hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Büyükşehir evinden mağlup ayrıldı Söğütlü için yeni projelerimiz olacak Ankara Demirspor:0 - Sakaryaspor: 0 Sakarya’nın büyük sorunlarını 5 yılda çözeceğiz Sakarya için hayallerimiz var Dr. Aydoğan Arslan: “İşinizin garantisi benim” Başkan Adayı Aydoğan Arslan’a dernek ziyaretlerinde yoğun ilgi MİMARLIK MÜHENDİSLİK ÇALIŞTAY SONUÇLARI BAŞKAN ADAYLARINA SUNULDU ÖZKOÇ, KOLİP VE KAZAN İÇİN OY İSTEDİ Maliye Topluluğundan Bilgi Yarışması
Ankara Demirspor:0 - Sakaryaspor: 0
Ankara Demirspor:0 - Sakaryaspor: 0
 
Sakarya için hayallerimiz var
Sakarya için hayallerimiz var
 
MİMARLIK MÜHENDİSLİK ÇALIŞTAY SONUÇLARI BAŞKAN ADAYLARINA SUNULDU
MİMARLIK MÜHENDİSLİK ÇALIŞTAY SONUÇLARI BAŞKAN ADAYLARINA SUNULDU
 
ÖZKOÇ, KOLİP VE KAZAN İÇİN OY İSTEDİ
ÖZKOÇ, KOLİP VE KAZAN İÇİN OY İSTEDİ

kültürü haberleri

Bakan Pakdemirli, "Sakarya bereket, hareket, lezzet ve samimiyettir.

Hendek'te Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla gerçekleştirilen Tarım ve Hayvancılık Sektör Toplantısı'nda konuşan Başkan Adayı Yüce, "Sakarya tarımın ve kültürün beşiğidir. Türkiye'de ve dünyada birinci olan bazı ürünleri temsil etmektedir" derken; Bakan Pakdemirli, "Sakarya bereket, hareket, lezzet ve samimiyettir.
29 Ocak 2019 Salı 21:44

Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi İşbirliği Protokolü İmzalandı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından çalışmaları yürütülen “Sakarya Tarımsal Ürünler Mükemmeliyet Merkezi” diğer bir adıyla “Doku Kültürü Laboratuarı Projesi” işbirliği Protokolü İmza Töreni gerçekleştirildi.
10 Ocak 2019 Perşembe 20:46

Mehmet Demir’de Yerel Kültür Sergisi

Serdivan İlçesindeki Mehmet Demir İlkokulunda Sakarya’nın yerel ve yerleşik kültürünün gelecek nesillere aktarılması amacıyla yerel kültür objelerinin yer aldığı sergi açıldı.
30 Kasım 2018 Cuma 23:16

Eğitim Camiasının Acı Günü

Adapazarı İlçesi Evrenköy Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi Öğretmeni Arif Baysal geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.
1 Ekim 2018 Pazartesi 18:52

Doku Kültürü Laboratuvarı ile yılda 30 milyon bitki yetişecek

Arifiye’de kurulacak Doku Kültürü Laboratuvarı Protokol İmza Törenine katılan Başkan Toçoğlu, “Sakarya Tarımsal Ürünler Mükemmeliyet Merkezi’ne Arifiye’de 30 hektarlık bir arsa tahsisi gerçekleştirdik.
28 Haziran 2018 Perşembe 23:30

DOKU KÜLTÜRÜ LABORATUVARI PROJESİ İMZALANDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından çalışmaları yürütülen “Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi” diğer bir adıyla “Doku Kültürü Laboratuarı Projesi” Protokol İmza Töreni SATSO’da gerçekleştirildi.
28 Haziran 2018 Perşembe 23:09

SEDAŞ’IN 2.ENERJİ VERİMLİLİĞİ YARIŞMASI BAŞLADI

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) özel şirket statüsünde sürdürdüğü elektrik dağıtım faaliyetleri yanında sosyal sorumluluk olarak enerji tasarrufu kültürünün de yaygınlaşması için Bölgesindeki tüketiciler için yarışma düzenledi.
23 Mayıs 2018 Çarşamba 01:24

