hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehir Merkezinde dezenfekte seferberliği Devletimizin aldığı kararlara ve uyarılara uyalım Başkan Yüce yaşlılardan gelen talepleri dinledi SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı Yurt Ücretleri Geri Ödenecek Tramvay projesi için ihale ertelendi Trafik ışıklarında ‘Evde Kal’ farkındalığı Şehrimizde gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
 
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
 
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
 
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek

fikir haberleri

Gönülleri Isıtan Trafik Eğitimi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelleri eğitimde hız kesmiyor. Güneşler Dolmuş Durağını ziyaret eden Trafik Denetleme Eğitim Büro görevlileri , şoför esnafı ile trafik kurallarına uyum konusunda fikir alışverişinde bulundulur.
9 Ocak 2020 Perşembe 20:11

Sakarya’nın 2071 vizyonu ortak akılla oluşturulacak

Sakarya 2071 Vizyonu Kentsel Gelişme Planı Uluslararası Fikir Yarışması Tanıtım Toplantısına katılan Başkan Ekrem Yüce, “Bu yarışmadan alacağımız serbest fikirler ve öneriler Sakarya 2071 vizyonunu ortaya koymamıza, 2021 yılında ....
24 Aralık 2019 Salı 18:13

Coşkun Aral Öğrencilere Deneyimlerini Anlattı

Sakarya Üniversitesi Fikir ile Gelecek Öğrenci Topluluğunca düzenlenen etkinliğe ünlü fotomuhabiri ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral ile M3 Works kurucusu Erdem Genç katıldı.
26 Nisan 2019 Cuma 09:00

Fikirsepeti Platfomu'na yeni iş fikirleri gelmeye başladı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu öncülüğünde Oda bünyesinde kurulan Sanayi ve Ar-Ge Komisyonu tarafından geliştirilen “Fikir Sepeti” platformuna yeni iş fikirleri gelmeye başladı.
8 Şubat 2019 Cuma 20:47

2023 Eğitim Vizyonu Sakarya Çalıştayı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘2023 Eğitim Vizyonu Sakarya Kelebek Etkisi Çalıştayı’ eğitimde yeni bir dönemin başladığını ortaya koyan fikir ve değerlendirmeleriyle dikkat çekti.
13 Ocak 2019 Pazar 18:33

Fikirsepeti Platformu”na yoğun ilgi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu öncülüğünde Oda bünyesinde kurulan Sanayi ve Ar-Ge Komisyonu tarafından geliştirilen “Fikir Sepeti” platformu hizmet vermeye başladı.
7 Ocak 2019 Pazartesi 19:00

İş Dünyasındaki Yerimiz

Sakarya Üniversitesi Fikir ve Gelecek Öğrenci Topluluğu tarafından “İş Dünyasındaki Yerimiz” konulu konferans düzenlendi.
18 Aralık 2018 Salı 19:21

Menekşe Kibrit Fabrikası Mimari Fikir Proje Yarışması

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği tarafından ulusal düzeyde düzenlenen “Menekşe Kibrit Fabrikası ve Yakın Çevresi Yeniden Canlandırma” Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Proje Yarışması sona erdi.
15 Aralık 2018 Cumartesi 18:18

IEEE Öğrenci Topluluğuna İkincilik Ödülü

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) öğrencileri SEDAŞ Proje Fikir yarışmasında ödülle döndü.
8 Temmuz 2018 Pazar 23:44

Fikir ile Gelecek Topluluğu Üyeleri Tanıştı

Sakarya Üniversitesi Fikir ile Gelecek Öğrenci Topluluğu tarafından tanışma toplantısı düzenlendi.
2 Mart 2018 Cuma 16:42

İnovasyon Fikir Yarışması Tamamlandı

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nce düzenlenen ve Ebelik son sınıf öğrencilerinin katıldığı “İnovasyon Fikir Yarışması” tamamlandı.
20 Aralık 2017 Çarşamba 00:34

Kendinizi Bir Alanda Uzmanlaştırın

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü ve Fikir ile Gelecek Öğrenci Topluluğu tarafından ortaklaşa olarak “Davranış Bilimlerinde Yeni Yaklaşımlar” konulu bir seminer düzenlendi.
1 Aralık 2017 Cuma 18:40

