hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Bu mutfakta lezzet var MAKİNADA EMNİYETİN ÖNEMİ SEMİNERİ SATSO'DA VERİLDİ Menekşe Kibrit Fabrikası Mimari Fikir Proje Yarışması Sakarya'da İlk: Parkinson Tedavisinde Yeni Yöntem Çatışma Olmayan Bölgelerde Trump, Çatışma Olan Bölgelerde Amerikan Bürokrasisi SUBÜ - İl MEM işbirliği Sanatın Sınırları ve Güzelin Politikası G-FAST’18 Ödülleri Sahiplerini Buldu Öğretmenler Sınıflarda Daha Aktif Ders İşleyecek. ‘Gençler Münazarada’ projesinde muhteşem final
SUBÜ - İl MEM işbirliği
SUBÜ - İl MEM işbirliği
 
Okul Önleri “Okul Geçit Görevlileri” sayesinde artık daha güvenli
Okul Önleri “Okul Geçit Görevlileri” sayesinde artık daha güvenli
 
Dükkan54 ile Sakaryaspor’a hep birlikte destek olalım
Dükkan54 ile Sakaryaspor’a hep birlikte destek olalım
 
Ülke de Sakarya da yanıyor!
Ülke de Sakarya da yanıyor!

doku haberleri

Endüstri 4.0 ve Geleceğin Teknolojileri Konuşuldu

Sakarya Üniversitesi Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezince (SASGEM) düzenlenen Çarşamba Konferanslarının bu haftaki konuğu Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik oldu.
15 Aralık 2018 Cumartesi 19:52

Doku Kültürü Laboratuvarı ile yılda 30 milyon bitki yetişecek

Arifiye’de kurulacak Doku Kültürü Laboratuvarı Protokol İmza Törenine katılan Başkan Toçoğlu, “Sakarya Tarımsal Ürünler Mükemmeliyet Merkezi’ne Arifiye’de 30 hektarlık bir arsa tahsisi gerçekleştirdik.
29 Haziran 2018 Cuma 00:30

DOKU KÜLTÜRÜ LABORATUVARI PROJESİ İMZALANDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından çalışmaları yürütülen “Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi” diğer bir adıyla “Doku Kültürü Laboratuarı Projesi” Protokol İmza Töreni SATSO’da gerçekleştirildi.
29 Haziran 2018 Cuma 00:09

Sakaryaspor - Gümüşhanespor Hasılat ve Masraf Dökümü

Sakaryaspor - Gümüşhanespor Hasılat ve Masraf Dökümü
23 Mayıs 2018 Çarşamba 03:41

Dokuma Tasarımı Sergisi Açıldı

Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sanat Galerisinde açılan “Yüksek Lisans Dokuma Tasarımı Sergisi” sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
6 Nisan 2018 Cuma 23:21

Dev projenin temeli atılıyor

Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası Projesi’nin 5 Mart Pazartesi günü temelinin atılacağını belirten Başkan Toçoğlu, “Yenikent’in ve şehrimizin sosyal dokusuna kazandıracağımız dev projenin hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimizi törenimize davet ediyorum” dedi.
5 Mart 2018 Pazartesi 10:03

Kaçak atıklara karşı 7/24 çalışma

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı denetim ekipleri Kaynarca’da atıkların tarım arazilerine döküldüğüni tespit etti ve konuyla ilgili işlem başlattı. Yapılan açıklamada, “Kaçak atıklara karşı 7/24 görevdeyiz” denildi.
27 Ocak 2018 Cumartesi 20:28

“İmarın geri dönüşü olmaz”

Düşünce ve Dayanışma Platformu ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Çalışma yaparken şehrin sosyolojosini, kültürünü nasıl göz önünde bulunduruyorsak dokusuna, imarına da dikkat etmek durumundayız. İmarda yapılan hatadan geri dönmek zordur, geri dönüşü olmaz.
14 Aralık 2017 Perşembe 23:26

“Karasu’da Balıkçıların Sorunu Barınak İle Çözülüyor”

Karasu Yeni Mahallede bulunan, Sakarya Nehrinin Karadeniz’e döküldüğü bölgede balıkçılar için büyük sorun teşkil eden alan için AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen önderliğinde kapsamlı bir toplantı yapıldı.
6 Aralık 2017 Çarşamba 21:38

