hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu SAKARYASPOR:3 KIRŞEHİR BLD: 0 Büyükşehirli Çakır’a milli davet Çevrenin korunması tüm şehrin ortak sorumluluğudur Sakarya’dan ‘Sıfır Atık’ projesine tam destek SATSO'da Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi Yakın Doğu Üniversitesinden 4 İlçede Seminerler Arifiye Fen Lisesi 4.Ulusal Bilim Kampında İlimizi Temsil Ediyor Türk Siyasetinin Yeni Dinamikleri Hafif Raylı Sistemlere inceleme
Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu
Ecevit Keleş CHP Sakarya'da İl Başkanı oldu
 
SAKARYASPOR:3 KIRŞEHİR BLD: 0
SAKARYASPOR:3 KIRŞEHİR BLD: 0
 
Manavlarda Büyük Buluşma
Manavlarda Büyük Buluşma
 
Doğalgaz Bağlantı Sözleşmesinde Yeni Dönem
Doğalgaz Bağlantı Sözleşmesinde Yeni Dönem

bitkisel haberleri

SAÜ Patentli İnovatif Ürün Dünyaya Pazarlanıyor

Sakarya Üniversitesi bilim insanları tarafından geliştirilen UV ışıkta floresan özellik gösteren bitkisel boya Sanitest, profesyonel hijyen denetimi dönemini başlatıyor.
27 Ekim 2019 Pazar 21:29

Çevreci okullar ödüllerini aldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bitkisel Atık Yağ ve 13’üncüsü düzenlenen Atık Pil Toplama Yarışmaları tamamlandı.
29 Mayıs 2019 Çarşamba 23:49

Çevre Allah’ın bize emanetidir

Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Toplama Yarışması ödül töreninde konuşan Karamehmetoğlu, “Yarının temiz çevresi için bugünden çalışmak gereklidir.
3 Haziran 2018 Pazar 00:44

Çevreyi korumak yükümlülük değil lütuftur

Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil Toplama Yarışması ödül töreninde konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Karamehmetoğlu, “Çevreyi korumanın bir yükümlülük değil, lütuf olduğuna inanıyoruz.
3 Haziran 2017 Cumartesi 00:07

ÇEVRE DUYARLILIĞI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Atık Pil ve Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışmalarının ödül töreninde konuşan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Vardar; “Daha yeşil, daha güzel, daha temiz ve daha yaşanabilir bir Sakarya hedefini gerçekleştirmek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
4 Haziran 2015 Perşembe 21:35

BİTKİSEL DESTEKTE UZMAN GÖRÜŞÜ ŞART

Büyükşehir Belediyesi Kadın Gelişim Akademisi’nde “Besin Destekleri, Zayıflama İlaçları ve Çayları” sunumu yapan Diyetisyen Ali Dereli, “Bitkinin toprakta yetişiyor olması sağlıklı olduğu anlamına gelmez. Bitkisel destek almak isteyenler mutlaka uzmanlara başvurmalı” dedi.
26 Mayıs 2015 Salı 20:54

İzmirde kaçak akaryakıt operasyonu

Torbalıda, kullanılmış bitkisel ve madeni atık yağlara inceltici maddeler eklenerek elde edilmiş bin 50 litre kaçak akaryakıt ile akaryakıt yapımında kullanılan ekipmanlar ele geçirildi, bir kişi gözaltına alındı
14 Kasım 2014 Cuma 02:24

Bakanlığa bağlı hastanelerde alternatif tıp!

