hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Muhtarlarımızla uyum içerisinde çalıştık Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı SATSO'da LED Teknolojisi ve Sürücü Seçimleri Eğitimi ‘Adam olun da sözünüzü tutun’ Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı Sakarya MTAL’de Ahşap Oyuncak Yapımı Kısa film çekimine gönül veren öğrencilere Durmuş’tan destek geldi Lokman Hekim’de Başarıya Ödül Minik Öğrencilerden Anlamlı Davranış Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı

Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı
Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı
 
‘Adam olun da sözünüzü tutun’
‘Adam olun da sözünüzü tutun’
 
Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı
Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı
 
Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı
Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı

merkezleri haberleri

BİLSEM 2019 Grup Taraması Başlıyor

Bilim ve Sanat Merkezlerine alınacak özel yetenekli öğrencileri belirlemek üzere 2018-2019 eğitim öğretim yılında yapılacak olan öğrenci tanılama ve yerleştirme sürecinin ilk aşaması olan grup taraması 19 Ocak 2019 tarihinde başlıyor
18 Ocak 2019 Cuma 04:20

Mesleki Eğitimde İl Birincileri Açıklandı

MEB Meslekî ve Teknik Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan Kurumsal Dış Değerlendirme Raporunda; 6 ayrı temada ilimizdeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri ve Mesleki Eğitim Merkezleri arasında il birincisi olan okul ve kurumlar belirlendi.
18 Aralık 2018 Salı 03:49

Engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olduk

Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen programda konuşan Başkan Toçoğlu, “Sosyal Gelişim Merkezlerimizdeki hobi kurslarıyla engellilerimizin sosyal yaşamlarını hareketlendirdik
4 Aralık 2018 Salı 00:22

Akyazı ve Sapanca SGM’de Dünya Gıda Günü kutlandı

Büyükşehir Belediyesi Akyazı ve Sapanca Sosyal Gelişim Merkezleri Dünya Gıda Günü’nü anlamlı etkinliklerle kutladı.
22 Ekim 2018 Pazartesi 20:25

Budaklar’da birlik ve beraberlik içinde bayram geleneği

Bayramlar birlik ve beraberlik günleridir. Adapazarı’nın en eski yerleşim merkezlerinden olan Budaklar Köyü bayramları özüne uygun olarak kutlamaya devam ediyor.
21 Ağustos 2018 Salı 21:29

17 Ağustos’u Unutmamız Mümkün Değil.

Başta Sakarya olmak üzere Kocaeli, Yalova, Gölcük gibi yerleşim merkezlerinde büyük yıkıma neden olan 17 Ağustos 1999 Depreminin 19. Yıldönümü nedeniyle Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık bir mesaj yayınladı.
17 Ağustos 2018 Cuma 02:08

AR-GE MERKEZLERİ SAKARYA TEKNOKENT’TE BULUŞTU!

Sakarya Üniversitesi, Sakarya Teknokent ADAPTTO Teknoloji Transfer Ofisi ve Sakarya’daki Ar-Ge Merkezleri arasında Teknokent ev sahipliğinde İşbirliği Protokolü imzalandı.
20 Temmuz 2018 Cuma 03:27

ADAPTTO DESTEĞİ İLE BÖLGEMİZDEKİ AR-GE ve TASARIM MERKEZİ SAYISI 14’E YÜKSELDİ!

Sakarya Üniversitesi Teknokent içerisinde faaliyetlerini sürdüren ADAPTTO Teknoloji Transfer Ofisi’nin çalışmaları ve destekleri ile bölgede bulunan Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri sayısı gün geçtikçe hızla artıyor.
4 Temmuz 2018 Çarşamba 05:47

12 bin 300 öğrenci SGM’ye misafir oldu

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezleri 2017- 2018 eğitim öğretim döneminde Misafir Okul Etkinlikleri Projesi kapsamında 134 farklı okuldan 12 bin 300 öğrenciyi ağırladı.
11 Haziran 2018 Pazartesi 22:54

Engelsiz Yaşam Merkezi açıldı

Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılışında Toçoğlu, “Engelli bireylerin nitelikli bir zaman geçirip içinde bulunmaktan keyif alabilecekleri yaşam merkezini hayata geçirdik. Engelli ailelerimizin çocuklarını emanet edebilecekleri, dışarıdaki işlerini görebilecekleri dünya standartlarında yeni merkezleri var”
10 Mayıs 2018 Perşembe 01:33

