hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu SAKARYASPOR:3 KIRŞEHİR BLD: 0 Büyükşehirli Çakır’a milli davet Çevrenin korunması tüm şehrin ortak sorumluluğudur Sakarya’dan ‘Sıfır Atık’ projesine tam destek SATSO'da Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi Yakın Doğu Üniversitesinden 4 İlçede Seminerler Arifiye Fen Lisesi 4.Ulusal Bilim Kampında İlimizi Temsil Ediyor Türk Siyasetinin Yeni Dinamikleri Hafif Raylı Sistemlere inceleme
Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu
Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu
 
SAKARYASPOR:3 KIRŞEHİR BLD: 0
SAKARYASPOR:3 KIRŞEHİR BLD: 0
 
Manavlarda Büyük Buluşma
Manavlarda Büyük Buluşma
 
Doğalgaz Bağlantı Sözleşmesinde Yeni Dönem
Doğalgaz Bağlantı Sözleşmesinde Yeni Dönem

diğer haberleri

Mesleki Eğitimde Büyük Başarı

Arifiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görevli bilişim teknolojileri ve elektrik elektronik alanı öğretmenlerin okul yönetimi ve diğer öğretmenlerle bir ekip ruhu içinde ....
11 Şubat 2020 Salı 20:57

KÖPEK VE KEDİLERDE BESLENME NASIL OLMALI?

Diğer türlerde olduğu gibi ,kedi köpeklerde bulundukları yaş beslenme için önemlidir. Beslediğimiz evcil hayvanımızda bir hastalık mevcutsa onun da dikkate alınması gerekmektedir.Buda oluyor ki ,yaş ve de mevcut bir hastalık durumunda beslenme ihtiyaca göre ayarlanıyor.
10 Haziran 2019 Pazartesi 23:15

Birlikteliğimizle daha da güzel bir Sakarya doğacak

SATSO Yüksek İstişare Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Başkan Adayı Ekrem Yüce, "Sakarya'nın tarım, sanayi, bilim, teknoloji ve diğer tüm alanlarda gelişimi için hep birlikte çalışacağız.
22 Mart 2019 Cuma 00:00

Abone yönetiminde SASKİ farkı

SASKİ tarafından geliştirilen Yeni Nesil Abone Yönetim Sistemi’nin entegre yapısıyla önemli kolaylıklar getirdiğini söyleyen Genel Müdür Yardımcısı Belik, “Kurduğumuz bu modern sistem diğer su ve kanalizasyon idarelerinden de büyük takdir gördü. Bu kurumların yarısından fazlası sisteme ilişkin bilgi almak için kurumumuzu ziyaret etti” dedi.
29 Ocak 2019 Salı 21:51

Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi İşbirliği Protokolü İmzalandı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından çalışmaları yürütülen “Sakarya Tarımsal Ürünler Mükemmeliyet Merkezi” diğer bir adıyla “Doku Kültürü Laboratuarı Projesi” işbirliği Protokolü İmza Töreni gerçekleştirildi.
10 Ocak 2019 Perşembe 20:46

Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı

Yeni sezon hazırlıkları için Bursa’da düzenlenen Cevat Soydaş Turnuvası’nda mücadele eden Adatıp Büyükşehir, ilk maçında Pınar Karşıyaka’yı 90-84 mağlup etti. Büyükşehir turnuvanın diğer maçında Gaziantep Basketbol ile finale çıkmak için mücadele edecek.
21 Eylül 2018 Cuma 01:42

Hayırlı bayramlar Sakarya

Başkan Toçoğlu, “Altyapı, ulaşım, çevre, spor ve diğer tüm başlıklarda yeni hizmetleri hayata geçiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz bu şehri seviyor, hizmet etmekten büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz.
20 Ağustos 2018 Pazartesi 19:04

DOKU KÜLTÜRÜ LABORATUVARI PROJESİ İMZALANDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından çalışmaları yürütülen “Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi” diğer bir adıyla “Doku Kültürü Laboratuarı Projesi” Protokol İmza Töreni SATSO’da gerçekleştirildi.
28 Haziran 2018 Perşembe 23:09

Yapılandırma fırsatında son gün 31 Temmuz

Büyükşehir Belediyesi Gelirler Şube Müdürü Elife Bakırtaş, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırma fırsatından faydalanmak isteyenler vatandaşlar için son başvuru tarihinin 31 Temmuz Salı günü olduğunu hatırlattı.
26 Haziran 2018 Salı 21:23

Büyükşehir’de Taksitlendirme Fırsatı

Büyükşehir Belediyesi Gelirler Şube Müdürü Elife Bakırtaş, yürürlüğe giren 7143 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgiler verdi.
4 Haziran 2018 Pazartesi 22:38

