hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım

belediyeler haberleri

Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız

Marmara Belediyeler Birliği encümen toplantısına video konferans yöntemi ile katılan Başkan Ekrem Yüce,
26 Haziran 2020 Cuma 03:14

Sakarya’mızı yarınlara en güzel şekilde hazırlayacağız

Türk Dünyası Belediyeler Birliği yönetim kurulu toplantısı için şehre gelen belediye başkanları ile Sakarya turu yapan Başkan Ekrem Yüce,
2 Şubat 2020 Pazar 23:41

Çözüm ortağı muhtarlarımızla iş birliğimiz sürecek

Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem ve federasyon üyesi muhtarlar ile AKOM’da bir araya gelen Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizle ilgili çalışmalarımızda iş birliğini çok önemsiyoruz. İlçe belediyelerimiz, kamu kuruluşlarımız, paydaşlarımız gibi muhtarlarımızla da iş birliği içerisindeyiz.
3 Aralık 2019 Salı 23:15

İş birliğiyle daha güçlü şehirler ortaya çıkacak

TDBB’ye üye belediyelerin katılımıyla Girne’de gerçekleştirilen toplantıya katılan Başkan Ekrem Yüce, “Biz; kültür coğrafyamızın sınırlarını kapsayan ülke ve şehirlerle iş birliğini kuvvetlendirmeyi, ekonomik kalkınmayı sürdürülebilir hale getirmek için ortak paydada buluşmayı önemsiyoruz.
27 Ekim 2019 Pazar 21:51

Başkan Özten, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı’na Katıldı

Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı’na katıldı.
23 Ekim 2019 Çarşamba 20:13

BELEDİYELERİN KURBAN BAYRAMI İLE İLGİLİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

BELEDİYELERİN KURBAN BAYRAMI İLE İLGİLİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ
30 Temmuz 2019 Salı 00:19

Talep ve öneriler masaya yatırılacak

Turizm ve Karayolu Ulaştırma Koordinasyon Toplantısı’na katılan Fatih Pistil, “Taşımacılığa ilişkin son derece önemli bir toplantıya katıldık. Karayolları Düzenleme Genel Müdürümüz ortaya çıkan şikayet, görüş ve önerilerin en kısa sürede değerlendirerek gerek belediyelerin gerekse taşımacılık sektörünün sorunlarına ışık tutacak çalışmaların hayata geçirileceği bilgisini paylaştı” dedi.
29 Ocak 2019 Salı 21:53

SASKİ ekipleri karla mücadele için sahada

SASKİ ilçe belediyeleriyle koordineli bir şekilde Kaynarca, Ferizli ve Söğütlü ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için müdahalelerde bulunuyor.
8 Ocak 2019 Salı 18:42

İYİ Parti’nin adayları ‘liyakatli’ olacak

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, “Sadece Sakarya’yı sevmek yetmez. Geçmişinin tertemiz olması yetmez. Liyakatli kadrolarla belediyelere talip olacağız.” diye konuştu.
4 Aralık 2018 Salı 00:14

Kent Park’ın ismi Donatım Park oluyor

Büyükşehir Meclisi 12 Kasım Pazartesi günü toplanıyor. Meclis üyeleri bir önceki oturuma ait komisyon raporlarını ve ilçe belediyelerinden Büyükşehir Meclisi’ne gelen kararları oylayacağı toplantıda, 66 gündem karara bağlanacak. Kent Park’ın isminin Donatım Park olarak değiştirilmesi de meclis üyelerinin oylarına sunulacak.
11 Kasım 2018 Pazar 22:37

Bakanlık Sakarya’yı örnek gösterdi

Kalkınma Bakanlığı, İçişlerine gönderdiği yazıda, çevre yatırımı yapmak isteyen kamu kurumu ve belediyelere, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği SEKAY projesini örnek gösterdi.
5 Kasım 2018 Pazartesi 23:01

MÜTEAHHİTLER DÖNÜŞÜM İSTİYOR

Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak deprem yorgunu binalar ve çarpık yapılaşmanın Kentsel Dönüşüm ile aşılacağını, hükümet, belediyeler ve müteahhitlerin güçlü işbirliği ile sorunun çözüme kavuşacağını söyledi
11 Eylül 2018 Salı 00:15

Meskün mahallerde sinek ilaçlama nasıl yapılmalı?

