hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor Şehrin yeni hal kompleksi tamamlanıyor İHRACAT SİZDEN, PERSONEL BİZDEN ULUSLARARASI TİCARET ELÇİLERİ YETİŞİYOR İş Dünyasındaki Yerimiz Yeni Nesil Girişimcilik Sakarya 24. Sırada 300 bisiklet sahiplerini buldu 33 milyonluk dev altyapı yatırımı tamamlandı Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür” GökhanKORKMAZ’a yeni görev…

Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor
Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor
 
Sakarya 24. Sırada
Sakarya 24. Sırada
 

300 bisiklet sahiplerini buldu
300 bisiklet sahiplerini buldu
 
Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür”
Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür”

işbirliğinde haberleri

Okul Önleri “Okul Geçit Görevlileri” sayesinde artık daha güvenli

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen 'Okul Geçit Görevlileri' projesi ile okul önlerinde öğrencilerin karşıya daha güvenli geçmeleri sağlanıyor.
15 Aralık 2018 Cumartesi 19:53

Rehber Öğretmenlere İntihar ve Krizle Mücadele Konferansı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde, ilimizdeki rehber öğretmenlere yönelik olarak “İntihar ve Krizle Mücadele, Çocuk İhmal ve İstismarı” konulu konferans düzenlendi.
8 Kasım 2018 Perşembe 01:35

Konserli Açılış

Şehrimizin müzik ve sanat alanında hizmet veren iki güzide kuruluşu Tekin Müzik ve Deniz Sanat’ın işbirliğinde hizmete giren Tekin Müzik Atölyesi düzenlenen görkemli bir açılış programıyla Sakaryalılarla buluştu.
6 Kasım 2018 Salı 00:48

Girişimci Çocuk Atölyesi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından organize edilen, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) işbirliğinde gerçekleştirilen “Girişimci Çocuk Atölyesi” projesinin ikincisi Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda 21-25 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşti.
30 Mayıs 2018 Çarşamba 03:36

Kırk Hadis ve Harezmi Matematik Olimpiyatları Yarışması

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Çizimlerle Kırk Hadis ve Harezmi Matematik Olimpiyatları” yarışmalarının ödül töreni AKM’de yapıldı.
30 Mayıs 2018 Çarşamba 03:33

Vali Balkanlıoğlu, Trafik Haftası Etkinliklerinde Pedal Çevirdi

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Sakarya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ile Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği işbirliğinde düzenlenen 6. Geleneksel Bisiklet Turuna katıldı.
14 Mayıs 2018 Pazartesi 03:17

BORSA İSTANBUL'DA SAKARYALI FİRMA SAYISINI ARTIRALIM

Sakarya Valiliği ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde “Borsa’da Sakaryalı Yatırımcı Olmak” konulu panel düzenlendi.
28 Nisan 2018 Cumartesi 03:57

Fatih MTAL’den Tanıtım Günleri

İşkur İl Müdürlüğü ile Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde düzenlenen mesleki tanıtım günleri büyük beğeni gördü.
10 Nisan 2018 Salı 00:35

Resim Yarışması Sakarya Sonuçları Belli Oldu

Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, ülke genelinde öğrencilere yönelik düzenlenen Resim Yarışmasının Sakarya İli sonuçları belli oldu.
17 Mart 2018 Cumartesi 23:16

Üniversite Seçiminde Bilinçli Tercih Önemli

Sakarya Valiliği’nin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eket Fuarcılık işbirliğinde düzenlenen “Sakarya Kariyer Günleri” açıldı.
16 Mart 2018 Cuma 01:07

IWSC 2018 Kongresi Başarıyla Tamamlandı

Sakarya Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi (SAÜKAM) ve SAÜ İletişim Fakültesi ile ulusal ve uluslararası pek çok üniversitenin işbirliğinde düzenlenen “International Conference On Contemporary Women’s Studies (IWSC 2018)” sona erdi.
13 Mart 2018 Salı 21:31

Trabzonlulardan kan ve kök hücre bağışı

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği ile Kızılay işbirliğinde kan ve kök hücre kampanyası düzenlendi.
2 Ocak 2018 Salı 22:03

Önce Sağlık Sonra Eğitim

Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun eşi hanımefendi Esma Balkanlıoğlu’nun himayelerinde; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen “Aile Akademisi” projesi başladı.
12 Aralık 2017 Salı 22:04

