hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Muhtarlarımızla uyum içerisinde çalıştık Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı SATSO'da LED Teknolojisi ve Sürücü Seçimleri Eğitimi ‘Adam olun da sözünüzü tutun’ Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı Sakarya MTAL’de Ahşap Oyuncak Yapımı Kısa film çekimine gönül veren öğrencilere Durmuş’tan destek geldi Lokman Hekim’de Başarıya Ödül Minik Öğrencilerden Anlamlı Davranış Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı

Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı
Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı
 
‘Adam olun da sözünüzü tutun’
‘Adam olun da sözünüzü tutun’
 
Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı
Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı
 
Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı
Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı

ayının haberleri

Milletimizin başı sağolsun

Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen operasyonda mayının patlaması sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir, son yolculuğuna uğurlandı.
1 Ekim 2018 Pazartesi 08:41

Sakarya’dan ülke ekonomisine milli katkı

A Haber canlı yayınına konuk olan Başkan Toçoğlu, “Süs Bitkiciliği Festivali sadece şehrimiz için değil, ülkemiz için çok büyük bir kazanım. İnşallah Sakarya’mız bu festivalle hem ekonomimize katkı sağlayacak hem de ülkemize karşı yapılan ekonomik saldırılara bir nebze de olsa üretimle destek verecek” dedi.
26 Eylül 2018 Çarşamba 23:36

Şükrüyeliler’in imar planı isyanı

Sapanca Kaymakamlığı’nın aylık olarak yapılan halkla buluşma toplantılarının 8’ncisi, kamu personelinin izin dönemi olması nedeniyle Ağustos ayının başına alındı ve Şükriye Mahallesi’nde yapıldı.
9 Ağustos 2018 Perşembe 01:25

BAŞKAN ALTUĞ'DAN KADİR GECESİ MESAJI

Kadir Gecesi Ramazan Ayının Kalbidir
10 Haziran 2018 Pazar 06:18

“Küçük sanayi siteleri oluşturabiliriz”

Demirciler ve Tornacılar Esnaf Odası ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, esnafın sanayi sitesi talebine olumlu yaklaşıp, “Sakarya’da sanayinin değişen şartlara ayak uydurması gerekiyor. Bu konuda esnafımıza her türlü desteği veriyoruz. İnşaat Malzemecileri ve Oto Galericileri için sanayi siteleri oluşturmak için çalışıyoruz.
26 Nisan 2018 Perşembe 22:21

“Şehircilikte doğal kaynaklar eksen alınmalı”

Bloomberg HT canlı yayınında Çıkış Yolu programına konuk olan Dr. Rüstem Keleş, “2009 yılından bu yana altyapıya yaptığımız yatırım 1 milyarı aştı. Bu yıl ise 300 milyonluk yatırımlarımız olacak.
13 Mart 2018 Salı 19:49

“Deprem öldürmez, ihmal öldürür”

Alem FM canlı yayınında konuşan Başkan Zeki Toçoğlu, “1999’dan sonra ‘Deprem öldürmez, ihmal öldürür’ anlayışı ile hareket ettik.
8 Mart 2018 Perşembe 17:54

Yatay mimaride Türkiye’ye örnek şehir: Sakarya

24 TV canlı yayınına katılan Başkan Toçoğlu, Sakarya’nın yatay mimaride Türkiye’ye örnek bir şehir olduğunu söyledi.
27 Şubat 2018 Salı 17:15

MÜSİAD Bakan Özlü’yü Ağırladı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’ yü “2023 Hedefinde Teknolojinin ve Milli Sanayinin Önemi” adlı konferans kapsamında ağırladı.
21 Aralık 2017 Perşembe 22:25

Demokrasi Meydanı’nda kardeşlik coşkusu

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programı kapsamında on binlerce Sakaryalı Demokrasi Meydanı’nda buluştu. Tvnet Canlı yayınında konuşan Başkan Toçoğlu, “15 Temmuz’da direnişin başladığı bu meydanda onbinlerce hemşerimizle iftar yapıyoruz” dedi.
23 Haziran 2017 Cuma 00:22

