hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Bu cadde ve sokaklarda işyerleri kapalı olacak Vali Nayir Yeni Hastaneyi Yerinde İnceledi İlçelerde ücretsiz maske dağıtımı devam ediyor Sağlıklı günler için var gücümüzle çalışacağız İnanıyoruz ve hep birlikte başaracağız Toplu taşımaya koronavirüs denetimi 3 bin kitap okuyucularına ulaştı Su aboneliği işlemleri artık e-Devlet’te Üyelerimizin talepleri hayata geçiyor Başkan Altuğ'dan Bankalara Çağrı: “ Herkes elini taşın altına koymalı ”
Bu cadde ve sokaklarda işyerleri kapalı olacak
Bu cadde ve sokaklarda işyerleri kapalı olacak
 
Vali Nayir Yeni Hastaneyi Yerinde İnceledi
Vali Nayir Yeni Hastaneyi Yerinde İnceledi
 

Su aboneliği işlemleri artık e-Devlet’te
Su aboneliği işlemleri artık e-Devlet’te
 
İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 06.04.2020 Tarih ve 2020/18 Nolu Kararı

kanser haberleri

İl MEM’de Kanser Farkındalık Etkinliği

1-31 Ekim Kanser Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından müdürlük personeline yönelik kanser bilgilendirme etkinliği düzenlendi.
31 Ekim 2019 Perşembe 22:32

Tıp Fakültesi Öğrencilerine Poster Ödülü

Sakarya Universitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, ACUGEN 2. Yaşam Bilimleri Kongresi'nde "Metastatik Prostat Kanserinde Nobiletinin Apoptotik Etkisinin TLR3 Sinyal Yolağı ile İlişkisinin İncelenmesi" başlıklı poster çalışması ile üçüncülük ödülünün sahibi oldu.
24 Şubat 2019 Pazar 19:22

Sakarya’da çeşme suyu içmek daha sağlıklı

Bursa Teknik Üniversitesi’nin 43 farklı markanın şişelenmiş suyunda yaptığı incelemelerde kanserojen etkileri bulunan maddeler tespit edildi.
11 Ocak 2019 Cuma 23:08

SEDAŞ KADINLARI MEME KANSERİNDE FARKINDALIK EĞİTİMİNDE

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş’nin İnsan Kaynakları Eğitim departmanı ile Konak Hastanesi arasında eğitim amaçlı işbirliği ile Meme Kanseri Farkındalık Ayı olan Ekim ayında kadın çalışanlara, Sakarya ve Kocaeli de “Meme Kanserinde Farkındalık” eğitimi verildi.
31 Ekim 2018 Çarşamba 23:03

Lise öğrencilerinden kanser hastalığına farkındalık çalışması

Akyazı İşmont Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, son yıllarda artan kanser hastalığına karşı önleyici tedbir olarak erken teşhise dikkat çektiler.
23 Ekim 2018 Salı 23:22

Sapanca MYO kanseri yendi

SAÜ Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin sosyal sorumluluk yönetimi dersi kapsamında ‘Dünya Kanser Haftası’ dolayısıyla hazırladığı “Pembeleşen Hayatlar’ isimli, dört etkinlikten oluşan projenin sonuncusu Sapanca SGM’de yapılan konferansla tamamlandı.
5 Nisan 2018 Perşembe 23:45

Kanserde Erken Teşhis ve Beslenmenin Önemi Anlatıldı

Sakarya Üniversitesi Mediko Sosyal Merkezi ve Sağlık Bakanlığı Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile ortaklaşa olarak düzenlenen konferansta kanserde erken teşhisin önemi anlatıldı.
22 Şubat 2018 Perşembe 00:36

Erken Teşhis Maddi ve Manevi Kaybı Önler

Sakarya Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanlığı Mediko Sosyal Şube Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliği ile “Kanser, Korunma ve Erken Tanı” adlı bir konferans düzenledi.
5 Ocak 2018 Cuma 20:24

Kanserli Hastalıklarda Cinsellik

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Kanserli Hastalıklarda Cinsellik” başlıklı bir etkinlik düzenlendi.
6 Nisan 2017 Perşembe 01:22

Teknoloji Fakültesi’nin 2 Projesine TÜBİTAK’tan Olur

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nin “Kanser Teşhis Cihazı” ve “Yeni Bir Matematiksel Modelleme Yaklaşımı“ projelerine TÜBİTAK’tan onay geldi.
2 Aralık 2016 Cuma 18:54