SOSYAL DİYALOĞUN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ TANITILACAK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Türkiye Kooperatif, Ticaret, Eğitim ve Büro İşçileri Sendikası (Koop-İş) işbirliğinde birlikte düzenleyip yürütülen “Sosyal Diyaloğun Geliştirilmesi: Çalışma Barışı ve Sürdürülebilir Üretimin Şifresi Projesi ” ile ilgili bir tanıtım konferansı gerçekleştirilecek.
3 Kasım 2017 Cuma 04:35

“Okudukça Öğrenen, Gençleriyle Güçlenen Türkiye” Projesi

MÜSİAD- İl Milli Eğitim İşbirliğinde; “Okudukça Öğrenen, Gençleriyle Güçlenen Türkiye” Projesi
29 Ekim 2017 Pazar 03:38

Türkçe Öğretimi Yüksek Lisans Programı Başvuruları Başladı

Yurt dışında yaşayan Türk çocuklarına anadilleri olan Türkçeyi öğretmek üzere Sakarya Üniversitesi ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı işbirliğinde geliştirilen Türkçe Öğretimi Yüksek Lisans Programını başvuruları başladı.
29 Temmuz 2017 Cumartesi 01:50

İmam Hatip Okulları Çalıştayı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya Üniversitesi işbirliğinde “İmam Hatiplerin Bugünü ve Geleceği” konulu çalıştay AKM’de yapıldı.
20 Haziran 2017 Salı 01:06

Fatih’li Öğrenciler Türk Traktör’ü Gezdi

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Türk Traktör ve MESS Eğitim Vakfı işbirliğinde düzenlediği Mesleki Tanıtım Etkinlikleri devam ediyor.
23 Mayıs 2017 Salı 22:23

Teketaban’da Ağaç Dikme Etkinliği

Karapürçek İlçesi Teketaban İlk ve Ortaokulu’nda öğretmen ve öğrencilerin işbirliğinde okul bahçesine fidan dikme etkinliği düzenlendi.
15 Nisan 2017 Cumartesi 21:45

Teketaban’da Ağaç Dikme Etkinliği

Karapürçek İlçesi Teketaban İlk ve Ortaokulu’nda öğretmen ve öğrencilerin işbirliğinde okul bahçesine fidan dikme etkinliği düzenlendi.
15 Nisan 2017 Cumartesi 21:43

TEDARİKÇİLER DMO İLE YOL ALABİLİR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Devlet Malzeme Ofisi işbirliğinde “Kobilere, Devlet Malzeme Ofisi Tedarikçisi Olma Fırsatı’’ konulu bir konferans düzenlendi.
30 Mart 2017 Perşembe 22:17

SATSO'DAN “DEVLET MALZEME OFİSİ'NE TEDARİKÇİ OLABİLİRSİNİZ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Devlet Malzeme Ofisi işbirliğinde “Kobilere, Devlet Malzeme Ofisi Tedarikçisi olma Fırsatı’’ konulu bir konferans düzenlenecek.
25 Mart 2017 Cumartesi 07:53

ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMİNE PROFESYONEL BAKIŞ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Gelişim Üniversitesi işbirliğinde ilimiz genelindeki Orta Öğretim okullarında görev yapan Rehber Öğretmenlere yönelik olarak "Tercih Sistemine Profesyonel Bakış" isimli seminer programı gerçekleştirildi.
28 Şubat 2017 Salı 20:30

Microsoft ERP Sertifika Töreni

İşletme Fakültesi ile Microsoft İş Ortağı ETG Danışmanlık Firması işbirliğinde gerçekleştirilen 20 saatlik Microsoft Dynamics BorAX ve Personel Yönetimi Eğitimi’nde başarı gösteren öğrencilere sertifika verild
9 Ocak 2017 Pazartesi 23:07

“Girişimci Çocuk Atölyesi” Sergisi Açıldı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından organize edilen, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) işbirliğinde gerçekleştirilen “Girişimci Çocuk Atölyesi” projesiyle ilgili sergi Serdivan AVM’de açıldı.
23 Aralık 2016 Cuma 22:44

Girişimci Çocuk Atölyesi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından organize edilen, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) işbirliğinde gerçekleştirilen “Girişimci Çocuk Atölyesi” projesinin ikincisi Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda 17 Aralık 2016 tarihinde başladı.
20 Aralık 2016 Salı 03:55

SAÜ İşletme Fakültesi’nde Casper ERP Laboratuvarı Kuruluyor

Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Logosoft işbirliğinde, kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımları alanında dünyanın önde gelen markaları öğrenciler ile buluşuyor.
2 Aralık 2016 Cuma 21:00

Tiyatro Sanatçısı Hakan Bilgin Sapanca’daki öğrencilerle buluştu.

