hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Kayıtların ilk gününde 3 bin 500 başvuru Maceraya 5 bin 500 konuk Toçoğlu’ndan Sakaryaspor’a sürpriz transfer ÖZKOÇ, 20 BİN GENCE MEKTUP GÖNDERDİ MİLLET İKTİDARINDA, ÜRETEN, EMEK VEREN KAZANACAK SAÜ'den basın açıklaması Karasulu Çocuklar Festivalde Coştu. Meral Akşener Sakarya'lılara hitap etti Toprak Bayramı, Dünya Çölleşmeyle Mücadele Günü Söğütlü ‘de Bayramlaşma
Toçoğlu’ndan Sakaryaspor’a sürpriz transfer
Toçoğlu’ndan Sakaryaspor’a sürpriz transfer
 
ÖZKOÇ, 20 BİN GENCE MEKTUP GÖNDERDİ
ÖZKOÇ, 20 BİN GENCE MEKTUP GÖNDERDİ
 
Meral Akşener Sakarya'lılara hitap etti
Meral Akşener Sakarya'lılara hitap etti
 
SYKD Bayramlaşmasına Yoğun İlgi
SYKD Bayramlaşmasına Yoğun İlgi

dernekleri haberleri

Birliğimizle Sakarya’ya hizmet edeceğiz

Yerel Kültür Dernekleri iftar programına katılan Başkan Toçoğlu, “Bizim için sizlerle bir arada kardeşlik sofralarında bulunmaktan çok memnunuz. Ülkemizde uzun yıllardır süren istikrar ortamıyla şehirlerimize değerler kattık. İnşallah ülkemize değer katmaya da devam edeceğiz
5 Haziran 2018 Salı 20:29

STK’larla birliktelik şehir için büyük kazanımdır

STK ve vakıf temsilcileriyle iftar programında bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Şehrimizde birlikteliğin, kardeşliğin, huzur ortamının oluşmasında STK’larımızın, vakıf ve derneklerimizin payı oldukça büyüktür.
31 Mayıs 2018 Perşembe 21:34

Sakarya Sinerji Grubu Toplantısı

Şehrimizde üniversite, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum idarecileri, işadamı dernekleri temsilcilerinin oluşturduğu Sakarya Sinerji Grubunun aylık istişare toplantısı, Sakarya Bilişim Sektörü Derneği’nin evsahipliğinde, Yerel Kültür Derneği’nin Erenler’deki Otağ’ında yapıldı.
20 Nisan 2018 Cuma 17:47

Resim Yarışması Sakarya Sonuçları Belli Oldu

Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde, ülke genelinde öğrencilere yönelik düzenlenen Resim Yarışmasının Sakarya İli sonuçları belli oldu.
17 Mart 2018 Cumartesi 16:16

Kantincilerden Öğrencilere Resim Yarışması

ürkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle, ülke genelinde öğrencilere yönelik Resim Yarışması düzenledi.
25 Ocak 2018 Perşembe 11:55

Şehit yakınları ve gazilerimizin yanındayız

Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin üyeleriyle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Derneklerimiz için çok güzel bir merkez inşa ettik. Büyükşehir Belediyesi olarak şehit yakınları ve gazilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.
11 Ocak 2018 Perşembe 20:25

Şehrin altyapısına 1,5 milyar

Hemşehri Dernekleri’nin katılımıyla gerçekleştirilen buluşmada konuşan Başkan Toçoğlu, “Altyapıya 1,5 milyar yatırım yaptık. Şehrimizi yağmursuyu, içmesuyu, kanalizasyon ağlarıyla donattık.
2 Ocak 2018 Salı 14:49

SYKD’de 30. Geleneksel Bayramlaşma

Sakarya’nın en aktif kültür derneklerinden Sakarya Yerel Kültür Derneği’nin Kurban Bayramı bayramlaşma programı kalabalık katılımla Erenler Otağı’nda yapıldı.
4 Eylül 2017 Pazartesi 16:55