Etkin Araştırma Yapmanın Yolları Anlatıldı

Sakarya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı tarafından “Eğitim Duyurusu” adlı bir etkinlik düzenlendi.
24 Kasım 2017 Cuma 06:21

Kütüphane ve Dokümantasyondan İki Ayrı Seminer

Sakarya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından “Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” ile “Rosetta Stone Online Dil Eğitim Aracı” konulu iki ayrı seminer düzenlendi.
12 Ekim 2017 Perşembe 02:52

Tıp Fakültesi’nden 58 Hastaneye Canlı Konferans

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı tarafından, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyelerinin de katılımıyla Türkiye’de ilk defa online üçlü zirve şeklinde “Kalp Krizine Acil Yaklaşım ve Yeni Tedavi Yöntemleri” konulu toplantı düzenlendi.
15 Nisan 2017 Cumartesi 02:19

Karasu SGM’nin temeli atıldı

Karasu SGM’nin temel atma töreninde konuşan Başkan Toçoğlu, “Biz sadece altyapı ve üstyapı hizmetleri değil, insanımıza dokunacak sosyal sorumluluk projeleri de üretiyoruz.
7 Nisan 2017 Cuma 02:59

HAYIR MASASI KATLI PAZARYERİ'NE KURULDU

HALKIN SORULARINI BUGÜN UMUT ORAN VE HİLAL DOKUZCAN YANITLADI
6 Nisan 2017 Perşembe 02:39

STK’lardan Eğitime Tam Destek

İlimizde faaliyet gösteren ondokuz sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
5 Mart 2017 Pazar 21:32

Böbrek Nakli İçin Hazırlık Yapıyoruz

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi organ naklindeki başarıları ile dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl faaliyete geçen Organ ve Doku Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi ile birlikte kısa sürede Sakarya’da birçok karaciğer nakli yapılabildi.
13 Şubat 2017 Pazartesi 20:06

Nadir Eserler Dijitalleşecek

Sakarya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile yürüttüğü “Geçmişten Günümüze Yön Veren Bilgi Kaynakları Dijitalleşiyor” projesinin kapanış toplantısı düzenlendi.
5 Ocak 2017 Perşembe 20:11

SEDAŞ ÇALIŞANLARI GAZİ MUSTAFA KEMAL’İ ANDILAR

SEDAŞ çalışanları da Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce birimlerinde “Gazi'nin hatırasına sahip çıkmak, bağımsızlığımıza, vatanımıza, bayrağımıza, Cumhuriyete ve ülkemizin bin yıllık medeniyet birikimine, Kurtuluş Savaşı ruhuyla sahip çıkılması için 10 Kasımda ayaktayız” diyerek, Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78.yıl dönümünde saat dokuzu beş geçe, saygı ve rahmetle anmak üzere saygı duruşunda bulundular.
11 Kasım 2016 Cuma 02:23

Sakarya Teknokent’ten Girişimcilere Yeni Hizmet

Türkiye’nin İlk Teknokent Patent Ofisi PATENTTO ve Türk Patent Enstitüsü Bilgi Doküman Birimi hizmete girdi.
18 Haziran 2016 Cumartesi 23:56

Hürriyet başıboşluk değildir

Sakarya Üniversitesi Ab-ı Hayat Öğrenci Topluluğu ve İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Şubesi tarafından “Gençler, hür kalın!” adlı bir söyleşi düzenlendi. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız konuşmacı olarak katıldı.
27 Nisan 2016 Çarşamba 21:13

Sakarya Merkezli PKK Operasyonu

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK’ya yönelik yapılan eş zamanlı operasyonun arama görüntüleri ortaya çıkarken, yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel dokümana da el konuldu.
20 Nisan 2016 Çarşamba 01:25

SAPANCA ÖZKUM SOKAĞI DÜZENLEME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Yerel kültür objeleri ve tarihinden anlatımlarla sokağın dokusunu sanatsal ve kültürel bir altyapıya hazırlayan Sapanca Belediyesi, Özkum Sokağına, Sapanca tanıtım ürünlerinin yer alacağı mekanları yerleştirmeye başladı.
10 Mart 2016 Perşembe 22:19

“HER TÜRLÜ ORGAN NAKLİNİ YAPMAYI HEDEFLİYORUZ”

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla Sakarya’nın ilk karaciğer nakli gerçekleştirildi. SAÜ Organ ve Doku Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Erdal Birol Bostancı, Sakarya’da organ nakli ile ilgili bilgiler verdi.
12 Şubat 2016 Cuma 20:01