İlahiyat Fakültesi’nden Üçüncü Rektör Yalova Üniversitesi’ne

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden diğer üniversitelere atanan üçüncü rektör olan Prof. Dr. Suat Cebeci için fakültede uğurlama töreni düzenlendi.
31 Mart 2018 Cumartesi 00:26

Depreme dayanıklı altyapı sistemi kuruluyor

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Çelik borularla inşa ettiğimiz şehrin ana su hattını 460 metre tünel açarak dağların altından geçirdik. Ana isale hattını ve diğer su iletim sistemlerini kırılgan ve depreme dayanıksız boru cinsinden kurtardık. Şehrin altyapısını çelik borularla döşüyoruz” dedi.
18 Ağustos 2017 Cuma 18:38

112 Acil ve UMKE Karasu Plajlarında 24 Saat Görevde.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Karasu İlçesi sahilinde 24 saat görev yapıyor. Karasu İlçesinde yaz aylarında ve tatilcilerinde gelmesiyle birlikte artan nüfusu ile birlikte deniz kazası, boğulma vakası, diğer olumsuzluklara karşı ilk yardım hizmeti vermeye devam ediyor.
15 Ağustos 2017 Salı 21:35

4 kilometrelik yeni duble yolun 1. etabının asfaltı atıldı.

4 kilometrelik yeni duble yolun 1. etabının asfaltı atıldı. Başkan Toçoğlu, “Tepekum-Kuyudibi arasına kazandıracağımız 4 kilometrelik yeni duble yolun ilk etabında asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Diğer etapları da hızlı bir şekilde tamamlayarak, vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.
29 Mayıs 2017 Pazartesi 03:20

Final Maçı İçin Bilgilendirme

Olimpiyat Stadı'nda oynanacak final maçımız için yapılan güvenlik toplantısında organizasyon ile ilgili alınan kararlardan biletler ile ilgili olanları daha önce değerli taraftarımıza bildirmiştik. Diğer kararlardan önemli olanlar ise şu şekildedir:
13 Mayıs 2017 Cumartesi 22:18

Manalarda O’nu aramak değerli olandır

‘Sinema ve Diğer Görsel Sanatlarda Hz. Peygamber’ konulu programda konuşan Semih Kaplanoğlu, “Hz. Peygamber ile ilgili olacak bir film, bizi tefekküre yönlendirmeli. Manaların en değerlisi manada Resulullah’ı görmek ve ondan bir şeyler almaktır. Hz. Muhammed’i anlatacak bir film yapacak isek yapmamız gereken ilk şey ona ait manaları anlamaktır”
21 Nisan 2017 Cuma 23:17

Sezai Karakoç bir fikir adamıdır

‘Sezai Karakoç ve Diriliş Düşüncesi’ başlıklı panelde konuşan Araştırmacı-Yazar Ömer Tayyar Aslan, “Sezai Karakoç bir fikir adamıdır. Fikir bizi yeryüzündeki diğer her şeyden ayırır. Fikreden ben yeryüzünde şunun için varım diyebilir. Daha sonra bu anlamı veren yüksek gücü arar” dedi.
23 Mart 2017 Perşembe 04:12

Söğütlü Belediyesi Toplu İş Sözleşmeleri için Sendika Görüşmelerine Başladı

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Meclis Üyeleri, İşçi Temsilcisi, İşveren Sendikası Yerelsen Temsilcileri, İşçi Sendikası Belediye-İş Şube Başkanı Osman Şar ve diğer temsilciler Toplu İş Sözleşmesi'ni yenilemek için Belediye Meclis Salonunda bir araya geldiler.
7 Ocak 2017 Cumartesi 20:07

Büyükşehir’den Kocaali’ye yeni yıl hediyesi

Kocaali Kültür Merkezi’nde proje hazırlıklarının tamamlandığını açıklayan Başkan Toçoğlu, yeni projeyi kamuoyuyla paylaştı. Toçoğlu, “Projemizin içerisinde 300 kişilik konferans salonu, kafeterya, fuaye, çok amaçlı salon, spor-müzik-resim-bilgisayar sınıfları, kütüphane, seminer odası ve diğer bölümler bulunacak. Kocaali’ye hayırlı olsun” dedi.
26 Aralık 2016 Pazartesi 22:44

Domuzlar Kaynarca ilçe merkezine indi!