Hüseyin Komite Son Yolculuğuna Uğurlandı

Sakarya’nın Duayen gazetecilerinden Hüseyin Komite son yolculuğuna uğurlandı.Komite, Akciğer kanseri şikayetiyle tedavi gördüğü Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 69 yaşında hayatını kaybetti.
7 Ağustos 2016 Pazar 02:58

Bilim Adamları Egzersizin Hangi Kanser Türlerini %20 Azalttığını Açıkladı

Bilim Adamları Egzersizin Hangi Kanser Türlerini %20 Azalttığını Açıkladı
25 Mayıs 2016 Çarşamba 21:22

KANSER HASTALARININ NİHAL ABLASI

30 yıl önce babasını kanserden kaybeden Nihal Akar, 13 yıldır kanser hastalığına yakalanan insanların yaşadığı çevresel ve sosyal sıkıntılara çare olmak için mücadele veriyor.
7 Mart 2016 Pazartesi 19:26

ÖĞRENCİLERDEN ANLAMLI BAĞIŞ

Sakarya İlkokulu öğrencileri, okulda düzenledikleri kermesten elde ettikleri geliri kanser hastalarına bağışladı.
19 Ocak 2016 Salı 16:12

YILIN DOKTORU KANSERE YENİK DÜŞTÜ

Sakarya'da yılın hekimi ödülü alan 2 çocuk annesi Dr. Ayşe Akal Ertop, genç yaşta kansere yenik düştü.
18 Kasım 2015 Çarşamba 22:09

“SES Kısıklığı” Riskini Ortadan Kaldırmak İçin Özel Bir Cihaz Kullanıldı

Özel Adatıp Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zahide Kurt, tiroid kanseri ameliyatlarının ardından yaşanma ihtimali olan ‘ses kısıklığı’ riskini ortadan kaldırmak için özel bir cihaz kullandı.
29 Ağustos 2015 Cumartesi 16:14

BAKAN FERİDUN BİLGİN'İN ACI GÜNÜ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, kanserden hayatını kaybeden amcasının Sakarya’daki cenaze törenine katıldı.
28 Ağustos 2015 Cuma 01:27

Perkütan Kordotomi Yöntemiyle Kanser Ağrılarından Kurtuldu

Türkiye’de kamu hastanelerinde ilk defa gerçekleştirilen yöntem, kanser hastalarının ağrılarından kurtulmaya yönelik umut oldu. Hastalığa bağlı geçmek bilmeyen ağrılar Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki “Perkütan Kordotomi” yöntemiyle yok edildi.
7 Temmuz 2015 Salı 21:52

KADİR TOPBAŞ’IN DANIŞMANI FIÇICI’NIN ACI GÜNÜ

Bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın basın danışmanı, gazeteci Serkan Fıçıcı’nın annesi Halide Fıçıcı son yolculuğuna uğurlandı.
23 Haziran 2015 Salı 01:18

SAÜ TIP FAKÜLTESİ’NDE EN İLERİ TEKNOLOJİ KULLANILIYOR

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi kanserin erken tanı ve tedavisinde en son teknoloji PET/BT cihazlarını kullanıyor.
1 Haziran 2015 Pazartesi 22:26

ERENLER, KANSERE VE OBEZİTEYE DİKKAT ÇEKTİ

Erenler Belediyesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü'nce, kanserde farkındalık ve obeziteye dikkat çekmek amacıyla ortaklaşa bir yürüyüş düzenlendi.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 22:44

PROF. DR. BELMA KOÇER 'MEME KANSERİ' HAKKINDA KONUŞTU:

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Prof. Dr. Belma Koçer, meme kanserinin bugünkü tanı ve tedavi olanakları ile tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu, bunu için erken teşhisin önemli olduğunu söyledi.
13 Mayıs 2015 Çarşamba 21:11

Çanakkale'de Eğitimde Fenalaşan Asker Bir Yıl Sonra Hayatını Kaybetti

Çanakkale’de vatani görevini yaptığı sırada eğitimde fenalaşarak hastaneye kaldırılan ve kanser olduğu belirlenen 22 yaşındaki Osman Yerebakan, tedavi gördüğü askeri hastanede hayatını kaybetti.
3 Nisan 2015 Cuma 01:58