Çırak ve Kalfa Öğrenciler İçin Beceri Yarışmaları Düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın mesleki eğitimle ilgili yaptığı yeni düzenlemeler meyvelerini veriyor. Mesleki Eğitim Merkezlerinde eğitim öğretim gören çırak ve kalfa öğrenciler için ilk kez beceri yarışmaları düzenlendi.
3 Nisan 2018 Salı 19:40

SEDAŞ’tan Çağrı Merkezi ile İstihdama Katkı

Çağrı Merkezleri araştırması ile hazırlanan raporda, 2017 yılında Türkiye genelinde Çağrı Merkezlerinde istihdam edilen çalışan sayısının 85 bin seviyesine ulaştığı belirtilirken, raporda, çağrı merkezi sektöründeki çalışanların yüzde 67'sinin kadın, yüzde 33'ünün ise erkek olduğu ve yaş aralıklarının 21-29 arasında değiştiği ifade ediliyor.
22 Şubat 2018 Perşembe 00:33

“SGM örnek bir mimariye sahip”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kurmayları SGM’ye ziyarette bulundu. Yüce, “Merkezlerimize ilgi her geçen gün artıyor
20 Ocak 2018 Cumartesi 02:03

7 bin 366 öğrenci ders başı yaptı

Sosyal Gelişim Merkezleri ve Macerapark’ta yeni dönem eğitimleri başladı. Davut Yüce, “Merkezlerimizde ilk ders zilinin çalmasıyla 7 bin 366 öğrenci eğitimlerine başladı. İlgi gösteren tüm aile ve çocuklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
12 Ekim 2017 Perşembe 02:14

Yeni döneme 6 bin 750 kayıt

Sosyal Gelişim Merkezleri ve Macerapark’ta kayıtlar 5 Ekim Perşembe günü sona eriyor. Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, “Şu ana kadar 6 bin 750 öğrenci merkezlerimize kayıt yaptırdı. İlgi gösteren tüm öğrenci ve ailelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
5 Ekim 2017 Perşembe 03:11

SGM Yaz Kurslarında eğitimler başladı

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezleri’nde yaz kursu eğitimleri başladı. Yaklaşık 6 bin 500 öğrencinin kayıt yaptırdığı kurslarla, verimli bir yaz dönemi geçirilecek. Ayrıca kurslar için kayıtlar 7 Temmuz Cuma gününe kadar da devam edecek.
4 Temmuz 2017 Salı 21:21

Karaman’da Arıtmanın üzeri kapatıldı

Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ve terfi merkezleri için özgün bir proje geliştirdiklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş,
14 Mayıs 2017 Pazar 23:48

HEM Sergilerinde Öne Çıkanlar

Eğitim Öğretim yılının tamamlanmasına bir ay kala, Halk Eğitim Merkezleri tarafından yoğun olarak yapılan yılsonu sergileri büyük beğeni topluyor.
11 Mayıs 2017 Perşembe 22:00

Karaman’da son aşamaya geçildi

Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ve terfi merkezlerinin üzerlerinin kapatılacağı projede montaj işlemlerinin devam ettiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ve terfi merkezlerimizin üzerini kapatılması amacıyla başlattığımız projede çalışmalar yoğun bir şekilde ilerliyor.
17 Nisan 2017 Pazartesi 21:08

Toçoğlu’ndan kitap fuarı müjdesi

‘Gençler soruyor’ programında üniversiteli öğrencilerle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Şehrimize yeni sanat merkezleri kazandırdık. Tarihi binaları restore ederek kullanıma sunduk. Aylık kültür sanat etkinliklerimiz büyük ilgi görüyor.
3 Nisan 2017 Pazartesi 04:10

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre:“HEM’leri marka kurumlar yapacağız”

Adapazarı ve Yenikent Halk Eğitim Merkezlerinin müdür ve müdür yardımcıları, yeni İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’yi makamında ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi sundular.
23 Şubat 2017 Perşembe 22:46

Coşkun “Cazibe Merkezleri Tanıtım Toplantısı’na katıldı

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun; Cazibe Merkezleri Tanıtım Toplantısı’nda Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Genel Başkan Nail Olpak ile görüştü.
10 Şubat 2017 Cuma 23:17

BİLSEM giriş sınavları başlıyor

Üstün yetenekli öğrencilere okul dışı zamanlarda özel eğitimlerin verildiği Bilim Sanat Merkezlerine öğrenci alımlarıyla ilgili sınavlar 11 Şubat Cumartesi günü başlıyor.
9 Şubat 2017 Perşembe 00:53