SATSO'DAN ÜYELERİNE 100. YILA YAKIŞIR KUSURSUZ İFTAR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) tarafından 8 yıldır geleneksel olarak düzenlenen SATSO İftar Programı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının ilk Cuma günü üyeler, il protokolü ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi
3 Haziran 2017 Cumartesi 21:32

Bayraktar Mahallesi Öğrencilerinden Piknik

Adapazarı İlçesine bağlı Bayraktar Mahallesi’ndeki ilkokul öğrencileri, okul yöneticileri ve öğretmenlerinin öncülüğünde, Mübarek Ramazan Ayına girmeden Şaban Ayının son gününü piknik yaparak değerlendirdiler.
29 Mayıs 2017 Pazartesi 23:36

Sakarya’da Ramazan bir başkadır

Sakaryalı hemşerilerinin Ramazan ayını tebrik eden Başkan Toçoğlu, “Mübarek Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayının birlik, beraberlik ve kardeşliğimize vesile olmasını temenni ediyorum. Kardeşlik coğrafyası Sakaryamızda Ramazan bir başkadır” dedi.
27 Mayıs 2017 Cumartesi 02:13

BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN

Berat Kandili, (Berâet Kandili), (Arapça: ليلة منتصف شعبان, Şaban'ın yarısı) İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesidir. Osmanlı İmparatorluğu'nda II. Selim'den itibaren minarelerde kandil yakılmasıyla kandil adını almıştır.
10 Mayıs 2017 Çarşamba 08:14

İlan ve Reklam Vergisi mükelleflerinin. dikkatine.

Büyükşehir Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Veysel Çıplak, tüm ilan ve reklam vergisi mükelleflerinin Ocak ayının sonuna kadar Büyükşehir Belediyesi Gelir Müdürlüğüne beyanname vermeleri gerektiğini ifade etti.
5 Ocak 2017 Perşembe 18:31

“Birliğimizi Yıkamayacaklar”

Sakarya Yerel Kültür Derneği Yönetim Kurulu yayınladığı yazılı açıklamada, Ramazan ayının ilk günlerinde İstanbul ve Mardin’de bomba yüklü araçlarla yapılan terör saldırılarına sert tepki göstererek “Hainler birliğimizi asla yıkamayacaklar.
9 Haziran 2016 Perşembe 18:54

İlk İftar Suriyeli Çocuklarla

Başkan Toçoğlu Ramazan ayının ilk iftarını sığınmacı ve yetim çocuklar ile birlikte yaptı. Anlamlı buluşmada A Haber canlı yayınına da konuk olan Toçoğlu, “Sığınmacı çocuklarımızın yanındayız.
7 Haziran 2016 Salı 16:54

SAKARYAGİAD’DAN ÖRNEK OLACAK PROJE

AKARYAGİAD İş Adamları topluluğu Mayıs ayının son haftasını Eğitime Katkı Haftası olarak belirledi ve etkinliklerin startını Ankara’da Anıtkabir’de düzenlenen resmi törende başlattı.
25 Mayıs 2016 Çarşamba 21:26

BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN

BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN Berat Kandili, (Berâet Kandili), (Arapça: ليلة منتصف شعبان, Şaban'ın yarısı) İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesidir. Osmanlı İmparatorluğu'nda II. Selim'den itibaren minarelerde kandil yakılmasıyla kandil adını almıştır.
21 Mayıs 2016 Cumartesi 07:17

İki Bin Kişi Pedal Çevirdi..

Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında kutlanan Karayolları ve Trafik haftası vesilesiyle Sakarya’da 4. Bisiklet turu etkinliğine 2 bin kişi katıldı.
8 Mayıs 2016 Pazar 22:24

AYININ SALDIRISINA UĞRAYAN ŞAHIS AĞIR YARALANDI

Sakarya’nın Hendek ilçesinde ava gittikten sonra ayının saldırısına uğrayan şahıs, ağır yaralanarak tedavi altına alındı.
31 Ocak 2016 Pazar 20:29

Ece Karaboncuk Sakarya Üniversite'si Öğrencileriyle Buluştu

CNN TÜRK Eğitim ve Başarı programının sunucusu ve yapımcısı Ece Karaboncuk, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İletişim Fakültesi Web TV canlı yayınına katıldı.
21 Ekim 2015 Çarşamba 19:04

