hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Katlı Kavşak için ulaşım alternatif güzergâhlardan sağlanacak Bisiklet Vadisi’nde sürüş eğitimleri başladı SEDAŞ’TA BABALAR DİPLOMA ALDI Çalışan Aileler ve Çocukları KEDİ KÖPEKLERDE KISIRLAŞTIRMA ZAMANI!!!! Osmanbey’de Tarihe Işık Tutan Sergi Sakaryalı yerel firmalar ulusal alışveriş platformuna giriyor Sakaryaspor:3 Manisaspor:2 Bülent Akça DP Erenler Belediye Başkan Adaylığını Açıkladı CHP Serdivan'da salona sığmadı
Katlı Kavşak için ulaşım alternatif güzergâhlardan sağlanacak
Katlı Kavşak için ulaşım alternatif güzergâhlardan sağlanacak
 
Sakaryalı yerel firmalar ulusal alışveriş platformuna giriyor
Sakaryalı yerel firmalar ulusal alışveriş platformuna giriyor
 
Sakaryaspor:3 Manisaspor:2
Sakaryaspor:3 Manisaspor:2
 
Bülent Akça DP Erenler Belediye Başkan Adaylığını Açıkladı
Bülent Akça DP Erenler Belediye Başkan Adaylığını Açıkladı

anabilim haberleri

Eğitim Fakültesi Akreditasyon Belgelerini Aldı

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesinin üç anabilim dalına Eğitim Fakültesi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD) tarafından akreditasyon belgeleri verildi.
8 Temmuz 2018 Pazar 23:45

Zika Virüsü Sempozyumda Tartışıldı

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından “Zika; Sivrisinek-Kene ile Bulaşan Viral Enfeksiyonlar Sempozyumu” düzenlendi.
29 Mart 2018 Perşembe 17:59

Grip İçin Aşı Da Önemli Hijyen De

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından ‘Sakarya Grip/Ekonomisi Sempozyumu’ düzenlendi.
20 Ekim 2017 Cuma 01:35

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Semineri

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından ‘Yaz Okulu Semineri’ düzenlendi.
13 Temmuz 2017 Perşembe 00:02

Mikrobiyota Çalıştayı Düzenlendi

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı ile Biyoteknolojik ve Stratejik Sağlık Araştırmaları Derneği tarafından “Mikrobiyota Çalıştayı” düzenlendi.
12 Mayıs 2017 Cuma 21:56

İslam Hukuku Anabilim Dalı Koordinasyon Toplantısı

14’üncü İslam Hukuku Anabilim Dalı Koordinasyon toplantısı, SAÜ İlahiyat Fakültesi’nde düzenlendi
3 Mayıs 2017 Çarşamba 01:37

Tırnak Makaslarında Gizli Tehlike: Hepatit

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim dalında yapılan bir araştırma, tırnakların ve tırnak makaslarının sarılık virüsü olan Hepatit B virüsünü taşıdığını ve hastalığın bulaşmasında rol oynadığını ortaya koydu.
23 Nisan 2017 Pazar 00:10

Tıp Fakültesi’nden 58 Hastaneye Canlı Konferans

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı tarafından, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyelerinin de katılımıyla Türkiye’de ilk defa online üçlü zirve şeklinde “Kalp Krizine Acil Yaklaşım ve Yeni Tedavi Yöntemleri” konulu toplantı düzenlendi.
15 Nisan 2017 Cumartesi 01:19

Prof. Dr. Kalabalık, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyeliğine Atandı

Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümü İdare Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Halil Kalabalık, 16 Mart 2017 tarihli ve 30009 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 27.02.2017 tarih ve 2017/9974 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu Üyesi olarak atandı.
21 Mart 2017 Salı 21:50

Kahraman Doktor

Sakarya Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Derya Özçelik, 10 Aralık gecesi gerçekleşen hain terör saldırısı sonrası görevli olmadığı halde hastaneye koştu. Özçelik, bir doktor olarak yaşadıklarını yazdı.
12 Aralık 2016 Pazartesi 21:21

Tıkalı Kalp Damarı Tedavisinde Ameliyat Tek Çözüm Değil

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ersan Tatlı, tam tıkalı kalp damarlarının tedavisinde ameliyatın tek çözüm olmadığını, ameliyata alternatif olarak yeni teknolojik yöntemler geliştirildiğini söyledi.
13 Mayıs 2016 Cuma 21:35

SAÜ ÖĞRETİM ÜYESİ MUSTAFA KÖSECİK DOĞUMSAL KALP HASTALIKLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Kösecik, 7-14 Şubat ‘Dünya Doğumsal Kalp Hastalıkları Farkındalık Haftası’nda, doğumsal kalp hastalıkları hakkında çeşitli bilgiler verdi.
10 Şubat 2016 Çarşamba 23:45

PROF. DR. ALTINDİŞ'TEN ZİKA VİRÜSÜ AÇIKLAMASI

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı ve Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Altındiş, Zika virüsü hakkında bilgiler vererek, ciltte döküntü, halsizlik, ateş ve baş ağrısına neden olduğunu söyledi.
5 Şubat 2016 Cuma 18:05