Belediyeler halka hizmet için bahar ve de yaz aylarında sinek ilaçlama konusunda ciddiyetle yaklaşırlar
21 Haziran 2018 Perşembe 23:42

Müteahhitler çatı katı istedi

Sakarya Müteahhitler Birliği üyeleri belediyelerin imar müdürleri ile kahvaltıda buluştu. Müteahhitler artan maliyetleri öne sürerek çatı katı ve merdiven boşluğu konusunda düzenleme istedi
22 Mart 2018 Perşembe 22:14

Müteahhitler çatı katı istedi

Sakarya Müteahhitler Birliği üyeleri belediyelerin imar müdürleri ile kahvaltıda buluştu. Müteahhitler artan maliyetleri öne sürerek çatı katı ve merdiven boşluğu konusunda düzenleme istedi
22 Mart 2018 Perşembe 22:12

Daha uzman ve etkin su idareleri

Türkiye Belediyeler Birliği Su ve Kanalizasyon İdareleri 8. İstişare Toplantısı’nda konuşan Dr. Rüstem Keleş, “Önümüzdeki süreçte su ve kanalizasyon idarelerinin daha uzman, daha özerk, operasyonel kabiliyeti daha yüksek, yerel kaynakları daha etkin yöneten kurumlar olması gerektiği kanaatini taşıyorum” dedi.
14 Mart 2018 Çarşamba 18:12

Büyükşehir’e sosyal belediyecilikte bir ödül daha

Büyükşehir Belediyesi Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödüllerinde Yaşlı Destek Projesi ile Sosyal Belediyecilik kategorisinde ödülün sahibi oldu.
1 Aralık 2017 Cuma 22:15

Sosyal politikalarda Büyükşehir markası

Marmara Belediyeler Birliği, Yerel Yönetimlerde Sosyal Hizmet başlıklı sempozyum gerçekleştirdi.
23 Eylül 2017 Cumartesi 02:16

Kurban kesimi belirlenen alanlarda yapılmalı

Kurban kesimi yapılabilecek alanlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, “Vatandaşlarımız Valilik ve ilçe belediyelerimizin belirlediği alanlarda kesim yapmalıdır. Gerekli hijyen ve çevre koşullarına uyulmayan kesimlerle ilgili gerekli yasal işlemler yapılacak ” dedi.
25 Ağustos 2017 Cuma 22:55

Okullara yaz temizliği

İl Milli Eğitim Müdüresi Pervin Töre’yi AKOM’da ağırlayan Başkan Toçoğlu, okulların kapanmasının ardından ilçe belediyeleriyle koordineli bir şekilde okullarda ilaçlama ve bahçe düzenleme çalışmaları yapacaklarını belirtti.
5 Haziran 2017 Pazartesi 17:38

SEDAŞ ALTYAPI YATIRIMLARI İÇİN BELEDİYELERLE İŞBİRLİĞİ VE İLETİŞİM İÇİNDE

SEDAŞ Dağıtım Direktörü Dr.Ersan Şentürk, “SEDAŞ’ın şebeke kapasite artışı ve yenileme çalışmalarını yaparken imar planlarıyla ilgili, istimlak, kamulaştırma ve kazı izinleri gibi pek çok konu nedeniyle en önemli paydaş iletişimi sağladığı kurumların başında Belediyeler geliyor.
5 Haziran 2017 Pazartesi 17:16

Büyükşehir’in projeleri önemli toplantıda tanıtıldı

Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Veysel Çıplak ile Araştırma ve Kaynak Geliştirme Şube Müdürlüğü personelleri, Avrupa Bölgeler Asamblesi tarafından düzenlenen ‘Belediyeler İçin Avrupa Birliği Fonları Toplantısı’na katıldı.
17 Mayıs 2017 Çarşamba 22:05

Sosyal İşler Koordinasyon Toplantısı Karasu’da Yapıldı..