Ormanlık alandan Kaynarca ilçe merkezine inen yaban domuzları iki kişiye saldırdı.Domuzlardan biri avcılar tarafından vurularak öldürüldü. Diğer domuz izini kaybettirdi.
25 Aralık 2016 Pazar 07:45

Görüntü kirliliğine geçit yok

Büyükşehir Zabıta Teşkilatı, görüntü kirliliğine yol açan reklam panolarına dönük olarak yeni bir çalışma başlattı. Bu kapsamda yönetmeliğe aykırı bir şekilde muhtelif alanlara konuşlandırılan tabelalar ve diğer reklam içerikleri ekipler tarafından kaldırılıyor.
20 Aralık 2016 Salı 20:26

Kalp sağlığı için formül: Hareket ve beslenme

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konferansta kalp ve damar hastalıklarına değinen Prof. Dr. Mustafa Kösecik, “Önemli olan; sağlıklı bir kalp ve bedenle doğduktan sonra bunu muhafaza edebilmektir. Burada iki temel hareket noktamız var: ilki hareket, diğeri de sağlıklı beslenmek” dedi.
1 Aralık 2016 Perşembe 22:38

Karasu’nun beklediği o proje

Karasu SGM’nin projesini kamuoyu ile paylaşan Başkan Toçoğlu, “Kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler, aileler kısacası toplumun tüm kesimleri için çok çeşitli eğitsel faaliyetlerin böylesi projelerle, tek çatı altında toplanmasını çok önemsiyoruz. Diğer ilçelerimiz için de benzer projeleri paylaşacağız. Karasu’ya şimdiden hayırlı olsun” dedi.
30 Kasım 2016 Çarşamba 23:26

Gönülleri Birlikte Isıtıyoruz

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte ihtiyaç sahiplerine kışlık yakacak ve diğer gereklilikler doğrultusunda ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen SAKVA Genel Müdürü Mehmet Ersöz
1 Kasım 2016 Salı 16:42

Sporcu Gençler Bu Okullarda Yetişiyor

Büyükşehir Yaz Spor Okulları’nda eğitimlerine devam eden gençler, eğlenerek yeni şeyler öğreniyor. Genç sporcular bir yandan yeteneklerini keşfederken diğer yandan yeni arkadaşlıklar ediniyor.
27 Temmuz 2016 Çarşamba 00:32

Büyükşehir’den Eğitime Büyük Destek

Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi bünyesine kazandırılan yurt binasını yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “Çalışma odaları, yemekhanesi ve diğer tüm gereklilikleri bünyesinde barındıran 150 kişilik son derece modern bir projede çalışmalarımız tamamlandı. Öğrencilerimize ve okulumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
31 Mayıs 2016 Salı 01:11

Motosiklet Kazası 1 ölü, 1 Yaralı

Karasu İlçesi, Küçük Karasu mevkiinde meydana gelen kazada Motosiklet ile Çift kabin aracın çarpışması sonucu Motosiklet sürücüsü hayatını kaybederken, Motosikletteki diğer kişi yaralandı.
21 Mayıs 2016 Cumartesi 21:34

SİNEKLERİN CANLILAR ÜZERİNDEKİ OLUMSUZ ETKİLERİ

Baharın gelmesi havaların ısınmasıyla sineklerin biyolojik aktivelerinde hızlı bir gelişme ,buna bağlı olarak aynı çevreyi kullanan biz insanlar ve de diğer canlılar sığırlar,koyunlar ,köpekler v.b. sineklerin bu hızlı çoğalmalarından olumsuz olarak etkilenmektedir.
2 Mayıs 2016 Pazartesi 20:49

SAܒNÜN BİLGİ PAYLAŞIMLARI SÜRÜYOR

Sakarya Üniversitesi diğer üniversitelerle bilgi ve tecrübe paylaşımlarına devam ediyor.
5 Mart 2016 Cumartesi 18:09

SERMEK KURSLARI BAYANLARIN İLGİ ODAĞI OLDU

SERMEK(Serdivan Meslek Edindirme Kursları) verdiği meslek eğitimleri ile katılımcılarına yeni bir mesleğin kapısını açarken, diğer yandan ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatıyor.
17 Ocak 2016 Pazar 17:31

ODTܒDE MÜSLÜMAN ÖĞRENCİLERE YAPILAN SALDIRILAR PROTESTO EDİLDİ

ODTÜ ve diğer Üniversitelerde müslüman öğrencilere yapılan saldırılar Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) protesto edildi.
25 Aralık 2015 Cuma 17:55

Üye olduğu derneğe Milletvekili adayı olarak gitti

Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayı Faruk Parlak, siyasette kutuplaşma, kısır çekişme ve kavgayı bitirecek olan partinin Saadet Partisi olduğunu belirterek, “Meclis’e akli selim hakim olmalıdır. Diğer partileri de bu zemine çekecek lokomotif Saadet Partisi’dir” dedi.
16 Ekim 2015 Cuma 00:54

AK PARTİ SERDİVAN İLÇE BAŞKANI OSMAN ÇELİK'TEN AÇIKLAMA

AK Parti Serdivan İlçe Teşkilatı’nın verdiği iftar yemeğinde yaşanan pide olayı ilgili bir açıklama yapan AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik; “Bazı basın kuruluşlarında yer alan; pidenin bir kısmının yenildiği, geri kalanının ise diğer masalara dağıtıldığı ile ilgili şahsıma atfedilen açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.
13 Temmuz 2015 Pazartesi 21:28