Yerel Kültür Derneği Taraklı’da

Sakarya Yerel Kültür Derneği Yönetim Kurulu, mart ayı olağan yönetim toplantısını, manav kültürünün simgesi, sakinliğin ve huzurun başkenti Taraklı’da gerçekleştirdi.
27 Mart 2018 Salı 22:08

Sağır Kültürünü Öğrendiler

Sakarya Üniversitesi Hizmet İçi Eğitim Şube Müdürlüğü ve SKS Engelli Öğrenci Birimi tarafından ortaklaşa olarak “Sağır Kültürü” etkinliği düzenlendi.
13 Mart 2018 Salı 01:13

Afganistan Türkleri Kültürünü Tanıttı

Sakarya Üniversitesi Türk Dünyası Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte Afganistan Türklerinin kültürü tanıtıldı.
19 Şubat 2018 Pazartesi 18:00

SATSO STRATEJİK PLAN TOPLANTISI BAŞLADI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Stratejik Plan İç Paydaş Toplantısı’nda konuşan Başkan Kösemusul, Oda’nın vizyonunu istişare kültürüyle belirlediklerinin altını çizdi.
18 Şubat 2018 Pazar 23:20

“İmarın geri dönüşü olmaz”

Düşünce ve Dayanışma Platformu ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Çalışma yaparken şehrin sosyolojosini, kültürünü nasıl göz önünde bulunduruyorsak dokusuna, imarına da dikkat etmek durumundayız. İmarda yapılan hatadan geri dönmek zordur, geri dönüşü olmaz.
14 Aralık 2017 Perşembe 21:26

Şeffaflık ve katılımcı belediyecilik önceliğimizdir

Meclis Toplantısı’nın ardından öğrencilerle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Tamamen şeffaf ve katılımcılığı önceleyen bir anlayışla oturumlarımızı gerçekleştiriyoruz. Yapıcı her öneriye açığız. İstişare kültürüyle daha da iyi işlerin ortaya çıkacağına inanıyor, bu olguyu önemsiyoruz” dedi.
12 Aralık 2017 Salı 20:19

Ahıskalılar Kültürünü Tanıttı

Sakarya Üniversitesi Türk Dünyası Öğrenci Topluluğunun düzenlediği etkinlikte Ahıska Türklerinin kültürü tanıtıldı.
9 Aralık 2017 Cumartesi 23:27

Türk Kültürünü Tanıttılar

SAÜ Değişim ile Gelişen Üniversiteli Öğrenciler Topluluğu, Türk kültürünü tanıtmak amacıyla Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) okuyan yabancı uyruklu öğrenciler için bir etkinlik düzenlendi.
3 Kasım 2017 Cuma 19:30

Hatamızı düzeltenden Allah razı olsun

Vakıf ve STK temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “İstişare kültürünü mutlaka yaygınlaştırmalıyız.
29 Eylül 2017 Cuma 05:50

Değerlerimizle yaşamaya devam edeceğiz

Ahilik ve Kültür Haftası açılışında konuşan Başkan Toçoğlu, “Her gün içimizi karartan olaylarla karşılaşıyoruz. Rabbim tüm bu olumsuzluklar karşısında inancımızda, kültürümüzde, tarihimizde çok özel anlamı olan değerlerle yaşamayı nasip etsin” derken,
19 Eylül 2017 Salı 02:30

Şehrimizi korumak boynumuzun borcu

Başkan Toçoğlu, SESOB Toplantısı’nda net mesajlar verdi: “Doğru olduğuna inanmadığımız hiçbir yatırımı şehre yapmayız. Sakarya’nın yeşilini, doğasını, kültürünü koruyarak geliştirmek durumundayız.
13 Eylül 2017 Çarşamba 02:47

Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm

Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından Sakarya'daki Roman kültürünün anlatıldığı “Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir Ölüm” adlı tiyatro ve dans gösterisi düzenlendi.
17 Mayıs 2017 Çarşamba 21:34

SYKD Gençlerinden Otağ Çadırı Projesine Destek

Yerel Kültür Derneği tarafından Erenler’de yapımı devam eden Otağ Çadırı Projesini ziyaret eden Sakarya Yerel Kültür Derneği Gençlik Kollarında görevli gençler, projenin ilimiz kültürüne önemli katkılar sağlayacağı görüşünü ifade ettiler.
22 Ocak 2017 Pazar 20:15