Haliç’te Sakarya MÜSİAD damgası

Derneklerinin 24 Olağan Genel Kurulu’na 80 kişilik bir heyetle katılan MÜSİAD Sakarya Şubesi; Haliç’te adeta gövde gösterisi yaptı.
5 Haziran 2017 Pazartesi 11:29

Abhazlar 21 Mayıs Sürgünü’nü anmaya hazır

Abhazlar; 1864 yılındaki büyük sürgünün 153. yılı anma hazırlıklarını Abhaz Dernekleri Federasyonu bünyesinde bağlı tüm derneklerin üyelerinden oluşturulan bir komisyon ile büyük bir titizlikle sürdürüyor.
19 Mayıs 2017 Cuma 16:01

Başkan Necmettin Kırık, İstanbul ve Kocaeli’de Manavlarla biraraya geldi.

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, hafta sonunda İstanbul ve Kocaeli’de bulunan Manav Kültür Dernekleri ve Topluluklarıyla biraraya gelerek istişarelerde bulundu.
4 Nisan 2017 Salı 15:39

Yeni Türkiye’nin kapıları açılacak

Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu buluşmasında konuşan Başkan Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Sakarya kardeşlik coğrafyası bir şehirdir. Hamdolsun hep birlikte bu şehri daha ileriye taşımak için gayret gösteriyoruz. İnşallah hep birlikte ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için bu referandum sürecini de başarıyla atlatacağız” dedi
22 Mart 2017 Çarşamba 23:14

SAKARYA YEREL KÜLTÜR DERNEKLERİ FEDERASYONUNDAN YOĞUN MESAİ

Sakarya Yerel Külttür Dernekleri Federasyonu’na bağlı Dernekler Taraklı’da toplandı
19 Ocak 2017 Perşembe 15:44

Direnişe Zihinlerde Devam Edeceğiz

Kültür derneklerinin temsilcilerini makamında ağırlayan Başkan Toçoğlu, “Sadece siyasi partiler değil, sivil toplum kuruluşları, kurumlar ve basın kuruluşları da darbenin karşısında dik durdular.
4 Ağustos 2016 Perşembe 19:16

Uluslararası Öğrenciler Kültürlerini Tanıttı

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından 9'uncu ‘Uluslararası Öğrenci Buluşması’ düzenlendi.
9 Mayıs 2016 Pazartesi 18:47

Abhaz gençler Sakarya’da buluştu

Abhaz Dernekleri Federasyonu Gençleri’nin “Gençlik Buluşması”; Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen gençlerin katılımıyla Sakarya’da gerçekleştirdi.
2 Mayıs 2016 Pazartesi 18:27

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu ilk Ziyaretine Sakarya Abhaz Derneği ile başladı…

Kısa adı SYKDF olan Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Abhaz Derneği’ni ziyaret etti.
8 Şubat 2016 Pazartesi 16:46

SAKARYA’DA ROMAN ÇALIŞTAYI GENİŞ KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Sakarya’da Roman Çalıştayı geniş katılımla gerçekleşti. Çalıştay da roman dernekleri başkanları sorunlarından bahsederek çözüm bulunmasını istedi.
3 Ocak 2016 Pazar 14:02

Başkan Toçoğlu Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Üyeleri İle Bir Araya Geldi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu üyeleri ile bir araya geldi.
29 Ekim 2015 Perşembe 17:03

ACARTÜRK’TEN STK TURU

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, şehrimizde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ile işadamları derneklerini ziyaret etmeye devam ediyor.
24 Ekim 2015 Cumartesi 16:52

ALPEREN OCAKLARINDAN BBP'YE TEPKİ

Sakarya Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici tarafından derneklerine karalama ve itibarsızlaştırma kampanyası başlatıldığını ileri sürdü, duruma tepki gösterdi.
12 Ekim 2015 Pazartesi 14:43