BAKAN İSLAM, YEŞİLAY’IN ‘BAĞIMLILIKLA MÜCADELE’ ETKİNLİĞİNE KATILDI

Yeşilay Sakarya Şubesinin bağımlılıkla mücadele etkinliğine katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Uyuşturucu alan insanın diğer canlılardan ayıran özelliği aklını arka cebine koymasıdır, kurtulmanın tek yolu hiç başlamamaktır” dedi.
1 Haziran 2015 Pazartesi 22:24

CHP'LİLER GİRİŞİMCİLERLE BİRARAYA GELDİ

Özkoç ve diğer milletvekili adayları Hüseyin Avni Şahin, Erdoğan Isır, Ayhan Bal, Elif Başer, Ayşe Kılıç, Enis Ceylan ile CHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı Serhat Erişir, seçim çalışmaları kapsamında Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği'ni (SAGİAD) ziyaret etti.
22 Mayıs 2015 Cuma 00:48

Orhan Ünver Patates hali esnafının sorunlarını dinledi

MHP Sakarya Milletvekili Adayı Orhan Ünver, seçim çalışmaları kapsamında, partisinin diğer adayları ile birlikte Patates Hali Esnafı’nı ziyaret ederek, “hayırlı işler” dilekleriyle birlikte, esnafın sorunlarını da dinledi
15 Nisan 2015 Çarşamba 20:52

Sabah Derneğinden Öğrencilere Deprem Uyarısı

Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama (SABAH) Derneği üyeleri deprem ve diğer afetlerden korunmanın yollarını öğrencilere anlattı.
27 Mart 2015 Cuma 19:33

Hasta Taşıyan Ambulans Kaza Yaptı

Sakarya’da hasta taşıyan ambulans kaza yaptı. Hasta olay yerine gelen diğer ambulansla hastaneye götürüldü.
14 Mart 2015 Cumartesi 20:24

Cesetlerin kimliği belirlendi

TEM Otoyolu Kurtköy mevkiinde ki tali yolda devriye gezen polis ekipleri tarafından biri kadın, diğeri erkek iki ceset bulundu.
27 Şubat 2015 Cuma 06:05

YENİHAYAT PARALİMPİK SPOR KULÜBÜ'NDEN SATSO'YA PLAKET

Sakarya İlinde Engelli bireyler alanında faaliyet gösteren Yenihayat Paralimpik Spor Kulübü üyeleri, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na ve destek veren diğer kurum kuruluşlara teşekkür plaketi verdi.
27 Aralık 2014 Cumartesi 01:01

HDP 2 kızını kaybeden anneye bakın ne önerdi

HDP, bir kızını Hakkaride diğerini ise Kobanide kaybeden anneye, “Bir yakınınızı getirin, belediyeye temizlikçi olarak alalım” dedi
13 Kasım 2014 Perşembe 15:13

Aydın Dernekleri Tek Çatıda Toplanıyor

İzmir?de bulunan Aydınlı dernekleri tek bir federasyon çatısı altında toplanıyor. Biraraya gelen başkanlar adına açıklama yapan Ahmeh Doğruyol, ??İzmir de yaşayan Aydınlılar olarak diğer hemşeri derneklerine baktığımızda sanki İzmir?de hiç Ayd
13 Kasım 2014 Perşembe 07:50

Başbakan Davutoğlu Avustralyaya gitti

Davutoğlu'nu, Esenboğa Havalimanı'ndan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve diğer ilgililer uğurladı.
13 Kasım 2014 Perşembe 07:05

Hırsızlar Çaldıkları Otomobille Polis Aracı ve TIR'a Çarptılar

Sakarya'da çaldıkları otomobille polisten kaçan hırsızlar, kovalamaca esnasında iki polis aracına ve TIR'a çarpıp durdu. Hırsızlardan biri kazadan sonra yakalanırken diğeri kaçtı.
12 Kasım 2014 Çarşamba 06:40

Ak Partili Yöneticilere Tarihi Tur

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Ak Parti İlçe kongrelerini izlemek için gelen milletvekilleri, grup başkanı ve diğer parti yöneticilerine tarihi eserlere yönelik yaptığı çalışmaları anlattı. Gruba İstanbul Kapı ve Yakutiye Kent Meydanını
11 Kasım 2014 Salı 19:10

Afad Suriyelilerin Tespitini Sürdürüyor

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Kilis?te kalan Suriyelilerin tespit çalışmaları sürüyor.İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü?nde görevli personel Kilis?te ikamet eden Suriyelilerin bir yandan kayıtlarını yaparken diğer yandan ihtiy
11 Kasım 2014 Salı 15:34

Wengerden çok çarpıcı Chelsea itirafı!