Öpülesi eller başımızın tacıdır

Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Destek Projesi Kent Park içindeki yeni binasında hizmet sunmaya başladı. Davut Yüce, “Proje ile yaşlı vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları en aza indirmeyi, bu sorunlara kendilerinin de fikirlerini alarak daha çözümcü öneriler getirmeyi, ev yaşamlarını kolaylaştırmak ile birlikte sosyal yaşamlarını da renklendirmeyi, günlerini daha kaliteli geçirmelerini sağlamayı hedeflemekteyiz” dedi.
7 Haziran 2017 Çarşamba 23:53

Grup Pazar YÖÇEYDER’de

Sakarya’da bir grup dost ve arkadaşlarının bir araya gelmesiyle sohbet ve gündeme ilişkin konular üzerinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla kurulan “Grup Pazar”ın Üyeleri; YÖÇEYDER’de bir araya geldi.
26 Mart 2017 Pazar 23:49

Sezai Karakoç bir fikir adamıdır

‘Sezai Karakoç ve Diriliş Düşüncesi’ başlıklı panelde konuşan Araştırmacı-Yazar Ömer Tayyar Aslan, “Sezai Karakoç bir fikir adamıdır. Fikir bizi yeryüzündeki diğer her şeyden ayırır. Fikreden ben yeryüzünde şunun için varım diyebilir. Daha sonra bu anlamı veren yüksek gücü arar” dedi.
23 Mart 2017 Perşembe 04:12

“Sakarya Bilim Yolculuğunda” Bilim Şenliği

TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Destekleme Programı kapsamında Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen “Sakarya Bilim Yolculuğunda” Bilim Şenliği Ana Organizasyonu 15-16 Şubat 2017 tarihlerinde Sakarya Serdivan Kapalı Spor Salonu, Serdivan Fikir Sanat Merkezi ve Serdivan Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilecek.
13 Şubat 2017 Pazartesi 18:05

Platform üyelerini ziyaret etmeye devam ediyor…

akarya’da her 15 günde davet ettiği konuğuyla gündeme ilişkin konular üzerinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu; üyelerini de işyerlerinde ziyaret etmeye deva ediyor.
8 Kasım 2016 Salı 19:12

Vali Coş SAܒde 15 Temmuz’u Anlattı

Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilinç ve Fikir Topluluğu tarafından “15 Temmuz İhaneti Neyi Hedefliyordu?” adlı bir etkinlik düzenlendi.
26 Ekim 2016 Çarşamba 02:56

Proje Fikri Yarışması Ödülleri

Enerjinin üretiminde, iletiminde, dağıtımında, çevre ile uyumunda ve enerjide iş güvenliği alanlarında, “Toplum İçin Yeni Teknolojiler” temasıyla yeni proje fikirlerinin yarışmasını sağlamak amacıyla SEDAŞ tarafından hayata geçirilen Proje Fikri Yarışması’nın kazananları belli oldu.
17 Mayıs 2016 Salı 23:54

NEYZEN KUDSİ ERGÜNER SFSA’DA MUSİKİ SEVERLERLE BULUŞTU

Türk tasavvuf müziğinin ana enstrümanı ney‘le, geleneksel müziğimize evrensel bir boyut kazandıran Neyzen Kudsi Ergüner, Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde (SFSA) musiki severlerle buluştu.
25 Nisan 2016 Pazartesi 20:22

DÜNYACA ÜNLÜ NEYZEN KUDSİ ERGÜNER SFSA'DA SEVENLERİYLE BİR ARAYA GELECEK

Ney enstrümanını caz, blues gibi farklı tarzlarla bir araya getiren ve ‘IslamBlues’ isimli albümüyle tasavvufi şiirleri flemenko formatında yorumlayarak Avrupa’da büyük bir üne sahip olan Neyzen Kudsi Ergüner Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’ne (SFSA) geliyor.
21 Nisan 2016 Perşembe 20:14

SEDİVAN BELEDİYESİ TARAFINDAN HAT VE EBRU DERSLERİ VERİLİYOR

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde bahar dönemi dersleri tüm hızıyla devam ediyor.
21 Nisan 2016 Perşembe 19:46

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN 2015-2016 FAALİYETLERİ TANITILDI

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, şehir içinde kalan okullar taşıma konusunda fikir projeleri olduğunu söyledi.
29 Mart 2016 Salı 20:25

ANADOLU’NUN AKADEMİSİ’NE 1000 BAŞVURU YAPILDI

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin yeni dönemdeki kayıtlara bin’e yakın başvuru yapıldı.
27 Mart 2016 Pazar 23:41

SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ’NDE KAYITLAR BAŞLADI

Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nde 6. Dönem için kayıtlar başladı. Akademi, her dönem olduğu gibi bu bahar döneminde de Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerini ağırlamaya hazırlanıyor.
20 Mart 2016 Pazar 18:34

PROF. DR. ZİYAÜDDİN SERDAR, AKADEMİDE KONFERANS VERDİ

Prof. Dr. Ziyaüddin Serdar, Uluslararası Fikir ve Sanat Konferansları kapsamında Serdivan’da konferans verdi.
12 Mart 2016 Cumartesi 20:02

NEŞET ERTAŞ SAܒDE ETKİNLİKLE ANILDI

Büyük halk ozanı Neşet Ertaş, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Sosyal Bilinç ve Fikir Topluluğu’nca (SOBİFT) düzenlenen etkinlikle anıldı.
10 Mart 2016 Perşembe 21:37

SAܒDE “MODERN DÜNYADA BEYİN GELİŞİMİ” KONFERANSI VERİLDİ

Sakarya Üniversitesi’nde Sosyal Bilinç ve Fikir Topluluğu (SOBİFT) tarafından “Modern Dünyada Beyin Eğitimi” isimli konferans verildi.
4 Mart 2016 Cuma 19:05

SERDİVAN ÇOCUK AKADEMİSİ’NDE EĞİTİMLER BAŞLADI

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi (SFSA) bünyesinde gerçekleştiren Serdivan Çocuk Akademisi’nde yeni dönem başladı.
3 Mart 2016 Perşembe 23:57

AHMET ÖZHAN SFSA’DA MUSİKİSEVERLERLE BULUŞTU

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi (SFSA) 'Şarkılar Seni Söyler' müzikli söyleşi programı ile Klasik Türk Müziği ve Tasavvuf Müziği'nin önemli isimlerinden Ahmet Özhan'ı musikiseverlerle buluşturdu.
14 Şubat 2016 Pazar 20:16

ÇOCUK AKADEMİSİNDE YENİ DÖNEMİNE BAŞLIYOR

Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nin bir projesi olan Çocuk Akademisi yeni dönem kayıtlarına başladı. Akademi, her dönem olduğu gibi bu dönem de birçok kulüple öğrencilere eğitim verecek.
14 Şubat 2016 Pazar 20:13

AKADEMİ AHMET ÖZHAN’I AĞIRLIYOR

Serdivan Fikir Sanat Akademisi (SFSA) düzenlediği kültür sanat etkinlikleri kapsamında birbirinden değerli isimleri ağırlamaya devam ediyor.
11 Şubat 2016 Perşembe 18:28

BAŞKAN YILMAZER ADAPAZARI BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN DİŞLİ’Yİ MİSAFİR ETTİ

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi makamında ağırladı. Çeşitli konularda istişarelerde bulunan Başkan Yılmazer ve Başkan Dişli, gerçekleştirdikleri rutin çalışmalar ile projeler bağlamında fikir alışverişinde bulundular.
5 Ocak 2016 Salı 22:31

FİKİR VE SANAT AKADEMİSİ’NDEN “MÜZİKLİ” KAPANIŞ

26 Aralık itibari ile güz dönemini tamamlayan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, kapanışı TRT’de yayınlanan “Can Veren Pervaneler” programının sunucusu Hayati İnanç’la gerçekleştirdi.
29 Aralık 2015 Salı 17:12

SAKARYALI EĞİTİMCİLERDEN MARDİN ÇIKARMASI

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden 40 kişilik eğitimci grubu, Özel Öğretim Kurumları Semineri için gittikleri Mardin’de, iki il arasında eğitimde yapılacak işbirliği projeleri hakkında fikir alışverişinde bulundular.
23 Aralık 2015 Çarşamba 22:35

SİVİL KONSERVATUVAR İÇİN İLK ADIM TAMAM

Düzenlediği seminer programları, konferanslar, sergiler, film galaları, kongreler, paneller ve konserlerle şehrin kültür ve sanat hayatına farklı bir soluk getiren Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.
2 Aralık 2015 Çarşamba 17:19

SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ’NE 12 GÜNDE BİN KİŞİ BAŞVURDU

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin (SFSA) güz dönemi yoğun ilgi gördü. Yeni dönem kayıtlarını 1 Kasım itibari ile internet sayfasından online olarak alan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’ne 12 günlük kayıt dönemi içinde yaklaşık bin kişi başvurdu.
17 Kasım 2015 Salı 21:24