Saü'de “Bu Topraklar İçin” İsimli Dans Gösterimi

Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği’nin (KANSERDER) organize ettiği gece de ‘Bu Topraklar İçin’ dans gösterisi sahne aldı.
13 Mart 2015 Cuma 21:04

Seah Tıp Tarihine Geçti

SAKARYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nde, ışın tedavisi ve kemoterapi görmüş yumuşak doku kanseri olan bir hastanın idrar torbası başarılı bir şekilde alındı. Türkiye’deki ilk ameliyat, dünya literatüründe de ilk uygulama olarak tarihe geçti.
16 Şubat 2015 Pazartesi 18:37

Sakarya'da Robotlu İlk Ameliyat

Prostat kanseri tanısıyla hastaneye yatırılan bir kişi, Sakarya’da ilk defa uygulanan robotik cerrahi müdahaleyle sağlığına kavuştu.
4 Şubat 2015 Çarşamba 20:19

Erenler'de Kanser Seminerleri Devam Ediyor

Erenler Belediyesi ve Halk Sağlığı Müdürlüğünce ortaklaşa düzenlenen erkeklere yönelik Kanser Tarama ve Eğitim Seminerleri Kamışlı mahallesinde devam etti.
31 Ocak 2015 Cumartesi 00:31

Konuyu Yargıya Taşıdı

Sakarya’da yaşayan Gükten ailesi, ‘Silikozis’ teşhisi konulan kızları Dilek Akın’ın akciğer kanseri tedavisi uygulanması sonucu hayatını kaybettiğini iddia ederek, konuyu yargıya taşıdı. Kardeşinin sağlık raporlarının temiz çıktığını ifade eden ağabey Levent Güntekin, kardeşinin hangi hastalıktan dolayı hayatını kaybettiğinin aydınlatılması için yetkililerden yardım istiyor.
9 Aralık 2014 Salı 01:30

“O” kendini kanserli hastalara adamış bir yazar…

3. kitabı “Eyy Sevgili”nin gelirlerini de KANSERDER’e bağışlayacak
15 Kasım 2014 Cumartesi 09:05

Kaynarca’da ‘meme Kanseri’nde Farkındalık Oluşturma Eğitimi Verildi

Kamu Hastaneleri Birliği(KHB)’ne bağlı Kaynarca İlçe Hastanesi, Kaynarca Toplum Sağlığı Merkezi’yle birlikte ‘Meme Kanseri’nde farkındalık oluşturmak amacıyla vatandaşlara 2 günlük eğitim verdi.
14 Kasım 2014 Cuma 06:08

Prostat kanserinde erken tanının önemi

Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Şakir Aydoğan, prostat kanserinin erkeklerde en fazla görülen üç kanserden biri olduğunu belirterek, Erken tanı tedavi için çok önemlidir dedi.
13 Kasım 2014 Perşembe 17:41

Kanserli bölümünü aldıkları akciğeri diktiler

Burdurda kanserli bölümü alınarak akciğeri dikilen hastanın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
11 Kasım 2014 Salı 21:53

Pankreas Kanserine En Büyük Etken Sigara

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Koray Topgül, pankreas kanserinde en büyük etkenin sigara olduğunu, sigara tiryakileri ve ailede pankreas kanseri öyküsü olanların dikkatli olması gerektiğini söyledi.Medical Park Samsun Hastanesi Genel Cer
11 Kasım 2014 Salı 21:00

Patlıcan Kanserden Pırasa Felçten Koruyor

Uzman Diyetisyen Serkan Tutar pırasa, patates ve patlıcanın inanılmaz faydaları bulunduğunu belirterek, patlıcanın kanserden, pırasanın ise felçten koruduğunu söyledi.Tutar, pırasa, patlıcan ve patatesin faydaları hakkında şunları kaydet
11 Kasım 2014 Salı 13:30

Meme Kanseri En Çok Görülen Kanser Hastalığı Türlerinden Biri

Yozgat?ın Sorgun Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Tabibi Dr. Murat Ünal, çağın en sık görülen hastalıklarından ve kanser türlerinden biri olan meme kanserinin olduğunu söyledi.Sorgun Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Tabibi Dr. Murat Ünal, Me
10 Kasım 2014 Pazartesi 21:08

Trabzon?da Görev Yapan Polis Memuru Kansere Yenildi

Yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Trabzon Emniyet Müdürlüğü?ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde görevli polis memuru İsmail Ünal hayatını kaybetti.Ankara?da tedavi gördüğü hastanede dün vefat eden 41 y
10 Kasım 2014 Pazartesi 20:49