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanının önderliğinde, İlçe Belediyelerinin Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlerinin katıldığı koordinasyon toplantısı Karasu’da yapıldı.
19 Ocak 2017 Perşembe 20:24

Söğütlü Belediyesi Personeline Bütçe Hazırlama Eğitimi

Söğütlü Belediyesi’nde personeline yönelik “Belediyelerde Bütçe Hazırlanması ve Uygulanması” konulu eğitim programı gerçekleştirildi.
11 Ağustos 2016 Perşembe 22:31

SAKARYA VE KARLSRUHE BELEDİYELERİ ARASINDA PROJE ORTAKLIĞI

Sakarya ve Karlsruhe Büyükşehir Belediyeleri arasında gerçekleştirilen proje ortaklığı kapsamında imzalar atıldı.
19 Mart 2016 Cumartesi 18:54

SERDİVAN BELEDİYESİ DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

Serdivan Belediyesi, son günlerde belediyelerin isimlerinin de kullanılarak tanıtım bedeli adı altında esnaflardan para istenildiği yönünde duyumlara ulaşıldığı ifade edilerek, vatandaşlar ve bölge esnafı herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için uyardı.
21 Şubat 2016 Pazar 20:26

BAŞKAN DİŞLİ, ANKETTE 8’NCİ OLDU

ORC Araştırma şirketi tarafından yapılan "En Başarılı Belediye Başkanları" araştırması sonucunda büyükşehirlere bağlı belediyeler arasında Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, 8’nci oldu.
8 Ocak 2016 Cuma 22:02

2015’İN İLK 9 AYINDA 2 BİN 842 BİNAYA YAPI RUHSATI VERİLDİ

Sakarya’da belediyeler tarafından 2015 yılının ilk 9 ayında toplam 2 bin 842 binaya yapı ruhsatı verildi. Geçtiğimiz yılın 9 aylık verilerine göre daire bazında verilen ruhsat sayısı 941 adet arttı.
24 Kasım 2015 Salı 16:48

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2016 YILI BÜTÇESİ BELLİ OLDU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin 2017-2018 yıllarına ilişkin bütçe tasarılarının da görüşüldüğü toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu,
23 Kasım 2015 Pazartesi 21:26

9.ulusal Ve Uluslararası 'sazan Balığı Tutma' Yarışması Sapanca Gölü'nde Yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık ile Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla, Sapanca, Kartepe Belediyeleri ve Kamader(Kocaeli Sportif Olta Balıkçıar ve Doğal Hayatı Koruma Derneği) tarafından gerçekleştirilen 9.Ulusal ve Uluslararası Sazan Balığı Tutma Yarışması sona erdi.
9 Kasım 2015 Pazartesi 17:57

TOÇOĞLU: “SPOR ALIŞKANLIĞINI DAHA DA ARTIRACAĞIZ”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Valilik, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve ilçe belediyeleri işbirliği ile gerçekleştirilen Trafik Haftası etkinlikleri, toplu bisiklet turu ile sona erdi.
12 Mayıs 2015 Salı 01:47

Başkan Yılmazer Marmara Belediyeler Birliği Toplantısına Katıldı

Marmara Belediyeler Birliği’nin 2015 yılı olağan 1. meclis toplantısı Abant Tabiat Parkı’nda bulunan Abant Place Otel’de yapıldı.
5 Nisan 2015 Pazar 01:49

Büyükşehir Takım Şampiyonu

Büyükşehir Atletizm Takımı, İstanbul’da düzenlenen Belediyeler Salon Atletizm Yarışması’nda takım şampiyonu oldu.
11 Mart 2015 Çarşamba 00:14

TDBB Mersin'de Toplandı

Hendek Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Başkan Yardımcısı Ali İnci, Mersin Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde TDBB Aylık Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.
29 Ocak 2015 Perşembe 20:59

Gagauz Başkanlar Hendek'te

Türkiye Belediyeler Birliği ile Hendek Belediyesi organizasyonluğunda Türkiye’ye gelen Gagauzya Belediye Başkanları Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunup, Hendek’e geldiler.
20 Ocak 2015 Salı 18:13

Başkan Toçoğlu: “Kardeş Topraklar İçin Birlikte Çalışacağız”