Adapazarı'nda 10 Günde 5 Mahalleye 14 Kilometrelik Asfalt

Adapazarı Belediyesi’nin yaz ayının gelmesiyle start verdiği sıcak asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, köy statüsünden mahalle statüsüne geçen 5 mahalleye 10 gün içerisinde 14 kilometrelik asfalt çalışması yapıldığını söyledi.
6 Ağustos 2015 Perşembe 01:43

Bayram tatilinde Tatil Beldeleri doldu

Ramazan ayının sona ermesi ile birlikte 3 günlük bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar Karadeniz sahillerini doldurdu.
18 Temmuz 2015 Cumartesi 16:23

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

Ramazan ayının 27. gecesi "Kadir Gecesi"dir. İnsanlara dünya ve ahirette mutlu olmanın yollarını gösteren, beşeriyyeti karanlıklardan çıkarıp aydınlığa kavuşturan dinimizin kutsal kitabı Kur'an-ı Kerim Ramazan ayında, Kadir gecesinde inmeye başlamıştır.
13 Temmuz 2015 Pazartesi 06:47

ADAPAZARI BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN FIRIN DENETİMİ

Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının girmesiyle birlikte fırınlarda satılan ekmek ve pideleri denetledi.
29 Haziran 2015 Pazartesi 22:42

SATSO GELENEKSEL İFTARI GERÇEKLEŞTİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO)tarafından 7 yıldır geleneksel olarak düzenlenen SATSO İftar Programı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayının ilk Cuma günü üyeler ve il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi.
21 Haziran 2015 Pazar 22:05

Karadeniz sahillerinde yaz Sakarya'da kış

Haziran ayının 20'sini geride bıraktığımız şu günlerde Sakarya ili yağmurla buluşurken, Kandıra sahilindeki Kerpe, Kefken, Cebeci bölgesi pırıl pırıl pırıl yaz mevsimini yaşıyor.
20 Haziran 2015 Cumartesi 13:35

AKYAZI RAMAZAN AYI BOYUNCA GÜL KOKACAK

Ramazan ayının başlaması ile birlikte harekete geçen Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde temiz ve hoş kokulu bir hava için araçlarla gül suyu sıkmaya başladılar.
19 Haziran 2015 Cuma 17:11

Camilerde Kandil Coşkusu

İslam dininde kutsal gecelerden biri olarak kabul edilen, Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesi münasebetiyle Yunuspaşa camiinde mevlit okundu ve dualar edildi.
1 Haziran 2015 Pazartesi 23:00

BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN

Berat Kandili, (Berâet Kandili), (Arapça: ليلة منتصف شعبان, Şaban'ın yarısı) İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesidir. Osmanlı İmparatorluğu'nda II. Selim'den itibaren minarelerde kandil yakılmasıyla kandil adını almıştır.
1 Haziran 2015 Pazartesi 09:08

Annelere Kahvaltı Hediyesi

Her yıl mayıs ayının ikinci hafta sonu kutlanan Anneler Gününde, SATSO Eski Genel Sekreteri Suat Sönmez, annelere kahvaltı hediyesinde bulundu.
12 Mayıs 2015 Salı 01:58

CMSBL’de Osman Suroğlu´ndan Rüya Kitaplığı Sergisi Açıldı.

Türkiye’de 1964 yılından beri kutlanan, mart ayının son pazartesi günü ile başlayan hafta “Kütüphaneler Haftası” sebebiyle, Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nde ünlü karikatürist Osman Suroğlu’nun “Rüya Kitaplığı” başlıklı sergisi açıldı.
8 Nisan 2015 Çarşamba 00:31

Malatya?da Pancar Alım Kampanyası

Malatya Şeker Fabrikası?nda pancar alımının devam ettiği ve muhtemelen Aralık ayının ilk yarısında kampanyanın bitmesinin planlandığı bildirildi.Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, Malatya Şeker Fabrikası?nda bu yılki kam
12 Kasım 2014 Çarşamba 15:44