Kanseri Nakavt Etti

Dövüş sporlarına olan merakı yüzünden 12 yaşında başladığı boks sporunda profesyonel düzeyde üstün başarılar sergileyen Gülhan Sarı, 2 yıl önce yakalandığı kanser hastalığını da ringlerdeki rakipleri gibi yenmeyi başardı. Gülhan Sarı, şimdi is
9 Kasım 2014 Pazar 16:54

Atına veda etti, yaşamını yitirdi

Kanser hastası Sheila Marsh, hastaneye getirilen atına veda ettikten birkaç saat sonra yaşamını yitirdi.
8 Kasım 2014 Cumartesi 19:24

Ronaldodan "dev" yardım çağrısı!

Real Madridin yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo, Facebook sayfası aracılığıyla kanser hastası bir çocuğa yardım kampanyası başlattı
8 Kasım 2014 Cumartesi 08:48

Sağlık Personeline Doku ve Organ Bağışı Haftası Nedeniyle Hizmet İçi Eğitim Verildi

Şırnak Halk Sağlığı Müdürlüğü personeline, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü?ne Bağlı Ruh Sağlığı Birimi?nde görevli Psikolog Caner Ceylan tarafından ?Doku ve Organ Bağışı? konulu seminer verildi.Psikolog C
7 Kasım 2014 Cuma 20:32

“Bir Destek Bin Hayat” Kahvaltısı

KANSERDER Sonbahar programlarına “Bir Destek Bin Hayat” Kahvaltısı ile başladı. Has Bahçe Cafe&Restaurantta gerçekleşen programa KANSERDER Gönüllüleri ve Uzman Hekimler katılım gösterdi.
13 Eylül 2014 Cumartesi 23:55

KANSER KAYIT ELEMANLARINA EĞİTİM VERİLDİ

Sakarya Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ve Kanser Şube Müdürlüğü tarafından kanser kayıt elemanlarına yönelik bir eğitim düzenlendi.
27 Mayıs 2014 Salı 05:22

KAN KANSERİ HASTASI ÜNAL TIKAN, YARDIM BEKLİYOR

Sakarya’nın Karasu ilçesine bağlı Aziziye Mahallesi’nde yaşayan kan kanseri hastası 42 yaşındaki Ünal Tıkan, maddi durumunun bu hastalığı karşılayacak düzeyde olmadığını ve yardım beklediğini söyledi.
28 Nisan 2014 Pazartesi 19:57

KANSER-DER YENİ BİNASINDA

Kanser-Der Yeni Bosna Caddesi’nde bulunan yeni hizmet binasına taşındı. Kanser-Der Başkanı Nihal Akar, “Sakarya’da bir ilki yapmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.
27 Nisan 2014 Pazar 02:09

KANSERLİ ÇOCUKLAR İÇİN KONSER VERİLDİ

Sakarya Üniversitesi Kızılay Topluluğu ve Adapazarı Rotaract Kulübü’nün ortaklaşa hazırladığı “ Bir Destek Bin Hayat “ kampanyası adı altında kanserli çocuklar yararına konser düzenlendi.
15 Nisan 2014 Salı 21:18

SAMEK KURSİYERLERİNE SAĞLIK SEMİNERİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, SAMEK kursiyerleri için kanser ve kanserden korunma yolları ve sık rastlanan kanser türleri ile ilgili eğitimler düzenliyor.
12 Nisan 2014 Cumartesi 03:55

KANSERLİ ÇOCUKLAR İÇİN KONSER VERİLECEK

Sakarya Üniversitesi Kızılay Topluluğu ve Adapazarı Rotaract Kulübü’nün ortaklaşa hazırladığı “ Bir Destek Bin Hayat “ kampanyası adı altında kanserli çocuklar yararına konser düzenleneceği açıkladı.
6 Nisan 2014 Pazar 21:18

KANSER HASTASINA KAYMAKAMLIK SAHİP ÇIKTI

Sakarya’nın Karasu ilçesinde yaşayan kanser hastası Hasan Tıkan’a Karasu Kaymakamlığa sahip çıktı.
13 Mart 2014 Perşembe 19:20