Gökoğuz Özerk Bölgesi belediye başkanları ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Ülkenizde yakın ilişki içerisinde bulunduğumuz yetkililer ile kardeş belediyelerimiz arasındaki bilgi ve tecrübe paylaşımını daha fazla arttırmayı hedefliyoruz.
17 Ocak 2015 Cumartesi 19:23

Sbb Karla Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ilçe belediyeleri ile eşgüdümlü karla mücadele çalışmalarının devam ettiği belirtilerek, “Büyükşehir Belediyesi olarak toplamda 11 ekip, 93 personel ve 42 araç ile acil durum eylem planı kapsamında 24 saat vatandaşlarımıza hizmet sunmaktayız” denildi.
6 Ocak 2015 Salı 16:42

Başkan Toçoğlu Asya Belediyeleri Toplantısına Katıldı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler, Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG-MEWA) programı kapsamında Çin’de bulunan Başkan Toçoğlu, Asya Belediyeleri ile Dünya Konseyi toplantılarına katıldı.
27 Kasım 2014 Perşembe 08:47

Başkan İnci İtalya’da

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, İpekyolu Belediyeler Birliği’nin düzenlediği programa katılmak üzere dört günlüğüne İtalya’ya gitti.
13 Kasım 2014 Perşembe 03:26

Başkan İnci İtalya?da

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, İpekyolu Belediyeler Birliği?nin düzenlediği programa katılmak üzere dört günlüğüne İtalya?ya gitti.Hendek Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı Ali İnci, İpekyolu Beledi
12 Kasım 2014 Çarşamba 17:50

Öğrenciler Harçlıklarını Kobani ve Sincar?a Bağışladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ilçe belediyelerinin Kobani ve Sincar için başlattıkları yardım kampanyasına Dicle Üniversitesi öğrencileri de topladıkları harçlıklarla destek verdi.Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenc
12 Kasım 2014 Çarşamba 04:36

Toçoğlu 2. Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare Ve Değerlendirme Toplantısını değerlendirdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen 2. Büyükşehir Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yeni Büyükşehir Yasası ve belediyelerin mali mevzuatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
9 Kasım 2014 Pazar 04:51

Sokak Hayvanları İçin Mama Ve Su Kabı Dağıtıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Orman ve Su İşleri Müdürlüğü işbirliği ile tüm ilçe belediyelerine sokak hayvanlarının bakımı için çeşitli malzeme dağıtımı yapıldı.
26 Ekim 2014 Pazar 21:40

Abdülhamit Gül Sakarya Park’ta İncelemelerde Bulundu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile Sakarya Park’ta incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, “Yeni Türkiye vizyonuna yakışır çok önemli bir çalışma olmuş. İnşallah vatandaşlarımız AK Partili belediyelerinin hizmet ayrıcalıklarını yaşamaya devam edecek” dedi.
21 Eylül 2014 Pazar 21:08

Başkanlar Gagauzya’dan Döndü

Hendek Belediye Başkanı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Başkan Yardımcısı Ali İnci, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Sapanca Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer ve TDBB Genel Sekreteri Dr. Fahri Solak Gagauz Yeri Komrat Şehri’nin 225. Yıl kutlamalarına katılmak üzere gittikleri Gagauzya’dan döndüler.
17 Eylül 2014 Çarşamba 03:08

TUNUS VE YEMEN HEYETİ SAKARYA’DA

Türkiye Belediyeler Birliği’nin koordinatörlüğünde Tunus ve Yemen ülkelerinden 32 kişilik heyet Sakarya’ya geldi.
12 Haziran 2014 Perşembe 21:04

İNCİ “DEVİR KENTLERİN DEVRİ

Libya Anadolu İşadamları Derneği olarak TİKA ve belediyelerin desteği ile organize ettiği? “Yerel Yönetimler” programı kapsamında Türkiye’ye gelen yerel yöneticiler Hendek Belediyesi’nin misafiri oldular.
3 Haziran 2014 Salı 23:59

Türk Dünyası Belediyeler Birliği

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) yerel seçimler sonrası ilk yönetim kurulu toplantısını Birlik Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ev sahipliğinde Kocaeli'de gerçekleştirdi.
16 Mayıs 2014 Cuma 02:18