Villa Fiyatına Taylar Kapışıldı

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) , 2014 yılı son tay satışlarını Karacabey harasında yaptı.Anadolu, Sultansuyu ve Karacabey haralarında yetiştirilen 17 baş safkan Arap koşu tayının sahiplerini bulduğu açık artırmadan toplam 980
12 Kasım 2014 Çarşamba 01:16

Hatipoğlu: Muharrem ayında da oruç tutun

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, içerisinde bulunduğumuz Muharrem ayının önemini anlattı ve Kerbela matemine değindi.
10 Kasım 2014 Pazartesi 18:40

Erdoğan: 12 yıl kirada oturdum konuşmazlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayının devamlı konuşulmasına anlam veremediğini söyledi.
9 Kasım 2014 Pazar 16:00

Diyanetten onay çıkmadı! Caiz değil

Diyanet İşleri Başkanlığı, doğum öncesi cinsiyet tayinini dinen caiz bulmadı.
9 Kasım 2014 Pazar 12:26

Azdavay Seyir Terası Göz Kamaştırıyor

Devrekani çayının ikiye böldüğü ve yeşili ile göz kamaştıran Kastamonu ?nun Azdavay ilçesine yeni yapılan seyir terası ile kuş bakışı izlemek mümkün.Azdavay Belediye Başkanlığı ve Azdavay Kaymakamlığı işbirliği ile Merkez Mahallesi?nde y
8 Kasım 2014 Cumartesi 18:46

Son Başvuru Tarihi 1 Aralık

2014 Torba Yasa olarak bilinen vergi borcu yapılandırmasında son başvuru tarihinin 1 Aralık 2014 olduğunu hatırlatan Vergi Dairesi yetkilileri, tüm mükellefleri Kasım ayının sonuna kadar Vergi Dairesine beklediklerini kaydetti. Vatandaşlar baş
8 Kasım 2014 Cumartesi 01:42

Cumhurbaşkanlığı Sarayının ilk konuğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın ilk kabullerine başladığı yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayının ilk yabancı konuğu belli oldu...
7 Kasım 2014 Cuma 23:54

Yeşilyurt Belediyesi?nden Aşure İkramı

Yeşilyurt Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Çavuşoğlu Parkı ve Yeşilyurt Belediyesi önünde yapılan organizasyonla vatandaşlara aşure ikram edildi.Muharrem ayının önemine vurgu yapan Yeşilyurt Bele
7 Kasım 2014 Cuma 03:06

Enginarda Son Kesim Yapıldı

Mart ayında ekimi yapılan, soğukların başladığı Eylül, Ekim sonlarına kadar hasadı yapılan enginarın bu sene ekim ayının ilk günlerinde sezonun son kesimi yapıldı.
4 Kasım 2014 Salı 18:59

40 Günlük Hizmetin Ardından Lunaparklar Kaldırıldı

Ramazan ayı için kurulan lunaparklar Sakaryalılara 40 gün hizmet ettikten sonra kaldırılma işlemleri başladı. Ramazan ayının gelmesiyle Kent Meydanına lunapark ve eğlence araçları kurulmuştu.
11 Ağustos 2014 Pazartesi 15:16

RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

Ramazan Bayramı (Arapça: عيد الفطر Ayd-ül Fitr, Farsça: عید فطر) ya da halk ağızındaki adıyla Şeker Bayramı[1], İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dini bir bayram. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır.
28 Temmuz 2014 Pazartesi 00:39

Sakarya’da Ramazan Alış Verişine Yoğun İlgi

Ramazan ayının sonlarına yaklaşılan şu günlerde Sakarya’da yaşayan vatandaşları bayram alış veriş telaşı sardı.
27 Temmuz 2014 Pazar 23:33

Mağazayı Soyan Kişiler Yakalandı

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Semerciler Mahallesi Vatan Hastanesi sokağında 4 gün önce meydana gelen hırsızlık olayının şüphelilerini yapılan operasyonla yakaladı.
18 Temmuz 2014 Cuma 23:03