Yazar Korkut’tan KANSERDER’e anlamlı destek

Sakarya’da “kansere karşı farkındalık sosyal projesi” kapsamında düzenlenen imza günü ilgi gördü.
13 Mart 2014 Perşembe 04:07

SAܒDEN “KANSER” KONULU KONFERANS

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sağlık Yüksekokulu tarafından Kanser Haftası dolayısıyla düzenlenen ‘Kanserli Hastalarda Damgalanma ve Ruh Sağlığı’isimli konferans SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
6 Mart 2014 Perşembe 20:07

KANSER HASTASI ŞAHSIN HAYAT MÜCADELESİ

Sakarya’nın Karasu ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki Ünal Tıkan, halsizlik nedeniyle gittiği hastanede kan kanseri olduğunu öğrenince bir anda hayatı değişti.
1 Mart 2014 Cumartesi 21:51

KATILDIKLARI SEMİNERDE KANSER OLDUKLARINI ÖĞRENDİLER

Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi (KETEM) ve Erenler Belediyesinin iş birliğiyle düzenlenen kanser tarama ve eğitim seminerleri 36 haftayı geride bıraktı.
20 Şubat 2014 Perşembe 21:37

SAKARYA’DA KADIN KANSERLERİ KONULU PANEL DÜZENLENDİ

4 Şubat Dünya Kanser Günü etkinlikleri kapsamında Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü Koordinasyonunda Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Sakarya Büyükşehir işbirliğiyle ‘Kadın Kanserleri’ konulu panel Adapazarı Kültür Merkezinde (AKM) gerçekleştirildi.
4 Şubat 2014 Salı 21:12

3 BİN 900 KADINA ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI YAPILDI

Sakarya Halk Sağlığı İl Müdürlüğü, Erenler Belediyesi ve Erenler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan kanser tarama programlarında bugüne kadar 6 bin 890 kadın kanser hakkında bilgilendirildi.
4 Şubat 2014 Salı 21:10

AKTİF KANSER KAYIT MERKEZİ KURULDU

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı Türkiye’de ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer alan kanserin epidemiyolojisinin belirlenmesi amacıyla kurulmasına karar verdiği aktif kanser kayıtçılığı merkezlerinden biri olan Sakarya Aktif Kanser Kayıtçılığı birimi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
2 Şubat 2014 Pazar 21:12

KANSER VAKALARININ ÖNEMLİ BİR KISMI SİGARA VE OBEZİTEYLE İLGİLİ

Dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklardan sonra ikinci sırada gelen ölüm sebebinin kanser olduğunu kaydeden Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, Türkiye’deki kanser vakalarının önemli bir kısmının sigara ve obeziteyle ilişkili olduğunu söyledi.
2 Şubat 2014 Pazar 21:10

SAKARYA’DA KADIN KANSERLERİ KONULU PANEL DÜZENLENECEK

4 Şubat Dünya Kanser Günü etkinlikleri kapsamında Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü Koordinasyonunda Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Kadın Kanserleri konulu bir panel gerçekleştirilecek.
2 Şubat 2014 Pazar 02:00

TEK HAYALİ EV ALMAKT

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Yuvalak köyünde ilk kanserine yenik düşen Resul Kocakuzu ev hayalini gerçekleştiremedi. Henüz hayatının baharında hayata veda eden Resul arkasında henüz 3 aylık evli olduğu gözü yaşlı bir eş ve ulaşamadığı hayaller bıraktı.
31 Aralık 2013 Salı 22:15

Kanser Olduğunu Öğrendi, 10 Gün Sonra Öldü

Sakarya'nın Akyazı ilçesi Yuvalak köyünde oturan Resul Kocakuzu, kanser teşhisi konulmasından 10 gün sonra hayatını kaybetti.
29 Aralık 2013 Pazar 20:52

Adnan Şenses Hayatını Kaybetti

Adnan Şenses'i kaybettik! Ünlü sanatçı mide kanseri teşhisiyle bir süredir tedavi görüyordu. Şenses'in ölümü, Türkiye'yi yasa boğdu.
25 Aralık 2013 Çarşamba 20:59

KANSERDER Kadınlar Komisyonu çalışmalarına hız verdi

Önceki gün SAKVA’da gerçekleşen sabah kahvaltısında Yazar Yasmin Korkut Başkanlığı’nda biraraya gelen KANSERDER Kadınlar Komisyonu; değerlendirme toplantısı
22 Aralık 2013 Pazar 01:02

KANSERDER, “10. Hizmet Yılı”nı renkli görüntülerle kutladı

Kısa adı Kanserder olan Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği, Tuna Tan’da düzenlediği “10. Hizmet Yılı” gecesiyle, derneğin hizmetlerine destek veren kişilere plaketle teşekkür etti.
26 Ekim 2013 Cumartesi 02:28

Kırtasiye ürünlerinde "kanserojen" tehlikesi!