Sağlık Bakanlığı hastaneleri artık aktar gibi çalışacak. Ancak o kadar ucuz olmayacak.
13 Kasım 2014 Perşembe 15:19

ÇEVREYE DUYARLILIĞI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve SATSO işbirliği ile gerçekleştirilen Çevre Haftası Etkinlikleri, şehir genelinde düzenlenen Atık Pil ve Bitkisel Yağ Toplama Yarışmasında dereceye giren okullar için gerçekleştirilen ödül töreni ile devam etti.
7 Haziran 2014 Cumartesi 20:27

ÇEVREYE DUYARLI YARIŞMALAR BAŞLIYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre koruma bilincini daha da arttırma hedefiyle düzenlenen Atık Pil ve Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışmaları, bu yıl da devam ediyor.
2 Ocak 2014 Perşembe 20:31

Sağlığı Tehlikeye Düşüren Gıda Ürünleri ve İşletmeler

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı, yapılan denetimler sonucu bal, bitkisel yağlar, bulgur, et ve süt ürünleri, takviye edici gıdalar, kahvede insan sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulan ve değiştirilen gıdaları üreten veya satan, laboratuvar sonuçlarıyla taklit ile tağşiş yaptığı kesinleşen firmaların listesini açıkladı.
30 Aralık 2013 Pazartesi 22:28

GRİPTEN KORUNMAK İÇİN SAFARİ ÇAYI

Soğuk havaların gelmesiyle beraber grip vakaları da hızla artmaya başladı. Aktarlar ise vatandaşların kimyasallardan uzak durmasını, bitkisel çaylar tüketmesini tavsiye ediyor.
21 Aralık 2013 Cumartesi 17:39

ALTERNATİF TIP ÜRÜNLERİNE DİKKAT

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Havva Sert, diyabet tedavisinde kullanılan alternatif tıp ürünlerinin bilinçsiz bir şekilde tüketildiğini belirterek, kullanılan bitkisel ürünlerin ciddi yan etkileri olduğunu ifade etti.
18 Kasım 2013 Pazartesi 22:57

BİTKİLERLE GELEN ŞİFA VÜCUT ÖZELLİKLERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Yaklaşık dört sene önce yakalandığı rahatsızlığa doktorların çare bulamadığı Sakaryalı Süleyman Demirci, kendi yöntemleriyle yaptığı bitkisel karışımlarla şifa buldu. Hastalıktan tamamen kurtulan Demirci, şimdi çevresindeki her türlü maddeyi mıknatıs gibi üzerine çekiyor.
17 Mayıs 2013 Cuma 21:57

MIKNATIS ADAMDAN TABAK ŞOV

Sakarya’nın Karasu ilçesinde yaşayan Süleyman Demirci isimli vatandaş kendi uyguladığı bitkisel bir tedavinin ardından vücuduna her türlü cismin yapıştığını belirtti.
14 Mayıs 2013 Salı 01:30

BALCI AHMET’TEN SAĞLIKLI KİLO VERME YÖNTEMLERİ

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte aşırı kilolarından kurtulmak isteyenler farklı yöntemler kullanıyor. Kimileri diyet kimileri ilaç kimileri de zayıflamak için bitkisel yöntemlere başvuruyor. Sakaryalı aktar Ahmet Yaman sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yollarını anlattı.
14 Nisan 2013 Pazar 21:43

ATIK BİTKİSEL YAĞ ÜRETİCİLERİNE SIKI DENETİM

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, ilçe belediyelerinin çevre, zabıta ve ruhsat birimlerine bitkisel atık yağların denetimi hakkında bilgiler verdi.
18 Şubat 2013 Pazartesi 16:22

633 TON ATIK YAĞ TOPLANDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Vahit Çomoğlu, bitkisel atık yağların lavabolara ve kanalizasyona gelişigüzel boşaltılmaması gerektiğini belirterek bu zamana 633 ton bitkisel atık yağ topladıklarını dile getirdi.
17 Ocak 2013 Perşembe 20:44

Hasat öncesinde pestisit kalıntısı takibi yapılıyor.