Sakarya Park’ta İlah-i Aşk

Sakarya Park Açık Hava Sahnesi’ni dolduran vatandaşlar Galata Mevlevihanesi’nin sema ayinini büyük bir ilgi ve dikkatle izledi. Mevlevilerin ilahi aşkı gönüllere seslendi.
14 Temmuz 2014 Pazartesi 13:11

Adapazarı'nda Fırınlar Denetlendi

Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının girmesiyle birlikte fırınlarda satılan ekmek ve pideleri denetledi.
7 Temmuz 2014 Pazartesi 21:52

İmam Mustafa Aydın “orucu Ayakta Tutan Helal Kazançtır”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Söyleşileri’nde konuşan Orhan Camii İmam Hatibi Mustafa Aydın, Ramazan ayının tüm insanlığın helal kazanç dersi olduğunu ifade etti.
3 Temmuz 2014 Perşembe 22:55

BAŞKAN TOÇOĞLU ANKARA’YA GİDİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Adayının açıklanacağı toplantıya katılmak üzere Ankara’ya gidecek.
30 Haziran 2014 Pazartesi 22:17

SAKARYA RAMAZAN’A HAZIRLANIYOR

Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde Sakarya’da programların yapılacağı alanlarda hareketlilik başladı.
24 Haziran 2014 Salı 03:16

BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN

Berat Kandili, (Berâet Kandili), (Arapça: ليلة منتصف شعبان, Şaban'ın yarısı) İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesidir. Osmanlı İmparatorluğu'nda II. Selim'den itibaren minarelerde kandil yakılmasıyla kandil adını almıştır.
12 Haziran 2014 Perşembe 05:13

İslam: Cumhurbaşkanının kim olacağı belli olacak”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili olarak, “Herkes AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağını soruyor. Çünkü o belirlenince Cumhurbaşkanının kim olacağı da belli olacak” dedi.
31 Mayıs 2014 Cumartesi 03:24

TRAFİK HAFTASI NEDENİYLE BİSİKLET TURU GERÇEKLEŞTİ

Her yıl Mayıs ayının ilk haftası kutlanan Karayolları ve Trafik Haftası vesilesiyle Sakarya da 2. bisiklet turu etkinliği yağmura rağmen gerçekleşti.
12 Mayıs 2014 Pazartesi 03:41

ABDULLAH YESİN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Birleşmiş Milletler tarafından müdahale kararının alındığı 25 Haziran 1950 tarihi sonrasında, Güney Kore’ye savaşmak üzere giden Türk Tugayının (Şimal Yıldızı) dördüncü kafilesinde yer almış Sakaryalı Gazi Abdullah Yesin Sakarya’nın Geyve İlçesi Ali Fuat Paşa Mahallesinde son yolculuğuna uğurlandı.
8 Mayıs 2014 Perşembe 04:08

Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun

Receb ayının ilk cuma gecesine Regaib gecesi (Regaib kandili) denir. Regaib kelimesi Arapça bir kelimedirregaib kandili
1 Mayıs 2014 Perşembe 06:18

GÜMRÜKÖNÜ VERGİ DAİRESİNDEN ANLAMLI ZİYARET

Her yıl şubat ayının son haftasında kutlanan Vergi Haftası münasebetiyle 25’inci Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Gümrükönü Vergi Dairesi, çocuklara vergi bilincini yerleştirmek amacıyla okullarda seminerler düzenledi.
4 Mart 2014 Salı 19:14

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Eyüp Yıldırım Karasu’da…

Karasu İlçe Adayının tanıtım toplantısına katılan Eyüp Yıldırım, esnaf ziyaretleri de yapmayı ihmal etmedi. Teşkilat mensuplarıyla Karasu esnafını gezen Yıldırım, geriye baktıklarında koca bir beş yılın heba olduğunu gördüklerini ve milletin artık Saadet diyeceğini ifade etti.
26 Şubat 2014 Çarşamba 23:49

Sosyal ve turizm yatırımları yetersiz

Büyük Birlik Partisi Kaynarca Belediye Başkan Adayının İlhan Yener olduğu açıklandı.
10 Şubat 2014 Pazartesi 20:35

KELEŞ CANLI YAYINDA KONUŞTU

Habertürk Canlı yayınında konuşan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Kuraklık gölde ciddi bir soruna yol açarken diğer yandan endüstriyel kullanım Sapanca Gölü için büyük risk taşıyor. Su kaynağımızı korumak zorundayız. Biz Sapanca Gölü’nü riske edemeyiz” dedi.
16 Ocak 2014 Perşembe 20:38

Sakarya ilk uydu televizyonuna kavuşuyor.