Yakın Doğu Üniversitesi ve Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen program kapsamında ilçeye gelen sinema ve tiyatro oyuncusu Hakan Bilgin öğrencilerle buluştu.
2 Aralık 2016 Cuma 00:15

ISEM2016 Başarıyla Tamamlandı

Sakarya Üniversitesi’nin de işbirliğinde Alanya’da düzenlenen “3. Uluslararası Çevre ve Ahlak Sempozyumu (ISEM2016)” başarıyla tamamlandı.
15 Kasım 2016 Salı 19:54

Şehit İlhan Varank Anıldı

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile Sakarya Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜKAM) işbirliğinde, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit olan Prof. Dr. İlhan Varank anısına “Akademik Büyüteç ile 15 Temmuz” sempozyumu düzenledi
21 Ekim 2016 Cuma 22:20

KADEM ile SAÜKAM’dan ‘15 Temmuz’ Sempozyumu

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile Sakarya Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜKAM) işbirliğinde “Akademik Büyüteç ile 15 Temmuz” sempozyumu düzenleniyor.
17 Ekim 2016 Pazartesi 20:48

BELEDİYELERDEN SASKİ YATIRIMLARINA TAM NOT

SASKİ ve TBB işbirliğinde gerçekleştirilen İçmesuyu Yönetimi Bilgilendirme Toplantısı sona erdi. Kapanış günü kapsamında ülke genelinden programa katılan belediye başkanı, yönetici ve personeller SASKİ’nin yatırımlarını yerinde inceledi.
24 Aralık 2015 Perşembe 23:41

ULUSLARARASI KADIN ÇALIŞMALARI KONGRESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Sakarya Üniversitesi Kadın, Aile, Sağlık ve Sosyal İşler Araştırma ve Uygulama Merkezi (SAÜKAM) ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) işbirliğinde düzenlenen “2. Uluslararası-Disiplinlerarası Kadın Çalışmaları Kongresi (International Congress on Women Researches, ICWOR2015)” başarıyla tamamlandı.
16 Aralık 2015 Çarşamba 20:30

Projelerde Kurumsal İşbirliği Satso'da Ele Alındı

Sakarya’da kurumsal işbirliğinde yeni çalışmalar başlıyor. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’un sık sık dile getirdiği zamanın ruhunu okumak anlamak ve yenilenmek adına öncü çalışmalar sürdürülüyor.
18 Eylül 2015 Cuma 03:03

İşkur’dan okullara 420 personel

İşkur tarafından işsizlikle mücadele için geliştirilen “Toplum Yararına Çalışma Projesi” tüm hızıyla sürüyor. Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İşkur işbirliğinde yürütülen çalışmayla, 2015-2016 eğitim öğretim yılında okullarda 420 hizmetli personel görev yapacak.
13 Eylül 2015 Pazar 23:25

“YARINLARINI UNUTMA” ETKİNLİĞİ

Sigortacılığın geliştirilmesi, sigortacılık bilincinin oluşturulması amacıyla belirlenen “Sigortacılık Haftası” kapsamında düzenlenecek etkinlikler, bu yıl Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam başta olmak üzere Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilecek.
22 Mayıs 2015 Cuma 01:58

KÖSEMUSUL : “İKV, TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİNDE YENİ GELİŞMELERİ SATSO'DA KONUŞACAK”

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV), 20 Nisan 2015 tarihinde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde; Sakarya Ticaret Borsası, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası ve Akyazı Ticaret Borsası'nın katkılarıyla "Sakarya AB'yi Konuşuyor:
19 Nisan 2015 Pazar 19:05

Güvenli Traktör Kullanımı” Projesi Tanıtıldı

Güvenli Traktör Kullanımı Projesi kapsamında Başak Traktör Ziraat ve İş Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile işbirliğinde hazırlanan “Güvenli Traktör Kullanımı” projesi geniş katılımla gerçekleşti.
31 Aralık 2014 Çarşamba 22:14

Engelliler Darulaceze’deki konserde buluştu

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği ile Sakarya Faal Müzisyenler ve Müzik Sevenler Derneği işbirliğinde İstanbul Darulaceze’de bir konser tertip edildi.
25 Aralık 2014 Perşembe 03:34

