hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehir Merkezinde dezenfekte seferberliği Devletimizin aldığı kararlara ve uyarılara uyalım Başkan Yüce yaşlılardan gelen talepleri dinledi SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı Yurt Ücretleri Geri Ödenecek Tramvay projesi için ihale ertelendi Trafik ışıklarında ‘Evde Kal’ farkındalığı Şehrimizde gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
SAKARYALI İŞ ADAMI'NDAN COVİD-19 SÜRECİNDE ÖNEMLİ ÜRETİM
 
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
 
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
 
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek

anayasa haberleri

SAܒnün Anayasa Mahkemesi’nin Kararına İlişkin Kamuoyu Duyurusu

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü’nün Anayasa Mahkemesi’nin Kararına İlişkin Kamuoyu Duyurusu
6 Ağustos 2019 Salı 05:19

ÖZKOǒTAN SANDIĞA ÇAĞRI

CHP Sakarya Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, anayasa değişikliği teklifiyle ilgili 16 Nisan’da yapılacak tarihi referandum için tüm vatandaşları sandığa çağırdı.
15 Nisan 2017 Cumartesi 01:46

ÖZKOÇ'TAN BÖLÜNME ÇIKIŞI

CHP Sakarya Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, “Anayasa değişikliği teklifi kabul edilirse, Cumhurbaşkanı, Meclis’e bile gitmeden kararnameyle ülke içinde özerk bölgeler oluşturabilecek, eyalet sistemi kurabilecek. Kişiler, partiler meselesi değil, 16 Nisan’da cevaplamamız gereken tarihi soru şu; bir kişiye, tek imzayla ülkemizi, kardeşliğimizi bölme imkanı tanıyacak bir yönetim modeline evet mi diyeceğiz, hayır mı!” dedi.
13 Nisan 2017 Perşembe 20:22

Mehdi Eker Genç Kürsüye Konuk Oldu

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları,Arifiye’de, Arifiyeİlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen "Genç Kürsü" programında Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili soruları yanıtladı.
12 Nisan 2017 Çarşamba 03:19

Ülkemizin geleceğine sahip çıkmalıyız

Söğütlü Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın üyeleriyle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Anayasa referandumunu siyasi bir mülahaza olarak değil, tarafsız bir şekilde elimizi vicdanımıza koyarak değerlendirmeli ve ülkemizin geleceğine sahip çıkmalıyız” derken
8 Nisan 2017 Cumartesi 01:47

ÖZKOÇ: “PARTİ SEÇMİYORUZ, GELECEĞİMİZİ OYLUYORUZ”

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, “Bu işin sağcısı, solcusu yok. Partileri, liderleri, teşkilatları tartışmıyoruz. Önümüzde bir anayasa değişikliği var. Ya yetkiler tek elde toplanacak ya da milletin egemenliği devam edecek. Ülkemizin geleceği için bu iki seçenek arasında tercihimizi yapacağız” dedi.
31 Mart 2017 Cuma 19:36

GÜÇLÜ BİR KABUL GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE DEMEKTİR

GÜÇLÜ BİR KABUL GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE DEMEKTİR Sakarya İş Dünyasına Yeni Anayasa Anlatıldı
29 Mart 2017 Çarşamba 22:13

Bu bir beka meselesidir

ASKF camiasıyla bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “16 Nisan’da ülkemizin geleceği, gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın geleceği için bu anayasa oylamasında bizlere sahip çıkmanızı bekliyoruz.
26 Mart 2017 Pazar 00:46

ÖZKOÇ: “BEN MİYİM BU ÜLKE İÇİN TERÖRİST!”

CHP Sakarya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Engin Özkoç, anayasa değişiklik teklifine “hayır” oyu kullanacakların, terörle yanyana gösterilmeye çalışılmasına tepki verdi; “Ben, 16 Nisan’da hayır oyu kullanacağım.
15 Mart 2017 Çarşamba 18:43

Genç Kürsü Söğütlü’deydi

AK Parti İl Gençlik Kolları,Söğütlü OrtaMahallesi'nde, Söğütlü İlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen "Genç Kürsü" programında Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili soruları yanıtladı.
15 Mart 2017 Çarşamba 18:34

AK GENÇLİK GEYVE’DE “KÜRSÜ SENİN SÖZ SENİN” DEDİ

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri Geyve ilçesinin Tepecikler Mahallesinde, Geyve İlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen "Genç Kürsü" programında Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili soruları yanıtladı.
5 Mart 2017 Pazar 00:12