Karataş: Yaşam, Ulaşım Haklarını Kâr Ve Bedel Üzerinden Ölçmüyoruz

Kapatılan belediyeler ve ilçe olma istekleri için hukuki yolları sonuna kadar kullanacaklarını ifade eden HDP’nin Sakarya Büyükşehir Belediyesi kadın adayı Av. Harika Günay Karataş belediyelerin AVM dükkanı olmadığının altını çizerek çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
14 Şubat 2014 Cuma 02:19

ESER İLKOKULU AİLELERİ SİNEMADA BULUŞTU

2011 yılından itibaren Millî Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokolle yürürlüğe girmiş ve projenin koordinasyonu MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce yürütülmekte olan ‘Okullar Hayat Olsun’ projesi kapsamında Eser İlkokulu yeni bir çalışma daha başlattı.
13 Şubat 2014 Perşembe 00:13

TDBB HENDEK’TE TOPLANDI

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB), Hendek Belediyesi'nin ev sahipliğinde Yönetim Kurulu toplantısını, Hendek’te gerçekleştirdi.
3 Kasım 2013 Pazar 21:48

İlçe Belediyeleri Atık Yönetimi Koordinasyon Toplantısı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından, paydaş kurumların katılımıyla gerçekleştirilen İlçe Belediyeleri Atık Yönetimi Koordinasyon Toplantısı, Ofis Sanat Merkezi’nde düzenlendi.
13 Ekim 2013 Pazar 03:59

PARANIN PATRONLARI BAYRAKTEPE’DE TOPLANDI

Sakarya’da bulunan belediyelerin muhasebe müdürleri bu ay Hendek’te toplandı.
6 Ekim 2013 Pazar 23:14

Belediyelerin İmar ve Şehir Planlamacıları Erenlerde Toplandı

Erenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde bir araya gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin imar ve şehircilik müdürleri ve teknik personeli Kentsel Dönüşüm, 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı ve Planlı alanlar tip imar yönetmeliği hakkında görüş alış verinde bulundular.
3 Ekim 2013 Perşembe 22:25

BAŞKAN DİŞLİ, MEKKE’DE MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİNİ TEMSİL ETTİ

Marmara Belediyeler Birliği’nin gözlemci üye olduğu İslam Başşehirleri ve Şehirleri Teşkilatı (OİCC) Genel Kurul Toplantısı 1-4 Eylül tarihleri arasında Mekke’de yapıldı.
5 Eylül 2013 Perşembe 03:33

DİŞLİ, ÇEVRE MÜFETTİŞİ ÇOCUKLARA SESLENDİ:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın çocuklara çevre bilinci aşılamak amacıyla belediyelerle yürüttüğü “Temiz Türkiye’m Pilot Eğitimi Projesi” kapsamında Adapazarı’ndaki son tiyatro gösterimi de yapıldı.
18 Mayıs 2013 Cumartesi 01:32

ÇEVREYİ “ÇOCUK MÜFETTİŞLER” KORUYACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın çocuklara çevre bilinci aşılamak amacıyla belediyelerle yürüteceği “Temiz Türkiye’m Pilot Eğitimi Projesi” Adapazarı’nda başladı.
15 Mayıs 2013 Çarşamba 03:22

SU YÖNETİMİ EĞİTİM MERKEZİ GELİYOR

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokole göre, SASKİ tarafından tahsis edilen arazide, TBB, Su Yönetimi Eğitim Merkezi inşa edilecek.
7 Mayıs 2013 Salı 02:19

TOÇOĞLU, “KARASU’NUN GELECEĞİ AYDINLIK”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SESOB tarafından Karasu’da düzenlenen Hijyen Eğitimi Sertifika Programına katıldı. Toçoğlu, “Yeni Büyükşehir Yasası ile belediyeler olarak sizlere daha fazla hizmet getirecek, daha da yakınınızda olacağız.
25 Nisan 2013 Perşembe 23:05