Uluslararası Sözlük Bilimi Sempozyumu Başladı

Sakarya Üniversitesi ve Hendek Belediyesi işbirliğinde düzenlenen “Uluslararası Sözlük Bilimi Sempozyumu”, SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde başladı.
27 Kasım 2014 Perşembe 10:02

Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu Tanıtım Toplantısı Yapıldı

PwC Türkiye, CNN Türk, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve Doğu Marmara ABİGEM A.Ş. ortaklığında, Doğu Marmara Bölgesi’nde yer alan Kocaeli Sanayi Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ve işbirliğinde başarılı sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla,
19 Kasım 2014 Çarşamba 07:11

Atatürk İlkokulu’nda Afet Eğitimi Günü

12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü, Atatürk İlkokulu’nda gerçeğini aratmayan bir yangın tatbikatıyla kutlandı. MEB Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi İl Koordinatörü Sınıf Öğretmeni Vildan Soyhan’ın rehberliğinde; Atatürk İlkokulu Afet Ekibi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 112 Acil Sağlık, UMKE ve Kızılay ekipleri işbirliğinde gerçekleşen yangın tatbikatı ve kurtarma çalışmaları büyük heyecan yarattı.
16 Kasım 2014 Pazar 11:24

Yabancı Uyruklu Öğrenciler İşletmelerde Staj Yapacak

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası üniversite sanayi işbirliğinde önemli bir projeye daha imza attı.
21 Ekim 2014 Salı 22:27

Uluslararası Akıllı Üretim Sistemleri Sempozyumu Tamamlandı

Sakarya Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen ve Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleştirilen “Uluslararası Akıllı Üretim ve Servis Sistemleri” (IMSS14) ve “Bilgisayar ve Endüstri Mühendisliği” (CIE44) sempozyumları başarıyla tamamlandı.
17 Ekim 2014 Cuma 22:19

SATSO’DAN DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve İstanbul İhracatçı Birlikleri işbirliğinde, Ekonomi Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan ihracata yönelik Destek Programları hakkında bilgi vermek amacıyla “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” düzenlenecek.
24 Mayıs 2014 Cumartesi 03:18

25 KİŞİ SERTİFİKA ALDI

İŞKUR VE SATSO işbirliğinde düzenlenen girişimcilik eğitimlerini tamamlayan 25 kişi sertifikalarını aldı.
21 Mayıs 2014 Çarşamba 04:22

BİLSEM’DEN TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve TÜBİTAK işbirliğinde bu yıl 9’uncusu düzenlenen “Bu Benim Eserim” proje yarışmasında final sergisine katılan BİLSEM öğrencilerinin projesi ilk 50 proje arasında yer alarak Türkiye Birinciliği kazandı.
13 Mayıs 2014 Salı 05:09

EDUCATURK EĞİTİM FUARI’NDA 2 GÜNDE 14 SEMİNER

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Boyut Group işbirliğinde, 22 Üniversitenin katılımıyla düzenlenen “Educaturk Sakarya Yüksek Öğretim Günleri” etkinliğine katılan lise öğrencilerine eğitim uzmanları tarafından önemli konularda seminerler verildi.
6 Mayıs 2014 Salı 20:53

23 NİSAN’I EN İYİ ANLATANLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ada AVM Carrefoursa işbirliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.
27 Nisan 2014 Pazar 03:06

ZÜBEYDE HANIM ORTAOKULU’NDAN ANLAMLI KAN BAĞIŞI

Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde bulunan Zübeyde Hanım Ortaokulu ve Serdivan Kızılay Derneği işbirliğinde geniş katılımlı kan toplama kampanyası yapıldı.
3 Mart 2014 Pazartesi 21:48

TRAFİK KAZA ANALİZ SİSTEMİ TANITILDI

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile Sakarya Üniversitesi’nin işbirliğinde hazırlanan Trafik Kaza Analiz Sistemi (TKAS), SAÜ Teknokent’te tanıtıldı.
28 Şubat 2014 Cuma 23:57

OKUMA - YAZMA ÖĞRENMENİN YAŞI YOK

Adapazarı İlçesi Ozanlar Mahallesinde bulunan Şehit Mustafa Özen İlkokulu Müdürlüğü ve Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü İşbirliğinde Kasım 2013-Şubat 2014 tarihleri arasında açılan ‘Okuma-Yazma Kursu’ ile üç bayan açılan kursu başarıyla tamamlayarak okur-yazar oldu.
16 Şubat 2014 Pazar 00:18