SESOB yönetimi ve oda başkalarından emniyete taziye ve destek ziyareti

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, birliğe bağlı oda başkanları ile birlikte İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı başta olmak üzere, şube müdürlükleri ve polis merkezlerine moral ve destek ziyaretleri yapıp, başsağlığı dileğinde bulundu.
13 Aralık 2016 Salı 19:31

Çocuk Hakları Günü SGM’lerde kutlandı

Dünya Çocuk Hakları Günü, Adapazarı, Geyve ve Akyazı Sosyal Gelişim Merkezlerinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
22 Kasım 2016 Salı 19:25

İlçelerde Sosyal Hayat Canlanıyor

Akyazı ve Geyve’ye kazandırılan Sosyal Gelişim Merkezlerinde bu ay içerisinde eğitimlerin başlayacağını duyuran Başkan Toçoğlu,
8 Ekim 2016 Cumartesi 01:14

Koku problemini çözecek projenin sözleşmesi imzalandı.

Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ile terfi merkezlerinde zaman zaman yaşanan koku problemini çözecek projenin sözleşmesi imzalandı.
24 Ağustos 2016 Çarşamba 03:04

SEDAŞ’ta planlı enerji kesintilerini SMS ile bildirme dönemi

SEDAŞ’ta, planlı enerji kesintilerini abonelere SMS ile bildirme dönemi başladı. Planlı enerji kesintilerini SMS ile bilgilendirme hizmetinden faydalanabilmek için abonelerin tek yapması gereken, elektriği kullanan abonenin kaydının kendi adına yapılmış olması ve SEDAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezleri aracılığıyla telefon bilgilerini güncellemek.
28 Mayıs 2016 Cumartesi 01:18

SAMEK’TE YGS-LYS VE KPSS HAZIRLIK KURSLARINDA EĞİTİMLER BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir SAMEK merkezlerinde YGS, LYS ve KPSS hazırlık kurslarında dersler başladı. Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Yeliz Kama, öğrencilerin sınavlarında başarılı sonuçlar almasına katkı sunarak, şehrin eğitim başarısını daha yukarılara taşımayı hedeflediklerini kaydetti.
31 Ocak 2016 Pazar 20:32

UMEM BECERİ 10, MESLEK EĞİTİM VE NİTELİKLİ İSTİHDAM SATSO’DA KONUŞULACAK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde başlatılan ve SATSO tarafından başarı ile yürütülen Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri 10 Projesi' konusunda TOBB Reel Sektör Araştırma Geliştirme ve Uygulama Daire Başkanı Fatih Soysal’ın iştiraki ile bir toplantı düzenlenecek.
13 Aralık 2015 Pazar 17:20

Satso Shangay Otomotiv Fuarı'na Katılacak

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, (SATSO) Automechanika Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi Fuarı’na katılmak üzere dünyanın en büyük ticaret merkezlerinden olan Çin Shangay Bölgesi’ne gidiyor.
1 Aralık 2015 Salı 17:38

SATSO SHANGAY OTOMOTİV FUARI’NA KATILACAK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, (SATSO) Automechanika Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi Fuarı’na katılmak üzere dünyanın en büyük ticaret merkezlerinden olan Çin Shangay Bölgesi’ne gidiyor.
30 Kasım 2015 Pazartesi 18:34

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ PATENTLERİ İSTANBUL'DA İŞ DÜNYASIYLA BULUŞTU

ÜSİMP (Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu) 2015 Patent Fuarı, 17 üniversite ve Teknoloji Transfer Ofisinin katılımıyla Harbiye Askeri Müze ve Kültür Merkezi’nde başladı.
14 Kasım 2015 Cumartesi 23:20

SEDAŞ Bakım Çalışmalarını Tüm Hızıyla Sürdürüyor

SEDAŞ’ın elektrik dağıtım bölgesinde bulunan Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce İllerindeki enerji nakil hatlarında, trafo merkezlerinde, aydınlatma tesislerinde ve dağıtım panolarındaki bakım çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.
8 Kasım 2015 Pazar 20:49

Depremzedeler İçin İnşa Edilen İş Merkezinin Son Hali Korkutuyor

1999 yılındaki Marmara depreminin ardından iş yerleri yıkılan depremzedeler için Sakarya’nın Adapazarı ilçesindeki Camili Mahallesinde inşa edilen ve şu anda atıl durumda olan iş merkezlerinin son hali mahalleliyi korkutuyor.
24 Mart 2015 Salı 21:35