YOLA DÖKÜLEN TUĞLALAR SÜRÜCÜLERE ZOR ANLAR YAŞATIYOR

Sakarya’da dün akşam saatlerinde bir kamyondan yol ortasına dökülen çok sayıda tuğla sürücülere zor anlat yaşatıyor.
11 Şubat 2016 Perşembe 19:12

PROF. DR. ALTINDİŞ'TEN ZİKA VİRÜSÜ AÇIKLAMASI

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı ve Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Altındiş, Zika virüsü hakkında bilgiler vererek, ciltte döküntü, halsizlik, ateş ve baş ağrısına neden olduğunu söyledi.
5 Şubat 2016 Cuma 19:05

TEM'DE OTOYOLUNDA İŞLENEN CİNAYETİN DAVASI ERTELENDİ

Sakarya TEM Otoyolu Sapanca mevkiinde meydana gelen cinayetle ilgili açılan davada sanık olarak yargılanan Muhammet Ali Y.’nin emanette bulunan cep telefonundan görüşme kayıt ve içeriklerinin bilirkişi tarafından dökümünün çıkarılmasına karar verildi.
28 Ocak 2016 Perşembe 19:15

MUDURNU DERESİ’NE KİREMİT DÖKTÜLER

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde bulunan Mudurnu Deresi, kimliği belirsiz kişi ve kişilerce kiremit dökülerek kirletildi.
26 Aralık 2015 Cumartesi 23:59

YOLA DÖKÜLEN YAĞ, KAZAYA NEDEN OLDU: 3 YARALI

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde, yola dökülen yağ nedeniyle aynı yerde meydana gelen iki ayrı trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
24 Aralık 2015 Perşembe 23:24

Hastane Yolundan 20 Kamyon Kaçak Hafriyat Toplandı

Karaman Hastane yoluna dökülen moloz ve hafriyat gibi kaçak atıklar, Adapazarı Belediyesi ekipleri tarafından temizlendi.
20 Ekim 2015 Salı 00:06

SAKARYA NEHRİ KIYISINA DÖKÜLEN ATIKLAR HAKKINDA AÇIKLAMA YAPILDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Sakarya Nehri kıyısına dökülen tehlikeli atıklar konusunda başlattığı çalışmalarına devam ediyor.
6 Temmuz 2015 Pazartesi 01:02

SAKARYA’DA EV YANGINI

Sakarya’da, bir evde çıkan yangında bir kişi ağır yaralandı. Vücudunda birinci derecede yanık bulunan şahsın, karısı evi terk ettiği için evini benzin döküp yaktığı iddia edildi.
29 Haziran 2015 Pazartesi 23:13

KENTTE 9 KİŞİDEN 1'İ RESMEN YOKSUL

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakaryalı seçmene, "Kentte dokuz kişiden 1'i resmen yoksul. Bu yoksulluğu bitirmeyi hedef alan, halkın refahını programına koyan tek parti CHP. Gelin, 'Yaşanacak bir Türkiye'yi birlikte kuralım" diye seslendi.
1 Haziran 2015 Pazartesi 23:58

Tem Otoyolu'nda Kimyasal Madde Paniği

TEM Otoyolu’nda ikisi TIR ve bir tankerin karıştığı trafik kazasında, tankerden yola dökülen solvent isimli kimyasal madde Ankara istikametinin saatlerce ulaşıma kapanmasına sebep oldu. Kaza da 2 kişi yaralanırken, ekipler kimyasal maddenin döküldüğü kaza yerinde geniş çaplı güvenlik önlemi aldı.
19 Mart 2015 Perşembe 19:32

Seah Tıp Tarihine Geçti

SAKARYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nde, ışın tedavisi ve kemoterapi görmüş yumuşak doku kanseri olan bir hastanın idrar torbası başarılı bir şekilde alındı. Türkiye’deki ilk ameliyat, dünya literatüründe de ilk uygulama olarak tarihe geçti.
16 Şubat 2015 Pazartesi 19:37

Baro’dan Yıldız hakkında suçduyurusu hazırlığı

Daha önce "bir kadın çalışmayı tercih ederek fuhuşa hazırlık yapmış olur" diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız'dan bir skandal açıklama daha geldi.
11 Ocak 2015 Pazar 22:28