ENGELLİLERİN GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ SONA ERDİ

Adapazarı Belediyesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Sakatlar Derneği Adapazarı Şubesi, Sakarya Ortopedik Engelliler Derneği işbirliğinde düzenlenen “Engelli Girişimcilik Eğitimleri” sona erdi.
28 Ocak 2014 Salı 17:20

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Ferizli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğinde, “Verem Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen ilkokullar arası resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
23 Ocak 2014 Perşembe 00:29

EN İYİ RESİMLERİ YAPIP HEDİYELERİ KAPTILAR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Honeybana Balparmak işbirliğinde düzenlenen, ‘Geleceğin Gözüyle Güvenilir Gıda Resim Yarışması’nda Sakarya ilinde dereceye giren öğrencilere ödülleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle verildi.
26 Aralık 2013 Perşembe 23:26

DEMOKRASİ KUŞAĞI PROJESİ SAKARYA YEREL ÇALIŞTAYI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Avrupa Konseyi işbirliğinde yürütülen “Demokrasi Kuşağı Projesi’nin Sakarya Yerel Çalıştayı Elmas Otel’de düzenlenen geniş katılımlı programla yapıldı.
18 Aralık 2013 Çarşamba 23:41

43 OKUL "BESLENME DOSTU OKUL" SERTİFİKASI ALDI

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen 'Beslenme Dostu Okul Projesi' kapsamında Sakarya'daki 43 okul “Beslenme Dostu Okul” olarak sertifika almaya hak kazandı.
9 Kasım 2013 Cumartesi 03:06

LİSELERARASI BİLGİ YARIŞMASI FİNALİ YAPILDI

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile SRT Medya Grubu işbirliğinde bu yıl sekizincisi düzenlenen Liselerarası Bilgi ve Kültür Yarışması’nın finali yapıldı.
21 Mayıs 2013 Salı 03:18

GEZİCİ SPOR KOMPLEKSİ SAKARYA’YA GELİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde gençleri spor yapmaya özendirmeyi ve bilinçlendirmeyi hedefleyen “Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun” projesi 22 Nisan Pazartesi günü Sakarya’da gerçekleştirilecek.
17 Nisan 2013 Çarşamba 04:40

Kadın Girişimci Fazilet Neşe Akma Rol Model Oldu

Samsun Valiliği öncülüğünde, Samsun kadın girişimcileri destekleme ve kültür derneğinin katkı ve işbirliğinde gerçekleştirilen "Samsun'da Kadın Hikayeleri" Projesi'nde; Türkiye'nin 81 ilinden gelen,
14 Eylül 2012 Cuma 19:11

AGD,Kızılay işbirliğinde kan bağışı kampanyası düzenleniyor.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi ve Kızılay işbirliğinde bir hafta sürecek olan kan bağışı kampanyası düzenleniyor.
26 Haziran 2012 Salı 20:36

Roman Vatandaşlara Meslek Eğitimi

Erenler Halk Eğitimi Merkezi tarafından İş-Kur ve Erenler Belediyesi ile işbirliğinde, roman vatandaşlara yönelik açılan kursun sertifika töreni gerçekleştirildi.
19 Haziran 2012 Salı 00:57

Sakarya İli Halk Eğitimlerin Büyük Başarısı

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Kaplan Tekstil işbirliğinde Türkiye genelindeki Halk Eğitim Merkezleri arasında düzenlenen El Nakışları Yarışmasında, ilimiz halk eğitimleri büyük başarı gösterdi.
14 Haziran 2012 Perşembe 19:24

Sabitek Fuarı Açılıyor

Sakarya Bilim Teknoloji Eğitim ve Kariyer Günleri (SABİTEK) etkinliklerinin beşincisi; Sakarya Valiliği koordinesinde, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi, Serdivan Belediyesi, İl Mili Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya MÜSİAD Şubesi işbirliğinde
21 Mayıs 2012 Pazartesi 19:48

Kanser belirtileri, Korunma Yolları

Sakarya Yenikent Hastanesi Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğinde “ Kanser belirtileri, Korunma Yolları” konulu bir konferans düzenlendi.
1 Mayıs 2012 Salı 18:10