Sakarya ilk uydu televizyonuna kavuşuyor. Türksat Uydusundan yayın yapacak Evren TV'nin 16 Aralık'ta yayınına başlayacağı müjdesini veren SRT Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gülderen Okumuş, "Bir hayali gerçekleştiriyoruz" dedi.
25 Kasım 2013 Pazartesi 23:54

Saadet Partililer Aşure Dağıttı

Muharrem ayının 10'uncu gününde Saadet Partisi Erenler İlçe teşkilatı aşure dağıttı.
13 Kasım 2013 Çarşamba 20:49

Albuyur: “Bu seçimde Sakarya gençliği damgasını vuracaktır”

Sakarya’da ilk defa bir belediye başkan adayının SAÜ Öğrencileri hatırlayarak, onlar için projeler ürettiğini hatırlatan CHP Serdivan Belediye Başkan Aday Adayı Atilla Albuyur, “Üniversite gençliğinin Sakarya’daki var olan gücünü ortaya çıkarmanın zamanının geldiğini söyledi.
3 Eylül 2013 Salı 22:04

Ramazan'ın İlk Cumasında Cemaat Camilere Sığmadı

Ramazan ayının ilk Cuma günü vatandaşlar camilere akın etti. Sakarya'nın en eski camisi olan tarihi Orhan Camiinde cemaat camiye sığmayınca sıcak havaya rağmen güneşin altında Ramazan ayının ilk Cuma namazını eda ettiler.
12 Temmuz 2013 Cuma 23:29

Emniyet Müdürü Baş'ın Tayini Sakarya'ya Çıktı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Emniyet Müdürü İsmail Baş'ın tayininin çıktığı belirtildi.
3 Temmuz 2013 Çarşamba 03:29

Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

Berat Kandili , (Berâet Kandili), (Arapça: ليلة منتصف شعبان, Şaban'ın yarısı) İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesidir. Osmanlı İmparatorluğu'nda II. Selim'den itibaren minarelerde kandil yakılmasıyla kandil adını almıştır.
23 Haziran 2013 Pazar 06:25

Kapalı Pazar Yerleri Yaşam Merkezi Olacak

Adapazarı Belediyesi tarafından yapımı devam eden Perşembe Pazarı Ağustos ayının sonunda hizmete girecek.
22 Haziran 2013 Cumartesi 00:55

İLHAN ŞEŞEN SAKARYALILARI COŞTURDU

Adapazarı Belediyesi, mayıs ayının son kültür sanat etkinliği çerçevesinde sevilen sanatçı İlhan Şeşen’i konuk etti.
1 Haziran 2013 Cumartesi 22:20

TRAFİK HAFTASINI BİSİKLET TURUYLA KUTLADILAR

Mayıs Ayının ikinci haftası kutlanan Trafik Haftası nedeniyle Sakarya’da bisiklet turu düzenlendi.
5 Mayıs 2013 Pazar 21:26

DOĞASEVERLER TURNALIK’TA YÜRÜDÜ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Doğa Yürüyüşleri devam ediyor. Nisan ayının son parkuru Turnalık Yaylası yürüyüşüne katılan doğaseverler keyifli bir gezi gerçekleştirdi.
30 Nisan 2013 Salı 00:21

Bülent Ortaçgil’i hayranlarıyla buluşturdu.