Önüne Çıkan Yaya'ya Çarpmamak İçin Yoldan Çıktı: 4 Yaralı

Sakarya’da yayaya çarpmamak için aniden frene dokunan sürücü buzlanmış yoldan kayarak yoldan çıktı. Kazada 4 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
11 Ocak 2015 Pazar 22:13

HDP Sakarya Şubesi'nin Kapısını Benzin Döküp Yaktılar

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sakarya Şubesi’nin kapısı, akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce benzin dökülerek yakıldı.
21 Aralık 2014 Pazar 22:58

"3. Yöresel Ürünler Sempozyumu ve Kültür Sanat Etkinlikleri"

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atalayer: - "Araştırmacılar, Anadolu yaşamı üzerine arkeolojik veya toplumsal araştırmalar yaptıkları zaman hemen dokumacılıkla karşılaşıyorlar"
14 Kasım 2014 Cuma 04:22

Beşiktaşta Holland belirsizliği

Beşiktaş İntegral Forexin ABDli oyuncusu John Hollandın sağ ayak bileğinde yumuşak doku zedelenmesi ve ödem tespit edildi
14 Kasım 2014 Cuma 02:58

Rektör Akan Uluslararası Öğrencilerle Buluştu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (OMÜ-TÜRKÇE) tarafından, 2014-2015 akademik yılında OMÜ?ye gelen ve merkezde öğrenim görmeye başlayan 130 uluslararası öğrenci için kaynaşma yemeği düzenledi.
13 Kasım 2014 Perşembe 16:45

MS, gençleri vuruyor

MSin (Multiple skleroz) gençler arasında en sık görülen nörolojik hastalıklardan biri olduğu belirtildi.
11 Kasım 2014 Salı 18:58

İnciraltı Kent Ormanı Nefes Aldırıyor

Bir zamanlar moloz döküm yeri olarak kullanılan İnciraltı?ndaki 622 dönümlük alan, bugün içinde binlerce ağacın boy verdiği muhteşem bir kent ormanına dönüştü. Şehir yaşamının stresinden kaçan İzmirliler, İnciraltı Kent Ormanı?nda adeta nefes
10 Kasım 2014 Pazartesi 03:16

CHP Kadın Kolları Başkanı kaza geçirdi

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ile MYK Üyesi Fatma Köse, Amasyada geçirdikleri trafik kazasında hafif yaralandı.
9 Kasım 2014 Pazar 02:30

Organ Bağışına Büyük İlgi

Zonguldak?ta 17 kişi Level Hospital tarafından açılan stantta doku ve organ başında bulundu.03-09 Kasım tarihleri arası gerçekleştirilen ?Organ Bağış Haftası? kapsamında Level Hospital tarafından da stant açıldı. Etkinlik kapsamında yapı
8 Kasım 2014 Cumartesi 19:36

Kardeşlik Platformundan ?ilk Kıbleme Dokunma? Mitingi

Uşak?ta yatsı namazı akabinde Kardeşlik Platformu üyeleri, İsrail ordusunun Mescid-i Aksa baskınını protesto ederek yürüyüş gerçekleştirdi.Yatsı namazının ardından Uşak Belediyesi önünde toplanan 12 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu p
8 Kasım 2014 Cumartesi 07:44

Tav İlk Dokuz Ayda Karını Yüzde 52 Arttırdı

TAV Havalimanları?nın konsolide net kârı 2014 yılının ilk dokuz ayında yüzde 52 artışla 174 milyon avro olarak gerçekleşti. Şirketin, işlettiği havalimanlarında hizmet verdiği yolcu sayısı da önceki yıla göre yüzde 14 artış gösterdi.TAV
8 Kasım 2014 Cumartesi 05:52

PKK bayrağı yüzünden dokunulmazlığı kaldırıldı

Almanyada Federal Parlemento, eylemde PKK bayrağı tutan milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırdı.
8 Kasım 2014 Cumartesi 01:05

Genç?ten Otistik Çocuklara Ziyaret

Cuma namazı sonrası öğrencilere aşure dağıtan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi?ndeki otistik çocukları ziyaret etti.Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Camisi?nde cuma namazını kıldı
7 Kasım 2014 Cuma 23:06

Sağlık Personeline Doku ve Organ Bağışı Haftası Nedeniyle Hizmet İçi Eğitim Verildi

Şırnak Halk Sağlığı Müdürlüğü personeline, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürlüğü?ne Bağlı Ruh Sağlığı Birimi?nde görevli Psikolog Caner Ceylan tarafından ?Doku ve Organ Bağışı? konulu seminer verildi.Psikolog C
7 Kasım 2014 Cuma 21:32

