanların bayramıdır.
8 Mart 2009 Pazar 06:21

Kadir Geceniz mübarek olsun

Kadir Gecesi (Arapça: لیلة القدر lailatu'l Qadr), İslam dinine göre, Kur'an'ın vahiy yoluyla İslam peygamberi Muhammed'e gönderilmeye başlandığı gecedir.
26 Eylül 2008 Cuma 09:59

Mevlid kandili kutlu olsun

Peygamber Efendimiz'in kutlu doğum günü tüm İslam âleminde bu gece coşkuyla kutlanacak.
19 Mart 2008 Çarşamba 11:59

Yürüyüşe 3000 Kişi Katıldı

Adapazarı'nda binlerce kişi, Peygamber'e Saygı Yürüyüşü'nde buluştu.
7 Nisan 2007 Cumartesi 19:29

Duygu Seli Yaşandı

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, peygamberimiz Hz. Muhammed için düzenlenen Kutlu Doğum Gecesi'nde duygu dolu anlar yaşadı.
4 Nisan 2007 Çarşamba 02:42

Bu Gece Mevlüt Kandili

Kainatın Efendisi Sevgili Peygamberimizin doğum günü, yani Mevlid Kandili... Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında medeniyet anlayışımızda öfkeye, kine ve nefrete yer olmadığını vurguladı.
30 Mart 2007 Cuma 03:56

Kur'an'la insan huzur buluyor

Kur'an'ın Hz. Peygamber'in en büyük mucizesi olduğunu anlatan SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Akgül, insan ruhunun Kur'an'la huzur bulduğunu vurguladı.
17 Şubat 2007 Cumartesi 22:03

Hz.Peygamberi Anma Gecesi

Adapazarı İmam-Hatip Lisesi, Mesleki Tatbikat Kulübü öğrencileri, Ahmet Akkoç İÖO. Salonu’ndan düzenledikleri geceyle Peygamber Efendimizi andılar.
11 Mayıs 2006 Perşembe 10:17

Adapazarı'nda anlamlı yarışma

Adapazarı Necdet Islar İlköğretim Okulu'nda, Peygamberimiz'e en güzel mektup yazma yarışmasında başarılı olan öğrenciler çeşitli ödüllerle ödüllendirildi.
27 Nisan 2006 Perşembe 14:14

Merkez'den Kutlu Doğum Programı

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’i anma ve anlama etkinlikleri sürüyor. Adapazarı Merkez Belediyesi’nin organize ettiği Kutlu Doğum Programı Serdivan Düğün Salonu’nda gerçekleşti.
27 Nisan 2006 Perşembe 11:22

Peygamberimize Saygı Yürüyüşü

Adapazarı'nda, Memur-Sen, Anadolu Gençlik Dergisi, Sakarya Başörtüsü Platformu ile İlim ve Hikmet Vakfı tarafından "Peygambere Saygı Yürüyüşü" düzenlendi.
15 Nisan 2006 Cumartesi 03:02

Haçlı Seferleride Böyle Başlamıştı

Miladi 850'de, Kurtuba’da, bir papaz, Hz. Muhammed hakkında “bağlılarına, hayasızca çok karılı bir cennet vaad eden bir sahte peygamber” şeklinde ağır hakaret eder. Ve...
22 Şubat 2006 Çarşamba 09:09

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free