Kainatta Her Şey Adaletle Kaimdir

Sakarya Üniversitesi Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezi (SASGEM) Çarşamba Konferansları kapsamında “Anayasada Yargı Erki ve Sorunu” adlı bir konferans düzenlendi.
16 Şubat 2017 Perşembe 22:02

AKM’de başkanlık sistemi konuşuldu

MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Yeni Anayasa ve Başkanlık Sisteminden Beklentiler’ konulu konferans AKM’de gerçekleştirildi.
17 Ocak 2017 Salı 12:43

CHP’DEN “ÜÇ MAYMUN” PROTESTOSU

CHP’liler, halk “görmeden, duymadan, fikrini söylemeden” gerçekleştirilen Anayasa değişikliği sürecini protesto için “3 maymunu” oynadı.
16 Ocak 2017 Pazartesi 19:45

Türkiye’nin İlk Anayasa Çalışmaları Merkezi Sakarya Üniversitesi’nde Kuruldu

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) bünyesinde Anayasa Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruldu. Anayasa çalışmaları konusunda Türkiye’de ilk olan merkez Türkiye’deki anayasa çalışmalarına katkı sağlayacak.
16 Ekim 2016 Pazar 01:55

SAÜ'den Basın Açıklaması

15 Temmuz 2016 Cuma günü gecesi demokrasi ve anayasal düzene karşı gerçekleştirilen darbe girişimi ve terör eylemleri esnasında, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir ABD öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz Ankara Akıncılar Hava Üssü’nde yakalanmış ve tutuklanmıştır.
19 Temmuz 2016 Salı 23:39

SAKARYA'DA BAŞKANLIK SİSTEMİ KONFERANSINI PROTESTO ETMEK İSTEYEN 4 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

Sakarya Üniversitesi'nde “Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi" konferansını protesto etmek isteyen 4 öğrenci gözaltına alındı.
22 Nisan 2016 Cuma 19:55

SATSO'DAN ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKAN VEKİLİ YILDIRIM’A ZİYARET

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve Yönetim Kurulu üyeleri Ankara programı kapsamında Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Prof. Dr. Engin Yıldırım’ı ziyaret etti.
15 Ocak 2016 Cuma 17:57

YRD. DOÇ. DR. İNCE “TARİHTEKİ İLK YAZILI ANAYASA MÜSLÜMANLAR TARAFINDAN YAZILMIŞTIR”

Sakarya Üniversitesi’nde konferans veren Yrd. Doç. Dr. Abdullah İnce, Müslümanların bilime katkılarının inkar edilemez olduğunu kaydederek, “Tarihteki ilk yazılı anayasa Müslümanlar tarafından yazılmıştır” diye konuştu.
24 Aralık 2015 Perşembe 22:38

YILDIRIM: "ANAYASA MAHKEMESİ YARGITAY'IN TEMYİZ YERİ DEĞİL"

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Prof. Dr. Engin Yıldırım, bireysel başvuru sayısının 17 bine ulaştığını kaydederek, Anayasa Mahkemesinin Yargıtay'ın temyiz yeri olarak görülmesinin yanlış olduğunu söyledi.
14 Aralık 2015 Pazartesi 21:06

Eyüp Yıldıım:Ayhan Sefer Üstün Hukukçu olarak konuyu kavrayamamış

Anayasamızın bizlere verdiği bir haktan yola çıkarak, Sakarya’nın gerçek anlamda TBMM’nde temsil edilmesini sağlayacak çıkış yolunu bir süredir değerli hemşehrilerimize anlatmaktayız.
28 Ekim 2015 Çarşamba 21:26

‘Bu seçimde baraj yok!’

Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım, Saadet Partisi’nin 1 Kasım seçimlerinde barajı aşamaması durumunda bile, Sakarya’dan 70 bin oy alması durumunda Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulunarak Meclis’e gireceğini belirterek, “Bu seçimde baraj yok” diye konuştu.
21 Ekim 2015 Çarşamba 19:22

Sakarya’nın vekili olacağım’

Saadet Partisi Sakarya Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım, 70 bin oy almaları halinde, Anayasal hakları ile bir milletvekili çıkarmaya hak kazanacaklarını ifade ederek, “Ankara’nın değil, Sakarya’nın vekili olacağız.” diye konuştu.
21 Ekim 2015 Çarşamba 00:24

ANAYASA MAHKEMESİ'NİN İMAM NİKAHI İÇİN RESMİ NİKAH ŞARTINI KALDIRMASI

Anayasa Mahkemesi’nin imam nikahı kıymak için önce resmi nikah şartını kaldırması konusunda açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Bu karar 18 yaş altı çocukların evliliği ile ilgili bir karar değildir. Karışacağına dair bir şüphemiz olursa 15-20 gün sonra Parlamento açılıyor, gereken yasal alt zemin hazırlanır” dedi.
30 Mayıs 2015 Cumartesi 02:29

İstanbuldaki şantaj ve askeri casusluk davası

İstanbul'daki askeri casusluk ve şantaj davası sanıklarının yakınları, bireysel başvuruların bir an önce görüşülmesi için Anayasa Mahkemesi önünde eylem yaptı.
13 Kasım 2014 Perşembe 21:28

AİHMden Türkiyeye köy bombalama cezası

AİHM, 1994te uçakların Şırnakın Kuşkonar ile Koçağılı Köyünü bombalaması ve 33 kişinin ölmesi olayıyla ilgili Türkiyeyi mahkum etti.
9 Kasım 2014 Pazar 20:20

Hanefi Avcıdan Balyoz itirafı

Hanefi Avcı, cemaatin hala devlet kademesinde çok güçlü olduğunu iddia etti. Avcı, Balyoz operasyonu konusunda bir de itirafta bulundu.
8 Kasım 2014 Cumartesi 13:28

Sağlık Bakanlığından tamgün açıklaması

Sağlık Bakanlığı, AYMnin tam gün yasasına yönelik itirazı reddetmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.
8 Kasım 2014 Cumartesi 06:04

AYMden Tam Gün Yasası için karar

Anayasa Mahkemesi (AYM), öğretim üyesi doktorların muayene açamayacağına ilişkin maddelerin iptal talebini reddetti.
8 Kasım 2014 Cumartesi 00:22

BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİNİN İHALESİ 26 HAZİRAN’DA

Sakarya’ya yapılacak olan Bölge Adliye Binasının ihalesi 26 Haziran’da yapılacak. Sürecin çok hızlı ilerlediğini kaydeden AK Parti Sakarya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Ali İhsan Yavuz, “Böylesine önemli bir mahkemeyi Sakarya’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
16 Mayıs 2013 Perşembe 01:25

BURHAN KUZU SAKARYA’DA BAŞKANLIK SİSTEMİNİ ANLATTI

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, mevcut parlamenter sistemle Başbakan Erdoğan’ın ABD Başkanı Obama’dan daha fazla yetkiye sahip olduğunu belirterek, başkanlık sistemi gelirse Devlet Başkanı’nın daha sıkı denetleneceğini söyledi.
14 Nisan 2013 Pazar 06:06

BAŞKANLIK SİSTEMİNİ ANLATACAK

AK Parti İstanbul Milletvekili Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, hafta sonu Sakarya’ya geliyor.
10 Nisan 2013 Çarşamba 01:17

KAMER GENÇ 'MİLLİ ANAYASA FORUMU'NA KATILDI

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Sakarya’da düzenlenen 'Milli Anayasa Forumu' adlı toplantıya katıldı.
23 Aralık 2012 Pazar 01:24

CHP MİLLETVEKİLİ KAMER GENÇ SAKARYA’DA

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Kamer Genç, Türkiye Gençlik Birliği tarafından organize edilen, “Milli Anayasa Formu” söyleşisine katılmak için Sakarya’ya geldi.
22 Aralık 2012 Cumartesi 22:04

İş ve İnsan Programında Aile Anayasası...‏

SAKARYA’DAKİ FİRMALARDA BÜTÜNSELLİK VE BİRLİKTELİK EKSİK Her pazartesi günü canlı olarak yayınlanan “İş ve İnsan” konulu programda “Aile Anayasası” konusu üzerinde duruldu.
10 Nisan 2012 Salı 16:10

LDP SAKARYA İL BAŞKALIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

ANAYASA ÇALIŞMALARI ZAMAN GEÇİRMEDEN ÖTEYE GİTMEZ. Lider hegomonyası ile seçilen milletvekilleri bizlere nasıl özgür bir anayasa hazırlıyacaklar.
14 Şubat 2012 Salı 18:22