Din, Siyaset Kültürü ve Yönetim Erki

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Ortadoğu Enstitüsü (ORMER), Bilgi Kültür Gençlik Derneği ve Uluslararası İlişkiler Topluluğu (ULİT) tarafından “Din, Siyaset Kültürü ve Yönetim Erki” isimli bir konferans düzenlendi.
29 Aralık 2016 Perşembe 10:11

Yerel Kültür Derneği’nden Otağ Çadırı Projesi

Sakarya’nın yerel ve yerleşik kültürünün gelecek nesillere aktarılması kapsamında çalışmalarını yürüten Yerel Kültür Derneği, Marmara Bölgesinin en büyük Otağ Çadırı’nı ilimizde kuracak.
10 Kasım 2016 Perşembe 19:28

Gençlik Bizim Varlık Sebebimiz

karya Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından “Gençlik ve Milli Kültürümüz” isimli bir konferans düzenlendi.
11 Ekim 2016 Salı 22:55

Ada Dans Gençlik’ten Yeni Sezona Merhaba

Sakarya'da halk kültürü ve halk oyunlarının geniş kitlelere yayılması amacıyla iki yıl önce kurulan Ada Dans Gençlik ve Spor Kulübü yeni sezona merhaba demeye hazırlanıyor.
29 Eylül 2016 Perşembe 00:38

SÖĞÜTLÜ BELEDİYESİ'NDE ETİK KURULU OLUŞTURULDU

Kamuda etik kültürünü yerleştirmek, kamu görevlilerinin görevlerini yürütürken uymaları gereken etik davranış ilkelerini belirlemek ve bu ilkelere uygun davranış göstermeleri açısından onlara yardımcı olmak amacıyla oluşturulan Etik kurulu, ilk iş olarak yedi maddeden oluşan Etik Sözleşmesi'ni personel ile karşılıklı imzalayarak çalışmalarına start verdi.
5 Ağustos 2016 Cuma 00:59

Ahilik Haftası sona erdi

Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) tarafından düzenlenen Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri Bisiklet Turu ile sona erdi.
28 Mayıs 2016 Cumartesi 19:44

SESOB’dan mevlit

Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri kapsamında Orhan Camii’nde Cuma namazı öncesinde ebediyete intikal eden esnaf ve sanatkarlar için mevlit okuttu.
28 Mayıs 2016 Cumartesi 01:23

Ahilik Kültürü Haftası kutlandı

Ahilik Kültürü Haftası etkinlikleri dün Kent Meydanı'nda çelenk sunumu ile başladı. Hava muhalefeti dolayısı ile AKM önünde gerçekleşecek olan program, Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) hizmet binasında yapıldı.
24 Mayıs 2016 Salı 02:13

OTOBÜS BEKLERKEN KİTAP OKUYORLAR

Büyükşehir Sosyal Gelişim Merkezi çocuklarda kitap okuma kültürünün geliştirilmesi için örnek bir çalışmaya imza attı.
16 Mart 2016 Çarşamba 00:59

Saü Öğretim Üyesi Ahatlı Hadislerin Kültürümüzdeki Yerini Değerlendirdi

SAÜ İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Erdinç Ahatlı, hadislerin kültürümüzdeki ve İslam’daki yerini değerlendirdi.
25 Ocak 2016 Pazartesi 05:04

Ahilik Anadolu’yu İstiladan Korudu

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Haşim Şahin, 13’üncü yüzyılda ortaya çıkan ve Anadolu kültüründe önemli bir yeri bulunan Ahilik teşkilatının o dönemde devletin ekonomik gücünü elinde bulundurduğunu ifade ederek,
22 Ocak 2016 Cuma 14:57

ÜSTÜN: “İnşaat yaparken siteleşmeden sokak mantığına dönmemiz lazım…”

Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği’ni ziyaret eden AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün; Müteahhitlerin sorunlarını dinleyerek; “İnşaat yaparken siteleşmeden sokak mantığına doğru dönmeli, şehrimizde eski mahalle kültürüne yenden oluşturmalıyız” dedi.
30 Ekim 2015 Cuma 23:11

Milletvekili İSEN Yerel Kültür Derneği’ni ziyaret etti.