KANSERDER yönetim kurulu başkanı Nihal Akar, yeni eğitim ve öğretim yılına girmeye hazırlanılan şu günlerde, kırtasiye ürünlerinde kanserojen madde olabileceği tehlikesine işaret etti.
7 Eylül 2013 Cumartesi 05:06

KANSERDER ekibi Beyaz TV’de

KANSERDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Akar Beyaz TV’de yayınlanan "Emine Beder ile Mutfak Aşkı" programına konuk oldu.
6 Eylül 2013 Cuma 03:25

"SAĞLIK İÇİN RİSK FAKTÖRLERİNİ HAYATINIZDAN ÇIKARIN"

Sigara kullanımı, sağlıksız beslenme, fiziksel aktivite eksikliği ve alkol kullanımı gibi dört ana davranışsal risk faktörü; obezite, hipertansiyon, şeker hastalığı, kalp damar hastalıkları, kanser ve kronik solunum yolu hastalıkları gibi birçok kronik hastalığa neden oluyor.
5 Eylül 2013 Perşembe 03:12

Sigaranın içindeki en az 81 kimyasal doğrudan kanser yapıyor.

İçinde barındırdığı dört binden fazla kimyasal madde ile her 6 saniyede bir kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sigaranın içindeki en az 81 kimyasal doğrudan kanser yapıyor.
5 Haziran 2013 Çarşamba 03:01

EMNİYET TEŞKİLATININ ACI GÜNÜ

Yaklaşık bir yıldır tedavi gördüğü safra kesesi kanserine yenik düşen ve tedavi gördüğü Eskişehir Acıbadem Hastanesi’nde yaşamını yitiren Eskişehir İl Emniyet Müdürü Naci Kuru memleketi Sakarya’nın Pamukova ilçesinde toprağa verildi. Naci Kuru’nun eşi Nejla Kuru’nun ise oldukça bitkin ve ayakta durmakta zorlandığı görüldü.
29 Mayıs 2013 Çarşamba 22:37

SÜT İÇMEK OBEZİTE RİSKİNİ AZALTIYOR

Sağlığın yaşam boyu korunması için yeterli ve dengeli beslenmede süt ve süt ürünleri tüketiminin büyük önem taşıdığını belirten Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, özellikle çocukluk, gebelik-emziklilik ve yaşlılık dönemlerinde kemik sağlığı açısından önemi bilinen sütün obezite, kanser, hipertansiyon gibi kronik hastalıklara karşı koruyucu rol oynadığını söyledi.
23 Mayıs 2013 Perşembe 02:32

İNSAN SAĞLIĞI İÇİN OBEZİTE VE SİGARA KULLANIMI

Kanser ve trafik kazalarından sonra ülkemiz ve dünya üzerinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden en önemli iki etkenin obezite ve sigara kullanımı olduğunu kaydeden Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, obezite ve sigara kullanımının önlenmesi ile sağlık sorunlarının büyük oranda azalacağına dikkat çekti.
4 Mayıs 2013 Cumartesi 21:27

KANSERDER’DEN ANLAMLI KAHVALTI

Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği (KANSERDER) Bir destek Bin Destek projesi kapsamında üyeleriyle kahvaltıda buluştu.
4 Mayıs 2013 Cumartesi 02:59

KANSER HAKKINDA BİLİNÇLENDİRME SEMİNERLERİ

Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Yenikent Devlet Hastanesi ve Arifiye Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kanser seminerleri ile vatandaşlar kanser hakkında bilgilendirilirken diğer taraftan kanserde erken teşhisin önemi ve kanserli hastaya yaklaşım konularında eğitim aldılar.
17 Nisan 2013 Çarşamba 19:37