Omü Merkez Kütüphanesi?nde 24 Saat Hizmet

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Merkez Kütüphanesi, hafta içi 24 saat açık şekilde kullanıcılarına hizmet veriyor.Özellikle sınav haftalarında rahat, sessiz bir ortamda ders çalışmak ve araştırma yapmak isteyen kullanıcılar, ?kütüphane
7 Kasım 2014 Cuma 00:31

Kantin Faresi Yakalandı

Sakarya’da, dokuz okulun kantinine girerek hırsızlık yapan bir şahıs, kiraladığı araçla TEM otoyolunda yakalandı.
29 Ekim 2014 Çarşamba 20:54

21 KİŞİ ORGANLARINI BAĞIŞLADI

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'nün Akyazı Dokurcun Davlumbaz Yaylası ve Sapanca Soğucak Yaylasında açtığı stantda toplam 21 organ bağışı yapıldı.
27 Haziran 2014 Cuma 13:18

TOÇOĞLU AKYAZI DOKURCUN’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ile birlikte Akyazı Dokurcun bölgesinde incelemelerde bulundu.
16 Haziran 2014 Pazartesi 08:16

DEPREM SAKARYA’DA DA HİSSEDİLDİ

Ege Denizi'nde meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki deprem Sakarya’da da hissedilirken, paniğe kapılan vatandaşlar sokaklara döküldü.
24 Mayıs 2014 Cumartesi 23:24

İŞKURDAN 110 KİŞİLİK İŞ GARANTİLİ MESLEKİ EĞİTİM

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Gedik Döküm ve Vana San. A.Ş. arasında 110 kişilik istihdam garantili kurs ve işbaşı eğitim programı düzenlenmesine yönelik protokol imzalandı.
1 Nisan 2014 Salı 22:50

Yılmazer, "Projelerimizle Sapanca'yı Dokuyacağız

Ak Parti Sapanca Belediye Başkan adayı Dr. Aydın Yılmazer, hazırladıkları projelerle Sapanca'yı dokuyacaklarını söyledi.
18 Mart 2014 Salı 03:04

ÖZKOÇ,DOKUZCAN ve KURTULUŞ PERŞMBE PAZARINDA

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan,Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,İl ve İlçe Kadın Kolları Adapazarı Belediye Başkan Adayı Fatma Kurtuluş eşliğinde Ozanlar Mahallesi Perşembe Pazarı'nda Esnaf ve Vatandaşları ziyaret etti.
13 Mart 2014 Perşembe 20:57

GENEL BAŞKAN ÇALIŞMALARI BEĞENDİ

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu Sakarya’da faaliyete geçen ve hasta memnuniyetinin ölçüldüğü çağrı merkezini başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.
28 Şubat 2014 Cuma 23:27

Vahşi Cinayette Kan Donduran İfadeler

Adapazarı'nda, ortadan kaybolan Birkan Avcı'nın tabancayla vurularak öldürüldükten sonra üzerine benzin dökülüp yakılması ve ceset parçalarının Sakarya Nehrine atılmasının ardından ilk mahkeme gerçekleşti.
28 Ocak 2014 Salı 17:34

Termal Sprey Yöntemleri ile Termal Bariyer Kaplama Uygulaması

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Teknoloji Fakültesi tarafından Sanayi Tezleri (SANTEZ) Destek Programı kapsamında “Düşük Basınçlı Döküm Kalıpları İçin Poteyaj Uygulamasına Alternatif Termal Sprey Yöntemleri ile Termal Bariyer Kaplama Uygulaması” projesi gerçekleştirilecek.
23 Ocak 2014 Perşembe 00:38

LAVABOYA ATIK YAĞINIZI DÖKERKEN BİR KERE DAHA DÜŞÜNÜN

Evde kullanılan sıvı yağlar lavaboya döküldüğünde hem çevre kirliliğine neden oluyor hem de boruların tıkanmasına neden oluyor.
5 Ocak 2014 Pazar 18:42

19 LİDER İZCİ, İLK YARDIM KURSUNU BAŞARIYLA TAMAMLADI

Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü'nden on dokuz lider, Türkiye İzcilik Federasyonu'nun 27-29 Aralık 2013 tarihleri arasında Sakarya'da açmış olduğu İlk Yardım Kursu'nu başarıyla tamamladılar.
2 Ocak 2014 Perşembe 21:46