Resim Yarışması Ödülleri Verildi

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ender Adapazarı Mağazası işbirliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen ilköğretim öğrencileri arası resim yarışmasının ödülleri Vali Mustafa Büyük tarafından verildi.
25 Nisan 2012 Çarşamba 21:55

21 Projemiz Bölge Sergisinde

Ülkemizin ihtiyacı olan bilim insanlarını yetiştirmek için Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğinde düzenlenen “Bu Benim Eserim” proje yarışmasının Bölge Sergisi 10-12 Nisan tarihleri arasında İstanbul Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde
10 Nisan 2012 Salı 17:02

Sakaryalı Öğrencilerin Büyük Başarısı

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğinde, geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek amacıyla, ilköğretim okullarının 6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı, “Bu Benim Eserim” proje yarışmasının Bölge Sergisine, ilimizden 21 proje seçildi
4 Nisan 2012 Çarşamba 19:13

Sınavdır Geçer konferansı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Okan Üniversitesi işbirliğinde, LGS ye hazırlanan öğrencilere yönelik, eğitim uzmanı Sait Gürsoy’un konuşmacı olarak katıldığı “Sınavdır Geçer” konferansı düzenlendi.
8 Mart 2012 Perşembe 20:26

Birim Zamanda Tüketilenden Fazlası Üretilmezse Tükeniş Kaçın

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı Fonu (TURSEFF) işbirliğinde Temiz Enerji İşbirliği Zirvesi Kocaeli'de gerçekleştirildi.
22 Şubat 2012 Çarşamba 17:46

Karasu’da Okullar Hayat Olsun” projesi

Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği'nin işbirliğinde hazırlanan “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında,
15 Şubat 2012 Çarşamba 20:00

Nuri Bayar Öğrencilerine ERDEP Projesi anlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Procter Gamble firması işbirliğinde düzenlenen Ergenlik Dönemi Değişim Projesi (ERDEP) kapsamında, Nuri Bayar İlköğretim Okulu öğrencilerine seminer verildi.
14 Şubat 2012 Salı 19:32

Gündüzalp Öğrencilerle buluştu

Türkiye Okuyor Projesi kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde, Adapazarı Belediyesi ve SATSO’nun destekleriyle düzenlenen “okur-yazar buluşmaları” devam ediyor.
12 Ocak 2012 Perşembe 16:13

Okur-Yazar Buluşmaları devam ediyor.

Türkiye Okuyor Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kültür Turizm Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Okur-Yazar Buluşmaları programına konuşmacı olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cihan Okuyu
29 Aralık 2011 Perşembe 18:53

Baro’da Ödül Töreni

Sakarya Barosu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, “Adalet” konulu resim yarışması düzenlendi. Yarışmanın ödül töreni, 21 Kasım Pazartesi günü Saat 14’de Sakarya Barosu’nda gerçekleştirilecek.
20 Kasım 2011 Pazar 18:02

EVRENKÖY MAHALLESİ’NDE ARICILIK KURSU AÇILDI

Sakarya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Yenikent Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Adapazarı İlçesi Evrenköy Mahallesi’nde Arıcılık Kursu açıldı.
3 Ağustos 2011 Çarşamba 23:52

1. Geleneksel Taraklı Kamp ve Karavancılar Festivali

Taraklı Kaymakamlığı ve Taraklı Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 1. Geleneksel Taraklı Kamp ve Karavancılar Festivali, 3-4-5 Haziran tarihlerinde çeşitli etkinliklerle yapılacak.
31 Mayıs 2011 Salı 19:07

Sabitek Günleri’ne Muhteşem Açılış

Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi, Serdivan Belediyesi, SASİAD ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl 4.sü düzenlenen Sabitek Günleri Eğitim Şenliği muhteşem açılış töreniyle başladı.
24 Mayıs 2011 Salı 19:34

Küçük Mucitler Projeleriyle Yarışıyor

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Toyota işbirliğinde her yıl geleneksel olarak yapılan Toyota Teknik Proje Yarışması heyecanı başladı.
29 Mart 2011 Salı 17:45

1.ÜNİVERSİTE TANITIM GÜNLERİ SERDİVAN AVM'DE YAPILIYOR

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sanayici İşadamları Derneği (SASİAD) işbirliğinde bu yıl birincisi düzenlenen "Güney ve Doğu Marmara Eğitim Günleri 2011" Üniversite Tanıtım Günleri Serdivan AVM’de yapılıyor.
26 Şubat 2011 Cumartesi 20:33