AK PARTİLİLER BALKAN GÖÇMENLERİ GECESİNDE BULUŞTU

Balkan Buluşması’nda konuşan Başkan Toçoğlu, “Yerel kültür derneklerimize her zaman gereken desteği verdik. İnşallah şehrimiz için birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. Her fırsatta ifade ediyoruz; biz birlikte Sakarya’yız” dedi.
4 Haziran 2015 Perşembe 15:40

ABHAZLAR’DAN SÜRGÜNÜN 151. YILI ANMASI

Abhaz Dernekleri Federasyonu (ABHAZFED) tarafından büyük Kafkas Sürgünü’nn 151. Yılı nedeniyle Kocaeli’nin Kandıra ilçesi, Kefken Babalı sahilinde anma törenleri gerçekleştirildi.
22 Mayıs 2015 Cuma 15:19

KOBAŞ: “Sakarya’da yaşayan biz Abhazlar için Kefken’in anlamı bir başkadır”

Abhaz Dernekleri Federasyonu bünyesinde oluşturulan bu yıl ki Hazırlık Komisyonu’nda aktif görev alan Sakarya Abhaz Derneği’nin Başkanı Oral Kobaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:
18 Mayıs 2015 Pazartesi 17:47

Sohbet Geceleri Yoğun Katılımlarla Devam Ediyor.

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Kurucularının öncülüğünde geleneksel olarak düzenlenen sohbet gecelerinin beşincisi Yerel Kültür Derneği Eski Başkanı Canip Kaya’nın sahibi olduğu KIRMIZI isimli restoranda gerçekleşti.
15 Ocak 2015 Perşembe 18:03

Aydın Dernekleri Tek Çatıda Toplanıyor

İzmir?de bulunan Aydınlı dernekleri tek bir federasyon çatısı altında toplanıyor. Biraraya gelen başkanlar adına açıklama yapan Ahmeh Doğruyol, ??İzmir de yaşayan Aydınlılar olarak diğer hemşeri derneklerine baktığımızda sanki İzmir?de hiç Ayd
13 Kasım 2014 Perşembe 01:50

Dernek lokallerine özel harekatlı baskın

Asayiş Şubesi ekipleri ve Özel Harekat polislerinin de katıldığı operasyonda bazı derneklerin lokallerine baskın düzenleyerek arama yapıldı.
12 Kasım 2014 Çarşamba 04:58

Dernek Lokallerine Asayiş Şubesinden Özel Harekatlı Baskın

Asayiş Şubesi ekipleri ve Özel Harekat polislerinin de katıldığı operasyonda, bazı derneklerin lokallerine baskın düzenleyerek arama yapıldı.Asayiş Şubesi ekipleri eğlence merkezlerinin bulunduğu Cezmi Kartay Caddesi ile Atatürk Caddesi
12 Kasım 2014 Çarşamba 04:40

Toçoğlu: “kültür Derneklerimizin Yanındayız”

Abhazya Zafer Bayramı Kutlama töreninde konuşan Başkan Toçoğlu, “Sakarya’nın bir kardeşlik coğrafyası olduğunu her fırsatta ifade ediyoruz. Şehrimize çeşitli bölgelerden gelerek, kendi kültürlerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak üzere faaliyet gösteren kültür derneklerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.
29 Eylül 2014 Pazartesi 14:59

Abhaz Federasyonu Sakarya’da Toplandı

Abhaz Dernekleri Federasyonu, Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı seçimi öncesi Sakarya’da önemli karara imza attı. Her ay bir dernekte biraya gelen Abhaz Dernekleri Federasyonu, ‘Ağustos Ayı Aylık Yönetim Kurulu Toplantısı’nı bu ay Sakarya Abhaz Derneği’nde gerçekleştirdi.
19 Ağustos 2014 Salı 19:30

Bosnalılar Taraklı’yı Gezdi

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Kurt, Bosna’dan Sakarya’ya gelen misafirleri ağırladı.
10 Ağustos 2014 Pazar 00:19