Sakarya Yerel Kültür Derneği'nin kuruluşunda manevi katkıları ile Sakarya'nın yerel ve yerleşik kültürünün yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması için büyük çaba gösteren Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, Yerel Kültür Derneği’ni ziyaret etti.
30 Eylül 2015 Çarşamba 17:18

SEDAŞ'tan Tehlikeli Durum ve Ramak Kala Bildirim

SEDAŞ İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda, ilgili departmanların yöneticileriyle, çalışan temsilcileri, ve işyeri sendika temsilcileri ile birlikte işyerlerinde daha güzel uygulamaların yaygınlaşması ve iş güvenliği kültürünün daha çok pekişmesini sağlayacak yeniliklere imza atıyor.
17 Mayıs 2015 Pazar 00:37

“Zamanın Anlattıkları” Belgeseli Gösterildi

Sakarya Üniversitesi Kafkas Kültürü ve Halk Dansları Topluluğu tarafından ‘Zamanın Anlattıkları’ belgeseli gösterildi.
11 Mart 2015 Çarşamba 00:00

Saü Besyo Öğretim Üyesi Çetin'den Spor İçin Öneriler

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Rekreasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Nedim Çetin, spor kültürünün yaygınlaştırılmasında ailelere önemli görevler düştüğünü kaydetti.
10 Şubat 2015 Salı 17:27

Adapazarı'nda Karadeniz Rüzgarı Esecek

Adapazarı Belediyesi Karadeniz Kültürünü yaşatmak ve Sakarya’da yaşayan Karadenizlileri bir araya getirmek amacıyla Türk Halk Müziği konseri düzenliyor.
28 Ocak 2015 Çarşamba 18:59

KIZ ÖĞRENCİLER NASIL İŞ KURACAKLARINI ÖĞRENDİLER

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası(SATSO) girişimcilik kültürünü ve farkındalığını artırmak amacıyla, geçtiğimiz yıllarda ilki gerçekleştirilen ‘Kadın Girişimciliğini Özendirme Proje’sinin ikincisi de tamamlandı.
6 Aralık 2014 Cumartesi 01:17

Kadın Girişimciliğini Özendirme Projesi Tamamlandı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SATSO), girişimcilik kültürünü ve farkındalığını artırmak amacıyla gerçekleştirdiği ‘Kadın Girişimciliğini Özendirme Proje’sinin ikincisi de tamamlandı.
5 Aralık 2014 Cuma 20:47

Toprak Yerine Suda Bitki Yetiştiriyorlar

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü, su kültürü koşullarında kuraklığa ve tuzluluğa karşı dayanıklı bitki yetiştiriyor.Hiç toprak kullanılmadan buğday, arpa, fasulye, kavun, karpuz, havuç, mısı
12 Kasım 2014 Çarşamba 15:20

Tütüncü ?yörüklerin Kültürünü Gelecek Kuşaklara Aktarmalıyız?

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Yörük Türkmen Dayanışma Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Yükseliş Mahallesi?nde bulunan dernek binasındaki kahvaltıda, Yörük Türkmen kültürünün yaşatılmasına ve tanıtılmasına yönelik yapılabilec
10 Kasım 2014 Pazartesi 17:37

Çevre Bakanlığı'ndan Romanlar'a Özel Konut

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı, Sakarya'da yaşayan Romanlar için 204 adet konut yapıyor. Renk seçiminden mimarisine kadar Roman kültürü dikkate alınarak yapılacak konutlar 2 ve 3 katlı olarak tasarlandı.
6 Ağustos 2014 Çarşamba 23:23

ÇEVRECİ ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Haftası etkinlikleri, Çevreci Çocuk Şenliği ile sona erdi. Başkanvekili Fevzi Kılıç, “Gelecek nesillere daha sağlıklı, daha temiz ve daha yeşil yaşam alanları bırakılması, çevre kültürünün daha da yaygınlaşması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
12 Haziran 2014 Perşembe 04:10