SAKARYA'DA İMAR TOPLANTILARI BAŞLADI

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 1/25000’lik Nazım İmar Planı’na yönelik itirazları görüşmek için ilçe belediyeleri ile toplantılar düzenliyor.
25 Şubat 2013 Pazartesi 16:21

ATIK BİTKİSEL YAĞ ÜRETİCİLERİNE SIKI DENETİM

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, ilçe belediyelerinin çevre, zabıta ve ruhsat birimlerine bitkisel atık yağların denetimi hakkında bilgiler verdi.
18 Şubat 2013 Pazartesi 16:22

63 YENİ OKUL BİNASI İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Hayırsever vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin Sakarya genelindeki okul yaptırma yarışına Akyazı İlçesinin Kuzuluk Belediyesi de katıldı.
6 Şubat 2013 Çarşamba 17:40

BELEDİYE KANUNDAKİ DEĞİŞİKLER KONUŞULDU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Sakarya ve Kocaeli il sınırları içerisindeki il ve ilçe belediyeleri insan kaynakları müdürlerine yönelik koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.
18 Ocak 2013 Cuma 18:23

HAFRİYAT ARAÇLARINA YAKIN TAKİP

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, ilçe belediyelerinin çevre birimlerine yönelik bir toplantı düzenledi.
18 Ocak 2013 Cuma 18:20

Keleş, AK Parti Belediyelerinin sınıfta kaldığını söyledi

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş kar yağışı dolayısıyla kapanan köy yollarında incelemelerde bulundu. Keleş, AK Parti Belediyelerinin sınıfta kaldığını söyledi.
10 Ocak 2013 Perşembe 15:26

SAKARYA YENİ YASAYA HAZIR

İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeleri Birliği iş birliğiyle düzenlenen Yeni Büyükşehir Yasası Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,
3 Ocak 2013 Perşembe 18:20

HİZMETLERİMİZ ARTARAK SÜRECEK

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 10-14 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Mevzuat Bilgilendirme Toplantıları için Sakarya’ya gelen belediye başkanlarını misafir etti.
13 Aralık 2012 Perşembe 15:23

SOKAK HAYVANLARI SAHİPLENDİRİLECEK

Sakarya İl Hayvanları Koruma Kurulu yaptığı toplantı sonrasında bakım evlerindeki hayvanların sahiplendirilmesi ve belediyelerce sahipsiz sokak hayvanlarının tedavileri için danışma hattı kurulması kararlaştırıldı.
10 Aralık 2012 Pazartesi 18:17

SAKARYALI ESNAF YILBAŞI GECESİNİ BEKLİYOR

Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turhan Salihoğlu Yılbaşı Gecesi Sakarya’daki işyerinin 03.00’e kadar açık olması için ilgili belediyelerden izin istediklerini ve sonucunu beklediklerini söyledi.
5 Aralık 2012 Çarşamba 18:17

BÜYÜKŞEHİR GENELGESİ İPTAL

Beldibi Belediyesi ve diğer bazı Belde Belediyelerinin konuyla ilgili müracaatını görüşen Danıştay 8. Dairesi, İçişleri Bakanlığının 24 Nisan 2012 tarihli 11085 sayılı kararına yaptığı itirazı haklı buldu ve 2012/4786 sayılı kararıyla yürütmeyi durdurma k
27 Kasım 2012 Salı 18:13

Yapılandırma süresi bugün sona eriyor.

Resmi Gazetede yayınlanan vergi affı kapsamında belediyelere ödenen Emlak ve Çevre Temizlik Vergisini aksatanlara verilen yeniden yapılandırma süresi bugünsona eriyor.
31 Ekim 2012 Çarşamba 04:17

Referandumda HAYIR çıktı

HAYIR BELEDİYEMİ KAPATAMAZSINIZ! Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı, yeni Büyükşehir Belediyesi yasa tasarısıyla birlikte kapatılacak olan belediyelerde referandum yaptı.
22 Ekim 2012 Pazartesi 20:29

CHP REFERANDUMA HAZIR

Cumhuriyet Halk Partisi Belde Örgütleri 21 Ekim Pazar günü yapılacak olan belediyelerin kapatılıp kapatılmamasıyla ilgili referanduma hazırlıklarını tamamladı. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP Alifuatpaşa Belde Örgütü’nü ziyarette bulundu.
19 Ekim 2012 Cuma 03:08