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü'nden Dershane Uyarısı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, özel dershanelerin eğitim-öğretim faaliyetlerinin 1 Eylül 2015 tarihinde sona ereceğini hatırlatarak, dershaneler ve gerekli dönüşümü tamamlamayan özel etüt eğitim merkezlerine kayıt yaptırmamaları konusunda öğrenci ve velileri uyardı.
7 Ocak 2015 Çarşamba 18:39

Geyve'ye Sosyal Gelişim Ve Gençlik Merkezi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ilçelere Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezleri kuruyor. Başkan Toçoğlu, “Daha önce tüm ilçelerimize Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezleri kazandıracağımızı ifade etmiştik. Hamdolsun, proje çalışmalarımız tamamlandı ve ilk merkezimizi Geyve ilçemize kazandırıyoruz” dedi.
21 Kasım 2014 Cuma 11:00

Halk Oyunları Ekibi Finale Yükseldi

Siirt halk oyunları ekibi Gençlik Merkezleri arası halk oyunları grup yarışmasında, Türkiye Şampiyonası?na katılmayı hak kazandı.Gençlik Hizmetleri Müdürü İrfan Tekin, 8-9 Kasım 2014 tarihinde Malatya?da düzenlenen 19-24 yaş kategorisind
13 Kasım 2014 Perşembe 21:04

Cumhurbaşkanı Erdoğandan kanun onayı (3)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hasta odaklı uzmanlık eğitimi alan eczacıların yetiştirilmesine yönelik kanunla Türkiye ve Macaristan arasında kültür merkezleri işbirliğine ilişkin kanunu onayladı.
13 Kasım 2014 Perşembe 20:06

Bakanlık Müşavirleri Ödemiş?te Üreticileri Dinledi

Süs bitkileri ve fidan üretiminde Türkiye?nin önemli merkezlerinden biri olan Ödemiş?te, üreticiler sorun ve taleplerini Orman ve Su İşleri Bakanlığı müşavirleriyle paylaştı.Ödemiş?te, Orman Genel Müdürlüğü öncülüğünde organize edilen to
13 Kasım 2014 Perşembe 17:16

Kocaeli Bilim Müzesi Bursa?da Tanıtıldı

Kocaeli Bilim Merkezi, Bursa?da gerçekleştirilen Bilim Merkezleri Sempozyumu?na katıldı.Eski Seka Kağıt fabrikasının restore edilmesiyle kurulan Kocaeli Bilim Merkezi bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Bilim Merkezleri Sempozyumu?na katı
12 Kasım 2014 Çarşamba 17:12

Dernek Lokallerine Asayiş Şubesinden Özel Harekatlı Baskın

Asayiş Şubesi ekipleri ve Özel Harekat polislerinin de katıldığı operasyonda, bazı derneklerin lokallerine baskın düzenleyerek arama yapıldı.Asayiş Şubesi ekipleri eğlence merkezlerinin bulunduğu Cezmi Kartay Caddesi ile Atatürk Caddesi
12 Kasım 2014 Çarşamba 10:40

Somalı Çocuklara Anlamlı Destek

Türkiye Cumhuriyeti, Başbakanlık GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı?nın inisiyatifiyle, GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri projesini sürdüren PepsiCo Türkiye, GAP Bölgesi dışındaki ilk merkezini Soma?da açtı.Başta 13 Mayıs?ta Soma?d
12 Kasım 2014 Çarşamba 02:04

Etüt Merkezlerinde 10 Kasım Anma Etkinliği Düzenlendi

İzmit Belediyesi tarafından kentin 20 ayrı noktasında açılan etüt merkezlerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk?ün ölüm yıldönümü nedeniyle etkinlikler düzenlendi.İzmit Belediyes?nce hizmete açılan ve kendin 20 farklı yerinde öğrencilerin der
11 Kasım 2014 Salı 19:42

Aile Sağlığı Merkezleri Denetlendi

Kilis İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Beşyüzevler Aile Sağlığı Merkezleri denetlendiİl Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile Hekimliği Şubesi tarafından Aile Sağlığı Merkezlerine 6 ayda bir yapılan izleme ve değerlendirme denetimleri kapsamın
8 Kasım 2014 Cumartesi 15:06

Türkiye Bilim Merkezleri Sempozyumu Bursa?da Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile NAMES ortaklığında Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye Bilim Merkezleri Sempozyumu Bursa?da başladı. ?İnovasyonun keşfi? ana temasıyla düzenlenen ve 3 gün olarak p
8 Kasım 2014 Cumartesi 01:54