ÇEVRE ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

2-9 Haziran tarihlerinde düzenlenecek Çevre Haftası Etkinlikleri hakkında bilgi veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Korum ve Kontrol Dairesi Başkanı Yılmaz Çiğdem, “Çevre kültürünün daha da yaygınlaşması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.
31 Mayıs 2014 Cumartesi 03:11

VALİ BÜYÜK’TEN DEĞİŞİM YAYINLARINA TEŞEKKÜR BELGESİ

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Değişim Yayınevi sahibi İsmail Aydın’a Sakarya’da şehir kültürünün tanıtımı ve turizmin canlanmasında gösterdiği gayretlerden dolayı teşekkür belgesi verdi.
4 Mayıs 2014 Pazar 20:20

SAKARYA’NIN YEMEK KÜLTÜRÜ PROJE KONUSU OLDU

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Kübra Ay ve Fatih Rifat Eymir, 2014 TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrecileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması için ‘Bir Osmanlı Şehri Olarak Sakarya’da Yemek Kültürü: Göç, Tarım Toplumu, Beraber Yaşama,Sanayileşme ve Modernlik Kavramlarından Hareketle Yemek Kültürünün Sosyolojik Bağlamda İncelenmesi’ başlıklı proje hazırladılar.
26 Şubat 2014 Çarşamba 18:49

EBRU SANATI SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ’YLE GELECEĞE AKTARILIYOR

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan Ebru sanatı Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nde verilen akademik derslerle geleceğe aktarılıyor.
6 Kasım 2013 Çarşamba 02:05

Türkiye Öğrenci Meclis Başkanları Sakarya'da Toplandı

Okullarda demokrasi kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla ülke genelindeki eğitim kurumlarında uygulanan öğrenci meclislerinin oluşturulması kapsamında bu yıl illerinde seçilen öğrenci meclis başkanları, 10. Dönem Türkiye Öğrenci Meclis Başkanı Akyazı Şehit Yüzbaşı İbrahim Sert Anadolu Lisesi öğrencisi Ertuğrul Sinan Sözen'in davetlisi olarak Sakarya'ya geldiler.
4 Temmuz 2013 Perşembe 23:17

ÖSYM'den Din Dersi açıklaması

ÖSYM, ortaöğretimde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi almayan öğrencilerin Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda Din Kültürü sorularından muaf olacağını bildirdi.
15 Şubat 2013 Cuma 16:27

YAZAR NECATİ MERT'İN KİTABI YAYIMLANDI

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Necati Mert’in, Sakarya’nın şehir kültürünü anlattığı “Bağ Çorbası” kitabı, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlandı.
11 Ocak 2013 Cuma 21:31

SAKARYA’NIN YEMEK KÜLTÜRÜNÜ İNCELİYORLAR

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden Kübra Ay ve Fatih Rifat Eymir, 2013 TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında bir yemek kültürüne ev sahipliği yapan, Sakarya yöresini inceliyorlar.
8 Ocak 2013 Salı 17:00

AKYAZI’DA ŞEBİ-İ ARUZ TÖRENİ

Mevlana Celalleddin-i Rumi Hazretlerinin Hakka yürüyüşünün 739. seneyi devriyesini anma töreni Akyazı Küçücek Mahallesi Tasavvuf Musikisi ve Kültürünü Tanıtma Yaşatma ve Sosyal Yardım Derneği (TEKDER)’ de gerçekleşti.
23 Aralık 2012 Pazar 21:11

TOCOĞLU YEREL KÜLTÜR DERNEĞİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Sakarya Yerel Kültür Derneği ile kahvaltıda buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Göreve geldiğimiz günden bu yana bir istişare kültürü ile şehrimize önemli hizmetler yapmaya çalışıyoruz.
7 Kasım 2012 Çarşamba 21:31

SAÜ VE MARKA ARASINDA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Sakarya Üniversitesi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) arasında Sakarya Üniversitesi’nde girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve desteklerden faydalanma oranının artırılması amacıyla ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ protokolü im
15 Mayıs 2012 Salı 17:23