‘Barajları bu duvarlar yıkacak’

Saadet Partisi İl Gençlik Kolları’nın Adapazarı’nda hazırladığı fikir duvarı büyük ilgi görüyor. Duvara fikirlerini yazan yüzlerce kişi teröre ve erken seçime tepki gösterirken, Saadet Partisi Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım, duvara “70 bin oy” hedefini yazdı.
29 Ekim 2015 Perşembe 22:12

DÜNYACA ÜNLÜ FİLOZOF SERDİVAN İÇİN GELİYOR

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi şimdilerde "Uluslararası Fikir ve Sanat Konferansları" adı altında dünyaca ünlü filozof Simon Critchley'i konuk etmeye hazırlanıyor.
1 Ekim 2015 Perşembe 23:28

Serdivan Çocuk Akademisi'ne Yoğun İlgi

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi bünyesinde yeni dönem kayıtlarına devam eden Serdivan Çocuk Akademisi velilerden yoğun ilgi görüyor.
18 Eylül 2015 Cuma 02:11

Serdivan Çocuk Akademisi Kayıtları 14 Eylülde Başlıyor

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi bünyesinde farklı eğitim metodu ile güzel çalışmalara imza atan Serdivan Çocuk Akademisi’nin 2015-2016 yeni dönem kayıtları 14 Eylül’de başlıyor.
13 Eylül 2015 Pazar 22:22

Serdivan Ramazan Okulu'ndan Mezun Oldular

Serdivan Belediyesi Fikir ve Sanat Akademisi tarafından yaz tatiline giren çocuklara yönelik düzenlenen Ramazan Okulu’nda 6 haftalık eğitim sona erdi.
10 Ağustos 2015 Pazartesi 22:19

Girişimcilik Atölyesi Final Etkinliği Saü'de Gerçekleşecek

Genç girişimcilerin fikirlerinin desteklenmesi amacıyla başlatılan ’Girişim Atölyesi’ final etkinliği, 11 Haziran Peerşembe günü Sakarya Üniversitesi Toknokent’te gerçekleştirilecek.
10 Haziran 2015 Çarşamba 04:06

Kaymakam Gündüz İle Başkan Dişli Afete Hazırlık Konusunda Fikir Alışverişi Yaptılar

Japonya’da Birleşmiş Milletler Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Konferansı’na katılan Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz Japonya dönüşü Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.
26 Mart 2015 Perşembe 00:53

Aday Adayları Tanışma Toplantısında buluştu.

AK Parti Aday Adayları Hanedan tesislerinde düzenlenen tanışma ve istişare toplantısında İl Başkanı İl Yürütme ve Yönetim kurulu ile bir araya geldiler. AK Parti İl Yönetimi ve Milletvekili Aday Adayları tanışma toplantısında karşılıklı fikir alış-verişlerinde bulunularak süreç ile ilgili bilgi aktarımı sağlandı.
24 Şubat 2015 Salı 03:00

Sfsa'da Gerçekleştirilen Güz Dönemi Eğitimleri Sona Erdi

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde (SFSA) 800 başvuru arasından akademik jürinin seçtiği katılımcılarla gerçekleştirilen güz dönemi eğitimleri sona erdi.
25 Aralık 2014 Perşembe 02:18

Serdivan Belediyesi'nden Öğrencilere Büyük Destek

Üniversite öğrencileri final sınavlarına SFSA’da (Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi) hazırlanıyor.
18 Aralık 2014 Perşembe 22:38

Yıldırım Serdivan Akademi'de Fotoğraf Sanatının İnceliklerini Anlatıyor

Usta fotoğrafçı Ara Güler’den sonra ABD Boston Güzel Sanatlar Müzesi’nin fotoğraf koleksiyonuna eserleri kabul edilen ikinci Türk sanatçı Nevzat Yıldırım, fotoğraf sanatının inceliklerini SFSA’da (Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi) meraklılarına anlatıyor.
21 Kasım 2014 Cuma 10:55

Atatürk Sanayi Esnafları Hyundai Fabrikası’nda…

Atatürk Sanayi’nin esnafları, SAGİAD’ın organizasyonuyla, Hyundai Fabrikası’nı ziyaret etti. Atatürk Sanayi Sitesi Sorumlusu Hakan Nebilir’in organizasyonuyla gerçekleşen programda, incelemelerde bulunarak, fikir alışverişinde bulundu.
16 Kasım 2014 Pazar 10:17