GELENEKSEL FOTOĞRAF YARIŞMASI BAŞLADI

Adapazarı Belediyesi, Adapazarı’nın yapısal güzellikleri ve sosyal hayatını fotoğrafçı gözüyle gelecek kuşaklara görsel doküman aktarmak amacıyla “Göremediğimiz Adapazarı” konulu ödüllü fotoğraf yarışması düzenliyor.
9 Aralık 2013 Pazartesi 22:04

“İLLET” İSİMLİ ROMANI OKUYUCULARLA BULUŞTU

Sapancalı yazar Serdar Yıldız’ın ilk romanı ‘İllet’ okuyucularıyla buluştu. Resse yayınevi tarafından basılan 432 sayfalık romanda, On dokuzuncu yüzyılda İstanbul’u art arda vuran salgın hastalıklar günümüze taşınarak anlatılıyor.
19 Kasım 2013 Salı 20:30

SAĞANAK YAĞMUR PAZAR FİYATLARINI YÜKSELTTİ

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde yağan sağanak yağmur tarlalardaki ürünlerin çoğunun çürümesine neden olurken, bu durumdan üretici kadar tüketici de etkilendi. Pazar tezgâhlarındaki birçok ürünün fiyatında büyük artış yaşanıyor.
29 Ekim 2013 Salı 23:26

BETON KAMYONLARI DENETLENİYOR

Serdivan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ilçe genelinde yapılan denetimlerde, fazla tonaj sebebi ile yollarda çökmelere sebep olan araçların ve özellikle seyir halindeyken taşıdığı malzemenin dökülmesi sebebi ile asfalta zarar veren beton kamyonlarının denetlendiği bildirildi.
1 Ekim 2013 Salı 20:13

Şakalaşırken Tüfekle Kardeşini Vurdu

Sakarya'nın Akyazı ilçesi Dokurcun beldesinde bir çocuk, ağabeyiyle şakalaşırken tüfekle kalbinden vurularak hayatını kaybetti.
20 Temmuz 2013 Cumartesi 03:43

DAVLUMBAZ YAYLASI; VEKİL ÇELİK’İ AĞIRLADI

Sakarya Milletvekili Dr. Hasan Ali Çelik ve Akyazı İlçe Başkanı Nail Kahveci, Akyazı İlçesi Dokurcun beldesine ziyaret gerçekleştirdi. Belde esnafını tek tek gezip hal hatır eden Çelik, vatandaşlarla çay içip sohbet etti.
26 Haziran 2013 Çarşamba 07:23

TRAKTÖRÜN ALTINDA KALAN İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Sakarya’nın Akyazı İlçesi Dokurcun beldesinde, devrilen traktörün altında kalan işçi olay yerinde hayatını kaybetti.
5 Haziran 2013 Çarşamba 21:17

25 YAŞINDAKİ KADINI BENZİN DÖKÜP YAKTILAR

Sakarya’nın Adapazarı İlçesinde, bir saldırgan tarafından üzerine benzin dökülen Aslı C (25) ağır yaralandı.
14 Mayıs 2013 Salı 21:54

TIR OTOMOBİLLE ÇARPIŞTI: 1 YARALI

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Dokurcun beldesi ile Bolu'nun Taşkesti beldesi sınırında TIR ile otomobilin çarpışması sonucu otomobil sürücüsü Cavit Tuna ağır yaralandı.
11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:45

SAÜ’DEN ÇEVRE PROJESİ

Sakarya Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Dokümantasyon Merkezi tarafından, Avrupa Birliği Bakanlığı ve Ulusal Ajans Desteği ile ‘Çevre’ temalı Gençlik Projesi başlatıldı.
15 Nisan 2013 Pazartesi 22:27

OKUL HIRSIZLARI RİZE'DE YAKAYI ELE VERDİ

Rize'de dokuz ayrı okula girerek çok sayıda değerli eşya çalan iki hırsız yakayı ele verdi.
4 Şubat 2013 Pazartesi 18:24

Erenler'de 12.12.2012 rüzgarı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Esma Akova ve Murat Eren çiftinin nikâhlarını kıyarken bugün dokuz çiftin Erenler’de nikâhlarının kıyıldığını belirtti.
12 Aralık 2012 Çarşamba 22:58