HAS Parti Genel Başkanı Kurtulmuş Sakarya'da

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, bir cenazeye katılmak üzere Sakarya'ya geldi. Kurtulmuş, TFF Başkanı Aydınlar'ın istifasını ve Fransa'nın Ermeni Soykırımının reddi için Anayasa Komisyonu'na başvurmasını değerlendirdi.
1 Şubat 2012 Çarşamba 16:57

TOPLU SÖZLEŞME YASA TASARISINA, HEM YETMEZ, HEM DE HAYIR DİY

12 Eylül 2010'da yapılan referandumla kabul edilen ve kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı veren Anayasa değişikliğini fiilen hayata geçirecek kanun tasarısı, 16 ay gecikmeli olarak TBMM'ye sevk edildi.
27 Ocak 2012 Cuma 19:07

Geyve Ülkü Ocaklarının Düzenlediği Konferansa Yoğun İlgi

Geyve Ülkü Ocaklarının düzenlediği 'Anayasa ve Demokrasi' konulu konferansı vatandaşlar ilgiyle izledi.
16 Ocak 2012 Pazartesi 16:24

Gençler yeni anayasayı tartıştı

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) tarafından düzenlenen “Gençler Sivil Anayasayı Konuşuyor” paneli AKM Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.
18 Aralık 2011 Pazar 18:47

MÜSİAD'tan Anayasa önerisi

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Halit İnci, Dernek Hizmet Binası'nda düzenlediği basın açıklamasıyla, MÜSİAD’ın 6 ay gibi uzun bir zamanda hazırladığı “Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Önerisi”ni açıkladı.
12 Aralık 2011 Pazartesi 19:51

Bu köyde silah atmak yıllardır yasak

Darbe anayasasına 'Hayır' diyen köy, magandalara yasak uyguluyor. Akyazı'ya bağlı Topaağaç Köyü'nde düğün ve bayramlarda silah atılması yıllardır yasak...
6 Ekim 2011 Perşembe 22:56

Katılın, Talep Edin, Anayasamızı Birlikte Yapalım

Sakarya'da "Katılın, Talep Edin, Anayasamızı Birlikte Yapalım" konulu panel düzenlendi.
13 Şubat 2011 Pazar 20:01

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Şeker Fabrikasında

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesi'nin yeniden yapılandırmasıyla ilgi yasa tasarısı üzerinde parti olarak özel bir çalışma yaptıklarını söyledi.
13 Ocak 2011 Perşembe 19:01

ÖKTEM ANAYASA MAHKEMESİ ÜYELİĞİ ADAY

Sakarya Barosu Başkanı Vacit Öktem Anayasa Mahkemesi üyeliği için aday oldu.
4 Ekim 2010 Pazartesi 20:39

49 milyon seçmen sandık başında

Türk seçmeni, 5982 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un halkoyuna sunulmasıyla sandık başına gidiyor.
12 Eylül 2010 Pazar 03:30

1 Gün Kala Seçmen Kağıtları Hala Alınmadı

Anayasa değişiklik paketi için halk oylamasına 1 gün kalırken, Sakarya'nın Akyazı İlçesinde vatandaşların seçmen kağıtlarını almadıkları ortaya çıktı.
11 Eylül 2010 Cumartesi 20:35

KILIÇDAROĞLU SAKARYA'DA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa değişiklik paketinin, "Recep Bey ve arkadaşlarını kurtarma planı" olduğunu savundu.
4 Eylül 2010 Cumartesi 22:45

Müsiad Referandumda 'evet' Diyecek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Başkanı Halit İnci Anayasa Değişikliği'ne ilişkin yapılacak referandumda 'evet' oyu vereceklerini açıkladı.
1 Eylül 2010 Çarşamba 14:30

DSP Genel Başkanı Türker Sakarya'da

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, Anayasa değişikliğinin Anayasa Mahkemesi'nin güvenirliğini yitirmesine neden olabileceğini belirtti.
28 Ağustos 2010 Cumartesi 20:51

SAKARYA'DA 55 SİVİL TOPLUM KURULUŞU

Sakarya'da faaliyet gösteren 55 sivil toplum kuruluşu, 12 Eylül'de yapılacak Anayasa değişikliği referandumunda "Evet" deme kararı aldı.
19 Ağustos 2010 Perşembe 21:13

Sayın vekilin utanması lazım

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, Anayasa değişikliğinin arasına milleti şaşırtmaya yönelik birkaç madde serpiştirildiğini belirterek
18 Ağustos 2010 Çarşamba 22:49