Başkan Alemdar Muhtarlarla Buluştu

Muhtarlarla Serdivan Trafik Park’taki kahvaltıda bir araya gelen Başkan Alemdar, Vatandaşa hizmet noktasında muhtarların çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade ederek, bu buluşmaların ve karşılıklı fikir alışverişlerinin devam edeceğini söyledi.
15 Kasım 2014 Cumartesi 08:47

Kilis? Tetaksi Durakları Toplantısı

Kilis Belediyesi Meclisinde taksi duraklarıyla ilgili toplantı yapıldı.Toplantıda taksi duraklarının standartlara uygun bir şekilde hizmet vermesi için fikir alışverişinde bulunuldu.Toplantıya Zabıta Müdürü Abidin Yılmaz Başkanlığı
13 Kasım 2014 Perşembe 15:14

Bu belgeler ilk kez gün yüzüne çıktı

Osmanlı’nın ilk kağıt üretim merkezi olarak kabul edilen Yalova Kağıthânesiyle ilgili belgeler ilk kez gün yüzüne çıktı.
11 Kasım 2014 Salı 21:28

Ünlü Yönetmen Aybars Bora Kahyaoğlu

Pars Narkoterör, Pusat, Acı Hayat ve 112 Acil gibi bilinen dizilerin senaristliğini yapan ünlü senarist ve yönetmen Aybars Bora Kahyaoğlu, deneyimlerini Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde paylaşıyor.
11 Kasım 2014 Salı 06:46

Başı eğilmeyen adam rahmetle anılıyor

Eski milletvekili ve mütefekkir Osman Yüksel Serdengeçti, vefatının 31. yıldönümünde rahmetle anılıyor.
10 Kasım 2014 Pazartesi 22:12

Eş Başkanlar Birim Müdürleri İle Toplantı Yaptı

Hakkari Belediyesi Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi, eş başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile değerlendirme toplantısı yaptı.Personel verimliliğini arttırmak, karşılıklı fikir alışverişi yapmak, projeleri ve birim hi
8 Kasım 2014 Cumartesi 17:34

Burhaniye Berberler Odası Başkanı Görevinden İstifa Etti

Burhaniye Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Beytullah Duyar, fikir ayrılığı nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıkladı.Bu güne kadar kendisine destek olan arkadaşlarına teşekkür eden Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Beytullah D
7 Kasım 2014 Cuma 21:36

Serdivan Ramazan Okulu’nda Yöntem Muhabbet

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, çocuklara yönelik düzenlediği Ramazan Okulu ile büyük ilgi gördü. Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi bünyesinde hazırlanan Ramazan Okulu’na 8-12 yaş grubu 100 öğrenci katıldı.
24 Temmuz 2014 Perşembe 05:14

İLERİYE YÖNELİK GÜZEL PROJELERİMİZ VAR

Taraklı Yerel Kültür Derneğinin ve yeni oluşturulan Kadın Kollarının faaliyetleri ve ileriye dönük yapılacak faaliyetlerin görüşülmesi, fikir alış verişinde bulunulduğu ve pek çok konunun değerlendirildiği toplandı Taraklı Yerel Kültür Derneği binasında yapıldı.
12 Haziran 2014 Perşembe 04:38

SERDİVAN AKADEMİ'DE ŞİİR DİNLETİSİ

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin Serdivan Belediyesi Fikir ve Sanat Akademisi’nde gerçekleştirdiği “Şiir Gecesi” programında ünlü şairler ve onların eserleri seslendirildi.
11 Haziran 2014 Çarşamba 04:42

SERDİVAN AKADEMİDE MESNEVİ DERSİ

Çalışmaları ile Türkiye’de ilklere imza atmaya devam eden Serdivan Belediyesi Fikir ve Sanat Akademisi verdiği eğitimlerle de faaliyetlerine devam ediyor.
6 Haziran 2014 Cuma 02:22

DERVİŞLİK VE DERVİŞ OLABİLME KONULARI KATILIMCILARA ANLATILDI

Her ay düzenli olarak Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi'nin konuğu olan Ömer Tuğrul İnançer, dün akşam düzenlenen programda, “Dervişlik” ve “Derviş Olabilme” konuları üzerine katılımcıları bilgilendirdi.
22 Mayıs 2014 Perşembe 03:39