75 Polisin Görev Yeri Değiştirildi

Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı çeşitli büro ve polis merkezlerinde görev yapan 75 polisin görev yerleri değiştirildi.
28 Eylül 2014 Pazar 01:22

Akdardağan: “belediyeler Bu Konuda Daha Duyarlı Olmalıdır”

Alışveriş merkezlerinin (AVM) açılış-kapanış saatlerinin değiştirilmesine ilişkin uygulamanın küçük esnaf ve sanatkârı olumsuz etkileyeceğini belirten Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, “ Yasal mevzuat gereği AVM’ler saat 10.00’a kadar açıktır.
17 Temmuz 2014 Perşembe 22:08

SATSO UMEM’DE TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, TOBB ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle ile 81 ilde uygulanmaya 2011 yılında başlayan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi olan UMEM'de Sakarya fark attı.
13 Mayıs 2014 Salı 04:11

KORKMAZ’DAN ZORUNLU NÖBETE TEPKİ

Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Aile Hekimlerine ve Aile Sağlığı Elemanlarına kendi kurumları dışında Hastanelerin Acillerinde nöbet yazılmasına tepki gösterdi.
1 Mayıs 2014 Perşembe 16:52

Kültürel Çalışmalar” alanında yüksek lisans yapma imkanı

Serdivan Belediyesi tarafından Serdivan’ı Türkiye’nin ilim, kültür ve sanat merkezlerinden biri konumuna getiren Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, sivil platformda ön koşulsuz, ücretsiz “Kültürel Çalışmalar” alanında yüksek lisans yapma imkanı sunuyor.
8 Nisan 2014 Salı 20:43

Erenler HEM’den Türkiye’de Bir İlk

Türkiye’deki tüm Halk Eğitimi Merkezleri ve Hayat Boyu Öğrenim Kurumları arasında Google Store’a giren ilk android-mobil programı uygulayan kurum Erenler Halk Eğitimi Merkezi oldu.
16 Mart 2014 Pazar 20:37

SAĞLIK KURULUŞLARI DENETLENDİ

Sağlık Bakanlığı Düzce, İzmit, Sakarya İllerinden sorumlu Saha Koordinatörü Dr. Necdet Filiz, Hendek, Akyazı, Karasu, Kaynarca Toplum Sağlığı Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezleri, Devlet Hastaneleri ve 112 Acil Yardım Hizmetleri İstasyonlarını denetledi.
3 Şubat 2014 Pazartesi 18:45

AKTİF KANSER KAYIT MERKEZİ KURULDU

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı Türkiye’de ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer alan kanserin epidemiyolojisinin belirlenmesi amacıyla kurulmasına karar verdiği aktif kanser kayıtçılığı merkezlerinden biri olan Sakarya Aktif Kanser Kayıtçılığı birimi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
2 Şubat 2014 Pazar 21:12

KİRALANAN ARAÇLAR İLÇELERE DAĞITILACAK

Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan 16 İlçenin Toplum Sağlığı Merkezlerinde ve müdürlük tarafından yürütülmekte olan sağlık hizmetlerine katkı sağlamak amacıyla kiralanan araçların yeni yılın ilk gününde ilçe toplum sağlığı merkezlerine teslim edileceğini söyledi.
31 Aralık 2013 Salı 22:40

HAMİLELER DOĞUM ÖNCESİ EĞİTİME ALINACAK

Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'ndan sağladıkları destek sayesinde, 2014 yılından itibaren bütün ilçelerdeki Toplum Sağlığı Merkezlerinde açılacak olan Doğum Öncesi Hazırlık Sınıflarında hamile kadınları doğuma hazırlık eğitimine alacaklarını belirtti.
17 Aralık 2013 Salı 22:11

SAKARYA’DA ÇALIŞAN SAĞLIĞI BİRİMİ KURULDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı Arasında imzalanan “İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında” İşbirliği Protokolü kapsamında Sakarya’da Toplum Sağlığı Merkezleri bünyesinde, kurumsal olarak işyeri hekimliği hizmeti sunmak üzere Çalışan Sağlığı Birimi kuruldu.
11 Kasım 2013 Pazartesi 23:17

ŞİMDİ KARASU’DA EV ALMANIN TAM ZAMANI

Karadeniz’in en güzel yerleşim merkezlerinden biri olan Sakarya’nın güzel ilçesi olan Karasuda satılık yazlık, yaz mevsimini seven tatilcilerin gözlerini kamaştırdığı gibi, herkesin kendine uygun bir daire bulabildiği ve bütün hayatınızı geçirmek isteyeceğiniz evler olarak da karşınıza çıkmaktadır. Bir evi ev yapan, onu bir yuvaya dönüştüren her unsur insanın kendini huzurlu hissetmesini sağlamaktadır.
30 Ekim 2013 Çarşamba 21:14