Genel sçim tarihi ni açıkladı

Anayasa Komisyonu Başkan vekili ve Sakarya milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Muhalefet partileri görevini yapmayınca muhalefeti basın yapıyor” dedi.
10 Ağustos 2010 Salı 03:29

Karış Karış Sakarya

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, Anayasa değişikliğinin AK Parti'nin Türkiye'yi ayrıştırma yolunda Anayasal engelleri bertaraf etmek için kalkıştığı bir çaba olduğunu söyledi.
15 Temmuz 2010 Perşembe 06:23

Engin Yıldırım'dan Tüvasaşa Ziyaret

Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Prof. Dr. Engin Yıldırım, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ) Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki'yi ziyaret etti.
10 Mayıs 2010 Pazartesi 15:23

SP'den Yeni Anayasa Taslağı

Saadet Partisi (SP) Sakarya İl Başkanı İsmet Aksoy, Genel Merkez tarafından hazırlanan yeni Anayasa taslağını tanıttı.
27 Nisan 2010 Salı 08:25

DSP Genel Başkanı Masum Türker Sakarya'da

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, "Biz askeri anayasayı değiştirmek istiyoruz, diyarlar ama sivil bir askeri anayasa yayıyorlar. Bu anayasada kanser yapıcı maddeler var onun için karşıyız" dedi.
24 Nisan 2010 Cumartesi 18:32

Çiftçimize müjde kota kaldırıldı.

Adapazarı Şeker Fabrikası Genel Müdürü Ayhan Teke, şeker kotası sorunun ortadan kalktığını söyledi. Teke, Anayasa Mahkemesi'nin Bakanlar Kurulu'nun Şeker Kurumu ve organlarının görev, yetkisini iptal ettiğini bildirdi.
21 Kasım 2008 Cuma 11:27

İmar'daki para cezası hükmü iptal edildi

Anayasa Mahkemesi, İmar Kanunu'nun 42. maddesinin birinci fıkrasındaki hükmün Anayasa'ya aykırılığıyla ilgili iptal istemini karara bağladı
11 Kasım 2008 Salı 01:01

CHP'nin belediyelere iptal talebine ret

Anayasa Mahkemesi, CHP'nin, Belediyeler Kanunu ile ilgili iptal başvurusunu kısmen reddetti. Yüksek Mahkeme, nüfusu 2 binin altında belediyelerin kapatılması yönünde karar verdi. Ancak, turizm bölgesi olan ve adrese dayalı nüfus sayımı sonuçlarına yasal
1 Kasım 2008 Cumartesi 03:13

İşte AKP'nin yeni Anayasa paketi

AKP yönetimi parti içinde yeniden anayasa değişikliğini tartışmaya açmaya hazırlanıyor. AKP, demokratikleşme paketi olarak adlandırılan Anayasa’nın tamamı yerine yaklaşık 40 maddeden oluşan bir değişikliği gündeme getirmeyi planlıyor.
10 Ağustos 2008 Pazar 23:20

21 Rektör Atandı

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 130. ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13. maddesi uyarınca YÖK'ün önerdiği adaylar arasından rektör atadığı bildirildi.
6 Ağustos 2008 Çarşamba 03:43

AKP il teşkilatında büyük sevinç

Anayasa Mahkemesi'nin AK Parti'nin kapatılmaması yönündeki kararı, partinin Sakarya İl Teşkilatı'nı dolduran partililer tarafından sevinçle karşılandı.
31 Temmuz 2008 Perşembe 06:16

AKP Kapatılmıyor

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç Ak Parti'nin kapatılması ile ilgili açıklama yaptı. İşte Ak Parti'nin kapatılmayacağını söyledi o açıklama:
30 Temmuz 2008 Çarşamba 16:23

SHP Lideri Karayalçın Sakarya'da

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Anayasa Mahkemesi tarafından açılan AK Parti'nin kapatılmasına yönelik davanın sürüncemede bırakılmadan bir an önce sonuçlandırılması gerektiğini söyledi.
27 Haziran 2008 Cuma 15:42

Türban Kararına Tepki

Sakarya Başörtüsü Platformu tarafından yapılan açıklamada, Anayasa Mahkemesi'nin türbana üniversitede serbestlik getiren Anayasa değişikliğini iptal etmesine tepki gösterilerek,
7 Haziran 2008 Cumartesi 20:53