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenalın Fransız teknik direktörü Arsene Wenger, diğer takımların ligde namağlup lider durumda bulunan
10 Kasım 2014 Pazartesi 21:22

Silivri?de Denize Açılan Sandal Alabora Oldu

Silivri?de balık tutmak için denize açılan 2 kişinin içinde bulunduğu sandal alabora oldu. Kazada 1 kişi kurtarılırken, diğer şahsın kurtarılması için arama çalışması başlatıldı.Edinilen bilgilere göre, 3 metrelik fiber sandallarıyla Sil
9 Kasım 2014 Pazar 05:46

Lise öğrencileri tek kişilik otomobil yaptı

Iğdırda biri hurdacı, diğeri de tornacı babanın çocukları olan iki lise öğrencisi, tek kişilik otomobil yapmayı başardı.
8 Kasım 2014 Cumartesi 19:54

Volkandan şöminede: "Belki yarın yokum"

Fenerbahçenin Milli kalecisi Volkan?dan diğer 3 kaleciye 1 numara dersi: ?Belki yarın, belki 3 yıl sonra yokum
8 Kasım 2014 Cumartesi 16:10

Hastaneden Aşure İkramı

Kütahya?da, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi?nde yaklaşık 5 bin kişiye aşure dağıtıldı.Genel Sekreter Dr. Mithat Ekici ve Hastane Yöneticisi Dr. Ahmet Büber ve diğer hastane idarecilerinin de katı
8 Kasım 2014 Cumartesi 03:24

Selçuk?ta Spor Bilimleri Kongresi Başladı

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Spor Bilimleri Derneği?nin ortaklaşa düzenlediği 13. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi başladı.Kongrede spor biliminin diğer bilimlerle olan ilişkisi, spor biliminde ortay
7 Kasım 2014 Cuma 23:46

07 Kasım 2014 yurtta hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor, Marmaranın batı kesimleri ile zamanla Kıyı Egenin yer yer parçalı ve az bulutlu, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
7 Kasım 2014 Cuma 15:16

Dereceye Giren Güneş Enerjili Araçlar Cayır Cayır Yandı

Sakarya Üniversitesi’nde, güneş ve diğer enerji kaynakları ile çalışan araçların üretiminin yapıldığı atölyede çıkan yangında, ulusal ve uluslar arası yarışlarda derecelere giren araçlar yangında kül oldu. Çıkan yangında maddi hasarın bir milyon TL olduğu öğrenildi.
28 Ekim 2014 Salı 20:29

Büyükşehir Tıp Merkezi Türkiye’ye Örnek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Tıp Merkezi, diğer büyükşehirlere örnek oluyor.
25 Ekim 2014 Cumartesi 01:29

Sakarya’ya Özel Harekat Daire Başkanlığı

Sakarya Özel Harekat Daire Başkanlığı ile ilgili izinlerin İçişleri Bakanlığı tarafından verildiği öğrenilirken, Bakanlığın bir diğer müjdesi de Pamukova’ya Bölge Trafik İstasyon Amirliği kurulması oldu.
13 Ekim 2014 Pazartesi 22:44

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Tacirlerine Savaş Açtı

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri ve diğer birimlerin son 6 ayda yapmış oldukları operasyonlarda yakalanan maddelerle 18 bin gencin zehirlenmesinin önüne geçildi.
12 Ekim 2014 Pazar 03:54

Trafik Kazası 2 Ölü 1 Yaralı

Sakarya’da meydana gelen trafik kazasında iki kişi hayatını kaybederken, bir kişi de yaralandı. Kazaya karışan otomobillerden biri hurdaya dönerken diğeri 100 metre ilerideki bir evin bahçesine uçtu.
8 Ekim 2014 Çarşamba 03:03

Serdivan Trafik Park Yeni Eğitim-öğretim Dönemi İçin Hazır

Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte, okullara ve diğer eğitim kurumlarına yönelik programlara başlayan Serdivan Trafik Park, öğrencileri ağırlamak için program çalışmalarına başladı.
14 Eylül 2014 Pazar 21:12

Soma İçin, Sakarya da 2 Eylem Var…

KESK ,Elektrikçiler Odası,İnşaat Mühendisleri Odası , tüm işçi sınıfını, emekçileri ve emek dostlarını, Soma’daki işçiler için ortak eylem yapmaya çağırdı; Yurdun dört bir yanında Soma faciasında hayatını kaybedenleri anmak için diğer illerde olduğu gibi Sakarya da çeşitli eylemler yapılacak.
15 Mayıs 2014 Perşembe 03:37

TOÇOĞLU “SAKARYA KAZANACAK TÜRKİYE KAZANACAK”

Koç Holding Savunma Sanayi, Diğer Otomotiv ve Bilgi Grubu Başkanı Kudret Önen ve Türk Traktör Genel Müdürü Marco Wotta ile bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bu proje hem şehrimizin hem de ülkemizin ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak.
15 Mayıs 2014 Perşembe 03:27