Hepatit ve Korunma Yolları

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın “Hepatit ve Korunma Yolları” konferansında konuşan Prof. Dr. Oğuz Karabay, “Hepatit, kesinlikle dokunma ya da nefes yoluyla bulaşmaz.
28 Kasım 2012 Çarşamba 22:02

Gereksiz yere kullanmayın

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği Başkanı Prof. Dr. Haluk Eraksoy, gereksiz antibiyotik kullanımının üst solunum yolu, yumuşak doku ve üriner sistem infeksiyonları ile gastroenteritler (mide-bağırsak iltihabı) oluşturdu
17 Kasım 2012 Cumartesi 20:25

Taraklı Spor Salonun Hali Yürekler Acısı

Taraklı Spor Salonun hali yürekleri burkuyor. Salonun dışı adeta dökülürken içerisindeki tuvaletler soyunma odaları milyarlarca lira harcanarak yapılan kauçuk zemin adeta kullanılamaz halde.
1 Kasım 2012 Perşembe 21:59

KOMŞUSUNU TÜFEKLE VURDU

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Dokurcun beldesinde bir kişi, komşusunu tüfekle vurdu.
16 Ekim 2012 Salı 01:50

ÜSTÜN’DEN ORTA HASARLI BİNA ÇAĞRISI

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, orta hasarlı binaların yıkılması konusunda Başbakanlık tarafından tahsis edilen 3 milyon TL’nin bir kuruşuna dahi dokunulmadığını ifade ederek, Kurumlar bu konuda görevden kaçmasın.
3 Eylül 2012 Pazartesi 00:03

AKYAZI’DA ORMAN YANGINI

Akyazı Dokurcun Azizağa mevkiinde bulunan ormanlık alanda öğle saatlerinde yangın çıktı.
17 Ağustos 2012 Cuma 23:50

Yazlık yolları nihayet asfaltlanıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından devam eden Yazlık Kanalizasyon ve Yenikent İçme suyu projeleri neticesinde kazılan yolların asfaltı dökülmeye başlandı.
2 Ağustos 2012 Perşembe 21:10

Sakarya Çevre Platformu, Acarlar longozunda

Misyonu “Sakarya’da çevre bilincinin geliştirilmesi, doğal dokunun korunması; toprak,hava ve su üzerindeki olumsuz etkenlerin denetlenmesi ve gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir şehir bırakmak adına ortak akıl geliştirecek çalışmalar yapmak
21 Haziran 2012 Perşembe 21:00

MAHMUDİYE ARTIK DAHA GÜZEL

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sapanca Mahmudiye’nin altyapı sorunlarını çözdü. SASKİ tarafından içme suyu ve kanalizasyon altyapısının yenileme çalışmaları tamamlanan Sapanca Mahmudiye Köyü’nün şimdi de asfaltı döküldü.
11 Haziran 2012 Pazartesi 06:35

Başarılı Öğrencilere Doküman Desteği

Ferizli Kaymakamlığı tarafından, okullarda ilk yarıyıl eğitiminin Cuma günü sona erecek olması nedeniyle, ilçedeki başarılı öğrencilere, ikinci eğitim döneminde girecekleri sınavlara daha iyi hazırlanmaları için doküman desteği sağlandı.
18 Ocak 2012 Çarşamba 19:06

SAMİB Heyeti Çin gezisinden döndü

Ticari bir iş gezisi için 15 kişilik ekiple; dokuz günlüğüne Çin’e giden Sakarya Makine İmalatçıları Birliği Derneği; PTC Asia 2011, CEMAT Asia 2011 ile Ciif Expo 2011 fuarlarına katılarak, sektörleriyle ilgili incelemelerde bulundu.
13 Kasım 2011 Pazar 20:21

Yeni Mahalle'de her yıl yaşanan sıkıntı

Karadeniz’de fırtınanın oluşturduğu dalgaların getirdiği kumlar Sakarya Nehri’nin denize dökülen bölümünü daralttı. Daralan alanda balıkçı tekneleri zorluk çekmeye başlarken her sene yaşanan daralma olayına kalıcı bir önlem alınması isteniyor.
12 Kasım 2011 Cumartesi 18:18

Hızlı Tren düzergahı belli oluyor

Sincan-Çayırhan-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattı için güzergâh belirleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 350 km hızlı tren hattı Sakarya'ya Dokurcun'dan girip, Kazımpaşa'nın kuzeyinden çıkacak.
12 Kasım 2011 Cumartesi 18:12

Traktörün altında kalarak can verdi!