NADİDE ESERLER SFSA’DA KİTAPSEVERLERİ BEKLİYOR

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi (SFSA) bünyesinde, Doğu Marmara Bölgesi’nde tek olma özelliğiyle önemli bir misyonu yerine getiren Felsefe, Sanat ve Sosyal Bilimler Kitaplığı, raflarına kattığı yeni kitaplarla vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.
16 Mayıs 2014 Cuma 02:20

FİLM YAPIMININ İNCELİKLERİ SFSA’DA

Aybars Bora Kahyaoğlu Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nde verdiği Film Tasarımı ve yapımı programında, edindiği tecrübeleri ve bilgileri katılımcılarla paylaşıyor.
13 Mayıs 2014 Salı 04:19

AKADEMİ ÖĞRENCİLERİ İLK ESERLERİNİ VERDİ

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi önemli isimlerin verdiği derslerin yanı sıra atölye programları ile de çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda akademi bünyesinde ebru dersini alan öğrenciler ilk eserlerini verdi.
10 Mayıs 2014 Cumartesi 00:01

İSLAM, SAKARYA’YA GELİYOR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam, 4 Mayıs 2014 Pazar günü saat 17.55 ile 19.00 saatleri arasında Elmas Otel’de gerçekleştirilecek olan “Genç Fikirler Güçlü Kadınlar Projesi Fikir Kampı” adlı programa katılmak üzere Sakarya’ya gelecek.
3 Mayıs 2014 Cumartesi 05:42

KÜLTÜR MEYDANI’NDA ÜCRETSİZ TASAVVUF MUSİKİSİ KONSERİ

Serdivan Belediyesi Fikir ve Sanat Akademisi verdiği eğitimlerin yanı sıra farklı etkinliklerle de çalışmalarına devam ediyor.
28 Nisan 2014 Pazartesi 20:14

DOĞU MARMARA’NIN TEK FELSEFE, SANAT VE SOSYAL BİLİMLER KİTAPLIĞI

Doğu Marmara Bölgesi’nin tek Felsefe, Sanat ve Sosyal Bilimler Kitaplığı Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde hizmet vermeye devam ediyor.
24 Nisan 2014 Perşembe 19:56

FOTOĞRAFÇILIĞIN İNCELİKLERİ

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’ndeki Temel Fotoğraf Bilgisi dersine amatör fotoğrafçılar yoğun ilgi gösterdi.
24 Nisan 2014 Perşembe 02:40

Hat ve Ebru, Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde hayat buluyor.

Geleneksel sanatlar arasında önemli bir yeri olan Hüsn-i Hat ve Ebru, Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde hayat buluyor.
21 Nisan 2014 Pazartesi 21:21

BAHAR DÖNEMİ EĞİTİM PROGRAMININ İLK HAFTASI TAMAMLANDI

Serdivan Belediyesi Fikir Sanat Akademisi bahar dönemi eğitim programının ilk haftası tamamlandı. Birbirinden saygın eğitimciler katılımcılarla buluştu.
19 Nisan 2014 Cumartesi 22:41

ANADOLU’NUN EN KAPSAMLI AKADEMİSİ EĞİTİMLERE BAŞLADI

Serdivan Belediyesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde yeni dönem eğitimleri başladı.
15 Nisan 2014 Salı 21:32

Kültürel Çalışmalar” alanında yüksek lisans yapma imkanı

Serdivan Belediyesi tarafından Serdivan’ı Türkiye’nin ilim, kültür ve sanat merkezlerinden biri konumuna getiren Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, sivil platformda ön koşulsuz, ücretsiz “Kültürel Çalışmalar” alanında yüksek lisans yapma imkanı sunuyor.
8 Nisan 2014 Salı 20:43

'EN İYİLER' SERDİVAN'DA

Anadolu’nun en kapsamlı akademisi sloganıyla çalışmalarına devam eden Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, bahar yarıyılında da ülkemizin en önemli eğitim mekanlarından birisi olma aday çalışmalara imza atıyor.
7 Nisan 2014 Pazartesi 20:58

TUĞRUL İNANÇER SERDİVAN’DA

Tasavvuf öncülerinden Ömer Tuğrul İnançer, Çarşamba akşamı Serdivan Belediyesi Fikir Sanat Akademisi’nde “Tasavvuf Sohbetleri” programına konuk oldu.
13 Mart 2014 Perşembe 19:32

Müslüman Kardeşler ve İslami hareketler konuşuldu.