Sakarya Üniversitesinde Türban Kontrolü

Anayasa Mahkemesi'nin başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasına ilişkin anayasa değişikliğini iptal etmesi sonrasında Sakarya Üniversitesi'nde güvenlik görevlileri girişleri sıkı kontrol altına aldı.
6 Haziran 2008 Cuma 10:39

TÜRBANA RED KARARI

Anayasa Mahkemesi merakla beklenen "başörtüsünün üniversitelerde serbest bırakılmasına ilişkin anayasa değişikliğini" değerlendirdi ve yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.
6 Haziran 2008 Cuma 03:55

AKP'yi kapatmayız parasını keseriz

Bir Anayasa Mahkemesi üyesinin AKP yorumu: KAPATMAYIZ... taraf gazetesi
2 Haziran 2008 Pazartesi 02:18

Hazine yardımı kaldırılsın

Liberal Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Haluk Avcı yaptığı açıklamada, Liberal Demokrat Parti'nin, Anayasa'yı ihlal ettiği gerekçesi ile iptalini istediğini belirtti.
9 Mayıs 2008 Cuma 12:57

AKP'nin yedek partisi GTP mi ?

Anayasa Mahkemesi'nin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın açtığı davada AKP'yi kapatabileceği ihtimalinin ağır bastığını gören Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, `yedek parti' için harekete geçtiği ileri sürüldü.
1 Nisan 2008 Salı 21:15

Başörtüsü konusunda yasaya uyarız

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Durman, üniversitelere başörtüsü serbestisi getirmek amacıyla TBMM'de yapılan anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı tarafından onaylanması halinde, yasalara uyacaklarını söyledi.
11 Şubat 2008 Pazartesi 22:41

Türbana 2.turda 403

Türbanın Anayasa’da serbest bırakılmasıyla ilgili Meclis’in 2.tur oylamasında 42.maddede değişiklik teklifi 403 oyla kabul edildi.
9 Şubat 2008 Cumartesi 10:53

TBMM'de 2'nci tur türban oylaması

Üniversitelerde başörtüsünün serbest bırakılmasını öngören Anayasa değişiklik teklifinin 2'nci tur oylaması bugün yapılacak.
9 Şubat 2008 Cumartesi 06:17

Sandıktan EVET çıktı

Anayasa değişikliğine dair halk oylamasında sandıktan EVET çıktı
21 Ekim 2007 Pazar 21:41

Oy kullanmayana para cezası

Cumhurbaşkanı’nın halk tarafından seçilmesini de öngören anayasa değişikliği paketi için referandum, bugün yapılıyor. Oy kullanmayanlara 19 YTL para cezası verilecek.
20 Ekim 2007 Cumartesi 23:17

Özgür Bir Anayasa Olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, yeni anayasa taslağı görüşmeleriyle ilgili bilgi vererek, "Özgür bir anayasa yapmaya çalıştık" dedi.
17 Eylül 2007 Pazartesi 04:54

Bakan Günay'dan Çarpıcı Açıklama

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, üzerinde titizlikle çalıştıkları yeni anayasa taslağının bütün Türkiye'yi kavrayacak, kucaklayacak bir çalışma olması için gayret gösterdiklerini söyleyerek,
16 Eylül 2007 Pazar 06:36

Bakanlar Sporda Gazeteciler Görevde

Yeni Anayasa taslağını görüşmek üzere Sapanca Richmond Otel'de gün boyu çalışan bakan ve milletvekilleri, günün yorgunluğunu otel bahçesinde dolaşarak ve spor yaparak atmaya çalıştı.
14 Eylül 2007 Cuma 17:15

Oy Verme İşlemi Bugün Başlıyor

Cumhurbaşkanı'nın halk tarafından seçilmesini de içeren Anayasa değişikliğiyle ilgili halk oylamasında süreç işliyor. Gümrük kapılarında oy verme işlemi bugün başlayacak.
11 Eylül 2007 Salı 04:44

Anayasa Mahkemesi Karar Vermeli

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda referanduma gitmeden önce Anayasa Mahkemesi'ne iş düştüğünü söyledi.
15 Haziran 2007 Cuma 21:11

5 Senedir Neredeydiniz !!!!

Genç Parti Sakarya İl Başkanı Mahir Özgün'den Ayhan sefer Üstün'e cevap; Anayasa'yı değiştireceğiz diyorsun 5 Senedir nerdeydiniz.
12 Haziran 2007 Salı 03:38

Darbeci ve Diktatörlerin Anayasa'sıdır.