SAKARYA’DA ACİL NÖBETLERİ KONUŞULDU

Sakarya’da yapılan Aile Hekimleri Acil Nöbetleri İstişare toplantısında konuşan Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Murat Girginer, “Bakanlığın yavaş yavaş geri adım attığını görüyoruz. Bu kavgayı kazanmaya başladık” dedi.
6 Haziran 2014 Cuma 15:22

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Kuruldu

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyon çatısı altında birleşti. İmren cafe grill'de bu akşam yapılan basınla tanışma yemeğine yoğun ilgi vardı.
5 Mayıs 2014 Pazartesi 17:06

YARDIMA MUHTAÇ ÖĞRENCİLER İÇİN YAPILAN KERMES YARIN SONA ERİYOR

Sakarya’da bulunan Kurs Okul Talebelerine Yardım Dernekleri tarafından ortaklaşa düzenlenen muhtaç öğrencilere yardım kermesi yarın sona eriyor.
29 Nisan 2014 Salı 15:29

ENGELLİLERİN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIYACAK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı Belediyesi Meclis Üyesi Selim Özen, engelli derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi. Özen, derneklerin sorunlarını ve isteklerini meclise taşıyacağını söyledi.
21 Nisan 2014 Pazartesi 19:58

İstanbul’daki Sakaryalılar; “Sakaryalılar Gecesi” ile doyasıya eğlendi

Tuzla Belediyesi ve Hemşehri Dernekleri Platformu işbirliğiyle düzenlenen Tuzla’dan Anadolu’ya Yöresel Geceler finali Sakaryalılar Gecesi ile sona erdi.
14 Nisan 2014 Pazartesi 15:20

Kent Şurasında Kırım konuşuldu

Sakarya Kent Şurası Mart ayı 43 toplantısına Kırım Tatarları Dernekleri federasyonu Genel Başkanı İbrahim Vefa Aracıyı konuk etti.
29 Mart 2014 Cumartesi 20:30

DÜNYADA HER İKİ HAFTADA BİR DİL YOK OLUYOR

Kafkas Dernekleri Konfederasyonu tarafından 21 Şubat Dünya Anadili günü etkinliği Adapazarı Kültür Merkezi (AKM)’nde gerçekleşti. AKM’de yapılan etkinliğe katılımın yoğun olması dikkat çekerken ünlü sunucu Ali İhsan Varol sahneye çıkarak Adige-Abazaca kelime oyununu sundu.
22 Şubat 2014 Cumartesi 13:07

YEDİRENK GÖNÜLLÜLERİ KAMPA KATILDI

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu'nun (UDEF) tertip ettiği 32 ilden ve Kıbrıs'tan Uluslararası Öğrenci Derneklerinin Yönetim ve Birimlerinin Katıldığı 8’inci İstişare ve Eğitim Kampı 1-2 Şubat tarihinde İstanbul'da yapıldı.
4 Şubat 2014 Salı 12:20

SAKARYA’DAKİ MÜLTECİLERİN DURUMU MASAYA YATIRILDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Valilik Mülteci Koordinatörlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Dernekleri, şehirde bulunan mülteciler ile ilgili olarak istişare toplantısı düzenledi.
26 Aralık 2013 Perşembe 16:40

TOÇOĞLU KAFKAS DERNEĞİNİN MİSAFİRİ OLDU

Sakarya Kafkas Kültür Derneği tarafından düzenlenen istişare toplantısına katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Örf ve ananeler kaybolursa kültür kaybolur anlayışıyla, kültür derneklerimize desteğimizi sürdürüyoruz.
16 Aralık 2013 Pazartesi 13:32

Avşa Adası’nda Sakarya’yı temsil ettiler

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği başkan ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir ekip, Sakarya ‘yı temsilen, Spastik Çocuklar ve Erişkinler Dernekleri Federasyonu’nun davetlisi olarak, Avşa Adası’nda düzenlenen etkinliklere katıldı.
11 Eylül 2013 Çarşamba 23:23