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi ilk dönem eğitimlerinin ardından düzenlediği panel ve söyleşilerle kültür etkinliklerine devam ediyor. Bu kapsamda Fikir ve Sanat Akademisi’nde Çarşamba akşamı Arap Baharı, Müslüman Kardeşler ve İslami hareketler konuşuldu.
23 Ocak 2014 Perşembe 22:44

SERDİVAN FİKİR VE SANAT AKADEMİSİ, İNANÇER’İ MİSAFİR ETTİ

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’ndeki Kültür Meydanı’nda gerçekleşen ve ilginin bir hayli yoğun olduğu programda Tasavvufçu Ömer Tuğrul İnançer, tasavvuf üzerine önemli bilgiler verdi.
19 Ocak 2014 Pazar 22:29

SERDİVAN FİKİR VE SANAT AKADEMİSİ, HİLMİ YAVUZ’U AĞIRLADI

8 haftalık eğitimin ardından düzenlediği panel ve söyleşilerle sanat ve fikir dünyasından değerli isimleri ağırlayan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin Cumartesi günkü konuğu edebiyat ve sanatın önemli isimlerinden Hilmi Yavuz oldu.
14 Ocak 2014 Salı 19:53

ŞİİR SEVERLER SERDİVAN'DA

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi 8 hafta süren ilk dönem eğitimlerinin ardından dönem sonu etkinlikleri ile faaliyetlerine devam ediyor.
30 Aralık 2013 Pazartesi 21:55

Çark Caddesi’nde ‘Hükümet İstifa’ protestosu!

CHP Gençlik Kolları ve Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun tertiplediği yürüyüşte birçoğu üniversiteli olan 50 kişilik grup Çark Caddesi’nde eylem yaparak hükümeti istifaya çağırdı..
27 Aralık 2013 Cuma 05:40

SATSO’DAN SİYASİLERE KIRMIZI KART

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Mahmut Kösemusul, İzmir’de gerçekleştirdikleri Çalıştayda birçok konuda fikir alışverişi yapma imkanı bulduklarını belirtti.
16 Aralık 2013 Pazartesi 19:30

FELSEFE, SANAT VE SOSYAL BİLİMLER KİTAPLIĞI

Türkiye’nin duayen isimlerini öğrencilerle buluşturan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi önemli bir çalışmayı daha hayata geçirdi.
19 Kasım 2013 Salı 19:45

“BEN KİMİM” SORUSUNA SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ’NDE CEVAP ARANIYOR

Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nde Felsefenin Temel Meseleleri dersini takip eden öğrenciler Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Felsefe Bölümü öğretim üyesi olan Prof. Dr. Rahmi Karakuş’la felsefenin temel sorularına birlikte cevap arıyorlar.
7 Kasım 2013 Perşembe 23:26

EBRU SANATI SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ’YLE GELECEĞE AKTARILIYOR

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan Ebru sanatı Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nde verilen akademik derslerle geleceğe aktarılıyor.
6 Kasım 2013 Çarşamba 02:05

SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ’NDE SİYASAL TARİH KONUŞULACAK

Serdivan’ı ilmi cazibe merkezi haline getiren Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nde konusunda uzman isimler öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.
3 Kasım 2013 Pazar 00:55

ANADOLU’NUN EN KAPSAMLI AKADEMİSİ, EĞİTİME BAŞLADI

Serdivan Fikir Sanat Akademisi, Ferhat Kentel’in verdiği ilk dersle eğitime başladı.
29 Ekim 2013 Salı 22:25

SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ’NE BAŞVURULAR SALI GÜNÜ SONA ERİYOR

Ömer Tuğrul İnançer, Ferhat Kentel, Tahsin Görgün, Süleyman Seyfi Öğün, Besim Dellaloğlu, Ekrem Demirli ve Rahmi Karakuş’un yanı sıra alanında uzman birçok akademisyenin de yer alacağı Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’ne başvurular 22 Ekim Salı günü sona eriyor.
22 Ekim 2013 Salı 03:34

Fikir Sanat Akademisi ile alanında uzman isimler öğrencileriyle buluşacak

Serdivan Belediyesi Kültür Merkezi bünyesinde kurulan Serdivan Fikir Sanat Akademisi ile alanında uzman isimler öğrencileriyle buluşacak. Ömer Tuğrul İnançer, Ferhat Kentel, Tahsin Görgün, Süleyman Seyfi Öğün, Besim Dellaloğlu, Ömer Tuğrul İnançer, Ekrem Demirli ve Rahmi Karakuş Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde ders verecek.
9 Ekim 2013 Çarşamba 03:28