Adapazarı Belediyesi Nisan ayının son kültür etkinliğinde sevilen sanatçı, söz yazarı ve besteci Bülent Ortaçgil’i hayranlarıyla buluşturdu.
28 Nisan 2013 Pazar 20:01

Ayının saldırısına uğrayan şahıs ölü bulundu

Sapanca ilçesinde bir şahıs ormanda ölü bulundu. Yapılan incelemede şahsın ayının saldırısı sonucu öldüğü belirlendi.
23 Nisan 2013 Salı 03:41

GAZİYİ ZİYARETE ETTİLER

1 Haziran 2007 tarihinde Şırnak Uludere Andaç köyünde Bölücü Terör Örgütü tarafından yol kenarına döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatılması ve akabinde ateş açılması sonucunda yaralanarak Gazi olan Oktay Kan,
15 Aralık 2012 Cumartesi 21:39

SAKARYA EMHAYAD’DAN DAYANIŞMA ÇAYI

Emniyet Teşkilatı Mensupları Yardımlaşma Derneği (EMHAYAD) Sakarya Şubesi düzenlediği dayanışma çayının geliri ile 46 öğrenciye burs verecek.
5 Aralık 2012 Çarşamba 21:47

SAĞLIKÇILAR YIPRANMA PAYI İSTİYOR

Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, sağlık çalışanlarına yönelik yıpranma payı taleplerini yineleyerek, yıpranma payının biran önce verilmesi gerektiğini söyledi.
15 Kasım 2012 Perşembe 18:19

SAKARYA MÜFTÜSÜ’NDEN RAMAZAN MESAJI

Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli idrak edilecek Ramazan Ayı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Müftü Serenli mesajında Ramazan Ayının ibadet, rahmet ve mağfiret ayı olduğunu belirterek tüm Sakaryalıların Ramazan ayını kutladı.
19 Temmuz 2012 Perşembe 20:29

YEREL GAZETEDEN ÖRNEK RAMAZAN HEDİYESİ

Sakarya’da yayın yapan Yenihaber Gazetesi Ramazan Ayının birinci günü okurlarına 4 kitap ve 1 CD’den oluşan Ramazan Setini ücretsiz olarak dağıtacak
18 Temmuz 2012 Çarşamba 01:02

SAÜ EĞİTİM ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ve Siyaset Ekonomi Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) işbirliğiyle, “4+4+4: Eğitim Sisteminin Yeniden Yapılandırılması” çalıştayının sonuç raporu açıklandı.
22 Mayıs 2012 Salı 19:27

5 nci Erenler Olgunlar Başlıyor

Erenler Belediyesinin 5ncisini organize edeceği “Erenler Olgunlar Futbol Turnuvası” Nisan ayının son haftasında başlayacak.
30 Mart 2012 Cuma 20:04

23 Hırsızlık Olayına Karışan 3 Kişi Yakalandı

Kocaeli, Sakarya ve İstanbul'da 23 hırsızlık olayının faili oldukları iddiasıyla aranan üç kişi İstanbul'da yakalandı.
23 Ocak 2012 Pazartesi 21:06

Berceste saldırısının sanığından şok iddia

Berceste'nin sahibi Yusuf Akdoğan'ın vurulması olayının sanığı Hüseyin Balcı, kendisinin Veli Küçük ve bir grup siyasetçinin bulunduğu yemekte Akdoğan'ı vurmakla görevlendirildiğini iddia etti.
16 Eylül 2011 Cuma 01:30

Müdür rotasyonları geç yapıldı eleştirisi

Eğitim Sen Sakarya Şube Başkanı Kazım Bibinoğlu, Sakarya’da Müdür ve müdür yardımcılığı rotasyonunun eylül ayının ilk haftası yapılmasını eleştirdi.
14 Eylül 2011 Çarşamba 20:00

KELEBEKLERİN ÖLÜM DANSI BÜYÜLEDİ

Sakarya'da, her yıl Temmuz ayının ortasında çiftleştikten sonra ölüm uçuşunu yapmak için ortaya çıkan milyonlarca birgün sineği, bu yıl gecikmeli de olsa benzersiz bir tabiat olayını Sakarya köprüsü üzerinde gerçekleştirdi.
1 Ağustos 2011 Pazartesi 21:28

ADLİYE BİNASI ŞEHİR MERKEZİNE TAŞINMALI

Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Platformu (SASİAP) yönetimi, Sakarya Adliye Sarayının fiziki şartlarının elverişsizliği ve ulaşım zorlukları nedeniyle şehir merkezine taşınmasını önerdi.
27 Temmuz 2011 Çarşamba 06:50