Prof. Dr. Mustafa Altındiş: “Hijyen Eksikliği Hepatitlerin Yayılmasına Zemin Hazırlıyor”

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Altındiş, hijyen eksikliğinin hepatit virüslerinin yayılmasına zemin hazırladığını söyledi.
29 Temmuz 2015 Çarşamba 03:42

Yrd Doç. Dr. Mehmet Memiş, İslam’ın sanata bakışını değerlendirdi.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk-İslam Sanatları Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd Doç. Dr. Mehmet Memiş, İslam’ın sanata bakışını değerlendirdi. Mehmet Memiş, İslam’ın özünde sanatı desteklediğini söyledi.
12 Şubat 2015 Perşembe 21:10

İslam Ekonomisi Çalıştayı Saü'de Başladı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İslam Ekonomisi Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Ekonomisi ve Finansı Anabilim Dalı tarafından düzenlenen İslam Ekonomisi ve Çalıştayı’nın üçüncüsü başladı.
25 Aralık 2014 Perşembe 02:15

7/24 Anjiyo Hizmeti

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Gündüz donanımlı bir ekiple birlikte haftanın 7 günü 24 saat anjiyografi hizmeti veren bir klinik haline geldiklerini söyledi.
12 Aralık 2014 Cuma 19:53

10 Yıl Sonra 60 Bin Hasta Böbrek Nakline Aday Olacak

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı, Özel Sani Konukoğlu Organ Nakil Merkezi Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Yüzbaşıoğlu, böbrek naklinin, kronik böbrek yetmezliği olan hastalar için günümüzde en iyi tedavi yöntemi old
9 Kasım 2014 Pazar 06:30

Batı Karadeniz Dermatoloji Günleri Gerçekleşti

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “Batı Karadeniz Dermatoloji Günleri”, 1 Kasım’da Sapanca Lale Otel’de gerçekleştirildi.
4 Kasım 2014 Salı 19:26

ÇEREZCİ’DEN ‘KONUŞMAYIN MESAJLAŞIN’ TAVSİYESİ

Elektromanyetik kirliliğin insan üzerindeki olumsuz etki bıraktığını belirten Sakarya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Çerezci, gençlere bir takım uyarılarda bulundu.
30 Nisan 2014 Çarşamba 20:14

KAMU BİNALARI DEPREME DAYANIKLI DEĞİL

Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Yapı Anabilim Dalı tarafından yapılan bir araştırma, acı gerçeği gözler önüne serdi. 1. Derece deprem bölgesi olan Sakarya’da incelenen 10 kamu binasının depreme karşı dayanıksız çıktığı belirtildi.
17 Ağustos 2012 Cuma 20:42

SAÜ'DEN VAN DEPREMİ AÇIKLAMASI

Sakarya Üniversitesi Van Projesi Yürütücüsü Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Anabilim Dalı Başkan Prof. Dr. Adil Altundal, Van depreminden sonra orta hasarlı olarak belirlenen yığma ve betonarme binalar üzerinde yapılan çalışmalar..
26 Nisan 2012 Perşembe 23:57

HUKUK FAKÜLTESİ'NE VEKALETEN DEKAN ATANDI

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesi Dekanlığı'na vekaleten İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü, Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Kalabalık atandı.
7 Nisan 2011 Perşembe 18:10

Ramazan Pidesi Kolesterol Deposu

İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Cihangir Uyan, karbonhidrattan zengin Ramazan pidesinin fazla tüketilmesinin, kolesterol ve trigliseridin yükselmesine neden olduğunu söyledi.
12 Eylül 2007 Çarşamba 04:30

SAÜ'de Ödül Töreni

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı tarafından düzenlenecek söyleşi ve ödül töreni 8 Mayıs 2006 Pazartesi günü saat 14.00'de Süleyman Demirel Konferans Salonu'nda
8 Mayıs 2006 Pazartesi 03:46

Yeni doktora programı açıldı

Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Anabilim Dalı bünyesinde doktora programı açılması teklifi Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından kabul edilerek onaylandı.
27 Şubat 2006 Pazartesi 14:57

'Deprem Olacak' İddiası Korkuttu

Adapazarı'nda meydana gelen deprem herkesi korkuttu. Endişeler artarken Fırat Üniversitesi'nden bir profesörün iki ilin valisine gönderdiği yazı kafaları karıştırdı. Fırat Üniversitesi Metalurji Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı
8 Şubat 2006 Çarşamba 15:17

Dikkat. Soğuk Hava Öldürülebilir.

Soğuk havanın kimi insanlar için öldürücü olabileceği belirtiliyor.. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, soğuk havanın kronik böbrek,
20 Aralık 2005 Salı 21:12

İLAHİYAT FAKÜLTESİ'NDE SEMPOZYUM

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından "X. Kelam Anabilim Dalı Koordinasyon Toplantısı ile Tanrı Tasavvurları ve Sosyal Hayata Yansımaları" adlı ulusal bir sempozyum düzenleniyor.
23 Eylül 2005 Cuma 10:12

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1955 Yeni Alsancak Limanı'nın temeli Başbakan Adnan Menderes tarafından atıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free