Din kültürü kitaplarında saygısızlık

Pamukova Anadolu gençlik başkanı Haydar Atmaca yaptığı basın açıklamasında “milli eğitim bakanlığının bastırmış olduğu din kültürü kitabında peygamber efendimizin isminin kaldırıldığını”söyledi
13 Ocak 2012 Cuma 17:56

MHP YENİ YIL BASIN AÇIKLAMASI‏

Yeni bir yılı yeni umutlarla karşılamaya hazırlanırken 2011 yılını da acı-tatlı olaylarıyla geride bıraktık.Kültürümüzün ve inancımızın gereği olarak istikbalden endişe duymadan yeni umutları 2012 yılına taşıdık
31 Aralık 2011 Cumartesi 14:34

Karlsruheli gençlerin kültür turu

Türk-Alman Gençlik ve Kültür Değişimi Projesi kapsamında, 31 Ekim-05 Kasım 2011 tarihlerinde, ilimizde bulunan Karlsruheli gençler, projenin üçüncü gününde ilimiz kültürünü yakından görme ve yaşama şansını yakaladı.
2 Kasım 2011 Çarşamba 19:10

İLİMİZİ VE İNSANIMIZI TANIYAN VEKİLER İSTİYORUZ.

Sakarya Yerel Kültür Derneği tarafından Sakaryalılık bilinci oluşturmak,İlimizde bulunan yerleşik kültürü dernek faaliyetleri ile tanıştırmak ve derneğe üye kazandırmak adına yapılan köy toplantılarının 46.cısı Erenler İlçesine Bağlı Şeyh Köyünde yapıldı.
10 Mart 2011 Perşembe 14:50

MACERACI YEREL KULTUR ILE BIRLIKTE GEYVEDE.

Sakarya Yerel Kültür Derneği Sakarya'nın tanıtılması bölgedeki yerşeşik kültürün tüm ülkemizde tanınması amacıyla Ulusal Tv Kanalların Sakarya Çekimlerine Sponsor olmaya Devam Ediyor
19 Şubat 2011 Cumartesi 02:54

DEMOKRASİ ŞÖLENİ

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında, Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlenmesi, okullarda yerleşik demokrasi kültürünün oluşturulması amacıyla her yıl gerçekleştirilen Sakarya İli Öğrenci Meclisi seçimi Valilik toplantı salonunda yapıl
12 Aralık 2010 Pazar 17:46

Ada Avm'de Saç Tasarım Yarışması

Sakarya'ya yeni bir alışveriş ve yaşam kültürü kazandıran Ada Alışveriş Merkezi, birbirinden eğlenceli aktiviteleri ile büyüklerin ve çocukların kalbini kazanmaya devam ediyor.
20 Kasım 2010 Cumartesi 23:11

İş aramayın, İş Kurun

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, girişimcilik kültürünün yaygınlaşmasını sağlamak için oda bünyesindeki ilgili birimlerle koordinasyon içinde çalıştıklarını söyledi.
13 Ekim 2010 Çarşamba 01:13

Karasu Festivali Başlıyor...

Karasu’nun kültüründe önemli bir yere sahip olan Karasu Kültür Turizm Fındık Festivali start alıyor.
22 Temmuz 2010 Perşembe 18:31

İTO BAŞKANI SAGİAD'IN KONUĞU OLDU

Sakarya Genç İşadamları Derneği'nin (SAGİAD) düzenlediği "Ortaklık kültürü" konulu konferansa katılan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş,
4 Nisan 2008 Cuma 18:52

İlahiyat Mezunlarına YÖK Şoku

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç başkanlığında dün toplanan YÖK Genel Kurulu, ilahiyat fakültelerinin ’ilköğretim din kültürü ahlak bilgisi öğretmenliği’ bölümlerini eğitim fakültelerine bağlama kararı aldı.
27 Mayıs 2006 Cumartesi 07:25

Cumhurbaşkanı'nın Nevruz Mesajı

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Sezer, Nevruz dolayısıyla yayımladığı mesajda, toplumlarda barış kültürünün oluşmasında ve sürekli kılınmasında sevgi, saygı ve hoşgörü gibi evrensel kavramların önemini anımsatan
21 Mart 2006 Salı 05:09

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1903 Beşiktaş Jimnastik Kulübü kuruldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free