Sakarya’da bitkisel üretimde hasat öncesinde pestisit kalıntısı takibi yapılıyor.
12 Ocak 2013 Cumartesi 21:18

ÇEVRENİN TEMİZ KALMASINA BÜYÜK KATKI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından toplanan atık piller, bitkisel atık yağlar, motor atık yağları, atık elektrikli ve elektronik eşyalar çevrenin temiz kalmasına büyük katkı sağlıyor.
7 Ağustos 2012 Salı 18:28

Keskin: Sakarya son 10 yılda büyük bir çıkış gösterdi

İthalat ve ihracat kapısı olan Sakarya’da bitkisel ürünlerin İthalat ve ihracat işlemleri tüm hızıyla artarak devam ediyor.
22 Haziran 2012 Cuma 16:35

Atıkları Topladılar Laptop Kazandılar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte düzenlemiş olduğu, Kolza A.Ş.ve TAP tarafından desteklenen "Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması" ve "Atık Pil Toplama Yarışması'nda" büyük heyecan sona erdi.
8 Haziran 2012 Cuma 00:58

SAKARYA’DA ÇEVRE YARIŞMASI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte düzenlemiş olduğu, Kolza A.Ş. ve TAP tarafından desteklenen "Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması" ve "Atık Pil Toplama Yarışması'nda" büyük heyecan sona eriyor.
23 Mayıs 2012 Çarşamba 19:05

Eczacılık Haftası’nın odağında Bitkisel Ürünler

20. Bölge Sakarya Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Yontar, bu sene Eczacılık Haftası’nın odağında Bitkisel Ürünler olduğunu belirtti.
15 Mayıs 2012 Salı 16:54

Atık Yağ Toplama Yarışması

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte düzenlediği 'Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması' ve 'Atık Pil Toplama Yarışması'nda' büyük heyecan sona erdi. Yarışmalarda dereceye giren okullar belli oldu.
7 Haziran 2011 Salı 20:11

Canın değeri yok

Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyareti nedeniyle trafik akış yönü değiştirilen caddede minibüsün çarptığı 13 yaşındaki Abdurrahman Solmaz bitkisel hayata girdi.
6 Şubat 2009 Cuma 12:10

Atık yağları börekçilere vermişler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkalığı, 'Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği' gereği, yetki sahasında bulunan lokanta, sanayi mutfakları, oteller, tatil köyleri, moteller ve yemekhaneleri denetledi.
9 Mayıs 2008 Cuma 19:22

Atık yağlar evlerden toplanacak

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği'ne göre, daha önce işletmelerden toplanan bitkisel atık yağlar artık evlerden de toplanacak.
30 Ocak 2008 Çarşamba 17:07

Atık bitkisel yağların zararı

Atık bitkisel yağların insan sağlığı ve çevreye etkileri, biyodizelin önemi sempozyumu İstanbul'da gerçekleştirildi.
11 Ocak 2008 Cuma 08:13

'Çevreyi korumak hepimizin görevi'

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, 2007 yılında en fazla bitkisel atık yağ toplayan 10 firmanın yöneticisine, teşekkür belgesi verdi.
10 Kasım 2007 Cumartesi 13:40

Temiz Çevre ve Sağlıklı Gelecek İçin

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, temiz çevre ve sağlıklı gelecek için bitkisel atık yağları topluyor.
16 Ağustos 2007 Perşembe 04:50

Rantın kapsamı Daha Da Büyük

Dünkü haberimizde konuya bitkisel yağ boyutu ile bakmıştık, oysa rantın boyutu daha da geniş Madeni Yağlar da yasa kapsamında ÖZEL HABERİMİZ
4 Mayıs 2007 Cuma 01:38

Zayıflama Çaylarına Dikkat

Zayıflamak ve forma girmek amacıyla içilen bitkisel çaylar, akut hepatitten siroza kadar ciddi karaciğer hasarına neden olabiliyor.
20 Aralık 2006 Çarşamba 04:29

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
2005 ÖDP 4. Olağan Kongresi'nde Hayri Kozanoğlu genel başkanlığa yeniden seçildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free