Dr. Dizdar’ın Sakarya konferansına provokasyon girişimi!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kültürel etkinlikler kapsamında düzenlenen “Kanser ve beslenme” konulu konferansta gergin anlar yaşandı. İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitisünden Dr. Yavuz Dizdar’ın konuşmaları, konferansa katılan tavuk ve döner satıcıları tarafından provoke edilmek istendi. Adapazarı Kültür Merkezinde düzenlenen konferansta Sakarya halkını döner, sucuk, et ve tavuklar konusunda uyaran Dr. Dizdar’ın konuşması sık sık kesilirken, konferansa “piliç mi, tavuk mu?” tartışması damgasını vurdu. Olay şöyle gelişti.
5 Nisan 2013 Cuma 22:08

SERDİVAN KENT KONSEYİ KANSER KONULU KONFERANS DÜZENLEDİ

Serdivan İlçe Kent Konseyi, Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Salonunda geniş bir katılımcı gurubunu ‘’Çağın Vebası’’ olarak adlandırılan Kanser konusunda bilgilendirdi.
5 Nisan 2013 Cuma 00:56

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı

Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı” kapsamında, ülkemizde görülme sıklığı giderek artan, insanların yaşam kalitesini düşüren ve kronik hastalıklara ve bazı kanser türlerine zemi
25 Şubat 2013 Pazartesi 15:55

Akar:İstismar ve çıkar amaçlı çeteleşme var

KANSERDER Yönetim Kurulu Başkanı Nihal Akar katıldığı canlı yayında, civar illerden Sakarya’ya gelen, kanser hastalarını suistimal eden ve onların adını kullanarak satış yapıp para kazanmak isteyenler olduğunu öne sürerek,
16 Şubat 2013 Cumartesi 05:37

Nihal Akar’ın başına gelen görünmez kaza!

Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği (KANSERDER) yönetim kurulu başkanı Nihal Akar, başına gelen görünmez kaza nedeniyle zor anlar yaşıyor.
14 Şubat 2013 Perşembe 19:15

KANSERDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, ülkemizde görülen kanser vakalarının önemli bir kısmının sigara ve obezite ile ilişkili olduğunu belirtti. Erdoğan ayrıca, kanserle ilgili yanlış bilgilerin çok fazla olduğunu belirtti.
4 Şubat 2013 Pazartesi 16:23

Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Erenler Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Kanser Bilgilendirme ve Tarama Seminerlerinin 26. Programı Bağlar Mahallesinde gerçekleşti.
21 Kasım 2012 Çarşamba 18:25

Erken teşhis için ilk muayeneyi yaptırın

Erenler Belediyesi ve Sağlık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” sloganı ile devam eden ve bayanlara yönelik kanser tarama seminerlerinin 22.’si Hacıoğlu Mahallesi’ndeki Erenler Belediyesi Spor Kompl
2 Ekim 2012 Salı 01:41

GÜNEŞTE FAZLA KALMAK KANSERE SEBEP OLUYOR

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haldun Şükrü Erkal, kanser hakkında çeşitli uyarılarda bulundu.
30 Temmuz 2012 Pazartesi 09:28

Kanser belirtileri, Korunma Yolları

Sakarya Yenikent Hastanesi Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğinde “ Kanser belirtileri, Korunma Yolları” konulu bir konferans düzenlendi.
1 Mayıs 2012 Salı 17:10

YAŞADIĞI SIKINTILARI BAŞBAKAN'A ANLATTI

Sakarya'nın Arifiye İlçesinde yaşayan böbrek kanseri hastası 7 yaşındaki Muhammed Efe Bulat, 5 yıldır süren tedavi süresinde yaşadığı sıkıntıları Başbakan'a yazdığı mektupta anlattı.
24 Nisan 2012 Salı 18:06

Kanserin çaresi aspirin mi?

İngiltere'de tıp uzmanları günde düşük dozda alınan aspirinin kanserin oluşmasını ve gelişmesini önlediğini söylüyor.
21 Mart 2012 Çarşamba 22:58

Radyoterapi Merkezi Cumartesi Günü Açılıyor

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaklaşık 2 milyon liraya mal olan Radyoterapi Ünitesi Cumartesi günü hizmete giriyor. Ünitenin faaliyete girmesi ile her ay yüzlerce kanser hastası tedavi için Sakarya dışına çıkmak zorunda kalmayacak.
2 Şubat 2012 Perşembe 01:43

Kanser Bilinçlendirme Seminerleri Devam Ediyor

Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Kanser Bilinçlendirme Semineri” düzenlendi.
18 Ocak 2012 Çarşamba 17:49

Kanser tarama seminerlerine ilgi artıyor

Erenler Belediyesi ve Sağlık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Kanser Tarama Seminerleri devam ediyor.
9 Ocak 2012 Pazartesi 00:07

Ahmet Tarhan toprağa verildi.