Aile Hekimleri Eylem Kararı Aldı

Tüm yurt genelinde Aile Hekimleri ve bağlı bulundukları il dernekleri ve AHEF (Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu) 19.07.2013 gece yarısı resmi gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliğindeki maddeleri protesto etmek...
23 Temmuz 2013 Salı 19:24

KÜLTÜR DERNEKLERİ EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZDİR

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ve yeni yönetimini misafir etti. Kültür derneklerinin Sakarya için öneminden bahseden Başkan Toçoğlu, Sarı ve yönetimine başarılar diledi. Dernek Başkanı Orhan Sarı ise verilen destekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Zeki Toçoğlu’na teşekkür etti.
16 Mayıs 2013 Perşembe 14:46

BAŞKAN ADAYI MERCAN’DAN SAKARYA’YA ZİYARET

Şehit Gazi Dernekleri Genel Başkan adayı Gazi Hüdaverdi Mercan ve Gaziantepli terör gazisi Gazi Üsteğmen Hamit Yıldız Sakarya’yı ziyaret etti.
26 Nisan 2013 Cuma 20:34

Manavlar Atalarının Diktiği 700 Yıllık Çınarın Altından Birlik Mesajı Verdi.

Manavlar Atalarının Diktiği 700 Yıllık Çınarın Altından Birlik Mesajı Verdi. Sakarya Yerel Kültür Dernekleri ve Bursa İnegöl Manavları Derneği Öncülüğünde Sakarya’nın Taraklı İlçesinde bölgesel istişare toplantısı düzenlendi.
15 Nisan 2013 Pazartesi 16:40

Yerel Kültür Dernekleri Taraklı’da toplanıyor.

Sakarya Yerel Kültür Derneği öncülüğünde, çevre illerdeki yerel kültür derneklerinin bir araya geleceği istişare toplantısı, 14 Nisan Pazar Günü Taraklı İlçesi’nde yapılacak.
12 Nisan 2013 Cuma 22:01

YEREL KÜLTÜR DERNEKLERİ HEDEF BELİRLEDİ

Sakarya Yerel Kültür Derneğinin öncülüğünde 2012 yılı sonlarında başlatılan ilçelerde örgütlenme ve ilçe derneklerinin kurulması çalışmalarında son aşamaya gelindi. Sakarya’nın 16 ilçesinde Yerel Kültür Derneği kurarak, federasyon kurulması ile ilgili toplantı Elegante SATSO Tesislerinde yapılan istişare neticesinde karara bağlandı.
10 Nisan 2013 Çarşamba 20:43

MANAVLAR HEDEF BELİRLEDİ; 16 DERNEKTE 54.000 ÜYE

MANAVLAR HEDEF BELİRLEDİ; 16 DERNEKTE 54.000 ÜYE YEREL KÜLTÜR DERNEKLERİ KÖY ZİYARETLERİNE BAŞLIYOR.
9 Nisan 2013 Salı 22:07

UGANDA’YA 2,7 MİLYON DOLARLIK SATIŞ

Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (Tuskon) bölgesel derneklerinden Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği (SAGIAD)’ın 20-24 Mart tarihleri arasında Uganda’ya yönelik gerçekleştirdiği ticaret heyetinden katılımcı firmalar 2,7 Milyon Dolarlık anlaşmalar ile döndü.
26 Mart 2013 Salı 21:13

Yerel Kültür Derneği'nde bayram coşkusu

Sakarya Yerel Kültür Derneği geleneksel bayramlaşma programı dernek binasında yapıldı.Yoğun Katılımın Sağlandığı 20.Geleneksel Bayramlaşma Programında Marmara Türkmen Dernekleri Federasyonunun Kuruluş çalışmaları hakkında bilgiler verildi.
26 Ekim 2012 Cuma 18:50

REKOR CEZVE İLE KAHVE İKRAM EDİLECEK

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Muzaffer Güneş, Bosna Savaşı’nda yetim kalan çocuklar için düzenlenecek programa tüm Sakaryalıları davet etti.
19 Eylül 2012 Çarşamba 11:21