Akyazı'nın Dokurcun beldesinde ağaç yükleyen traktörün altında kalan 75 yaşında ki kadın hayatını kaybetti.
24 Ekim 2011 Pazartesi 22:00

Toyota'dan , 2011 yılında 95 bin adet otomobil

Ürettiği araçların büyük kısmını Avrupa pazarına ihraç eden Toyota Türkiye, bu yılın dokuz ayında 67 bin 528 adet otomobil üretti. Aynı dönemde 58 bin 239 otomobil ihraç eden fabrika, ihracatını geçen yıla göre yüzde 8,65 oranında artırdı.
12 Ekim 2011 Çarşamba 19:53

FINDIK TOPLAMAYA GELEN GENÇ KARADENİZ'DE KAYBOLDU

Sakarya'nın Karasu ilçesinde, sahilde denize giren on dokuz yaşındaki Hasan Canalır kayboldu.
7 Ağustos 2011 Pazar 23:30

SAPANCA ŞEHİR MERKEZİNDE ÇÖP KULELERİ OLUŞTU

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde çöp toplama merkezi olmaması sebebiyle vatandaş çöplerini şehir merkezi ve derelere döküyor.
7 Ağustos 2011 Pazar 23:25

TEDAVİ OLMAK İÇİN DOKUZ SAAT BEKLEDİ

Sakarya'da, ağaçtan düşerek Toyotasa İlk Yardım ve Travmatoloji Hastanesine kaldırılan 62 yaşındaki Musa Yılmazer, dokuz saat kendini kabul edecek yoğun bakım ünitesi bekledi.
28 Temmuz 2011 Perşembe 19:18

JCI SAKARYA ŞUBESİ DOKURCUN'DA ANAOKULU AÇTI

Junior Chamber International (JCI) tarafından 2001 yılında inşa edilen Dokurcun İlköğretim Okulu bünyesinde "Jcı Sakarya Anaokulu" hizmete açıldı.
28 Temmuz 2011 Perşembe 18:59

Yasakların kalkması bizi bekliyor

Saadet Partisi Sakarya milletvekili adayı İsmet Aksoy dün akşam Akyazı Dokurcun Taşburun ve Erdoğdu'yu ziyaret etti.
4 Haziran 2011 Cumartesi 03:05

Hayra Motor şerre firen olması için Saadet meclis'e

Dokuz yıldır tek başına iktidar olan ve batılı güçlerin izin vermediği hiç bir konuda kılını dahi kıpırdatmayan AKP iktidarı tekrar hükümet olabilmek için toplumun her kesimine ulufeler dağıtıyor.
2 Haziran 2011 Perşembe 20:19

CHP’DEN KARAPÜRÇEK DOKURCUNA KONVOYLU ÇIKARTMA!

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayları Engin Özkoç, Gürkan Canol, Ayça Taşkent, Ecevit Keleş ve Ümit Uysal CHP seçim otobüs ve minibüsleriyle toplu halde Karapürçek ve Akyazı ilçeleriyle Dokurcun Beldesi’ne adeta çıkartma yaptılar.
24 Mayıs 2011 Salı 19:31

Kuru Pastel Resim Sergisi Açıldı

Sakarya'da ilk kez “Pastel Dokunuş” isimli kuru pastel resim sergisi açıldı.
9 Mayıs 2011 Pazartesi 17:11

SAKARYA'DA 22 YAYLA EVİ KUNDAKLANDI

Sakarya'nın Akyazı ilçesi Kayabaşı Köyü Sulucaova Yaylası'nda 22 yayla evi dün gece kimliği meçhul kişiler tarafından gazyağı dökülerek yakıldı.
28 Nisan 2011 Perşembe 19:17

İzinsiz Dökülen Hafriyatlar Kaldırıldı

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde boş bir araziye dökülmüş sahipsiz hafriyatlar Büyükşehir Belediyesi Çevre Zabıtası ekipleri tara fından kaldırıldı.
14 Nisan 2011 Perşembe 20:38

SAPANCA GÖLÜNDEN 4 BİN 710 METREKÜP DOLGU ÇIKTI

Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu'nun Sapanca Gölüne usulsüz hafriyat dökümüne izin verdiği iddiasıyla yargılandığı davada, olay yerinde yapılan bilirkişi incelemesi sonuçları belli oldu.
13 Nisan 2011 Çarşamba 03:34

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1978 Enver Sedat ve Menahem Begin Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free