Budaklar Köy Meydanında İftar

Adapazarı İlçesi’nin en büyük yerleşim merkezlerinden olan Budaklar Köyü’nde kalabalık davetli topluluğunun katıldığı iftar programı düzenlendi.
1 Ağustos 2013 Perşembe 20:27

Arap Turistlerin En Gözde Eğlencesi Göl Bisikleti

Sakarya'nın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Sapanca Gölü'ne olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor.
23 Haziran 2013 Pazar 19:23

Süt annelik merkezleri yakında açılacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Trakya Üniversitesi’nde Yenidoğan, Onkoloji, Çocuk Ünitesi ile Akıl ve Ruh Sağlığı Merkezi’nin açılışına katıldı. Bakan Müezzinoğlu, yakın bir zamanda süt anneliği merkezlerini açacaklarını söyledi.
16 Nisan 2013 Salı 20:14

AĞIZ, DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMLERİ VE TARAMALARI

Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü Koruyucu Ağız ve Diş Sağlığı çalışmaları kapsamında, müdürlüğe bağlı Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından Sakarya’da bulunan 16 bin öğrenciye ağız ve diş sağlığı taraması yapılırken 25 bin öğrenciye de ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi.
15 Nisan 2013 Pazartesi 20:54

SAKARYA HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ ERDOĞAN UYARDI:

Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, hastaneler ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde oluşturulan Mobil Evde Sağlık Hizmet Birimleri aracılığı ile evde sağlık hizmeti yürütüldüğünü kaydederek yatalak hastası olanları uyardı.
5 Nisan 2013 Cuma 20:45

KATLI PAZAR ESNAFI KAN AĞLIYOR

Adapazarı’ndaki Katlı Pazar esnafı işlerin durgun olmasından dolayı yakınıyor. Alışveriş merkezlerinin kentlerin merkezlerinde açılmasıyla süper marketlerin cazibe haline gelmesi zaten güç şartlar altında ticaret yapan küçük esnafın da belini büktü
28 Mart 2013 Perşembe 00:18

SANAT MERKEZLERİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları tüm hızıyla sürdürülen Sanat Merkezleri açılışa hazırlanıyor.
18 Şubat 2013 Pazartesi 16:48

SAKARYA’DA 670 DİYALİZ HASTASI TEDAVİ GÖRÜYOR

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Diyaliz Merkezleri Başvuru Değerlendirme Komisyonu 2013 yılının birinci dönem raporunu yayınladı.
3 Şubat 2013 Pazar 22:10

TOYOTA’DAN 870 KİŞİLİK İSTİHDAM DESTEĞİ

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. arasında Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi kapsamında fabrikanın ihtiyaç duyduğu mesleklerde nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere...
1 Şubat 2013 Cuma 21:39

SAKARYALI BERBERLERE ÇAĞRI

Sakaryalı berberlerden usta eğiticilik, ustalık ve kalfalık diploması olmayanların 1 Şubat 2013 tarihine kadar M.E.B Çıraklık Eğitim Merkezlerine ve Adapazarı Berberler Esnaf Odasına müracaat etmeleri istendi.
27 Ocak 2013 Pazar 19:25

İŞKUR’ UN İŞSİZLERE VE İŞVERENLERE DESTEĞİ DEVAM EDİYO

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile OTOKAR Savunma San. A.Ş. arasında Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi kapsamında fabrikanın ihtiyaç duyduğu mesleklerde nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere....
17 Ocak 2013 Perşembe 20:49

SAĞLIK’TA DENETİMLER SÜRÜYOR

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü Özel Sağlık Hizmetleri Eczacılık Tıbbi Cihaz Şubesi Denetim ekipleri, İşitme Cihazı satış ve uygulama merkezleri ile Protez-Ortez Yapım Uygulama Merkezleri ve Özel Laboratuar açılış değerlendirmeleri,
17 Ocak 2013 Perşembe 17:29

Üniversite-Sanayi İşbirliği Süreçlerinde karşılaşılan Darboğ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ve Sakarya Teknokent tarafından düzenlenen, Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu’nun katılımıyla düzenlenen
6 Aralık 2012 Perşembe 20:58