VERGİ BORÇLARINA YAPILANDIRILMA UYARISI

Resmi Gazetede yayınlanan vergi affı kapsamında belediyelere ödenen Emlak ve Çevre Temizlik Vergisini aksatanlara bir şans daha verildi.
28 Eylül 2012 Cuma 18:19

ALTIN KARINCA BELEDİYECİLİK ÖDÜLLERİ

Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ve kamuoyunda Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen “Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri” düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
27 Eylül 2012 Perşembe 19:46

SASKİ’YE İKİ ÖDÜL

Geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışmasına, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ)
21 Eylül 2012 Cuma 18:02

SAKARYA’DA ORTA HASARLI BİNALAR

Sakarya Valiliği, Sakarya’da bulunan hasarlı binalarla ilgili İlçe belediyeleri ve kurumlara son kez bir uyarı yazısı gönderdi.
5 Eylül 2012 Çarşamba 19:53

AHMET SOĞUK HESAP VERMELİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ecevit Keleş işini düzgün yapan Yapı-Denetim firmalarının AKP’li belediyeler tarafından zarara uğratılmasını ve kapatılmasını eleştirdi
5 Temmuz 2012 Perşembe 18:31

SGK, PRİM BORCU OLAN İŞVERENLERİ YAYINLADI

Sosyal Güvenlik Kurumu, 2012 yılına ait 100 bin TL ve üzerinde sigorta prim borcu bulunan işverenlerin listesini yayınladı. Listede belediyeler ilk sıralarda yer alıyor.
25 Haziran 2012 Pazartesi 19:31

ATIK PROJELERİYLE ÖRNEK GÖSTERİLİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Çevre Şehircilik Bakanlığı, Marmara Belediyeler Birliği, REC Türkiye ve TÜDAM tarafından düzenlenen REW İSTANBUL 2012 programında...
14 Haziran 2012 Perşembe 23:19

SAKARYA’DA OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ

Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yürütülen “Okullar Hayat Olsun” projesinin tanıtım toplantısı..
3 Nisan 2012 Salı 17:44

Engellilere Kamu Kuruluşlarında Sıkıntı

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Türkiye Sakatlar Derneği Adapazarı Şube Başkanı Yardımcısı Selim Özen, Diyanet ve Belediyeler bazında hizmet veren kamu kuruluşlarında büyük sıkıntılar yaşadıklarını anlatarak,
30 Mart 2012 Cuma 02:02

Nevruzun Ev Sahibi Hendek Belediyesi

Hendek Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı Ali İnci, Sakarya’da bulunan hemşeri ve soydaş dernekleriyle bir araya gelerek “Gelin Nevruz bayramını hep birlikte kutlayalım” dedi.
25 Şubat 2012 Cumartesi 18:46

Karasu’da Okullar Hayat Olsun” projesi

Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği'nin işbirliğinde hazırlanan “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında,
15 Şubat 2012 Çarşamba 19:00

İlçe olmak için başvurdular

İl genelinin Büyükşehir Belediyesi kapsamına alınacak olması, bazı belediyeleri yeni yeni arayışların içinde soktu.
9 Aralık 2011 Cuma 19:08

İşçilerin yüzde 99’u Türk-İş’i tercih etti

Son çıkarılan Torba Yasa kapsamında Belediyelerdeki norm fazlası işçiler diğer devlet kurumlarına gönderilirken bu kapsama giren işçilerin yüzde 99’u Türk-İş’i tercih etti.
1 Aralık 2011 Perşembe 18:03

Büyükşehir Belediyesi'nin 2012 bütçesi

Sakarya Büyükşehir Meclisi’nde 2012 yılı bütçesi görüşüldü. Meclis üyeleri tarafından kabul edilen Büyükşehir Belediyesi 2012 Yılı Bütçesi, bağlı ilçe belediyeleri ile birlikte 379 milyon 657 bin lira olarak belirlendi.
22 Kasım 2011 Salı 17:31