DBY YARIŞMALARINDA TÜM ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Sakarya İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Ortaokul, İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu, Kur’an Kursları ve diğer lise öğrencilerine yönelik olarak Sakarya genelinde tüm okullarda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen DBY (Dini Bilgiler Yarışması) ve Peygamberimi Seviyorum Hadis Ezberliyorum yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.
30 Nisan 2014 Çarşamba 20:09

Yeni bulunan gezegenlerden dört tanesi Dünya'dan büyük

NASA'YA göre, 2009 yılında Dünya dışındaki diğer gezegenleri inceleme için NASA tarafından gönderilen Kepler Uzay Aracı'nın bulduğu 715 yeni gezegenden sadece 4 tanesinin dünyanın 2 katından daha büyük olduğu açıklandı.
27 Nisan 2014 Pazar 20:57

100 BİN ÖĞRENCİ DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI

Sakarya İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Ortaokul, İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu, Kur’an Kursları ve diğer lise öğrencilerine yönelik olarak organize edilen DBY (Dini Bilgiler Yarışması), Sakarya genelinde tüm okullarda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
13 Nisan 2014 Pazar 00:50

KELEŞ CANLI YAYINDA KONUŞTU

Habertürk Canlı yayınında konuşan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Kuraklık gölde ciddi bir soruna yol açarken diğer yandan endüstriyel kullanım Sapanca Gölü için büyük risk taşıyor. Su kaynağımızı korumak zorundayız. Biz Sapanca Gölü’nü riske edemeyiz” dedi.
16 Ocak 2014 Perşembe 20:38

Saski, 2013 Yılında 4 Bin Fazla Kişiye Su Eğitimi Verdi

SASKİ, 2013 yılında 4 binden fazla kişiye bilinçli su kullanımı ve hijyen eğitimi verdi. 4 İlçede tamamlanan eğitimler, 2014 yılında diğer ilçelerde artarak devam edecek.
5 Ocak 2014 Pazar 18:01

Ali Bektaş Güven Tazeledi

Sakarya Minibüsçüler Esnaf Odası seçimlerinde mevcut başkan Ali Bektaş, 194 oy alarak güven tazeledi. Diğer aday Fikret Özbudak ise 126 oy aldı.
4 Ocak 2014 Cumartesi 21:36

Başbakan Erdoğan: 'Suç duyurusunda bulunuyorum'

Başbakan Erdoğan, Sakarya Üniversitesi Teknokent binası ile yapımı tamamlanan diğer tesislerin açılışı ve fahri doktora tevdi törenine katıldı.
27 Aralık 2013 Cuma 20:41

Yazlık'ta Arsa Fiyatları Tavan Yaptı

Yazlık Bölgesi'nde Emlak ve Gayrimenkul satışı yapan esnaflar, Yazlık'ta yapılan altyapı ve diğer yatırımlar sayesinde bölgenin her geçen gün değerinin arttığını söyledi.
25 Kasım 2013 Pazartesi 23:35

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

2013 yılı yatırımlarının 3’üncü Dönem itibariyle değerlendirildiği Sakarya İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Büyük’ün başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Adem Saçan, İlçe Kaymakamları, Bölge Müdürleri, Daire Müdürleri ve diğer kurul üyeleri katıldı.
24 Ekim 2013 Perşembe 03:34

Engelliler için çuval çuval mavi kapak topladılar

Sakarya’da biri 72 yaşında yaşlı bir adam, diğeri orta yaşlı iki vatandaş ve iki ilkokul öğrencileri engellilere yardım için çuval çuval mavi kapak toplayarak herkese örnek oldular.
2 Ekim 2013 Çarşamba 20:41

İki Yaban Domuzu 3 Metrelik Çukura Düştü

Sakarya'nın Hendek ilçesinde iki yaban domuzu tarla içerisinde kazılan 3 metrelik çukura düştü. Bir domuz ölürken diğer domuz İtfaiye ekipleri tarafından çıkartılarak doğaya salındı.
18 Ağustos 2013 Pazar 20:30

Erenler Ramazan’ın Bereketini Paylaştı

Diğer aylardan farklı olarak, herkesin birbirine karşı daha tahammüllü, daha hoşgörülü, muhtaç, yoksul, kimsesiz ve yetimlere karşı daha duyarlı davranıldığı, bir Ramazan ayını daha geride bırakan Erenler Belediyesi çeşitli mahallelerde gerçekleştirdiği iftar programlarında birlik ve beraberlik duyguları pekiştirilirken ramazanın bereketi de paylaşıldı.
14 Ağustos 2013 Çarşamba 11:00

Taş Ocağında Patlamada Göçük: 1 Yaralı, 1 Kayıp

Sakarya'nın Gevye ilçesindeki taş ocağında meydana gelen patlamada, göçük altında kalan 2 işçiden biri kurtarılırken diğerini arama çalışmalarına başlandı.
5 Ağustos 2013 Pazartesi 22:15