PSİKOLOJİK DANIŞMANLARA KONFERANS

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Maltepe Üniversitesi ve Özel Enka Okulları işbirliğinde, ilimizdeki rehber öğretmenlere ve psikolojik danışmanlara alanlarıyla ilgili konferans düzenlendi.
23 Aralık 2010 Perşembe 20:53

OKUL MÜDÜRLERİ SERTİFİKA ALDI

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Türkiye'de ilk kez Sakarya'da okul müdürlerine uygulanan Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (EYGEP) eğitimleri tamamlandı.
1 Aralık 2010 Çarşamba 22:34

Öğretmen zili öğrenci zilinden önce çalınmalı

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Türkiye’de ilk kez Sakarya’da okul müdürlerine uygulanan Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (EYGEP) eğitimlerinin yüzyüze bölümü tamamlandı.
10 Haziran 2010 Perşembe 04:47

Sakaryalı Öğretmenlerin Büyük Başarısı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Eğitim Metodları Geliştirme Derneği işbirliğinde düzenlenen EMAPYA proje yarışmasına katılan Sakaryalı öğretmenler büyük başarı gösterdiler.
28 Nisan 2010 Çarşamba 04:46

SAKARYA'NIN 2 PROJESİ TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı'nın TÜBİTAK işbirliğinde düzenlediği “Bu Benim Eserim” proje yarışmasının Türkiye Finalinde Sakarya'nın projeleri büyük başarı gösterdi.
15 Mayıs 2009 Cuma 20:46

BU BENİM ESERİM YARIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliğinde düzenlenen 'Bu Benim Eserim" adlı proje yarışmasında İstanbul Bölge Sergisi'ne katılan Sakarya'dan 2 proje Türkiye finaline kalarak büyük başarı gösterdi.
16 Nisan 2009 Perşembe 23:53

Bakan Güler Projeyi İnceledi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Dr. Hilmi Güler, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) ve Türkiye Elektromekanik Sanayi (TEMSAN) A.Ş. işbirliğinde
11 Nisan 2009 Cumartesi 20:03

Sakaryalı öğrenciler büyük başarı kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TÜBİTAK işbirliğinde ilköğretim okulları arasında düzenlenen “Bu Benim Eserim” proje yarışmasına katılan Sakaryalı öğrenciler büyük başarı kazandı.
10 Nisan 2008 Perşembe 18:38

Bakkallara Sağlık Kontrolü

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü ile Bakkallar ve Bayiler Odası işbirliğinde gerçekleştirilen program çerçevesinde bin 100 bakkal, sağlık taramasından geçirilecek.
11 Aralık 2007 Salı 15:07

Başvurular 2 Kasım'da sona eriyor

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılan meslek kurslarında başvurular sona eriyor.
31 Ekim 2007 Çarşamba 14:04

Partilerde Aday Adayı Enflasyonu

Siyasi partilerde bugün başlayacak olan aday adaylığı başvurularındaki, en fazla aday Ak Parti'de bulunuyor. Dyp ve Anavatan'ın işbirliğindeki Demokrat Parti'de ve Saadet Partisi'nde de aday yoğunluğu var.
11 Mayıs 2007 Cuma 10:01

Öğretmenler Toyota fabrikasında

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Toyota işbirliğinde düzenlenen ilköğretim ve liseler arası proje yarışmasının değerlendirme komisyonunda görev yapan öğretmenler, Toyota'nın davetlisi olarak fabrikayı gezdi.
17 Mayıs 2006 Çarşamba 20:35

TARAKLI'DA AVCI EĞİTİMİ KURSU

Sakarya'nın Taraklı İlçesi'nde Avcı Eğitim Kursu açıldı. Milli Eğirim Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği, Taraklı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Çevre ve Orman İl Müdürlüğü işbirliğinde, Avcı Eğitimi kursu açıld
28 Haziran 2005 Salı 12:09

GARANTİ BANKASI TOPLANTISI

Garanti Bankası, Anadolu Toplantıları'nın 24.'sünü Adapazarı'nda yapıldı. Garanti Bankası, Adapazarı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Dünya Gazetesi'nin işbirliğinde Tuna Tan Tesisleri'nde, 'Garanti Anadolu Sohbetleri' toplantısı gerçekleştirildi
3 Haziran 2005 Cuma 08:48

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1978 Enver Sedat ve Menahem Begin Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free