MATBAACILAR SAKARYA’DA TOPLANIYOR

Türkiye Matbaacılar Federasyonu’na üye Matbaacılar Dernekleri yöneticileri hafta sonu Sakarya’da düzenlenecek Başkanlar Konseyi toplantısında biraya gelecekler.
13 Eylül 2012 Perşembe 11:12

Milletvekili Kutluata’nın yoğun bayram gündemi

MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, partisinin düzenlediği bayramlaşma töreninin yanı sıra protokol, kurum, kuruluş ve derneklerin bayramlaşmalarına katıldı, vatandaşla sohbet etti.
22 Ağustos 2012 Çarşamba 01:07

BAŞKAN GÜLER'DEN BOŞNAKLARA TEŞKKÜR PLAKETİ

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu, Sakarya'da düzenlenen törenle 17 yıl önce Srebrenitsa'da yaşanan soykırımda hayatını kaybeden soydaşlarını andı.
20 Haziran 2012 Çarşamba 17:54

Srebrenica Katliamı'nı Anma Töreni

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu, Sakarya'da düzenlenen törenle 17 yıl önce Srebrenica'da yaşanan soykırımda hayatını kaybeden soydaşlarını andı.
16 Haziran 2012 Cumartesi 11:41

Nevruzun Ev Sahibi Hendek Belediyesi

Hendek Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı Ali İnci, Sakarya’da bulunan hemşeri ve soydaş dernekleriyle bir araya gelerek “Gelin Nevruz bayramını hep birlikte kutlayalım” dedi.
25 Şubat 2012 Cumartesi 12:46

Akyazı'da Ayaayra Kafkas Şenliği

Sakarya Kafkas Kültür Derneği öncülüğünde; Düzce, Kocaeli ve Hendek Kafkas Kültür Derneklerinin katkılarıyla ’Ayaayra Kafkas Şenliği’’ düzenleniyor.
29 Eylül 2011 Perşembe 20:48

SYKD“TARAKLI GECESİ” DÜZENLİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında Kent Meydanı’nda açılan kültür derneklerinin standları ve etkinlikleri, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.
14 Ağustos 2011 Pazar 08:49

İş adamları Sakarya için buluştu

TÜMSİAD Sakarya Şubesi ev sahipliğiyle gerçekleştirilen Sakarya SİAD’lar (Sakarya İş Adamları Dernekleri) Ortak Proje Platformunda sivil toplum örgütleri liderleri bir araya gelerek kritik kararlara ve oluşumlara imza attı.
10 Mayıs 2011 Salı 16:24

KEŞKEĞİ ANKARA’DA MECLİSTE YİYECEĞİZ

Sakarya Yerel Kültür Derneği üyeleri derneklerinin Onur Kurulu Üyesi de olan CHP Milletvekili adayı Gürkan Canol’u konuk ettiler.
7 Mayıs 2011 Cumartesi 14:54

BOŞNAKLAR’IN YENİ FEDERASYON BAŞKANI GÜNEŞ

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı İstanbul Küçükçekmece Belediyesi Zambak Nikah Salonu’nda yapıldı.
31 Ocak 2011 Pazartesi 18:46

Muzaffer Güneş'e yeni görev

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federosyonu Yönetim Kurulu üyeleri Ferizlide toplandı.
19 Aralık 2010 Pazar 15:59

ROMAN DERNEĞİNDEN DOSTLUK YEMEĞİ

Düzce Roman Derneği tarafından İzmit, Sakarya, Bursa, Yalova ve Bilecik Roman Dernekleri'ne yemek verildi
17 Ekim 2010 Pazar 11:50

Recep Kıyak Yeniden Başkan

Sakarya Cami ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu Başkanlığına yeniden Recep kıyak seçildi.
2 Haziran 2008 Pazartesi 03:35