Çalıntı Motosikletle Kaçtı

Adapazarı Atatürk Bulvarı'nda, GBT sorgusu için durdurulan ve çalıntı olduğu tespit edilen plakasız bir motosikletteki iki kişiden biri motorla kaçarken diğeri ekipler tarafından yakalandı.
24 Haziran 2013 Pazartesi 22:21

SAKARYA HALK SAĞLIĞI PERSONELİ EĞİTİMDEN GEÇİYOR

Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesindeki personele yönelik Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitimi veriliyor. Mayıs ayı içinde başlayan eğitimlerde bugüne kadar 141 personel eğitim alırken, 80 personele de 2 günlük uyum eğitimi verildi. Müdürlük bünyesinde çalışan diğer 355 personelin de eğitimleri belirlenen plan dahilinde tamamlanacak.
29 Mayıs 2013 Çarşamba 22:10

APEK MALİ GENEL KURULU YAPILDI

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin (APEK) 63’üncü Olağan Mali Genel Kurulu Adapazarı Şeker Fabrikası’nda yapıldı. Genel kurulda konuşan APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, bir taraftan ortakların ihtiyaçlarını temin ederken, diğer taraftanda kooperatifin hizmetve yatırımlarını hızlı bir şekilde arttırdıklarını söyledi.
12 Mayıs 2013 Pazar 23:43

KOPAN KOL İÇİN SEFERBER OLDULAR

Çanakkale Şehitliğine düzenlenen geziden dönen Diyanet mensupları ve ailelerini taşıyan tur otobüsü Pamukova’nın Mekece girişinde virajı alamayınca devrildi. Kazada 41 kişi yaralanırken 2 kişinin de kolu koptu. Kolu kopan yaralılardan birinin kolu anında hastaneye götürülürken diğer kola ulaşabilmek için 2 saat beklendi.
12 Mayıs 2013 Pazar 22:07

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE 23 BİN HİZMETLİ KADRO BEKLİYOR

Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz Sağlık sektöründe çalışan 23 bin hizmetlinin haklarının görmezden gelindiğini savunarak, diğer kurumlarda olduğu gibi sağlık kurumlarındaki hizmetlilerin de kadroya alınmasını istedi.
9 Mayıs 2013 Perşembe 20:12

Çelenk sunumu izne bağlı olunca....

Kaynarca'da saat 9.00'da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na sadece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve CHP'nin çelengi koyuldu. Diğer parti ve kurumlar ise çelenk sunmadılar.
24 Nisan 2013 Çarşamba 02:07

SAKARYA İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

Sakarya İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mustafa Büyük’ün Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapıldı. Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ün başkanlığında yapılan toplantıya, Toplantıya Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, Bölge Müdürleri, İlçe Kaymakamları, Daire Müdürleri ve diğer kurul üyeleri katıldı.
20 Nisan 2013 Cumartesi 01:29

KANSER HAKKINDA BİLİNÇLENDİRME SEMİNERLERİ

Sakarya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Yenikent Devlet Hastanesi ve Arifiye Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kanser seminerleri ile vatandaşlar kanser hakkında bilgilendirilirken diğer taraftan kanserde erken teşhisin önemi ve kanserli hastaya yaklaşım konularında eğitim aldılar.
17 Nisan 2013 Çarşamba 19:37

SAKARYA’DA EN ÇOK TRABZONLU YAŞIYOR

TÜİK’in açıkladığı adrese dayalı Nüfus kayıt sistemine göre 2012 yılında 902 bin 267 olarak açıklanan Sakarya’da kütüğü Sakarya’da olan 671 bin 10 kişi yaşarken, diğer illerden toplam 231 bin 257 kişi yaşamak için Sakarya’yı tercih
10 Şubat 2013 Pazar 21:04

Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi

Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, Müdürlük bünyesinde “Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi” kurulduğunu bildirdi.
6 Ocak 2013 Pazar 21:45

BÜYÜKŞEHİR GENELGESİ İPTAL

Beldibi Belediyesi ve diğer bazı Belde Belediyelerinin konuyla ilgili müracaatını görüşen Danıştay 8. Dairesi, İçişleri Bakanlığının 24 Nisan 2012 tarihli 11085 sayılı kararına yaptığı itirazı haklı buldu ve 2012/4786 sayılı kararıyla yürütmeyi durdurma k
27 Kasım 2012 Salı 18:13

SASKİ KIŞA HAZIR

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), bir taraftan büyük altyapı yatırımlarını hayata geçirirken, diğer taraftan ise kış hazırlıkları yürütüyor. SASKİ ekipleri kış hazırlık çalışmaları kapsamında yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarını temizliyor.
9 Kasım 2012 Cuma 22:18