DAHİ ÇOCUKLAR YETİŞTİRİYORLAR

Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi’nin kurucularından Cemil Ergin, Erenler ve Serdivan’daki merkezlerinde mega aritmetik sistemiyle dahi çocuklar yetiştirdiklerini belirtti.
9 Kasım 2012 Cuma 22:06

MESLEKİ EĞİTİM HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRACAK

Adapazarı Fotoğrafçılar Ressam ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Cevat Davulcu, çıraklık eğitim merkezlerine son başvuru tarihinin 30 Eylül 2012 olduğunu hatırlatarak, “Esnafımızı yanındaki personelin eğitimi konusunda duyarlı olmaya çağırıyoruz
23 Eylül 2012 Pazar 23:22

SAMEK MERKEZLERİ YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitimi Kursu (SAMEK) merkezleri yeni sezona hazırlanıyor.
24 Ağustos 2012 Cuma 20:09

Soğucak yaylasında inceleme

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bulunan ve doğa turizminin en önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilen Soğucak yaylasında inceleme yapıldı.
10 Ağustos 2012 Cuma 22:15

AGDAŞ Yetkisiz Ödeme Noktaları İle İlgili Uyardı!

Doğalgaz faturalarının AGDAŞ Müşteri Merkezleri’ne veya anlaşmalı bankalara ödenmesi hususunda zaman zaman kamuoyunu bilgilendiren AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir,
17 Temmuz 2012 Salı 20:25

YENİKENT’TE GİTAR SESLERİ YÜKSELİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK Yaz Kursları Başladı. SAMEK merkezlerinden biri olan ve kendine has mimarisi ile inşa edilen Karaman SAMEK, 6 ayrı branşta Yenikentli öğrencilere hizmet veriyor.
4 Temmuz 2012 Çarşamba 17:32

Tarım Ve Hizmet Sektöründe de Nitelikli Eleman Yetiştirecek

Ülke genelinde 2011yılında başlatılan beceri kazandırma ve iş edindirme seferberliği ve kalifiye eleman yetiştirme programı olarak özetlenebilecek UMEMBeceri 10 Projesi, (Uzmanlaştırılmış Mesleki Edindirme Merkezleri Projesi) SATSOöncülüğünde
14 Haziran 2012 Perşembe 18:39

Sakarya İli Halk Eğitimlerin Büyük Başarısı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Kaplan Tekstil işbirliğinde Türkiye genelindeki Halk Eğitim Merkezleri arasında düzenlenen El Nakışları Yarışmasında, ilimiz halk eğitimleri büyük başarı gösterdi.
14 Haziran 2012 Perşembe 18:24

Sabitek’te Renkli Görüntüler

Eğitim camiasını buluşturan Sabitek Fuarı, renkli görüntülerle devam ediyor. Vali Mustafa Büyük ve il protokolünün katılımıyla açılışı yapılan Sabitek Günleri’nde okullar, halk eğitim merkezleri, resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları,
24 Mayıs 2012 Perşembe 06:47

81 İLE BİLİM MERKEZİ KURULMASI PROJESİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, dünyada bilim merkezlerinin 1960'lı yıllarda kurulmaya başlandığını hatırlatarak, "Böyle giderse prosedür, prosedür, prosedür bir 50 sene daha kaybederiz, prosedürlerin hepsini hızlı bir şekilde kaldırıyoru
11 Nisan 2012 Çarşamba 19:35

AGDAŞ’DAN EVİNDE ABONELİK HİZMETİ!

DOĞALGAZA HEMEN GEÇ, HAZİRAN’DA ÖDE! sloganı ile yeni başlatılan kampanyaya aşırı ilgi nedeniyle, Müşteri Hizmet Merkezleri’nde yoğun günler yaşanıyor. Bu nedenle AGDAŞ, Sakaryalılara evinde abonelik hizmeti vermeye başladı.
22 Mart 2012 Perşembe 21:52

SAKARYA, UMEM BECERİ 10' PROJESİ 2.NCİSİ

İşsizlere bir fırsat olarak 2010 yılında bir beceri ve iş kazandırma seferberliğiyle başlayan Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi, Sakarya'da büyük bir başarı ile devam ediyor.
10 Şubat 2012 Cuma 21:42

Yerleşemeyen öğrencilerin dikkatine

Yerleşemeyen lise öğrencileri için önkayıt başvuru merkezleri kuruldu.
8 Eylül 2011 Perşembe 18:22

SAKARYA BÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÜRÜLTÜ DENETİMİNDE