İLÇE JANDARMA KOMUTANINA VEDA YEMEĞİ

Sakarya’nın Karapürçek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Eray Çakır’a tayininin Sivas’a çıkmasından dolayı veda yemeği düzenlendi.
4 Temmuz 2011 Pazartesi 18:06

DÖRTYOL KAVŞAĞI AÇILIYOR

Sakarya D-100 Karayolu Dörtyol Kavşağı’nın trafiğe açılması nedeniyle sanayinin girişinde bir program düzenlendi.
31 Mayıs 2011 Salı 17:42

Katliamın Sebebi Miras Davası

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, dört kişilik ailenin öldürülmesi olayının ardından miras kavgası çıktı. Kardeşini, yengesini ve iki yeğenini öldüren şahış Hollanda'ya kaçarken havaalanında yakalandı.
30 Aralık 2010 Perşembe 11:22

SAKARYA'DA AYI SALDIRISI: 3 YARALI

Sakarya'nın Geyve ilçesinde bir ayının saldırısına uğrayan 3 kişi, yaralandı. Yaralılar, ayının elinden ölü taklidi yaparak kurtulduklarını söyledi.
16 Aralık 2010 Perşembe 18:13

İş Yerine Gelen Şahsı Vurdu

Sakarya'nın Sapanca ilçesinde 3 yıl önce meydana gelen silahla yaralama olayının güvenlik kameraları ortaya çıktı.
30 Ekim 2010 Cumartesi 22:51

Müftü Cihan'ın Bayram Mesajı

9 Eylül 2010 Perşembe günü tüm feyiz ve bereketiyle bizleri kucaklayan, Rahman olan Allah’ın affına ve rahmetine götürmüş olan Ramazan ayının tamamlayıcısı Ramazan Bayramıdır.
9 Eylül 2010 Perşembe 01:30

Kadir Geceniz Mübarek olsun

Kur’an-i Kerim’in inmeye basladigi Ramazan ayinin yirmi yedinci gecesi Islam’da en kutsal ve faziletli gecedir. Kadir gecesi, içerisinde Kadir gecesi bulunmayan bin aydan daha hayirlidir
5 Eylül 2010 Pazar 08:38

Zemzem Suyu Bereketi

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bir mağazada satışa sunulan Zemzem suyu büyük ilgi görüyor.
21 Ağustos 2010 Cumartesi 13:52

Berat Kandiliniz Kutlu Olsun

Berat Kandili (Beraat Kandili) İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Şaban ayının ondördüncü gününü onbeşinci gününe bağlayan gecesi Berat gecesidir.
26 Temmuz 2010 Pazartesi 12:52

Çamlıca Sele Teslim Oldu

Sakarya'nın Hendek İlçesi Çamlıca beldesinde Uludere çayının taşması sonucu belde sular altında kaldı. İlk yapılan incelemede maddi zararın 2.5 milyon TL ulaşabileceği ifade ediliyor.
9 Haziran 2010 Çarşamba 20:26

Hırsızlık Zanlısı Yakalandı

Sakarya'da 5 ayrı hırsızlık olayının zanlısı olarak aranan şahıs, polis ekipleri tarafından yakalandı.
9 Temmuz 2009 Perşembe 18:38

Tatil Beldeleri cıvıl cıvıl oldu

Temmuz ayının gelmesi ile tatilciler sayfiye yerlerini doldurmaya başladı.
4 Temmuz 2009 Cumartesi 07:27

MEVLİT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN

Mevlid, doğum zamanı demektir. Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Peygamber efendimizin doğum günü, bütün Müslümanların bayramıdır.
8 Mart 2009 Pazar 06:21

Ayın başarılı polisleri belli oldu

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, gerçekleştirilen başarı çalışmaları değerlendirerek Aralık ayının başarılı polislerini belirledi.
14 Ocak 2009 Çarşamba 19:59

CHP'de Büyükşehir adayı Cem Hatunoğlu

CHP İl Başkanı Vahit Serbest yaptığı açıklamada Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı adayının Cem Hatunoğlu olduğunu açıkladı.
7 Ocak 2009 Çarşamba 08:45

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1849 Elizabeth Blackwell, tıp diploması alan ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free