AKUT'u kurmak için destek bekliyoruz

AKUT Sakarya Gönüllü Kurucusu Bedri Safa Kaymak, Sakarya AKUT’un kurulumunda Vali Mustafa Büyük’ten ve Karadeniz’e kıyısı olan belediyelerden destek beklediklerini söyledi.
19 Kasım 2011 Cumartesi 20:39

Belde belediyeleri 2014'te kapanacak

AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, 2014 yılında yapılacak Mahalli İdareler Seçiminde Sakarya’da Büyükşehir Belediyesi dahil 17 belediyenin seçime gireceğini tüm belde belediyelerinin kapanacağını söyledi.
13 Ekim 2011 Perşembe 21:34

Projeler başarılı bulundu

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen seminer programı sonrası SASKİ tarafından yapılan yatırımları inceleyen 23 kişilik uzman ekip hidroelektrik santrali yapımının diğer şehirlere de örnek olacağını kaydettiler.
6 Ekim 2011 Perşembe 22:51

İPEKYOLU TURİZM KORİDORU HAREKETE GEÇİYOR

Tarihi İpek Yolu’nun Ankara – İstanbul arasında ki kesimi olan Ayaş Sapanca Yolu’nun canlandırılması için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Ankara Kalkınma Ajansı, İpekyolu Belediyeler Birliği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında işbirliğ
10 Ağustos 2011 Çarşamba 20:45

Çöp haberine Sapanca Belediyesi'nden Yanıt

Sakarya’nın Sapanca İlçe Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Yaşar Öz, yerel basında belediyeleri ilgili çıkan çöp haberlerine cevap verdi.
9 Ağustos 2011 Salı 20:19

BAŞKAN ALİ İNCİ VAN ZİYARETİNDE

Sakarya’nın Hendek ilçe Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı Ali İnci, Van Valisi Münir Karaloğlu’nun misafiri olarak Van’ın Erciş ilçesinde gerçekleşen Ulupamir Kırgız Şöleni’ne ve Van Denizi 2.su
30 Haziran 2011 Perşembe 19:42

Özel Kalem Müdürleri Antalya'da

Özel Kalem Müdürleri Platformu'nun Türkiye Belediyeler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği'nin katkılarıyla Antalya'da toplandı.
23 Şubat 2011 Çarşamba 11:38

GÜNEY KORELİ YATIRIMCILAR AKYAZI'DA

Güney Kore Belediyeler Birliği temsilcisi Yong Durk Park ve Güney Koreli yatırımcı Abraham Choi Akyazı ilçesinde incelemelerde bulundular.
13 Ekim 2010 Çarşamba 21:19

TÜRKİYE MUHTARLAR DERNEĞİ ADAPAZARI ŞUBESİ KURULDU

Türkiye Muhtarlar Derneği Adapazarı Şubesi Kuruldu. Şube Başkanı Bedri Aslan, “Biz desteği belediyelerimizden ve hükümetimizden alırız. Mahallelerimiz için en iyi çalışmayı yaparız”dedi.
21 Eylül 2010 Salı 17:16

Akyazı Belediyesine Orman Bakanlığından Araç

Çevre ve Orman Bakanlığınca belediyelere hibe edilen sıkıştırmalı katı atık toplama araçları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından dağıtıldı.
29 Ağustos 2010 Pazar 21:41

İLÇE BELEDİYELERİ GÜÇ BİRLİĞİ KARARI ALDI

Adapazarı Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü'nün girişimleri ile Marmara Bölgesi'nin en güçlü ilçe Belediyeleri güç birliği yapma kararı aldılar.
7 Haziran 2010 Pazartesi 17:28

Ali İnci Kazakistan'a gitti

Hendek Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı Ali İnci, Kazakistan'ın Başkenti Astana'da
23 Mayıs 2010 Pazar 20:48

Danıştay'dan Kılıç ve Erdoğan'a yanıt

Kapatılan belediyelerin yerel seçimlere girebilmesini öngören Yüksek Seçim Kurulu kararının ardından yapılan eleştirilere Danıştay Başkanlar Kurulu'ndan da cevap geldi.
25 Aralık 2008 Perşembe 17:42

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free