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Şube Müdürlüğü Ekipleri ve Çevre Zabıtası tarafından Çark Caddesi’nde bulunan ve müzikli yayın yapan eğlence merkezlerinde denetim yapıldı.
27 Temmuz 2011 Çarşamba 06:54

ADA AVM FİNALE KALDI

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından her yıl düzenlenen “Solal Avrupa Pazarlama Ödülleri”nde, Ada Alışveriş Merkezi dijital medya ve alternatif gelir kategorilerinde iki ayrı projeyle finalistler arasında yerini aldı.
11 Mart 2011 Cuma 07:04

24-28 Şubat arası AGDAŞ'tan Hizmet Verilmeyecek

AGDAŞ Müşteri Merkezleri 24-28 Şubat Tarihleri Arasında Hizmet Veremeyecek!
23 Şubat 2011 Çarşamba 04:06

Sakaryalılar Kartepe’ye akın ediyor.

Bu yıl bölgemizde görülmeyen kar yağışı nedeniyle, kış turizminin gözde kayak merkezlerinden Kartepe’ye ilgi oldukça arttı.
23 Şubat 2011 Çarşamba 03:54

Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) tarafından İş-Kur İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen UMEM (Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi) kapsamında Elenagt Kafe'de 7. Meslek Grubu üyelerine bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
12 Şubat 2011 Cumartesi 20:13

BECERİ 10’DA İLK 3 İL ARASINDAYIZ

SATSO tarafından yürütülen ‘Beceri ’10 Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi’ni başlatan ilk 3 il arasına girdik.
26 Ocak 2011 Çarşamba 02:27

Yılbaşında Sapanca'ya yıldız yağacak

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde yılbaşı gecesi birçok ünlü sanatçı sahne alacak. Sapanca ilçesinde bulunan otel ve eğlence merkezlerinde Nükhet Duru'dan Şehnaz Sam'a, Bora Gencer'den Sevda Karababa'ya kadar birçok ünlü sanatçı sahne alacak.
29 Aralık 2010 Çarşamba 21:07

KALICI İŞYERLERİ ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

Sakarya'da, 17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanan depremden sonra Camili bölgesinde kalıcı konutlarla birlikte inşa edilen iş merkezleri, hak sahipleri tarafından kullanılmayınca çürümeye terk edildi.
16 Ağustos 2010 Pazartesi 21:41

Kursiyerler Dereağzında Buluştu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tekerler, Ozanlar ve Güneşler Toplum Merkezlerinde çeşitli branşlarda kurs gören kursiyerler
27 Mayıs 2010 Perşembe 15:39

Aksoy; Bu işi YSK çözer

SP Sakarya İl Başkan İslet Aksoy, Akyazı ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında, sayımlarda yanlış yapıldığını belirterek, genel merkezlerinin Akyazı seçim sonucuyla ilgili kararı YSK'ya götüreceğini söyledi.
4 Nisan 2009 Cumartesi 04:16

Bakan Çelik Sakarya'da

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye genelinde rehabilitasyon merkezlerine 100 milyon TL üzerinde usulsüz ödemeler tespit ettiklerini söyledi.
8 Ocak 2009 Perşembe 18:47

Esnafın Alışveriş Merkezi Tepkisi

Adapazarı Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, şehirde ard arda açılan dev alış veriş merkezlerinin küçük esnafı bitirdiğini söyledi.
29 Ekim 2008 Çarşamba 19:11

Engelli ailelerinden eylem

Sakarya'da engelli çocukların aileleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri'nde karşılaştıkları sorunlar nedeniyle eylem yaptı.
27 Ağustos 2008 Çarşamba 12:06

15 bin YTL.kozmetik çaldı

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde, alış veriş merkezlerinden yaklaşık 15 bin YTL değerinde kozmetik malzeme çalan bir kişi, polis tarafından yakalanarak adliyeye sevk edildi.
23 Temmuz 2008 Çarşamba 05:27

Yeni yıl kutlaması

Sakarya Emniyet Müdürü Faruk Ünsal, polis merkezleri ile trafik kontrol noktalarını gezerek polislerin yeni yılını kutladı.
2 Ocak 2008 Çarşamba 04:08

Eğitim Merkezleri Çocukların Hizmetinde

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 ayrı merkezde açılan Mahalle Eğitim Merkezleri'nde çocuklara yönelik dersler veriliyor.
1 Aralık 2007 Cumartesi 12:02

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1849 Elizabeth Blackwell, tıp diploması alan ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free