AKP Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'den gündeme bomba gibi düşecek sözler: Anayasa 1982'de darbecilerin ve diktatörlerin yaptığı Anayasadır.
11 Haziran 2007 Pazartesi 05:10

Cumhurbaşkanı Değişikliği Veto Etti.

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, cumhurbaşkanını halkın seçmesini sağlayacak 7 maddelik Anayasa değişiklik paketini veto etti.
25 Mayıs 2007 Cuma 21:17

Cumhurbaşkanı Değişikliği Onayladı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 22 Temmuz'da yapılacak milletvekili genel seçiminde bağımsız adayların da birleşik oy pusulasında yer almasına ilişkin Anayasa değişikliği kanununu onayladı.
17 Mayıs 2007 Perşembe 20:01

Seçim 22 Temmuz Gibi

Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim tarihi olarak 22 Temmuz'u göstermesi TBMM Anayasa Komisyonu'nda da kabul edildi.
2 Mayıs 2007 Çarşamba 20:32

Anayasa Mahkemesi Kararını Açıkladı

Anayasa Mahkemesi günboyu süren toplantının ardından tarihi kararı açıkladı. İşte o karar..
1 Mayıs 2007 Salı 14:12

Baykal'dan Erdoğan'a Anayasa Tehdidi

Baykal, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Olması Durumunda '1. Turdan Sonra Anayasa Mahkemesi'ne Gideriz' Uyarısını Yineledi. Baykal, Anayasa'nın Hangi Maddesinden Güç Alıyor?
5 Mart 2007 Pazartesi 22:07

Siyasi Etik Komisyonu Yasası

TBMM Anayasa Komisyonu'nda ele alınan ve TBMM'de bir Siyasi Etik Komisyonu kurulmasını öngören yasa teklifi, alt komisyona sevk edildi.
9 Şubat 2007 Cuma 02:49

Bir intihal suçlaması daha !

Sakarya Üniversitesi'nden bir doçent ile Anayasa Mahkemesi üyesi arasında "intihal" kavgası başladı.
24 Aralık 2006 Pazar 17:32

Emekli Çalışanlara Müjde

Anayasa Mahkemesi, Kamuoyunda Tartışmalara Neden Olan ve "Mezarda Emeklilik" Getirdiği Yönündeki Eleştirilerle Karşılanan Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası'nın Bazı Maddelerini İptal Etti.
15 Aralık 2006 Cuma 18:09

Hep Bana Yasası

Yüksek mahkeme 'kıyak' sınavında Anayasa Mahkemesi, tüm çalışan emeklilere prim yükümlülüğü getiren, emekli vekilleri ise muaf tutan yasayı pazartesi görüşecek.
2 Aralık 2006 Cumartesi 04:32

Cemaat Vakıflarına Veto

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Vakıflar Yasası'nı veto etti. Lozan Antlaşması'nın, Cumhuriyet hukukunun temelini oluşturduğuna ve bu nedenle anayasal değerde olduğuna dikkat çeken Sezer,
30 Kasım 2006 Perşembe 04:41

Emekli memurlarla yeniden!

Anayasa Mahkemesi, kamu kurumlarından emekli olanların yeniden kamuda çalışmasını engelleyen düzenlemeyi, Anayasaya aykırı olduğunu gerekçesiyle iptal etti. Bu kararla kamu emeklileri, artık kamuda çalışabilecek.
16 Kasım 2006 Perşembe 03:40

Rektör atamalarına iptal

Anayasa Mahkemesi, yeni kurulan 15 üniversitenin kurucu rektörlerinin 2 yıl için Milli Eğitim Bakanı ve Başbakan'ın önereceği 3 isim arasından Cumhurbaşkanı'nca atanmasını öngören yasa hükmünü iptal etti.
5 Mayıs 2006 Cuma 05:52

Doktorlar Zorunlu Hizmete Devam

Anayasa Mahkemesi, doktorlara zorunlu hizmeti öngören yasanın ''pratisyen hekim, uzman tabip ve yandal uzmanlığını yapanların zorunlu hizmete tabi tutulmasına'' ilişkin hükmünü, Anayasa'ya aykırı bulmadı ve iptal istemini reddetti
13 Mart 2006 Pazartesi 20:59

 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free