Yakalandığı kanser hastalığı sonrası yaşamını yitiren Sakarya Teknik Endüstri Meslek Lisesi müdür yardımcısı Ahmet Tarhan toprağa verildi.
20 Temmuz 2011 Çarşamba 03:04

KANSERDER’DEN HEPAR’A ZİYARET

KANSERDER Başkanı Nihal Akar’ın başkanlık ettiği heyet Hak ve Eşitlik Partisi İl Başkanı Yavuz Reis’i ziyaret etti.
20 Şubat 2011 Pazar 19:46

24 YAŞINDA KANSERE YENİK DÜŞTÜ

Adapazarı Maltepe Mahallesinde 24 yaşında beyin kanserine yakalanan bir genç hayatını kaybetti.
11 Şubat 2011 Cuma 20:13

Grup Curcuna'dan KANSERDER'e destek

Kanser hastalığına farkındalık oluşturmak amacıyla Sakarya Üniversitesinde öğrenim gören ve mezun olan öğrenciler tarafından kanser hastalarına destek amaçlı düzelenen gösteri büyük ilgi gördü.
12 Aralık 2010 Pazar 17:29

Rıdvan Taş vefat etti.

Uzun zamandır yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle tedavi gören Türk Metal Sendikası eski Şube Başkanı, MHP Adapazarı Belediye Meclisi üyesi Rıdvan Taş vefat etti.
5 Aralık 2010 Pazar 15:24

Akar fırsatçıları Bakan’a şikayet etti

Lösemi ve Kanser Hastaları Eğitim Sağlık Derneği KANSERDER yönetim kurulu başkanı Nihal Akar Kanaltürk Televizyonu’nda yayınlanan Çıkmaz Sokak adlı programa canlı yayın konuğu olarak katıldı.
2 Aralık 2010 Perşembe 19:55

Bu kişiye asla itibar etmeyin!

Sakarya’da E.B adlı bir kişinin, kendisini KANSERDER’in Şube ve Saadet Partisi’nin de Akyazı İlçe Başkanı olarak tanıttığı, hem derneğin hem de siyasi partinin adını kullandığı öne sürüldü.
30 Kasım 2010 Salı 21:09

Duygu dolu anlar yaşandı.

Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği (KANSERDER) tarafından Elegante Restoran da düzenlenen toplantıda duygu dolu anlar yaşandı.
27 Kasım 2010 Cumartesi 21:32

KANSERDER’den “farkındalık” etkinliği

Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği KANSERDER, kansere karşı farkındalık yaratmak üzere Çark Caddesinde “kansere karşı el ele” adlı bir etkinlik gerçekleştirdi.
9 Kasım 2010 Salı 20:29

KANSERDER'İN KAPISINI KIRDILAR

Sakarya'da lösemili ve kanserli hastaların üyesi bulunduğu dernek olan KANSERDER'in kapısı kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından kırıldı.
6 Kasım 2010 Cumartesi 20:42

Kanserderin Kansere Karşı Mücadelesi

Lösder ve Kanserder Gönüllüleri ve Lösemili çocuklar Atilla Tolga Güneş'in davetlisi Olarak Güneşoğlu Tesislerinde Sabah Kahvaltısında Buluştular.
31 Ekim 2010 Pazar 19:53

AKCİĞER KANSERİ YAŞLI ADAM İNTİHAR ETTİ

Sakarya'nın Hendek ilçesinde, kanser hastası 67 yaşındaki İsmail Atıcı av tüfeğiyle intihar etti.
21 Ekim 2010 Perşembe 18:52

GDO'lu ürünler mayınlı arazilerden daha tehlikelidir

Sakarya Kent Konseyi Kadın girişimciler kurulu ve KANSER DER tarafından düzenlenen Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar konulu konferansta konuşan Doktor Yavuz Dizdar,
23 Eylül 2010 Perşembe 19:32

Sanatçılardan Anlamlı Destek

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde dizi oyuncuları, ses sanatçıları ve mankenlerden oluşan grup, kansere dikkat çekmek amacıyla Çark Caddesi boyunca yürüdü.
22 Temmuz 2010 Perşembe 18:16

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1770 Mora zaferi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free