Çerkezler sürgün ateşi yaktı

Türkiye'nin dört bir yanından Kocaeli'nin Kandıra ilçesine gelen Kafkas dernekleri üyeleri, 144 yıl önceki sürgünde hayatını kaybeden ataları için anma töreni düzenledi.
26 Mayıs 2008 Pazartesi 02:01

Dernek başkanlarından Duran'a ziyaret

Sakarya'daki kültür derneklerinin başkanları, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran'ı ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Duran, kültür derneklerinin şehrin zenginliği olduğunu söyledi.
3 Nisan 2008 Perşembe 20:20

Yerel Kültür Dernekleri Federasyon Olma Yolunda

Sakarya'da bulunan yerel kültür dernekleri, federasyon olma yolunda toplantılarını sürdürüyor.
23 Mart 2008 Pazar 15:25

'Güç Birliği Platformu

Sakarya'da vakıf ve derneklerin bir araya gelerek oluşturduğu Güç Birliği Platformu'nca başlatılan muhtaç ailelere yönelik süt kampanyası kapsamında, 200 aile ve 500 çocuğa 1 yıl boyunca her gün yarım litre süt verilecek.
11 Mart 2008 Salı 16:28

Kültür Dernekleri Terörü Lanetledi

Sakarya'da bulunan yerel kültür dernekleri, son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetledi. Anadolu bölgelerinden getirtilen toprakları Türk bayrağının altında birleştirdi
10 Haziran 2007 Pazar 04:09

Yunanistan'da Azınlığın Adı Yok

Azınlıklara ve mültecilere yönelik uygulamaları ile uluslararası kamuoyunun gündeminden düşmeyen Yunanistan'ın, önümüzdeki dönemde de bu kötü alışkanlıklarını sürdüreceği gözleniyor. İsimlerinde "Türk" bulunan dernekleri
12 Ağustos 2006 Cumartesi 13:29

İşte akaryakıtta eylem tarihi

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, Türkiye'de 3 YTL'lik benzinin 2 YTL'sinin vergi olduğunu, bu haliyle tüketicilerin dünyanın en pahalı akaryakıtını kullandıklarını söyledi.
31 Temmuz 2006 Pazartesi 05:02

Basayev'in öldürülmesine tepkiler

Sakarya Kafkas Dernekleri eski Başkanı ve öldürülen Çeçen lider Şamil Basayev'in yakın arkadaşı Mecdi Cengiz, olaydan büyük üzüntü duyduğunu, ancak Çeçen mücadelesinin artarak devam edeceğini söyledi.
11 Temmuz 2006 Salı 07:49

Kültür Dernekleri Fuarı açılıyor

Adapazarı Merkez Belediyesi tarafından düzenlenen Adapazarı’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 85. Yılı Etkinlikleri çerçevesinde, 20 Haziran 2006 Salı saat 20.00 de Yerel Kültür Dernekleri Fuarı Atatürk Stadyumu önünde yapılacak.
20 Haziran 2006 Salı 06:31

Özürlülerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Sakarya'da Dünya Engelliler Günü nedeniyle yapılan toplantıda özürlülerin sorunları masaya yatırıldı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Sakarya'daki özürlülere dernekleri tarafından Adapazarı AFA Kültür Merkezi'nde ...
4 Aralık 2005 Pazar 04:09

Engellilerden İnci'ye Büyük Jest

Sakarya'da faaliyet gösteren engelli dernekleri, Hendek İlçesi Belediye Başkanı Ali İnci'ye, engellilere yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Sakarya Ortopedik Engelliler Derneği, Lösemililer Derneği ve
1 Aralık 2005 Perşembe 06:54

AHMET ŞARK, DENETİME ÇIKTI

Sakarya İl Müftülüğü, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle Cami Dernekleri'nin de katkısı ile il genelindeki tüm camilerde bakım ve onarım çalışması başlattı.
25 Ağustos 2005 Perşembe 04:52

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1975 Soyuz 19 Baykonur Uzay Üssü'nden havalandı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
Gökhan
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free