SERDİVAN FİKİR VE SANAT AKADEMİSİ AÇILIYOR

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, yeni yapılan Kültür Merkezi’nde faaliyete geçecek olan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin Anadolu’nun en kapsamlı akademisi olacağını söyledi.
1 Ekim 2013 Salı 19:14

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ORTAK AKIL

Hendek Belediyesi ve Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Hendek Kemaliye Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili fikir alışverişi yapıldı.
8 Eylül 2013 Pazar 04:12

Bülbül İMO ziyaretinde doğalgaz çevrim santraline değindi

SANTRALE HAYIR MHP İl Başkanı Levent Bülbül, İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar’ı ziyaret ederek şehrin sorunları ve geleceği üzerine fikir alışverişinde bulundu.
29 Mart 2013 Cuma 20:14

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ KAYITLARI BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlediği ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ ile iş fikirlerini hayata geçiriyor.
1 Mart 2013 Cuma 00:10

CHP'den Perşembe Pazarı Ziyareti

Adapazarı İlçe Başkanı ve Yöneticileri Perşembe Pazarı Esnafını ziyaret ettiler.Partili üyelerle beraber yaptıkları ziyarette Pazar esnafının sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundular..
17 Ocak 2013 Perşembe 21:09

Cemil Meriç mezarı başında anıldı.

Büyük Fikir Adamı Cemil Meriç, ölümünün 25. Yılında adının verildiği okul öğrencileri tarafından mezarı başında anıldı.
14 Haziran 2012 Perşembe 23:15

GÜÇLÜ, NECİP FAZIL KISAKÜREK'İ ANLATTI

Türkiye'nin yetiştirdiği en büyük şair, yazar siyaset ve fikir adamlarından olan Necip Fazıl Kısakürek doğumun 108. ölümünüm 29 yılında MTTB ve İlim Yayma Cemiyeti’nin birlikte organize ettiği bir programla Sakarya’da anıldı.
23 Nisan 2012 Pazartesi 17:34

Işık Lisesi’nde Mehmet Akif ERSOY’u Anma Etkinli

Işık Anadolu ve Fen Lisesi, İstiklal Marş’ımızın 91. kabul gününde bu milletin en dertli fikir ve çile adamı vatan şairimiz Akif’i layıkıyla anma derdini canı gönülden hissedip bir anma günü etkinliği düzenledi.
13 Mart 2012 Salı 15:38

MHP İL BİNASINDA HAREKETLİ GÜNLER

MHP İl ve İlçe yöneticileri ile il delegeleri parti binasında sık sık toplanarak yaklaşan il kongresi hakkında fikir alışverişinde bulunuyorlar.
12 Mart 2012 Pazartesi 17:11

SADEP’DE YENİ BAŞKAN İRFAN SEZER

Sakarya’nın önemli fikir ve düşünce kuruluşlarından biri olan Sakarya Düşünce Ve Eylem Platformu (SADEP) yeni yönetim kurulu görev dağılımını yaptı. Buna göre SADEP’de başkanlığa İrfan Sezer getirildi.
23 Şubat 2012 Perşembe 20:21

SADEP'E YENİ SOLUK

Sakarya'nın önemli fikir ve düşünce kuruluşlarından, kısa adı SADEP olan, Sakarya Düşünce Ve Eylem Platformu, 9 Şubat 2012 Cuma akşamı 2. Olağan genel kurulunu Arya Düğün Salonunda gerçekleştirdi.
11 Şubat 2012 Cumartesi 21:30

SAKARYA'NIN AR-GE POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKACAK

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu'nun, İlimizde faaliyet gösteren basın mensupları ile fikir alışverişinde bulunmak, basın ile arasındaki iletişimi sürekli kılmak, şehir gündemindeki konuları istişare etmek amacıyla düzenlediği
8 Şubat 2012 Çarşamba 17:41

SATSO YEREL MEDYA GÜNLERİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu'nun, İlimizde faaliyet gösteren basın mensupları ile fikir alışverişinde bulunmak, basın ile arasındaki iletişimi sürekli kılmak, şehir gündemindeki konuları istişare etmek amacıyla düzenlediği...
5 Şubat 2012 Pazar 20:45

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free