TÜSPAF’TAN DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK PROJE

TÜSPAF Başkanı Mehmet Çakman Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik binasında Adapazarı Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan’ın da aralarında bulunduğu diğer il oda başkanları ile protokol imzaladı.
9 Kasım 2012 Cuma 03:39

DEV YATIRIMLAR AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Sakarya'da 6 yeni arıtma tesisi, Yenikent ve Kaynarca içme suyu isale hatları ve diğer altyapı yatırımlarının önemli bir kısmının yılsonunda açılacağını müjdeleyen Başkan Zeki Toçoğlu,
5 Ekim 2012 Cuma 16:12

Venüs Coşkunlarda Sivil Savunma Eğitimi

“Sivil Savunma ile İlgili Şahsi Mükellefiyet, Tahliye ve Seyrekleştirme, Planlama ve Diğer Hizmetler Tüzüğü” gereğince Venüs Havai Fişek Proteknik Oyuncak Kimya Organizasyon Tic. ve San. Ltd Şti.’nin..
1 Ekim 2012 Pazartesi 19:37

4 Günde 14 Trafik Kazası : 34 Yaralı

İl genelinde son 4 günde meydana gelen 14 trafik kazasında 34 vatandaş yaralandı. Yaralılardan birinin durumunun ciddi olduğu öğrenilirken diğer yaralıların tedavilerinin tamamlandığı bildirildi.
11 Eylül 2012 Salı 18:09

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ KINIYORUZ

Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği olarak Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde bizde diğer dernekler gibi Kent Meydanında stant kurabilmek ve etkinliklere katılabilmek için Büyükşehir kültür işleri tarafından yapılan toplantıda talepte bulunduk.
31 Temmuz 2012 Salı 21:03

İşte pis sular

Sağlık Bakanlığı'ndan beklenen açıklama geldi. İlk açıklama İstanbul için yapıldı. Diğer illerdeki sonuçlar ise önümüzdeki günlerde açıklanacak
29 Temmuz 2012 Pazar 21:18

Sakarya’ya yatırım yapan kazanacak!

TÜMSİAD yönetim kurulu başkanı Murat Kesik, diğer illerle kıyaslanamayacak derecede önemli avantajlara sahip olan Sakarya’da hızlı bir sanayileşme sürecinin başladığını belirterek “Sakarya’ya yatırım yapan kazanacak” dedi.
2 Temmuz 2012 Pazartesi 16:55

YÜKSEK MAKAMIN ALÇAK SAHİPLERİNE

Siz daha devam edin!.. Biri, açılım safsatasını pazarlamayı sürdürüp, Diğeri “kürt demem, Türk de demem” derken,
27 Haziran 2012 Çarşamba 17:53

Erenler Halk Eğitimi Merkezi Başarılarını Taçlandırdı

Erenler Halk Eğitimi Merkezi geçen yıl elde ettiği birincilik ve diğer büyük ödüllere, bu yılda yenilerini eklemenin haklı gururunu yaşıyor. Erenler HEM kursiyerleri, katıldıkları el nakışları yarışmasında Türkiye 1.liği ve önemli dereceleri kazanarak ili
25 Haziran 2012 Pazartesi 18:57

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDA KAVGA

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 'söz verme' tartışması çıktı. Birbirinin üzerine yürüyen AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'u diğer komisyon üyesi milletvekilleri ayırdı.
20 Haziran 2012 Çarşamba 23:40

İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantılarına başlıyor

Sakarya İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantılarına başlıyor. 1 Haziran Cuma günü saat 14.00’te İl Genel Meclisi Salonu’nda başlayacak olan Haziran Ayı toplantılarında diğer aylarda olduğu gibi yine önemli isimler ağırlanacak.
28 Mayıs 2012 Pazartesi 17:01

SAPANCA'DA DAYAK EYLEMİ

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde bir öğretmenin öğrenci velisi tarafından darp edilmesi ilçedeki diğer öğretmenlerin tepkisini çekti.
27 Nisan 2012 Cuma 17:26

SAKARYA'DA TEHLİKELİ YOLCULUK

Adapazarı ilçesinde, kasasına aşırı oranda odun yükleyen bir kamyoneti görenler şaşırdı. Kasasına aşırı derecede yüklü odunla seyreden bir kamyonet, çevre yolunda diğer araç sürücülerinin şaşkın bakışları arasında yoluna devam etti.
23 Nisan 2012 Pazartesi 18:08

Otomobil galerisi gece kundaklandı.

Adapazarı ilçesinde bir otomobil galerisi gece kundaklandı. İtfaiye ekipleri tarafından diğer araçlara sıçramadan söndürülen yangında bir otomobil kullanılamaz hale geldi.
23 Nisan 2012 Pazartesi 18:02

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2005 ÖDP 4. Olağan Kongresi'nde Hayri Kozanoğlu genel başkanlığa yeniden seçildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free